Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: graveheart   
Дата:   15-07-16 00:54


https://s31.postimg.org/olj9e436z/Mona_Lisa_copy_Hermitage_copy.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: Jk.freeman   
Дата:   15-07-16 01:02

Еми правите си едно лого, ако не можете(като мене) си разписвате творбата с едно име, с две имена колкото решите и толкоз. Тя си е ваша, какъв е проблема да си я разпишете? Всъщност ако трябва да призная, малко не схващам какво точно се пита в темата. Струва ви се високомерно, че някой е разписал своя фотография ли, еми негова си е, ще си я разпише. Да питаме художниците, защо си разписват картините? Или да питаме продуцентите що си слагат логотата на компаниите преди началото на филма? Кое ви е странно не разбирам? Поздрави to all...[beer] [beer] [beer]



Публикацията е редактирана (15-07-16 01:06)

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: batsali   
Дата:   15-07-16 01:08

"Държа най-добрите си кадри на лента в буркани."

Това верно или на майтап? Хич не е лоша идеята.




Между другото, кое е по-обидно за пишман фотографа - да му кажат, че не е фотограф или да му кажат, че е слаб фотограф. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: batsali   
Дата:   15-07-16 01:15

Не е странно. Смешно е. Видно добрите фотографи не си лепят такива неща по снимките, но комшията, дето е снимал детето на рожденния ден, кучето на спирката и цветята в парка си слага гордо "Комшия фотографи", щото може да изпусне парАта, като му окрадат творчеството. Иначе аз нямам нищо против някакъв знак, псевдоним или инициали да се скрият някъде в снимката, но тва да си лепнеш "комшията фотографи" с дебел шрифт на синьото небе си е простащина. За мене тва е сигнал за непознаване на собствените възможности.

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: Jk.freeman   
Дата:   15-07-16 01:21

batsali щях да тръгвам да ти отговарям за пишман фотографа, щото въпроса ти ме накефи, в смисъл тъкмо тука му беше мястото в тая тема. Обаче точно в предния си пост се заприказвах за художници и продуценти, уж като пример дадени. Та се сетих, че знам едни пишман художници - Пикасо, ван Гог, Леонардо(той ми е разрешил да му говоря на малко име) и други има...та че друг да ти отговори на въпроса.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-07-16 02:14

Пак казвам, че не съм за или против подписа на кадрите, но мога да дам няколко примера с подписани автори, които съвсем не са пишман фотографи [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: roburt48   
Дата:   15-07-16 02:23

И аз мога да изредя няколко перфектни (според мен ) автори, които си слагат и лого :) .. Но мога да посоча десетки, че и повече, които (пак според мен) имат само лого [smilie5] ... Даже не споменавам и размерите му (на логото) [beer] Та затова и отворих тази тема :)

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: PhotoBo   
Дата:   15-07-16 02:26

И аз така :)

Мисля, че повече смисъл ще има самите автори с лога по снимките да кажат причината за слагането им, иначе излиза само, че просто сме против това им решение, без да имаме доводи за това. Народа срещу всички, авторите с лого срещу народа, ама кой е народа и защо не се знае знае ли се [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: da.fo   
Дата:   15-07-16 07:05

Снимки които аз съм публикувал.


Моите снимки откраднати и използвани без знанието ми а името ми като автор го допълниха след като ги заплаших, че това е кражба и може да има неприятни последствия за тях.


Не претендирам ,че снимките са шИдьоври , защото е само един обикновен репортаж , но някак си ти става обидно, че друг се възползва от тях без дори да е присъствал на събитието, без да те е питал и намиращ се на 500 км от обстановката и въобще не е усетил духа на мероприятието !!! Та даже си мисля , че кропа е направен доста некадърно.
Ето, може би затова и аз следващия път бих си сложил нещо като лого ;)


Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: BXMarkov   
Дата:   15-07-16 10:03

da.fo е посочил причината поради която и аз поставям понякога дискретен надпис, с цел възпиране от неразрешено ползване, стремя се обаче да е максимално "невидим" за да не пречи при разглеждането.

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: roburt48   
Дата:   15-07-16 10:16

С подобна цел е напълно разбираемо ...Дискретно и добре вписано в кадъра - също :) Ама да е 25% от кадъра .... някак си не го разбирам [smilie5].

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: BXMarkov   
Дата:   15-07-16 10:27

Автор: roburt48
Ама да е 25% от кадъра .... някак си не го разбирам [smilie5].

Да някои хора поставят маркери и лого, като за сток сайтове [smilie18] А идеята в този форум не е такава.

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: Daniel_P   
Дата:   15-07-16 22:47

Много хора все още си мислят че фотографията е щрак лесна работа! Много са се надъхали да снимат с все по достъпните технологии! Щракат си хората и са видели, че някой си слага лого и хоп и те така!Други с рекламна цел, както и уж да се избегнат кражби! И аз си слагам на мойте неща(макар че за кражби хич не помага преди седмица в Китен си вървя за сувенирчета и кво да видя магнит с моя снимк и така на 20 бараки и казаха че го продават от 2г вече :D )! Като цяло няма дерт да се слага лого, лошото е вече като турят professional services някой който са си повярвали прекалено бързо:D Е оняден гледам една позната брех оженила се (бракувала :D ) и взех да разглеждам снимки и малеее е такъв потрессс до сега не бях срещал! Мега зле ! Тотален абсурт за платен готограф! Омазани до полуда ! Та някакъв Сливенски мисля беше ФотОгРаффф с лого не Photography, a незнам си кво стУууУдио, пръфешъънал фотТограф! Е честно ви казвам едвам се сдържах да не му пиша и да го напсувам! Баси хората! Няма лошо като има желание, ма да се научи и тогава, не знам тйя хора нямат ли поне малко съвест! Или просто са си повярвали не знам ма съм потресен [smilie2] [smilie10]



Публикацията е редактирана (15-07-16 23:53)

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: batsali   
Дата:   15-07-16 23:16

Човек е артЪ художникЪ фотографЪ. Снима изящество, произвежда големи принтове и ги продава скъпо. Има дребни снимки на сайта си, по които клиентелата си избира и поръчва творчество. Леля Евридика от Несебър хваща 10 от тия дребни цифрови подобия на изкуВствотоЪ и ги дава за печат в Магнит Щампа КомпаниЪ. Пита се в задачата има ли припокриване на клиентелата на леля Евридика и човекът артЪисть? Губи ли реално или потенциално артЪисть?



Публикацията е редактирана (15-07-16 23:16)

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: Daniel_P   
Дата:   16-07-16 00:09

Единственото в случая артЪисть губи че не му се заплаща авторското право, при положение, че се печата комерсиалено в много бройки с цел продажба! В интерес на истината кадъра който ми е свит е снимка на дискотека Зангадор в Китен, та мениджърката на заведението се бяха свързали с админите на форума, ако може да се свържат с мен да ме питат дали могат да ми ползват кадъра за видео което си правят ! Кадъра в интерес на истината е ефектен но днес не бих го обработил така :D Както и да е аз им разреших! И на видеото логото си ми стой! Но явно леля Евридика е гледала видеото и си го е харесала за магничета и хоп! Та на всичкото отгоре го имаше в различни варианти [smilie5] с добавени чайки в небето и други летателни индивиди :D няа са опрайм ей!

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: PhotoBo   
Дата:   16-07-16 00:36

Демек с лого или без лого - краде се яко и се комерсиализира, съответно някой става богат на чужд гръб. Като разумен довод остава рекламата в подписа на снимките [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: лого, име .. или photography..
Автор: roburt48   
Дата:   16-07-16 00:54

Аз изначало имах и нещо друго предвид.... На повечето от тея, дето са си изтипосали огромно Фотографи, къмпани, интернешънъл § Ко... едва ли някой ще тръгне да им краде кадрите .. ама нейсе [smilie5] Щом ги кефи , нема лошо :) Аз лично не се чувствам (и едва ли скоро ще се почувствам) готов да си изплющя подобно нещо на някой кадър :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »