Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Диваци с дипломи!
Автор: batsali   
Дата:   09-07-16 23:52

И ако не дръпнеш синджира на казанчето, на спестената вода каква ѝ е съдбата?


Всичко е до его. Да, добре е да пазим околната среда, защото имаме полза от това. Ако не я пазим и под пазим тук имам предвид да я поддържаме в състояние, което ни е угодно, това също е напълно естествено, защото човеците са част от природата. Бобрите повалят дървета, за да си строят жилища, човеците повалят дървета, за да си строят жилища. Ако бобър прегризе млада фиданка това гавра с природата ли е? Защо се мислите за голямата работа и нещо отделно от природата? Его. Аз съм господаря тука и аз казвам кое животно ще бъде защитено и кое ще умре, аз казвам кое е лошо за природата и кое не.

На вселената не ѝ пука какво се случва. Трепала е живота на Земята няколко пъти без да ѝ мигне окото.
 Re: Диваци с дипломи!
Автор: bairi100   
Дата:   10-07-16 07:58

Понеже темата накъртва на природоопазническа,ще си позволя и аз 5 неща да отбележа.Набива се на мозък масовото съзерцателско , естетско и гадателско настроение към т.нар. от образователната ни система'Околен свят'-очевидно външен вече нами.Искам да натъртя на следните неща-Привидната естетика и прегледност рядко е адекватна на биоразнообразие и устойчива екосистема.После,ако не създадеш местообитание-най-елементарно-камара клони,камъни,сух дънер,шубрак,ако не създаваш и не вадиш изводи от резултата-оставаш просто един от милиордите коментатори на природата и нейните привидни особености[beer]
 Re: Диваци с дипломи!
Автор: bg2014   
Дата:   10-07-16 08:57

Четох ....четох и не доумявам за какво е всъщност темата?
Тук е фотографски форум. Снимката е хубава.
https://photo-forum.net/static/forum/2016-07/fjpz8341.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/157/1467796959_Wallingford-Back-Mine-7032355-FF0950.jpg


Пресъздава настроение и ни потопява в тамошната атмосфера и емоции. Какво повече да искаш от един фотографски форум и една снимка?
Аз драма не виждам. Виждам за жалост мнения на "природолюбители" и "природозащитници" (те са доста различни). И нито едните са истински такива, без кавичките, нито другите.
Излезте сред природата, излизайте по-често докато ви хване една лятна буря с градушка и после ми обяснявайте какво се прави и къде е редно да се прави. По всичките негативни мнения съдя, че сте далече от природата, от нейното разбиране и от нейното опазвани.
Дори идея нямате колко пещери имаме неизползваеми, колко дори не се знаят и колко много от тях са занемарени и забравени от хората. А една пещера без хората е просто дупка в земята. Едва когато хората започнат да я посещават и да и придават живот, тя, пещерата става забележителност. И започва да става известна, защитена и опазвана.
Защитена значи (за БГ) - достъпа до нея да е платен, да има работно време и да има дрънкулки да се продават наоколо. Това е вашето разбиране за природа, за опазване и за защита. Странно колко може да се разминават разбиранията за една дупка на хора с апарат в ръка. [smile]



Публикацията е редактирана (10-07-16 09:27)
 Re: Диваци с дипломи!
Автор: Dora93   
Дата:   10-07-16 10:24

Обяснявам като за идиоти, неща очевидни, които всеки нормално интелигентен човек може сам да разсъди, ако желае: Първо това на снимката е естествено образувание, тоест пещера. Това че е било използвано за мина и е изоставено не го прави нещо по-различно или без стойност. Красотата и обаянието на мястото са несъмнени и ценени от множество любители на природата, има създаден сайт, призовава се към опазването на мястото и точно заради качествата му са отишли там въпросната групичка хора.

Паленето на огън в пещери е забранено и не бива да се прави от интелигентни и разумни хора защото: Опушва стените ужасно грозно и на огромна площ. Трайно наслагва върху скалата слой въглерод, който поради липсата на въздействие в пещерата на природни стихии като дъжд и вятър, остава практически за вечни времена. (Изветрянето на скалата трае столетия и хилядолетия.) Прогонва или убива естествените обитатели на пещерите - прилепи, насекоми, влечуги и други. Въглените от огнището, пепелта от изгорените продукти също остават за вечни времена в пещерата, без да са част от естествената среда там. Да не говорим за изхвърлени боклуци, които неминуемо съпътстват подобен пикник и които хора позволили си безразсъдството да палят вътре огън, много вероятно да са зарязали също вътре, (каквата знаем е широко разпространената практика в Б-я и е част от националния манталитет).

И на последно място, като писах по-горе: Ако си циганин, ако си мутра, ако си политик, олигарх, крадец е ясно, че си човешки боклук не зачиташ нищо и никого освен собствения си уродлив егоизъм, но щом и поетите ни започнат да постъпват по същия начин, значи наистина за нищо не ставаме ние българите.
 Re: Диваци с дипломи!
Автор: mmjm   
Дата:   10-07-16 10:48

“Обяснявам като за идиоти, неща очевидни, които всеки нормално интелигентен човек може сам да разсъди, ако желае: Първо това на снимката е естествено образувание, тоест пещера. Това че е било използвано за мина“
Изби рибата. Явно наистина някои са идиоти, я разкажи по-подробно, как една пещера се използва за мина? Питам по принцип, без значение какво е вадено от нея дали сол, дали въглища, дали някаква руда.
 Re: Диваци с дипломи!
Автор: mmjm   
Дата:   10-07-16 10:56

Фактът, че медузата е преживяла 650 млн. години без мозък, дава надежда на много хора.
 Re: Диваци с дипломи!
Автор: ve_sselin   
Дата:   10-07-16 11:22

Да се знае: Пещерните хора са били най-големите врагове на природата!
 Re: Диваци с дипломи!
Автор: тьма   
Дата:   10-07-16 12:49

Аз пък не разбрах синонимната връзка между поет и умен, добър човек, че и природозащитник[smilie8]

 Re: Диваци с дипломи!
Автор: Dora93   
Дата:   10-07-16 13:01

Смисълът на една нация, духовният смисъл, това са поетите, писателите, музикантите, артистите, художниците, учените. Може би и артист-фотографите. Ако те постъпват като циганите, каква нация е това?!?
 Re: Диваци с дипломи!
Автор: Jk.freeman   
Дата:   10-07-16 13:06

[smilie10]
 Re: Диваци с дипломи!
Автор: bg2014   
Дата:   10-07-16 13:47

Dora93 написа:
Дата: 10-07-16 13:01
Ако те постъпват като циганите, каква нация е това?!?


Цивилизована нация е това. Но не тази напудрена, стъклена и богозаблудена нация, забравила от къде сме дошли ние човеците.
Ами нация Българска, която се пребори с Европа за кривите краставици (които са най-вкусните), за варенето на ракия (което е традиция за нас), за езика Български (четвъртия официален език на Европа) и т.н.
Това как постъпват циганите въобще не ти е ясно, ама въобще. Толкова си заблудена, че чак ми е жал. Циганите не са откраднали 40 милиарда (след 89 г.), нито 4.5 млрд от КТБ. Те не са завардили всеки държавен вход и изход с мутри (Мултигруп), нито държат компроматите на ДС.
Циганите всъщност са тези в народното събрание, но поради собствеността на медиите ние сме заблудените кои и какви са циганите.
Да насаждаш омраза (срещу цигани) от една снимка в пещера каква постъпка е всъщност?
Лошо се получава, все едно има конфликт, но 126 мнения траех и мислих, че ще се затвори тази тема. Явно някой си "гали" егото като плюе по други. Жалко!
Извинения за грубия тон! Просто трябваше да сме на едно ниво.
 Re: Диваци с дипломи!
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   10-07-16 13:51

Кои са първите думи казани от първото поколение човеци?
- От тези след нас нищо не става! [smile]


Тези думи се повтарят от хиляди поколения, ще се повтарят и за напред. Казвали са ни ги и на нас. Все пак света се развива и адаптира. Факт![smile] [smile]
 Re: Диваци с дипломи!
Автор: Dora93   
Дата:   10-07-16 13:56

Последното, което правя е да насаждам етническа омраза. Циганин е нарицателно за дивашка варварска постъпка от необразовани, очуждени от всякакви културни ценности хора. За съжаление българите сме цигани по душа. А управниците ни, които окрадаха и съсипаха държавата ни през последните 27 години са най-големите цигани от всички.
 Re: Диваци с дипломи!
Автор: bg2014   
Дата:   10-07-16 15:46

E- значи сме на едно мнение за циганията около нас и в нас.
Аз имам група в определена област (фейсбук) с едно единствено правило:
"Никой НЯМА право да обижда друг колега". Толкова.
Защо не го осъзнаете това, за да има градивно общуване във всяка тема?
Защо постоянно се клевети трето лице или се обижда колега или група колеги?
Не може ли да се дискутира без обиди, без квалификации?Да запазим природата в себе си.
 Re: Диваци с дипломи!
Автор: shamelessEyes   
Дата:   10-07-16 18:57

Dora 93, а пък и някои други.., мисля че измествате темата!!!

Бива ли такива работи [smilie5]

https://www.youtube.com/watch?v=enOHraf3LEk
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.