Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: lamerko   
Дата:   14-07-16 10:48

Идиоти винаги има на пътя - дори след някоя друга година да успеят да ги ограничат, то другата група - на инцидентите няма как да се получи. Винаги е възможна ситуация с прилошаване, топлинен удар, инфаркт и други резки влошавания на здравето на шофьора, възмони са заслепявания, оси и други гадинки и въобще невероятна камара, която може да отнеме вниманието на водача... дори тогава пак той е виновен, но за да не става най-лошото - пешеходците и велосипедистите трябва МНОГО да се пазят и въобще да НЕ приемат че са с предимство дори там, където закона казва че са...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: imitev   
Дата:   14-07-16 11:04

Ето част от правилника:

Раздел двадесет и първи

Правила за движение на пешеходците.

.........

Чл. 113

Когато пресичат платното за движение, пешеходците са длъжни:
1. ако наблизо има пешеходна пътека, да я използват;
2. преди да навлязат на платното за движение, да се съобразят с разстоянията до приближаващите се пътни превозни средства и с тяхната скорост на движение;
3. да не удължават ненужно пътя и времето за пресичане, както и да не спират без необходимост на платното за движение.

Чл. 114

На пешеходците е забранено:
1. да навлизат внезапно на платното за движение;
2. да пресичат платното за движение при ограничена видимост;
3. да извършват търговия и услуги на платното за движение.

Чл. 115

(1) Пешеходците изчакват пристигането на превозните средства от редовните линии за обществен превоз на пътници на тротоара, на острова за безопасност или на местата, очертани с маркировка, а ако няма такива - на банкета.
(2) При подаване на сигнал от моторно превозно средство със специален режим на движение пешеходците са длъжни да освободят платното за движение. Пресичането се разрешава след преминаване на сигнализиращото моторно превозно средство и на съпровожданите от него пътни превозни средства.
...........


Антивик - кажи сега къде пише, че на пешеходната пътека се пресича без да се огледаш и не трябва да се съобразяваш с колите даже на пешеходна пътека??

И вземи го прочети този правилник, после вземи научи внуци, правнуци, съседски деца да се пазят и да пресичат УМНО! И като се смени поколението може и да станем толерантни, както като шофьори, така и като пешеходци...

Баси даже градските кучета пресичат на пешеходните пътеки, като се оглеждат в ляво и дясно!



Публикацията е редактирана (14-07-16 11:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: imitev   
Дата:   14-07-16 11:11


Ето и задълженията на водачите, да не ме обвините в пристрастност:

Раздел двадесет и втори

Поведение на водачите към пешеходците.

Чл. 116

Водачът на пътно превозно средство е длъжен да бъде внимателен и предпазлив към пешеходците, особено към децата, към инвалидите, в частност към слепите, които се движат с бял бастун, и към престарелите хора.

Чл. 117

При приближаване към място, където на пътя или в близост до него се намират деца, водачът на пътно превозно и да средство е длъжен да намали скоростта, а при необходимост да спре.

Чл. 118

При подаден от водач на организирана група деца сигнал с палка „Стоп! Деца", с червен флаг или с ръка, водачите на пътни превозни средства са длъжни да спрат и да изчакат преминаването на децата.

Чл. 119

(1) При приближаване към пешеходна пътека водачът на нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне стъпилите на пешеходната пътека или преминаващите по нея пешеходци, като намали скоростта или спре.
(2) При заобикаляне на спряло пред пешеходна пътека пътно превозно средство водачът на нерелсовото пътно превозно средство е длъжен да се движи с такава скорост, която да му позволи да спре, за да пропусне преминаващите по пешеходната пътека пешеходци.
(3) Пешеходната пътека е част от платното за движение, очертана или не с пътна маркировка и сигнализирана с пътни знаци, предназначена за преминаване на пешеходци. На кръстовищата пешеходни пътеки са продълженията на тротоарите и банкетите върху платното за движение.

Чл. 120

(1) Когато преминаването на пешеходците през пешеходна пътека се регулира с пътен светофар или от регулировчик, водачът на пътно превозно средство е длъжен:
1. при подаване на сигнал, който забранява преминаването - да спре пред пешеходната пътека;
2. след подаване на сигнал, който му разрешава преминаването - да пропусне пешеходците, които все още се намират на пешеходната пътека;
3. да не навлиза на пешеходна пътека, ако не е убеден, че няма да бъде принуден да спре и да остане на пешеходната пътека, след подазане насигнал, които забранява преминаването.
(2) Когато пешеходец, стоящ на банкета или тротоара, сигнализира с ръка за намерението си да премине по пешеходната пътека, водачът на нерелсово пътно превозно средство едлъжен, без да създава опасност за движението, да спре, за да пропусне пешеходеца.

Чл. 121

Когато на платното за движение има вода, кал или дребни камъни, водачът на пътно превозно средство е длъжен да преминава с такава скорост, че да не причини изцапване или нараняване на пешеходците.

Чл. 122

Водачът на пътно превозно средство при приближаване към спиращ, спрял или потеглящ автобус, обозначен с опознавателен знак, че превозва организирана група деца, е длъжен да спре, за да осигури безопасността на децата.



А сега ми кажи колко човека си видял да вдигнат ръка, че искат да пресичат.

Аз за 24 години съм видял не повече от 10 такива...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: Тед   
Дата:   14-07-16 11:50

Да се намеся, поради вероятността за избухване на конфликт, а най-вече да спасим някой и друг човешки живот на пеш. пътека.

Практиката беше противоречива. Суматохата настана с делото с моториста с 90км/ч, който прегази момиче на пеш.пътека.
Имаше 3 експ. - 2 автотехн. за това дали е бил в опасната зона или не /дали ударът е предвидим или не/ и не трасологическа - за чертите по асфалта.
Големият дебат настана за това, че ВКС прие, че има съпричияване /вина на ПТП от момичето.
Доказано е, че без да гледа със слушалки е тръгнала да пресича. Свидетелка е била до нея и потвърждава, че тя не се е огледала.
Това обст. го ползват като смекчаващо отг. вината на моториста и по-нисък р-р на наказанието.
Надигна се дебат точно по това дело и ако не знаете - образува се Тълкувателно дело пред ВКС.
Делото за това дали ПРАВОТО НА ПЕШ. ПЪТЕКА Е АБСОЛЮТНО или НЕ ще се реши с това ТЪЛКУВ.решение.
На 12.07.2016г. бе едното заседание - там са се събрали всички страни и са дали становища.

Следващото е на 16.10.2016г.
Тълкувателно дело Nr.2 /2016 г. ОСНК
Искане от Главния прокурор
Искане от Екатерина Захариева - Министър на правосъдието
Разпореждане за образуване
Разпореждане на докладчика
Разпореждане за насрочване
Разпореждане за допълване на разпореждане за образуване
Искане от председателя на ВКС
Разпореждане за допълване


Към настоящия момент задълж. се огледайте и правото на пеш.пътека по РБ Законите не е абсолютно - за разлика в Европ.държави.

Аз го чакам с интерес, защото и практиката трябва да се уеднакви.
Накрая - пазете се, дори да съм на път с предимство на определени ежедневни места се оглеждам като шофьор, а като пешеходец няма как да не се огледаш, че идва 10 тонен камион или мотор камикадзе.

Това, което нарушавам е, че с велосипеда минавам през пеш.пътека, без да сляза от колелото. Това е нарушение на ЗдвП.
Трябва да спазваме правилата.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: Тед   
Дата:   14-07-16 12:06

ВКС тепърва ще се произнася

Прочетете го, ако ви е интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: m.djorov   
Дата:   14-07-16 12:12

написа:

> Пешеходците са
> по-уязвимата страна, а и не са
> длъжни да знаят правилника за
> движение.
Като участници в движението по пътищата са длъжни да го знаят. Просто сме свикнали, че само шофьорите трябва да го четата този закон и правилник. А истината е, че и пешеходци, и велосипедисти трябва да го четат и да се съобразяват с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: 798099   
Дата:   14-07-16 12:12

imitev, Тед [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Трябва да се допълни, че докато се пресича пътното платно, пешеходецът не бива да говори по телефона. В другата тема май писах какво дърво щях да гризна.

За слушалките не ми се коментира изобщо.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: Тед   
Дата:   14-07-16 12:25

Като велосипедист да спомена, че шофьорите видят ли ни - пазят ни. Заобикалят ни, на пеш.пътека ли сме - тотално зачитане.
Не е изключено някой да те помете обаче. То един ти стига.

Но пешеходците по ВЕЛОАЛЕИТЕ НЕ СА РАЗБРАЛИ, ЧЕ ТОВА СА ВЕЛОАЛЕИ, А НЕ ТРАСЕТА ЗА КРОС, ОТДИХ, ДЕТСКИ КОЛИЧКИ, РАЗХОДКА С БЕБЕТА, ПЕШЕХОДЦИ НА ТУМБИ, МЕСТА ЗА Р-р с ТЕЛЕФОН, ДЕЦА БЕЗ НАДЗОР, РАЗХОДКА С КУЧЕ, ХУВЪРИ, РОЛЕРИ и още куп други.
ОТДЕЛНО РОДИТЕЛИТЕ НЕ СА ВЪЗПИТАЛИ ДЕЦАТА СИ, а СЪЩИТЕ ИЗСКАЧАТ КАТО СКАКАЛЦИ пред теб на велоалеята, без да се огледат.
Има пеш.пътека, те вървят по велоалеята ... овце...какво да кажа..
Инциденти постоянно.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-07-16 12:33

M.djorov кажи го на някой 11 год. пишлеме, че трябва да прочете правилника за движение.Пешеходците са малко в състояние на неволни участници в движението по пътищата.А какво значи да се оглеждаш и ослушваш смешно като сурикат на пешеходна пътека?! Незрящите и глухите да не пресичат ли? Пак казвам, за пешеходец не се изисква лиценз.Вярно, незнанието на законите не оправдава нарушителя, но как можеш да го втълпиш на дете, примерно?
Затова,не се правете на много отворените карачи, ами си отваряйте очите и ушите на 18, като наближите зебра.Кракът трябва да се махне от газта и да стои в готовност на педала за спирачка, наближавайки и преминавайки зебра!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: bo6o   
Дата:   14-07-16 13:05

"Но пешеходците по ВЕЛОАЛЕИТЕ НЕ СА РАЗБРАЛИ, ЧЕ ТОВА СА ВЕЛОАЛЕИ, А НЕ ТРАСЕТА ЗА КРОС, ОТДИХ, ДЕТСКИ КОЛИЧКИ, РАЗХОДКА С БЕБЕТА, ПЕШЕХОДЦИ НА ТУМБИ, МЕСТА ЗА Р-р с ТЕЛЕФОН, ДЕЦА БЕЗ НАДЗОР, РАЗХОДКА С КУЧЕ, ХУВЪРИ, РОЛЕРИ и още куп други.
ОТДЕЛНО РОДИТЕЛИТЕ НЕ СА ВЪЗПИТАЛИ ДЕЦАТА СИ, а СЪЩИТЕ ИЗСКАЧАТ КАТО СКАКАЛЦИ пред теб на велоалеята, без да се огледат."

Е те тука ще споря, защото ми е писнало от нагли колоездачи. Казвам го от името на бивш такъв, който скоро пак ще кара, като шофьор на кола, и като пешеходец.
От както почнаха да пищят като ощипани госпожици и да им се дават някакви права, 90% са решили, че са хванали дедо боже за шлифера и не зачитат нито колите, нито пешеходците. Точно като гейовете са станали. В неделя един такъв щеше да ме гази, щото видиш ли си кара по бордюра отделящ велоалеята от пешеходната, ама и аз пък си ходя там - неутрална зона... Лайното в последния момент ме заобиколи, като видя, че нямам намерение да се дърпам, като човек с предимство в случая на "ничията земя", и ме удари с кормилото. Има късмет, че не спря да се уяжда нещо...
Пак казвам - проходил съм на колело, но винаги съм уважавал всички други участници в движението. В наши дни, всички трябва с колоездачите да се съобразяват. Еми няма пък... [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: Binjo_o   
Дата:   14-07-16 14:17

Правото на пеш. Пътека няма как да е абсолютно. Дори и така да е в западните държави , това ще е поредната крива краставица която ще поемем. Да не говорим че вече в сф. Има такива пеш. пътеки на които с лекота става диво задръстване заради 5 души които пресичат през интервал от няколко метра. Например до ректората там спокойно може да откараш и 5 минути, винаги някой пресича и е идеален пример за некоректноста и вродения говежди манталитет на българина.
Надули се и ходят едвам едвам, цел свят да види как могат да спрат 20 30коли

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-07-16 14:37

Тоз пък! Кви криви краставици та гонят, бе момче[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: m.djorov   
Дата:   14-07-16 14:42

написа:

> M.djorov кажи го на някой 11 год.
> пишлеме, че трябва да прочете
> правилника за
> движение.
Не знам закон в който малолетните и непълнолетните да им търсят отговорност за непрочитане, не знание на закона.
Виж от 18 нагоре вече трябва да са го прочели.

> Пешеходците са малко в
> състояние на неволни участници в
> движението по пътищата.

Волни, неволни - участници са. С всички права и задължения към това.

> А какво
> значи да се оглеждаш и ослушваш
> смешно като сурикат на пешеходна
> пътека?! Незрящите и глухите да не
> пресичат ли?

Не съм казвал нищо такова, може би се отнася за писането на друг.

Пак казвам, за
> пешеходец не се изисква
> лиценз.Вярно, незнанието на
> законите не оправдава нарушителя,
> но как можеш да го втълпиш на дете,
> примерно?

Пак казвам, децата не им се носи отговорност. Даже мисля из закона си го пише в ситуациите с деца, покрай училища и т.н водачите на МПС да са с повишено внимание. Когато става дума за деца отговорността се прехвърля повече към шофьора, а не детето пешеходец.

> Затова,не се правете на много
> отворените карачи, ами си
> отваряйте очите и ушите на 18, като
> наближите зебра.Кракът трябва да
> се махне от газта и да стои в
> готовност на педала за спирачка,
> наближавайки и преминавайки
> зебра!

Някъде съм написал нещо, което ти е създало впечатление че съм "отворен" шофьор?!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: imitev   
Дата:   14-07-16 14:42

fast_eyebrow

На който не му се живее - да слага слушалките и розовите очила и да си пресича както и където иска. Все някой ще го блъсне.

На който му се живее - да внимава. И не като сурикат, като цяло стадо сурикати ще се оглеждам...

И даже не става дума за ППЗДП, а за инстинкт за самосъхранение.

Гледаш колата идва засилена, ама не! Ти си си предимство! Ше мина аз по пътеката е.ал съм го в невъзпитания шофьор!

И после среща в ортопедията, вътрешното, неврологията... И защо?

Защото имаме дебела глава и огромно его...

Кому е необходима такава глупост!?!?

А слепите къде пише как пресичат? Там трябва придружител. Светофар със звуков сигнал. Все някой ще помогне на слепия да пресече.

Аз и на баби съм помагал, и на майки с колички. И съм спирал колите да минат 5-6 хлапета по-дребни...

Но ги гледам и как пресичат - като мериносова овца. Забили носове в краката си - нищо не ги интересува. Докато и отнемат предимството и се озове в болницата или на гробищата.

Толерантност и внимание трябва да има и от двете страни, иначе нищо не става...

PS: Вземи прочети закона, да видиш че И пешеходците имат задължения и права, т.е. изисква се да го знаят. А незнанието на закона не оправдава...



Публикацията е редактирана (14-07-16 14:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-07-16 14:55

Ебаси, като ви слушам, вече не се чудя, защо сме на едно от първите места по смъртност на глава от населението в Европа.Сигурно защото много философствате. ;)

Законът е категоричен-с предимство е пешеходецът на зебрата, шофьорът Е длъжен да му спре и да го изчака.Пешеходецът е в правото си да мине.Ако ще на челна стойка, със слушалки, с цвички, с маска за заваряване ако иска. Има закон и точно той не касае толерантност, а задължения и права. Всичко извън това са празни форумни дрънканици.Знаем мнозинството от пешеходците кои са-деца и пенсионери (които и недочуват и недовиждат добре). Никъде в правилника не е казано,че могат да пресичат само с придружител.

Едит:Законът си го чета най-редовно, че и на всеки шест месеца минавам обучение и листовки винаги с реално оценяване от автоинструктори, плюс курсове за шофиране и реагиране при усложнена пътна обстановка, че даже ми се и налага отвреме на време аз да го втълпявам. Свързано е донякъде с работата ми.Обичам да шофирам, шофирам по много. :)



Публикацията е редактирана (14-07-16 15:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: m.djorov   
Дата:   14-07-16 14:59

Е то и в закона пише да подаде сигнал с ръка и да се огледа и прецени може или не може. Въобще работата е такава, че зависи колко ти е кадърен адвоката и колко пари имаш да дадеш на съдията, че да реши кое от двете да вземе под внимание.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: imitev   
Дата:   14-07-16 15:04


Ето още един дето се е хванал за предимството си...

Аз не споря дали имат предимство - имат си го по закон! И трябва да им се осигурява!

Само обяснявам, че не може толкова безотговорно да лежиш на предимството си, защото рано или късно ще те отнесат...

И ще те отнесат заедно с предимството и с правото ти, но защото не си внимавал, и ако беше внимавал щеше да си без предимство но жив и здрав!!!

Защото е по-безопасно да се огледаш, отколкото да се доверяваш на вниманието на останалите. Освен това нищо не ти струва...

Сващаш ли или пак да обяснявам?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-07-16 15:06

Били ми казал, къде в закона си видял да:

"... пише да подаде сигнал с ръка и да се огледа и прецени може или не може. "

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: imitev   
Дата:   14-07-16 15:26

За ръка нищо не пише, но погледни чл. 113, ал.2 дали не трябва да се огледаш ...

А знаете ли че в жилищните зони водачите трябва да се движат със скорост не по-голяма от 20 км/ч в жилищната зона, а аз като пешеходец мога да използвам за движение, а децата – за игра, пътя в цялата му ширина.

Като се позовавате на Закона постоянно - ти ще дадеш ли на детето си да играе на пътя пред блока в жилищната зона??? Защото аз не бих му давал такива съвети...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: Binjo_o   
Дата:   14-07-16 15:28

А къде в закона се обяснява как се познава кой ще пресече и кой не?
За това пък прилежно е записано да се движиш с скорост която ти позволява да спреш, както и да не искача внезапно било то на зебра или на кон съобразявайки се със скороста и дистанцията на мпс.[smilie3]



Публикацията е редактирана (14-07-16 15:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: imitev   
Дата:   14-07-16 15:35

Пише, но вас ви мързи да четете: Щом е стъпил на пътеката - значи ще пресича. Ако мога ще спра да мине. Ами ако не мога да спра - пръсне ми се спирачно маркуче и не мога? Дали му слагат табелка "Беше с предимство" на леглото в болницата...

Освен това не пише, че трябва да спирам - мога да намаля така, че да пропусна пешеходеца.

Да ама бабата ако се сети че си е забравила 5 ст. ресто в бакалията и на средата вземе да си рови в портмонето и я отнеса? В закона пише, че бабата няма право да се спира, ама тя не го е чела, или го е чела преди 40 г. И бабата при свети Петър, а аз при съдията, въпреки че не съм виновен...

Ето къде идва ред на толерантността за която пея цял ден?



Публикацията е редактирана (14-07-16 15:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: imitev   
Дата:   14-07-16 15:41


И още нещо - аз поддържам тезата, че всички трябва да се оглеждат - и шоферите, и пешеходците.

Гледам някоИ другари поддържат тезата, че само шофьорите трябва да се оглеждат. А пешеходците могат да пресичат като свещени индийски крави.

Това е изключително глупава и болезнена теза. Може да прескочите до близката болница и да се информирате от някой пострадал при ПТП на пешеходна пътека.

Питайте го още и дали ще пресича без да се оглежда следващия път...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-07-16 15:43

Детето ми играе пред блока. Децата се понаучиха да се пазят, ама и шофьорите в квартала се научиха да ги пазят.След като един съсед наду канчетата на двама карачи. По кварталите във Варна не е толкова опасно, но долу в "даунтаун" особено лятото е страшно.И много коли и много пешеходци.

А, на какво друго да се позовавам освен на закона?
Imitev,разбирам,какво искаш да ми кажеш, съгласен съм с теб, че човек трябва да разчита най-много на себе си,що се касае за лична сигурност.Разбира се,че пешеходците трябва да подхождат с нужното внимание,но бидейки стари хора,деца или възрастни,които нямат шофьорски умения и леценз, повечето пешеходци нямат най-рационалните реакции от гледна точка на един шофьор.
Не можем да затворим децата си вкъщи и никога да не излизат, затова трябва да ги пазим.На улицата твоето дете е и мое дете, ще го пазя,както пазя моето. Надявам се съответно на подобна реципрочност и от останалите хора. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: asahi   
Дата:   14-07-16 15:43

Антиви, гледам нещо асоциално го даваш. В смисъл не желаеш да се съобразяваш с правилата в социуса, а си държиш на предимствата, дадени ти в законните. Това не е добре нито за теб, нито за мен. Затова те моля:
Когато решиш да пресичаш вдигни лявата си ръка напред. Аз ще я видя, ще намаля скоростта и ще ти присветна с фаровете. Ако трябва ще спра. После, ако искаш, ми кимни или помахай за благодарност. И аз ще вдигна дланта си от кормилото. Така и двамата ще си доставим удоволствие от културното общуване. На теб няма да ти се изтъркат ставите, на мен няма да ми се изтъркат спирачките.

Съгласен ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към шофьорите -има ли бъг в законът за движението по пътищата или...
Автор: imitev   
Дата:   14-07-16 15:51


Аз децата ги пазя, ама Циганчето от съседния блок се надрусало и взело, че минало с пълна газ и премрежен поглед...

Затова моето дете не играе на платното.

Затова го уча - има ли АСФАЛТ и КОЛИ - задължително се ходи по края и се оглежда и ослушва. Иначе има голяма вероятност да не доживее до пълнолетие.

Ако живеем в квартал в Бяла държава - там може да играе ако иска на осевата линия. В квартала всички карат с 20, пълно е с легнали полицаи, кръгови движения, закривени улици за намаляване на скоростта на трафика.

Но тук зад блока ми върви автобус на всеки час. Просто няма как да стане [smilie3]

C'est la vie!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »