Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: victory13   
Дата:   22-07-16 10:37

Карам от 34 години... даже и преди това, ама хайде, там без документ, та няма как да ти покажа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: Kalimas   
Дата:   22-07-16 10:56

Ето ви един пример за камикадзе-убиец от вчера:
За 30-40мин. ходене пеша(нямам камера на главата че да качвам клип [smilie3] ) се натъкнах на следния случай - Майка с количка пресече на червено. Дойде, видя че е червено и за по-пряко мина между спрелите коли, бутайки количката напред. Късмет, че колата която идваше я видя и спря и двоен късмет, че нямаше втора кола в съседната лента (обикновено е натоварено, разрешено е да има и има коли и там), че тя нямаше как да я види.
След 2 светофара - отново пресичане на поне 3 човека от различна възраст на червено.

Та пак казвам, етиката на пътя се отнася до всички участници в движението. От пешеходци и шофьори та до водачи на биологични единици. И наистина една част от тях са камикадзета и джигити, за които е по-важно ако успеят да стигнат някъде 1-2мин по-рано от това да стигнат.

Освен това до сега не съм видял глобен пешеходец или велосипедист. А лично според мен глоби за неправилно пресичащи родители, които в дадения момент водят децата си, трябва да са доста солени.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   22-07-16 10:56

" Убеден съм, на 80%, че карам по правилно и толерантно от теб."

Ма, разбира се! То всеки карач си мисли, че е по-добър от останалите карачи, аз поне не съм срещал, такъв който да каже, че зле.

Бъди щастлив, че не си трудно подвижен, и се замисли, дали ако следващия път видиш някой такъв човек, който пресича между "хвърчащите" коли, няма ли да е добре ти да спреш да "хвърчиш", да слезеш и да му помогнеш да пресече, че да не го блъснат.
Редовно го правя, спирам цялото движение, помагам на човека, той е оцелял, аз се чувствам добре и което е добре, никой не възроптава, няма дори един клаксон, което значи, че все пак у повечето шофьори има разбиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: imitev   
Дата:   22-07-16 12:35


Да се пресича на червено е малоумно. Да се кара на червено също е малоумно.

Да се пресича 3-4 лентова натоварена улица без светофар и пешеходна пътека е равносилно на каране на кола в пешеходната зона - ПЪЛНА ИДИОТЩИНА [smilie23]

И глупостта е еднаква - не са различно глупави каращият и пресичащият на червено :(

Както писах в началото - всички участници в движението не бръсна останалите за слива - и шоферите, и велосипедистите, и пешеходците, и полицаите и т.н.

Всички сме в кюпа...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: CDman   
Дата:   22-07-16 14:58

КАТ: Две катастрофи в София заради покемони

"Застанете на едно кръстовище и ще видите какво се случва. Близо 90 на сто от водачите използват мобилни устройства - телефони, таблети и лаптопи, пишат SMS-и, пращат имейли… А това са млади хора, без достатъчен опит като водачи. Такова разсеяно и безотговорно поведение води до минаване на червен сигнал на светофара, отнемане на предимство на пешеходните пътеки и най-много - неспазване на дистанция, от което често се предизвикват и верижни катастрофи", отбеляза Тенев.



Бъга вече е вирус [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: lamerko   
Дата:   22-07-16 15:14

Между другото какво стана с изпита на младежа, от който почнаха тези теми? Май повече не се е обаждал - не е на добре работата [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   22-07-16 15:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: lamerko   
Дата:   22-07-16 15:27

Поредната куха фирма значи... както и да е - ще чакаме включване :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: MrEdweird   
Дата:   22-07-16 16:08

"Освен това до сега не съм видял глобен пешеходец или велосипедист. А лично според мен глоби за неправилно пресичащи родители, които в дадения момент водят децата си, трябва да са доста солени."

За въпросните родители с деца, ако продължават така, животът ще им наложи най-високата глоба. За съжаление тогава и някой друг ще го отнесе.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »