Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-07-16 22:39

В Дупница, карам си там по някакъв булевард. Спирам на една пешеходна да преминат пешеходци, на следващата пак спирам и на третата се чува от задната кола: Ей, софиянец, много лошо ги учиш така!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: Binjo_o   
Дата:   17-07-16 20:55

Автор: fast_eyebrow
Дата: 16-07-16 22:39

В Дупница, карам си там...


[cool] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   19-07-16 13:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: MrEdweird   
Дата:   19-07-16 13:47

На фона на всичката тая негативност желая да изкажа впечатлението си от шофьорите във Варненско последните...4 години?

Въпросното е, че забелязвам малко повече акъл спрямо това, което има на пътя. Идиотите ще си останат идиоти - но хората, които все пак спираха за пешеходци сега спират 1 метър по-назад, една идея по-незаплашително (знам, това не е дума) намалят при пропускане на пешеходец и просто някак си по-добре се отнасят с пресичането или поне аз с такова впечатление оставам. Може би има общо с това, че от година-две съм и активен колоездач и някак си друго гледам на нещата. Имаше един момент, в който искаш, не искаш ... няма как да не пропуснеш майката с количката по велоалеята като тротоара е разглобен и в купища пясък, но то и сега има още такива места, където настилката просто не е адекватна за движение с количка.

Иначе за мен цялата тема се свежда до три неща, които се отнасят за всички участници в движението, а именно: ползвайте си очите, ползвайте си мозъците, евентуално ползвайте и ръцете.

Също интересна тема е, защо ако по закон велосипедиста е длъжен да слезе от колелото и да го бута по пешеходна пътека, както е пред сградата на община Варна, където свършва велоалеята, от другата страна на кръстовището има светофар за велосипедисти като единствения начин да се мине е точно по пешеходната алея (ако не се заобиколи пешеходния остров като цяло, но велоалеята спира на пътеката, а не от страната).

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: asahi   
Дата:   19-07-16 19:45

Какъв точно е въпросът ти?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   19-07-16 19:47

Мистерия.Има още няколко такива места.Едното ми казаха, че е до ВИНС-а.Sherbit ми го каза.
Евентуално,тези дето са правили маркировката са идиоти

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: MrEdweird   
Дата:   19-07-16 19:56

Колегата fast_eyebrow схвана. :)

Въпросът ми беше относно как така е забранено да се кара колело по пешеходна алея ако през най-централния светофар във Варна трябва да се мине точно така, ако имаме предвид, че има светофар за велосипеди точно над въпросната пешеходна алея?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: Kalimas   
Дата:   20-07-16 14:23

Аз пък много се дразня от двуличието и егоизма.
Като си шофьор, ти пречат пешеходци и колоездачи.
Като си с колело - пречат ППС и пешеходци.
Като си пеша - ти пречат всички останали ( включително и някой бавно движещи се и блеещи пешеходци ).

За пешеходците - повечето са направо камикадзета. Един от многото случаи - учебния камион на дъжд (карах за C категория), на мен ми е зелено, той пресича на 5 метра след светофара ('щот не е на светофара, червеното не важи). Колко метра трябват на 8 тона за да спрат при хлъзгава настилка с 50км. в час? Добре че се сети та претича от средата та минахме половин метър покрай него (въпреки спирачките). И много други с леката кола, най-вече пресичащи на червено, изскачащи от храстите или пресичащи Цариградско на спринт.

За колоездачите - мисля че трябва да направят задължително книжка за колела - навършваш 16г. и изкарваш книжка или поне курс в училище, иначе никакво каране по пътищата. (Все пак тия колелета развиват скорости като мотопед и е нормално да се регулират и като такива). Да не говорим че използват маркировките и светофарите или по велоалеите, или по пешеходните пътеки, или по пътните платна, в зависимост кое им е по удобно (говоря за места където ги има поне 2 от трите), за да минат бързо.

За МПС-та няма да говоря че там е направо някакъв лек роман на Стивън Кинг.

Хубавото е че поне по мои наблюдения, последните години етиката и внимателното каране на пътя се увеличават. Все повече шофьори спират на пътеки, повече пешеходци пресичат внимателно, вече виждам и колоездачи да подават знаци с ръце при завой и спиране. Абе дано след някоя и година малцинството да са джигитите, а не нормалните.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: mmjm   
Дата:   20-07-16 15:49

Само в България, шофьорите се оплакват, че пешеходците са камикадзета, що ли при положение че сме сред най-внимателно пресичащите по обясними причини. Само тук чужденците получават доста голям стрес при първите си пресичания, абдалите си мислят, че са с предимство на пешеходните пътеки, каква заблуда...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   20-07-16 16:32

Детето само се блъснало

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: антивик   
Дата:   20-07-16 18:44

Kalimas написа:


.......................................
>
> Хубавото е че поне по мои
> наблюдения, последните години
> етиката и внимателното каране на
> пътя се увеличават.......................................[smilie3]

Само дето в последните години се увеличават и МПС-тата де се паркират там де не им е мястото и водачите нарушават правилника освен при движение и кога паркират, и тогава ходещите пеша се чудят от къде да минат. Та даже са принудени да маат по платното, а какво да правят майките с количките....[smilie8] за инвалидните колички хич ми се не мисли[smilie10]/следващия път доказано със снимки[shtrak].
Та въпроса май ще бъде дали бъга е в закона или в самите участници в движението[smilie11] [smilie10] .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: imitev   
Дата:   20-07-16 21:34

В населението е...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: m.djorov   
Дата:   21-07-16 09:39

написа:

> Само в България, шофьорите се
> оплакват, че пешеходците са
> камикадзета

Ами прочети пак обяснението горе как точно е решил да пресича пешеходеца пред камиона и ще разбереш защо е така. В Германия съм виждал да седи в 2 през нощта на празни улици и да чака зелено на светофара да пресече. Тук се пресича където падне. Това светофари, това пътеки са за някой да се намира на работа да ги прави, те не са за пешеходците да им каже къде и кога може да пресичат.
Ако си сваля картата от камерата в колата ще те затрупам с примери ежедневно как се пресича на метри от пътеки и светофарите. Бе 10 метра е от него, но не ходи там, а се навира между платната и гледа като заек във всички посоки. Любимите са ми бабички с бастунчета/патерици, които едвам ходят, обаче пресичат на червено. И като ги наближи кола- - ОООО чудо. Припкат да бягат, забравили болежките.
В понеделник псувах един дядо, помъкнал 5-6 годишното си внуче. Тоя малоумник, на 6 метра от светофара го караше да бяга през колите, които вървяха на зелено за тях. Не стига, че той е олигофрен, ми и детето ще утрепе.

Въобще цялата ни система е анархия и пешеходци, и велосипедисти, и автомобили. Обаче все шофьорите са виновни, нищо, че са 1 от 3 страни.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: MrEdweird   
Дата:   21-07-16 10:51

Еми хората винят това, което изглежда най-страшно и опасно като се чудят как да не винят себе си. И технически погледнато, да те блъсне кола като че ли по-често се оказва лошо за теб отколкото ако те блъсне друг пешеходец или велосипед, което естествено не означава, че шофьорът винаги е виновен ако се натресеш на капака му.

Макар че, ако съм честен, не срещам толкова често сентимента да се винят за всичко шофьорите, колкото може би се очаква. Просто ако някой шофьор сгафи, това се забелязва по-лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: Binjo_o   
Дата:   21-07-16 19:20

Стига ругахте, това е просто отражение на самите нас и начин по който живеем. За това и казвам че супер идиотско да приемат евро нормите и за това. Просто си има правила и правила, ше се огледаш ще пропуснеш близките коли и минаваш.Какво се правите на по европейци от европейците?!
Кое друго ви е европейско че това остана, манталитета, начина на живот, доходите?!
Ай сиктир дет се вика на чис френски, да ви еба и европата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: mmjm   
Дата:   21-07-16 21:39

„Любимите са ми бабички с бастунчета/патерици, които едвам ходят“ Ти да не се подмладяваш? Всички сме тръгнали натам, колко ще стигнат е друг въпрос.
Живял съм в не-европейска държава, с население ориенталци като нас, въпреки това там отношението към възрастните е несравнимо с горната простотия и пешеходците биват изчаквани, където и както и да пресичат, спокойно и без псувни. Участник в движението, движещ се с 2 до 5 км\ч трудно ще изненада и не много опитен водач. Та така, продължавайте да се оправдавате със старци-камикадзета и деца дето така силно се блъскат в автомобилите ви, че си чупят ребрата, спукват далаците и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: mmjm   
Дата:   21-07-16 22:39

Кметът не е виновен, децата-камикадзета имат мноо слаби стомахчета.

„Разминавам се с училищния автобус и чувам някакъв удар в задната част на автомобила. И виждам паднало дете отзад. А джипът беше с роубари, знаете има едни железа. За лош късмет детето се удря със стомахчето в джипа. Шестгодишните деца казват, че имат много слаби стомахчета”, заяви пред NOVA Станислав Николов.
В момента Ивайло е с изваден далак и половин черен дроб, а инцидентът стана на 13-ти ноември миналата година пред двора на местно училище.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   21-07-16 22:51

Тия булбари на паркетниците трябва да ги забранят!Единственото, което могат да сторят е да натрошат порядъчно някой пешеходец дори при слаб удар.При силен удар в друга кола, всичките тия железа наломват най-вече паркетника, на който са монтирани. Пълна мистерия е за мен, защо си ги кичат ! Проблем с размера и ерекцията?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: imitev   
Дата:   22-07-16 00:25

Че те отдавна са забранени. На новите "жипки" са пластмасови или супер тънкостенни. Гънат се оъ вятъра...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-07-16 01:16

Верно ли са забранени?Не знаех.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: m.djorov   
Дата:   22-07-16 10:06

mmjm написа:

> „Любимите са ми бабички с
> бастунчета/патерици, които едвам
> ходят“ Ти да не се подмладяваш?
> Всички сме тръгнали натам, колко
> ще стигнат е друг въпрос.

Хайде като ме цитираш, поне да взимаш цялото изречение, а не да вадиш думи от контекста. Може ли? Чакай да ти сложа цялото изречени, цитирано частично от теб, че да ти светне какво точно говоря.
"Любимите са ми бабички с бастунчета/патерици, които едвам ходят, обаче пресичат на червено." Забележи пресичат на червено. Не на пътека, не някъде по улицата. На червен светофар.
Много избирателно цитираш. Аз говоря, че хора, които не могат да ходят, които вероятността да ги блъсне някой е по-голяма, заради трудната им подвижност, но въпреки това нарушават закона и правилника и минават на червен светофар, когато колите хвърчат на ЗЕЛЕНО за тях по светофарите, създавайки предпоставки за ПТП, с голяма вероятност с фатален за тях край. И после пак по вестниците - шофьор утрепа пешеходец. Звучи сензационно, продаващо, и никой никъде не споменава, че пешеходеца е самоубиец и заради него пак друг ще страда.

Заради това, че вече съвсем няма контрол и всеки си кара/ходи както иска си взех камерата. Знам, че не е законово доказателство, но съда може да реши да вземе заснето предвид, по свое усмотрение. Или поне на място катаджийте да решат кой е виновен наистина в спорни показания на двете страни.



Публикацията е редактирана (22-07-16 10:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-07-16 10:15

В града колите не трябва да "хвърчат". Сигурно често пъти на трудно подвижните хора им е трудно да изминат още 10 метра до светофара, а дори да го изминат, на повечето от тях не им достига времето да пресекат за периода на зелено. И всичко това в неблагоприятни и недружелюбни градски условия за тях, в това число, такива несъобразителни и нетолерантни шофьори като теб, които "хвърчат". За съжаление !



Публикацията е редактирана (22-07-16 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: m.djorov   
Дата:   22-07-16 10:23

Ехехехе, бил съм нетолерантен. Познаваме ли се? Возил ли си се при мен, карал ли си около мен? Убеден съм, на 80%, че карам по правилно и толерантно от теб.

Викаш трудно им е. Седи си на светофара и решава, че щом колите са на 30,40-50 метра може да пресече, нищо, че свети червено. Не ти говоря за случаи, когато ги хваща вътре в светофар, говоря когато стига светофар, вижда, че е червено и тръгва, понеже колите са някъде по-надолу. И това го прави не някой нормално здравчовек, които може да мине безопасно, макар и в нарушение. Говоря точно за трудно подвижни. Които тръгват да пресичат.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: victory13   
Дата:   22-07-16 10:31

Говориш глупости... Нали имаш камера, дай някой пример...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: m.djorov   
Дата:   22-07-16 10:35

Говоря глупости? Т.е аз не знам какво съм видял? Ти караш ли кола?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »