Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Прах в обектив Pentax 16-50/2.8, къде да го пратя за почистване?
Автор: colorphoto   
Дата:   04-07-16 22:19

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в обектив Pentax 16-50/2.8, къде да го пратя за почистване?
Автор: BXMarkov   
Дата:   04-07-16 23:15

Даа, на това му се казва "кой ми....в гащите" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в обектив Pentax 16-50/2.8, къде да го пратя за почистване?
Автор: mihalo   
Дата:   05-07-16 01:08

dimidumi Ха-ха, и това съм го правил :))) Само, че по препоръка, от книжката за експлоатация на най-първия дизелов Опел "Кадет". При -40 по целзий и лятна нафта хората препоръчваха даже съотношение 50/50. Холандска им работа (Опела беше оттам). Само не ме питай как съм го чел тоя холандски... ):))

victory13 И на мен ми мина през ума, че за проба може да се лепне "нещо" допълнително на задната леща. Аз лично бих опитал така, но се притесних да го препоръчам.

Myth Радвам се, че развръзката е благоприятна! [cool] Благодаря, че написа!
Само малко ме е яд на мене си, че не се сетих, че при фокус на близки предметни разтояни такъв ефект е възможен. Случвало ми се е нещо подобно, но на филтър пред обектива... да се :(


Отговори на това съобщение
 Re: Прах в обектив Pentax 16-50/2.8, къде да го пратя за почистване?
Автор: Myth   
Дата:   05-07-16 01:30

Автор: BXMarkov
Дата: 04-07-16 23:15

Даа, на това му се казва "кой ми....в гащите" [smilie5]



Баш, баш [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Автор: mihalo
Дата: 05-07-16 01:08



victory13 И на мен ми мина през ума, че за проба може да се лепне "нещо" допълнително на задната леща. Аз лично бих опитал така, но се притесних да го препоръчам.


Ами аз и това бях на път да пробвам, ама преди това ми светна, че може да е от предната леща, след като видях ефекта на снимки от надраскана предна леща :) И си викам яяяя да я почистя хубаво, нищо, че видимо си беше добре :)

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в обектив Pentax 16-50/2.8, къде да го пратя за почистване?
Автор: colorphoto   
Дата:   05-07-16 01:42

Да не би мръсните частици да са били от вътрешната страна на предната леща,не разбрах?

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в обектив Pentax 16-50/2.8, къде да го пратя за почистване?
Автор: Myth   
Дата:   05-07-16 03:19

Не бре, отвън са били, въпроса е, че видимо нямаше нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в обектив Pentax 16-50/2.8, къде да го пратя за почистване?
Автор: colorphoto   
Дата:   06-07-16 00:13

Не мога да си го представя,хем да не се виждат,хем да дават отражение в кадъра и то баш на челната леща.....

Имаше едно видео с експеримент с един вариообектив Минолта който го драскаха и удряха с остри предмети по челната леща и чак като получи видими вдлъбнатини се усети леко на снимките.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в обектив Pentax 16-50/2.8, къде да го пратя за почистване?
Автор: Myth   
Дата:   06-07-16 00:49

Пробвай срещу светлината в кадъра на затворена бленда.

Отговори на това съобщение
 Re: Прах в обектив Pentax 16-50/2.8, къде да го пратя за почистване?
Автор: iwan33   
Дата:   12-07-16 20:09

Ще използвам темата на колегата, за да не правя нова. Имам същия (или подобен) проблем с Panasonic TZ10, в обектива има някаква прашинка, даже се вижда, като погледна отпред, която излиза и на снимките. Особено си личи, когато ползвам зуума на фотоапарата, явно се премества по-близо до матрицата. Мога ли сам някак да го почистя? И ако не мога, ще ми препоръчате ли къде в Пловдив да го занеса? Всъщност възможно ли е въобще да се разглоби и почисти този фотоапарат?
Предварително ви благодаря!


Отговори на това съобщение
 Re: Прах в обектив Pentax 16-50/2.8, къде да го пратя за почистване?
Автор: mihalo   
Дата:   13-07-16 01:35

iwan33 Аз имам, освен по-сериозните машинки и Panasonic TZ18. Конструкцията е подобна с тази на TZ10. Втори път се налага да го разглобявам, пак заради прах влязла при матрицата. Май им е слабост в конструкцията и през процепите на тубуса на обектива влизат прашинки. Съмнявам се, да можеш да го почистиш сам, ако не си го правил преди или не си доста сръчен човек въпреки, че са конструирани относително удобно за подобен вид ремонт. Аз съм в София и съответно нямам идея за сервиз в Пловдив, но потърси теми за "Веска" във форума! Дотолкова мога да помогна! [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Прах в обектив Pentax 16-50/2.8, къде да го пратя за почистване?
Автор: iwan33   
Дата:   13-07-16 07:43

Много ти благодаря mihalo! Самият факт, че е ремонтопригодно ме успокоява. И понеже се съмнявам, че ще се справя сам, ще изчакам мнение за сервиз в Пловдив от някой колега...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »