Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: rtopalov1   
Дата:   29-06-16 22:40

158 харесвания на снимки за няколко часа? Печеливша стратегия за точки или...???
 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: schiele   
Дата:   29-06-16 23:04

едвали...
 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: PhotoBo   
Дата:   29-06-16 23:07

дай нещо - линк, снимка :)
 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: roburt48   
Дата:   29-06-16 23:11

Я да видим тоз феномен [smilie5] дай линк...
 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   29-06-16 23:13

Може би нещо средно ! Имаш познати /виртуални или истински/ във ФФ и те следят какво пускаш за да го оценят ,щото те познават . Другия вариант е да коментираш ,естествено положително ! Една позната от ФФ ми го каза ,не повярвах ,направих експеримент ,и горе долу е така ! Качествена снимка на непознат едва ли би минала 50-60 харесвания или по-скоро точки !
 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: rtopalov1   
Дата:   29-06-16 23:16

Няма линк, снимка и т.н. Става въпрос за "печеливша тактика" за натрупване на точки. В момента, в който качиш снимка, започваш да гласуваш за всичко, с едничката цел да те забележат, че си качил снимка за гласуване. Не казвам, че снимката е лоша... А хората са добри и искат да върнат жеста..
 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: тьма   
Дата:   29-06-16 23:19

Отдавна позната и коментирана тема, има дори вече много обидени автори, да не я подхващаме отново - това им е стратегията на хората, нямат друга [smilie2]

 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: rtopalov1   
Дата:   29-06-16 23:21

Да, права си Тъма. Затова нарочно я пуснах на майтап в тема за начинаещи[smile]
 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: PhotoBo   
Дата:   29-06-16 23:32

Автор: rtopalov1
Дата: 29-06-16 23:16

Няма линк, снимка и т.н. Става въпрос за "печеливша тактика" за натрупване на точки.

И ко накрая тия лайкове ги осребряваш някъде и...о таваш милионер. Ае стига глупости [smilie23]
 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: rtopalov1   
Дата:   29-06-16 23:39

Не, не ставаш нищо повече, от това, което си! Просто, може би се чувстваш за момент по-добре...Нямам обяснение за това, а че е тактика съм убеден.В това число е и "печеливша"... Просто се огледай PhotoBo...
 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: PhotoBo   
Дата:   29-06-16 23:43

Добре де, чувстваш ли се по-добре, когато снимката ти е харесана от любезност и връщане на жеста, а не заради самата снимка? Това е като на изпит с пищови, бой на невръстен, бомби срещу томахавки...някак си неравно и нечестно е, фалш някакъв. Аз качвам снимки с цел да ги покажа, а не да печеля дивиденти. Ами има снимки с по 3-4хил лайка, дали са от любезност, дали са от приятели и познати?? [smilie7]
 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: roburt48   
Дата:   29-06-16 23:55

С точките след това ти дават дърва за огрев [smilie5] Да ти кажа, колкото и да лайкваш едва ли ще събереш 158 (цитирам те) :) Тая тактика не работи според мен :) И аз харесвам и коментирам, но само неща, които ми харесват :)...
 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: Matza-f   
Дата:   30-06-16 00:51

Аз искам да попитам автора на тази тема ТОЙ ли е този болен мозък дето седи и следи кой колко снимки харесва или някой друг?И къде точно се следят хората,че нямам такава функиция в моята регистрация?!И да попитам този сайт в крайна сметка за забавление ли е или за полицейщина някаква?Дайте го тоя тука с болния мозък да му обясня,че има хора със свободно време,които искат да разполагат с него без някой да ги следи!А точките можете да си ги сложите/мога и по-силна дума да употребя/ ,където искате,защото нито носят пари ,нито нито ни хранят, нито ни обличат!Явно до такава степен сте си изкривили съзнанието и нямате собствени проблеми,че гледате да ги създадете на някой друг!Не знам дали някой да харесва снимките на други хора е стратегия,но сигурно, щом вие сте го измислили!Обаче знам,че да следиш хората е подло и е присъщо на дребните души и на низшите същества.Едно време имаше ДС,сега явно има ФФ!Омерзена съм за пореден път от хора,които смятах за интелигентни и жалко ,че авторът на тази ТЕМА има хубави снимки!
П.П.Що не го разтурите най-накрая тоя ФФ,че никой за никого няма да гласува?!Или пък сложете квота!На ден за 3 снимки да се гласува!Оф!Айде,бегайте да ми се подигравате ,както го правехте доскоро!Повече няма да ви чета глупостите!
 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: steeens   
Дата:   30-06-16 01:01

[smilie18] [smilie18] [smilie18] Matza-f , споко. Не теб е имал предвид. Само 84 са твоите за деня...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer]
 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: colorphoto   
Дата:   30-06-16 01:07

Matza-f: Лелеее,каква нерва!
 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   30-06-16 01:35

Има резон в това което казва Matza-f . Когато снимка влезе в нови предложения тя е на първата страница в нови предложения и когато се натрупат повече снимки минава на втора,после на трета и т.н. и само човек който има повече време или желание разглежда другите страници и дори хубави снимки не се виждат ! Аз лично съм срещал снимки хубави /за мен де / отишли на по-задни страници и не дооцени според мен /пак според мен/!
Това не омаловажава тезата ми и за това ,че ако имаш кръг от познати те се интересуват от това какво публикуваш ,за да видят какво правиш и естествено да го оценят ! Тук вече няма значение на коя страница си защото като се отвори профила се вижда кои са новите ти снимки и кои чакат за рейтинг ,за да влезнат в избрано !
 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: mdterziev   
Дата:   30-06-16 06:16

PhotoBo, гарантирам ти,че голяма част от авторите се чувстват по-добре,независимо от механизма на трупане на точки. За съжаление на някои от тях дори им личи, в коментарите под фотосите яростно се защитават, дори и понякога ненападнати. Все пак едно е да си с 16/0 (като мен ), съвсем друго със 256/112, примерно. По-тежко е някак си...
 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: тьма   
Дата:   30-06-16 07:04

А някои хора твърдяха, че са толкова заети с работа за разлика от мен [smilie8]

Съгражданке, никой никого не следи - то просто се набива на очи - ако под всяка снимка виждаш едни и същи коментиращи, независимо дали снимката е добра, или не. И като отвориш след това профила на този гласуващ по сто пъти на ден, се изумяваш от рейтинга на обикновените му снимки за семеен албум.

 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: cTpaHHo   
Дата:   30-06-16 08:18

Феноменално [cool] [smilie18]

Това е разковничето. Тази тактика може да я срещнете навсякъде - от добри артисти като Богданов до горе-самоспоменатата госпожа/ица Маца-еф.

Но това да не ви дразни.

Всеки търси онуй що му липсва.
 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: ценослав   
Дата:   30-06-16 08:28

Си признавам без бой!!! Имам пари, плащам и ме ... точкуват!!! И те така!!! [cool] [thankyou]
 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: geokar   
Дата:   30-06-16 08:36

Вижте сега, този сайт от много време си е най-обикновена "социална мрежа", в която от време на време (все по-рядко) се появява по някоя хубава снимка. "Критериите" на точкуването са толкова размити, че могат да объркат всеки начинаещ, който да се чуди защо неговата лавандула стои в "представяне" два месеца и с какво тя по-различно ухае от лавандулата на другарчето, която има вече над двеста точки. Ами има да се чуди. Въпросът отдавна не касае качеството на фотографията. Изключвам елитарния "клуб на въздишките", където борбата за катеренето в топ-листата е "безмилостно жестока". Става въпрос за елементарното желание да се забележи някоя не особено лоша снимчица, която поради своята анонимност потъва в архивите на "представянето". Впрочем последната реформа на админите още повече обърка работата. Много проста математическа формула може да я крекне: събирате си групичка от осем (8) потребители с горе долу еднакви "естетически критерии". Веднага щом някой от вас качи снимка, другите гласуват за нея и тя моментално изплува в галерията, където има повече шансове да бъде видяна и оценена и от други - за по-сигурно слагате и съответния брой чуденки или нещо по-така за коментар "възхитително", "много оригинално", "чудесна композиция" и т. н. и т. н. И не е нужен нито фейсбук, нито туитър, нито съобщения на "лични", просто сутрин с кафенцето преглеждате седем профила и "оценявате" новото там, проста работа. Печалбите: вдига ви се самочувствието - да мрат простаците, дето не разбират и критикуват, точките доказват, че сте гениален фотограф/фотографка. Ние, гениите, можем да си позволим да бъдем арогантни, нашият гняв е справедлив. Критерии ли? Таквоз не ни е нужно. Както е казал Салвадор Дали: "На гения и лайното му е гениално". (Не че сте го чели този цитат де, подсказвам ви го да си го имате под ръка, той бачка яко в споменатия от мен по-горе "клуб на въздишките и възторзите".)
Всичките тези работи отдавна са известни, тъжното е, че много добри автори спряха да качват тук, някои изтриха онова, което бяха качили и което радваше, вдигаше летвата и правеше сайта в по-голяма степен фотографски. Е, поне на мен ми е тъжно, де.
С други думи, не става въпрос (само!) за точките.
 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: Gecata   
Дата:   30-06-16 08:38

14години едно и също: точките....Точките...ТОчките...ТОЧКИТЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!
[smilie5]
 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: geokar   
Дата:   30-06-16 08:39

P.S. Не претендирам за авторско право върху описаната от мен система. Според скромните ми наблюдения тя отдавна е изобретена, внедрена и бачка безотказно.



Публикацията е редактирана (30-06-16 08:41)
 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: anjsan   
Дата:   30-06-16 09:36

Просто е - всеки , ако действа съвестно всичко ще е наред . Харесваш - гласуваш , не харесваш - не гласуваш . Пишеш коментар , ако има какво да кажеш или просто споделяш възхищението ; не пишеш , ако си скромен . Другото е его , заядливост , дребнавост и т.н.
 Re: 158 харесвания на снимки за няколко часа??? Печеливша стратегия за точки или...
Автор: volkovski   
Дата:   30-06-16 09:42

Ако се премахнат точките и гласуването за снимки, дали нещата няма да се подобрят? Тогава авторите ще качват снимки единствено за да ги покажат на колегите си, а не да трупат точки и лайкове. Фотографията няма да бъде едно безцелно състезание във форума, както е в момента. Истинския човек изпитва удоволствие от това да споделя(творбите си) с околните. А пък точките са за ласкаене на егото на неуверените в себе си индивиди. Когато човек върши една работа (хоби) с кеф той няма нужда от точки, лайкове и одобрени възгласи на останалите... Горенаписаното е лично мое мнение, никой не е задължен да се съгласи с него. Просто това е моята гледна точка.
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.