Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 рязко задобряхме
Автор: bogdanov   
Дата:   27-06-16 20:08

Не знам за вас, но забелязвам, че нивото тук с всеки изминал ден става все по-добро. От жегата ли е, от какво ли, на уършопи ли почнахме много да ходим... но аз лоша работа не откривам... всичките са хубави! Фотографска нация сме и това си е!
 Re: рязко задобряхме
Автор: belyatamax   
Дата:   27-06-16 20:31

Само суперлативи,иначе се блокираме [smile] Това е причаната.Прогреса и подобренията започват с думите:"-Абе,намерете му кусур".Пък може и да сме задобряли...някъде.



Публикацията е редактирана (27-06-16 20:33)
 Re: рязко задобряхме
Автор: bogdanov   
Дата:   27-06-16 21:44

Хич не ме кефи да блокирам. Случвало ми се е два пъти, но после бързо размислям. И сега съм щастлив, защото оцених гениалността в модните тенденции. Както на общуване, така и на снимане. Много нагоре дърпат естетиката и в комуникациите, и във фотографията. Но най-често се възхищавам на еродираните колеги. Толкова много знания, така професионално поднесени и такива брилянтни резултати... Мога да кажа само едно голямо БАГОДАРЯ!
 Re: рязко задобряхме
Автор: steeens   
Дата:   27-06-16 21:47

bogdanov , наздраве! [beer] [beer] [beer]
 Re: рязко задобряхме
Автор: crownmaker   
Дата:   27-06-16 22:08

Чудя ти се.Ти си художник,творец.Силата ти е в таланта-онова под косата,което направлява четката,молива,в съвременния вариант-обектива.Повечето от участници тук (включително и аз)съзнателно или не се опитват да преоткрият техническата част на правенето на снимки(разбирай настройки на камерата).Възхищавам се на твоите работи,а също и на няколко други видяни от мен засега участници тук.Усещам,че искаш по-високо ниво,нещо да те мотивира-има го,но е много,много рядко срещано.Позволявам си този коментар от позицията на страничен наблюдател,без никакви претенции за коректив:)))))
 Re: рязко задобряхме
Автор: jingov   
Дата:   27-06-16 22:46

Мислех си да пусна тема от сорта на - да кажа ли , че не ми харесва лавандулата или нещо то сорта .
Задобряхме в НЕ желанието си да говорим истини, лицемерие и умилкване,само много харесва. Резултата е налице, масов нисък критерий и ниска самооценка/не само в правенето на снимки/ .
За съжаление няма друг , по посещаван и с повече нови авторски фотоси БГ сайт няма, явно масово ще се изселвам/е ?
Случайно , ако някого съм обидил лично, моля да ме прости .

 Re: рязко задобряхме
Автор: bogdanov   
Дата:   27-06-16 23:00

crownmaker... без нотка сарказъм забелязвам, че масово навлизат и много често се употребяват сложни фотографски прийоми, като "ретуш", "режисирана фотография", "изкуствено осветление"... Все от хора, които с лека ръка съдят онези, които се "приемат на сериозно". Те правели всичко това с усмивка на уста и хей така на майтап сякаш... (без да се приемат на сериозно, без претенция ;) ) Съзнанието ми не може да допусне какво би станало ако същите станат по-претенциозни към този процес... По-взискателни към себе си... Това място на момента ще се превърне в един малък Лувър...
Фотографията е проявление на изящното изкуство. За много колеги е дори религия. Убеден съм, че ти се е случвало да се възхитиш на добре свършена работа от твой колега, както и обратното. Но съм убеден, че предпочиташ първото. Защото на второто не му е мястото там а и дори вреди.
Лично ти ще останеш за мен като мерило за правилност поради факта, че благодарение на теб си смених млечните зъби ;) (това между нас;))
Но по темата...наистина е нужно колегите да започнат да проявяват чувство на отговорност!
 Re: рязко задобряхме
Автор: mihalo   
Дата:   28-06-16 04:50

Аз стигнах до отчайващ резултат, разсъждавайки по този "казус" и ето какво се получи: "Изкуството е надут голям предразсъдък, пълен с малки, дребнави предразсъдъчета. Не мога да си го обясня другояче, освен с първосигналната система на Павлов. Битката за надмощие се води във всяка сфера и независимо от всякаква "практична" логика. Остарялото срещу новото, остарялото ново срещу преоткритото старо, амбицията срещу познанието, закостенялото познание срещу новата доктрина /която всъщност ползва базата на още по-стара доктрина.../

Не, че знам латински, ама нямах право да не си спомня за този цитат: "Vanitas vanitatum et omnia vanitas! - Суета на суетите и всичко е суета!" Ей, голям умник съм от малък още [smilie25] [smilie18] Шегувам се както обикновено правя, но ...

Май нищо :))

Редакция: Абе исках да кажа накрая, че няма смисъл да си създаваме "напрежение" за неща, които всъщност не сме в състояние... неща, които няма как да бъдат контролирани. Каквото-такова!



Публикацията е редактирана (28-06-16 05:11)
 Re: рязко задобряхме
Автор: roburt48   
Дата:   28-06-16 05:12

Аз съм тук съвсем от скоро (края на Февруари..). Не знам какво е било нивото преди, виждам го само сега :).. Идея си нямам темата дали е плод на сарказъм или - не !! А и кой съм аз (или ние) за да определям/е ниво !! Лично за мен по-важното е едно - като видя една работа дали ме докосва или - не ... Дали ми говори, или - не ! Не разбирам (все още) от аберации, винетиране... и прочее.. ! Разбирам от това, дали нещо ми допада, или не .. Обичам да харесвам... и да съм харесван :) (ако предварително съм се харесал сам) ! ... И.. те така ..
 Re: рязко задобряхме
Автор: Nikolas666   
Дата:   28-06-16 07:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: рязко задобряхме
Автор: rimohit   
Дата:   28-06-16 09:08

Твърде рязко.. И славата ни идва в повече...
 Re: рязко задобряхме
Автор: realnoncho   
Дата:   28-06-16 09:19

Коя слава бре, шъ мъ разсипете [smilie5] [beer]
 Re: рязко задобряхме
Автор: Антивик   
Дата:   28-06-16 09:23

Моето ниво па наопаки[smilie3] върви на спадане що не ми пука да набутам у профила си, па и в албума и фотки де са с видими недостатъци, кофти обработка или па не достигнали нужните висоти за корифеите у сайто[smilie5]
 Re: рязко задобряхме
Автор: rimohit   
Дата:   28-06-16 09:28

Как коя , Нончо ?!. Мега-великата слава.. [smilie5] [beer]
 Re: рязко задобряхме
Автор: BXMarkov   
Дата:   28-06-16 09:57

Добрата фотография трябва да е талантлива интерпретация на идеи или концепции с цел споделяне и въздействие върху хората, стимулиране на мисли,чувства и представи чрез възприятията. Проблема идва, когато интерпретацията започне да служи на различни цели.
 Re: рязко задобряхме
Автор: bogdanov   
Дата:   28-06-16 11:30

BXMarkov, прекрасно формулирано! Но не може да се отрече, че самият процес на снимане е доста увлекателен, интуитивен и на първо, и второ четене достъпен. Когато дойде денят човек да хване камера, резултата е винаги доста реален. Отразява мигом действителността такава, каквато се вижда през визьора. Въпрос на желание и малко информация(достъпна) е да се заучат стъпките на ретуша. Вариантите са стотици-хиляди... от три стъпки до по-засукани. Но резултата при всеки вариант е успех. Следва демонстрация на придобитите умения. Композицията не е важна тук, цветознанието е отделна наука, за идея няма да говорим, защото не ни кефят много обработените с фотошоп кадри... Целта ни става да покажем на света как се полира кожа... И го правим прекрасно. В пъти по-гладко от онези уроци в ютуб. Знанието набъбва с теми във форума "как се постига този ефект". Намират се изследователи, които нарочно или без да искат са постигали нещо много подобно на някой етап от работата си. И щедро раздават знание. Резултата на питащият обаче няма как да се доближи до желаният, защото преди "този ефект" има идея и композиция. Няма да изкривя душата си ако напиша, че огромен процент от моделите показвани тук са изключително красиви момичета и жени. (мъж не може да ми хареса по този начин) За това няма да ги споменавам тях. Но достатъчно ли е да нащракаме една хубавица, вместо да се поразровим в дълбините на загадъчната и душа ;) Жестоката пропаганда ампутира чувствителността ни и ни превръща в безропотни огледала. Студени, бездушни...често спукани. Такова е времето ще каже някой... такива са търсенията... цялата държава е такава...
Е...ние нали не сме? Ние умеем, знаем, виждаме, имаме много обективни позиции... Зачетох се и в предишни теми и се изумих с какви енциклопедични познания разполагат колегите. Творбите им също са великолепни. Не се шегувам.
 Re: рязко задобряхме
Автор: Nikolas666   
Дата:   28-06-16 11:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: рязко задобряхме
Автор: bogdanov   
Дата:   28-06-16 11:48

Не само вярвам Nikolas. Имам майка, сестра, жена и дъщеря.
 Re: рязко задобряхме
Автор: Nikolas666   
Дата:   28-06-16 11:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: рязко задобряхме
Автор: petrov88   
Дата:   28-06-16 11:58

За задобряване не знам. Всеки си преценя сам за себе си според неговите критерии, а също и оценките на другите. Обаче често и хората оценяват според техните лични предпочитания, с което не искам да кажа нищо лошо и това само по себе си също не е задължително да бъде лоша тенденция.
Малко ми е странно обаче, когато хора, които снимат едни неща, коментират и рецензират снимки, които са далеч от техните интереси. Тук не обръщам внимание, но във фейсбук (да речем) определено ми прави впечатление
Пак казвам, не е задължително това да е лошо всеки път.
А другото тук пък идва от разликата е ЕГН-тата. По- възрастните и опитни хора тук по- често харесват едни неща, а по- младите ги влече друго.



Публикацията е редактирана (28-06-16 12:20)
 Re: рязко задобряхме
Автор: nyamago   
Дата:   28-06-16 12:42

Няма лошо - стига да помним колко многолика и разнообразна е фотографията. Често се заблуждаваме, че знаем дефиницията и говорим за Фотографията (с главно 'п') като че ли тя е едно единствено нещо. Оттам и разминаванията ни ("това не е фотография бе, простак!") - а което 'не е' фотография за един, си е много фотография за друг.

Богданов - казваш, че фотографията е изящно изкуство - и вярно, и не. За разлика от изящните изкуства (те винаги СА изкуство, добро или недотам) има много видове фотография, която няма за цел да бъде изящно изкуство. Художествената фотография е сравнително тясна под-област.

Това,в което сме станали много добри, не бих нарекъл художествена фотография. Бих нарекъл жанра "силно технически-ориентирани опити за наподобяване на художествена фотография". Художественото е на заден план (до степен да се усъмним дали замесените автори и зрители имат усет или поне познания за художественост). Техническото доминира: от използваната оптика, снимачна и осветителна апаратура, до обработващите софтуерни продукти и (техническото!) майсторство в прилагането им. В тези неща (не без състезателен хъс) НАИСТИНА има видим напредък.

В същото време в сайта има и наистина художествена фотография, не винаги сътворена със завидна техника. Не винаги харесана, нито от всички - но това си е доказателство, че Е художествена. Малко е, но има.

Има и нехудожствена фотография без претенции за художественост. Дори с откровена нехудожественост. Който не е дошел за такава на сайта - да не я гледа; за всичко има място под слънцето.

[beer]



Публикацията е редактирана (28-06-16 12:44)
 Re: рязко задобряхме
Автор: kvakioh   
Дата:   28-06-16 13:58

GAS- Gear acquisition syndrome, това го преодолях преди 3-4 месеца, разбрах доста за себе си, за други хора, за техниката и какво може и не може, все повече и по-надълбоко. Надявам се да направя все пак 2-3 добри кадъра до края на годината, да се порадвам на нещо на хартия...
 Re: рязко задобряхме
Автор: CDman   
Дата:   28-06-16 14:25

nyamago написа:

> Често се
> заблуждаваме, че знаем
> дефиницията и говорим за
> Фотографията (с главно 'п') като че
> ли тя е едно единствено нещо.


Фотографията (с главно 'п') [smilie5]

Най-вероятно е техническа грешка, но е много на място. [beer]

 Re: рязко задобряхме
Автор: Nikolas666   
Дата:   28-06-16 14:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: рязко задобряхме
Автор: enizvk   
Дата:   28-06-16 14:42

Аз па най-убавите неща си ги пазя за себе си... Хващам си апарата и почвам да обикалям, като луд. И така изпитвам някакъв странен "Душевен оргазъм", защото това време си е само моето...
При другите този процес сигурно е съпроводен с някакъв вид усъвършенстване, било то техническо или худежествено, който се вписва в общоприетите норми за прогрес на изявените творци.
В крайна сметка егоизма надделява [smilie5]

П.С
Аз единствено се дразня на възхищението към "цицо/дупе манията". Е то вече там каква художественост? Към мацето дето бог я е дарил с красота или ...



Публикацията е редактирана (28-06-16 14:55)
 Re: рязко задобряхме
Автор: CDman   
Дата:   28-06-16 16:37

Аааа от Photography ли идвало !![smilie8]

Тюх, тюх.

Аз пък си с мръсното си съзнание помислих, че идва от хардкор версията на "цицо/дупе манията" [smilie25] [smilie5]

 Re: рязко задобряхме
Автор: bogdanov   
Дата:   28-06-16 16:38

nyamago... как да ти кажа... фотографията е едно единствено нещо. Поради разтегливата и концептуалност , хората я използват и за други цели. Продуктовата за реклама... май само това се стои малко по-далече от областта на изкуството.
Улицата
Репортаж
Портрет
Пейзаж
Природа
Диви животни
Макро
Натюрморт
Архитектура
Експеримент
Мода/Реклама-без това
Панорами
Сватбени
Голо тяло
Всекидневие
Абстрактно
Всичко останало
Пътешествия
Спорт
На сцената
Астрофотография
Личен албум
Хумор
Домашни любимци- и това
Всичко друго е пряко свързано с идеята за изкуство, както и е заредено с подобни очаквания.Дай ми пример за област която отхвърля добрата естетика, познанието за композиция, цвят...
Фотографията е изящно изкуство. За това отдавна не се спори. Що се отнася до жанра "силно технически-ориентирани опити за наподобяване на художествена фотография"...Ще се съглася с теб, че именно там напредваме със страшна сила. Но не можеш да отречеш, че постиженията ни в тази област ни водят стабилно към най-здравата основа-дъното.
 Re: рязко задобряхме
Автор: chukov   
Дата:   28-06-16 16:40

nyamago написа:


> Това,в което сме станали много
> добри, не бих нарекъл художествена
> фотография. Бих нарекъл жанра
> "силно технически-ориентирани
> опити за наподобяване на
> художествена фотография".
> Художественото е на заден план (до
> степен да се усъмним дали
> замесените автори и зрители имат
> усет или поне познания за
> художественост). Техническото
> доминира: от използваната оптика,
> снимачна и осветителна апаратура,
> до обработващите софтуерни
> продукти и (техническото!)
> майсторство в прилагането им.

Принципно си прав.
Но ето какво мисля аз.
Всеки трябва да извърви пътя си, за да стигне по-далеч. Лавандулите и рапицата, въртящите звезди, HDR-те и подобни са само част от пътя, който трябва да се извърви. Не може да се скочи директно на друго ниво.

Ще дам пример със себе си.
Когато за първи път отидох в Родопите да снимам, фотографирах всичко наред. Накъдето се обърна - всичко ми харесва: дървета, купи сено, поляни, отрудени хора и прочее. С течение на времето сам разбрах, че това не стига, че е нещо, което всеки на мое място би направил. След време реших да спра да доказвам на себе си, че мога да се справя с определени фотографски предизвикателства.

По тази причина дори и веднъж не опитах да "завъртя" звездното небе. Зная, че като си навия на пръста ще го направя. Но защо? За да докажа, че и аз мога?

И след няколко години разбрах, че фотографията е болест като всички други. Трябва да се преболедува. Пътят трябва да се извърви.

Няма друг начин
 Re: рязко задобряхме
Автор: bogdanov   
Дата:   28-06-16 17:22

chukov... знаеш, че е точно така, ама тук не върви а се влачи. Пустата му болест всеки втори разболя... Таман леко оздравее и го повтаря дваш по-силно. Тези мазнотии по портретите от две, три години се стичат по монитора ми, че и нови се въдят. Таман излязат от рапицата и се забиват у лавандулата, сякаш чакат там слънчогледите с огромно нетърпение. Само зимата се трупа опит в студиото и после се размахва един опит, едно знание... свят да ти се завие.
 Re: рязко задобряхме
Автор: kvakioh   
Дата:   28-06-16 17:22

Зимата идвайте на реката във водата за каляване!
 Re: рязко задобряхме
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   28-06-16 17:29

Ще се издрайфам от толкова много лавандула във форума.Оня ден отварям първа страница-цялата лилава, чак кьорав молец не остана вкъщи!
 Re: рязко задобряхме
Автор: chukov   
Дата:   28-06-16 17:36

Ами Богданов, то и моят път излезе, че не е от тип "пряка пътека" [smilie5]

Но проблемът при мен е, че нямам време да се отдам на хобито си както подобава. Нямам време да седна да помисля, да отида някъде и да съзерцавам, да измисля идея и да започна да я реализирам.

Но то не може всичко на тоя свят. За съжаление битето е такова, че осигуряването на насъщния уема сериозен дял от времето ми.
 Re: рязко задобряхме
Автор: sayman   
Дата:   28-06-16 18:15

Проблема е, че повечето хора искат да се харесат на останалите. Аз отдавна спрях да се опитвам да се харесвам на тоз или онзи и мога да кажа, че в голяма степен на това ме научи точно тоя форум.

Мнооого пъти ми се е случвало да видя кадър, от който да ми падне ченето, а той едва събрал да излезе пред аудиторията. Естествено и обратното важи с пълна сила.
Ама както казах, то пада моето чене ... за друг това е кръгла нула.

Та в тоя ред на мисли Чуков е прав, че всеки минава по някакъв път за да открие себе си. Не можеш да се откриеш докато си още с биберон в устата ... малко са тия гениалните.

От дуга страна живеем в такова време дето всеки пляска на кило я с телефон я с каквото му падне, а от там идва и оня другия факт, че виждаме пред очите си пътя на много хора на живо.

То в това няма лошо, но Богданов също е прав ... уморително е за очите
[smilie7] и то много ... поне за моите.

Отдвана мина времето в което наблюдавахме пътя само на светилата във фотографията. Бяха малко, но качествени.

Ама това е истината ... и не можем да я променим. Ако някой знае как да внушава масово естетика, композиране, идея, разказ във фотографията ... нека каже.
Може би една от стъпките е точно такива теми като тази, но за съжаление пак няма да има масов ефект, пак трудно ще се усетят някои хора, че тая лавандула вече граничи с кича и става отегчителна.

Всъщност и аз искам да снимам лавандула ... ама то моя кадър ще е "малко" по-различен [smilie25] в отговор, че вече имам лилави пердалъци на очите [smilie25]

Между другото ... някой би ли дал дефиниция за художествена фотография, защото мисля, че всеки я разбира ... по някакъв свой си начин[smilie21]



Публикацията е редактирана (28-06-16 18:35)
 Re: рязко задобряхме
Автор: тьма   
Дата:   28-06-16 20:07

Фотографията е призвана да отразява реалността - такава, каквато всеки я вижда през своя поглед./от своя ъгъл, от своята гледна точка/ но Реалността.


Нека оставим живописта, като вид изкуство, да отразява реалността, пречупена през душата, разума и творческите възможности на таланта, именно на Таланта, с цел да внушава идеи.


Аз съм за Фотографията като Технически процес, но преминал през очите на Виждащ фотограф.


И за Живописта като изкуство, създадено от творческия гений на художника.


Смесването на двете много често води до пародия - и това все повече се вижда във форума, за съжаление *така задобрял* [smilie3]


Аз мисля така, всеки има право на мнение, без да се опитва да обрича чуждото на глупост.

 Re: рязко задобряхме
Автор: Evolve   
Дата:   28-06-16 20:19


Добри фотографи не липсват тук,а публика,която да ги оценява адекватно. [smilie24]
 Re: рязко задобряхме
Автор: mmjm   
Дата:   28-06-16 20:27

1 талант е около 26кг. и така 26кг какво трябва да внушат?
 Re: рязко задобряхме
Автор: stzz   
Дата:   28-06-16 20:45

Като тъма.

............плюс една картинка!



https://photo-forum.net/static/site_pics/198/1467109277_2016-06-26-0012.jpg



[shtrak]
 Re: рязко задобряхме
Автор: bogdanov   
Дата:   28-06-16 21:18

stzz, готина гледна точка, ама много бързо се съгласяваш!
тьма, радвам се да те видя в темата. Духовността, както и критериите досущ приличат на китайският език. (звучи доста неясно докато не го научиш)
"Фотографията е призвана да отразява реалността - такава, каквато всеки я вижда през своя поглед./от своя ъгъл, от своята гледна точка/ но Реалността."
Ти уважаема мислиш ли, че една художествена интерпретация не е паралелна реалност в очите и душата на един художник, композитор, поет??? Нима "Герника" не е пречупената реалност, която лесно се превърна в абсолютна такава? Нима си виждала как часовниците изтичат по ръбовете в действителност подобно на картина на Дали, но не си усещала как неумолимо тече времето? Бездушният предмет може да отразява. Огледало, рефлектор, лъскава повърхност... дори и фотоапарата сам по себе си. Но когато има зад него човек с идея, мисъл, желание, нещата минават на друго ниво. Това, което виждаш тук във форума! Камерите на КАТ също снимат и пращат глоби. Предполагам не това за теб е прекрасната фотография...
Знам, че толкова обичаш да заставаш на позиция обратна на моята, че си готова дори публично да се изложиш.
"Смесването на двете много често води до пародия - и това все повече се вижда във форума, за съжаление *така задобрял*"
На кои две? На живописта с фотографията ли води до пародия :)
Потърси, образовай се що за човек е измислил фотоапарата и с каква цел!
Ако беше историк, щях да ти повярвам... и инженер да беше, ама не би... Знам, че имаш желание, но дълбочина липсва за подобни констатации.
 Re: рязко задобряхме
Автор: stzz   
Дата:   28-06-16 21:36

.......да уточня за картинката горе - не е моя.

[shtrak]
 Re: рязко задобряхме
Автор: bogdanov   
Дата:   28-06-16 21:41

stzz, жалко... много е яка, ама нищо де, щом умееш да виждаш добри неща, значи нищо не ти струва да ги правиш!
 Re: рязко задобряхме
Автор: тьма   
Дата:   28-06-16 22:48

Богданов, с теб не можем да разберем другия, няма смисъл да влизам в словесен двубой с човек, който винаги изопачава мисълта ми, защото е заложил в главата си само своята гледна точка и не е готов никога да погледне от страната на ничия друга.

Кой се изложил, кой не - помолих да не се обсъжда чуждото мнение и най-вече да се правят такива категорични изводи за личността, знанията, усета на изказалия се.

Аз не написах какво мисля за твоите словесни изяви в тази тема, защото Се уважавам.[smilie3]

 Re: рязко задобряхме
Автор: crownmaker   
Дата:   28-06-16 22:56

тьма каза:Не е важно дали котката е черна или бяла-важното е да лови мишки[smilie18]

Това беше за предния и пост,но ако си по-широко скроен,може да се приеме и като слоган на фирмата[smilie19] [smilie19] [smilie19]



Публикацията е редактирана (28-06-16 23:05)
 Re: рязко задобряхме
Автор: belyatamax   
Дата:   28-06-16 23:11

Да останем на темата.
Болшинството си изкарва прехраната с фотография.Предлага,търси и се опитва да реализира това,което харесва масовият "консуматор".Това за изящна,копринена кожа;големи влажни очи с гарнитура от цветя(често лавандула и рапица).Заснема се с "техника от най-висок клас",често плитък фокус за най-замазано и плоско изображение.Това,както апаплъка и дай ,за да ти дам сме на това дередже.Разбира се,има изключения.Научил съм много от форума.Би трябвало,да сме малко по-отговорни към младите автори.
 Re: рязко задобряхме
Автор: geokar   
Дата:   28-06-16 23:22

Ми отдавна не съм качвал, нормално е нивото на сайта да задобрее...[smilie5] [smilie5] [smilie5]

 Re: рязко задобряхме
Автор: metodiev_martin   
Дата:   28-06-16 23:56

Автор: jingov
Дата: 27-06-16 22:46

Мислех си да пусна тема от сорта на - да кажа ли , че не ми харесва лавандулата или нещо то сорта .
Задобряхме в НЕ желанието си да говорим истини, лицемерие и умилкване,само много харесва. Резултата е налице, масов нисък критерий и ниска самооценка/не само в правенето на снимки/ .
За съжаление няма друг , по посещаван и с повече нови авторски фотоси БГ сайт няма, явно масово ще се изселвам/е ?
Случайно , ако някого съм обидил лично, моля да ме прости .


Тръгнах да го пиша, Мь чуека мь изпреварил.
Подкрепям с двете ръце.
Еманация на комплексарщината, гарнирана с огромно количество самочувствие, всичко това подплатено с филтри от Nik Color Efex Pro
[shtrak]
Жалко, че интересите за бизнес на "тримата големи", надделяха над първоначалната идея.
Сега влизам заради базара и от време на време да се изсера с коментар под някоя снимка - ей така, защото зная че народа е докачлив, а самочувствието му е по-голямо от селото, в което живее [beer]
 Re: рязко задобряхме
Автор: shamelessEyes   
Дата:   29-06-16 00:28

... това ли е уоркшопа "уЛавандула мастър"?



Публикацията е редактирана (29-06-16 00:29)
 Re: рязко задобряхме
Автор: bogdanov   
Дата:   29-06-16 00:52

Тук е Угърчин.
 Re: рязко задобряхме
Автор: my.point.of.view   
Дата:   29-06-16 01:20

Интересно.
 Re: рязко задобряхме
Автор: mihalo   
Дата:   29-06-16 01:52

Чета темата и изпитвам удоволствие да разглеждам различните "гледни точки". Благодаря колеги! Ама най-правилният начин да разбера какво казвате е да видя нещата в профилите ви.
Само не очаквайте да давам некви точки, това е безсмислено според мен. Колко точки за "гледна точка с кеф"? [smilie11] Не искам да съдя, искам да откривам разни неща... [smile][smilie25]

 Re: рязко задобряхме
Автор: nyamago   
Дата:   29-06-16 12:29

Богданов и Тьма - напразно се дракате, говорите за почти едно и също, но на различни езици. Китайският наистина е непонятен докато не го научиш - научете си взаимно езиците или си изберете общ Есперанто, вместо да развличате публиката (оная част, която се развлича да наблюдава свади).

Сгласен съм с Богданов, че обективна реалност няма. Може и да има, но не го знаем със сигурност и не можем да я опознаем. Всичко е субективно възприятие.

Илюзията за обективност е от това, че на най-базово ниво субективните ни възприятия съвпадат: болшинството хора ще се съгласят между тъмно или светло, кръгло или квадратно, дори зелено или червено. Даже на такова базово ниво има изключения, но те са минимални и доминира масов консенсус - сиреч, това ще да е обективната реалност.

Тръгнем ли да катерим по подробностите, обаче - и стигнем ли до 'китайски' понятия като 'послание' или 'емоция' - пълното съгласие е абсурд. Обективното е отишло на кино (гледа 'Звездни войни' в 3Д) и всеобщия дисонанс във възприятията ни наричаме... изкуство. То е в очите на наблюдателя, в неговата способност да го (пре)разкаже и оттам в очите на наблюдателя на (пре)разказа. И Давид, и Джокондата не са еднакви за различни зрители, камо ли Герника и часовниците. Да не говорим за съвременна художетвена фотография...

= = = = = =

Аз все пак предпочитам с фотографията да кажа "Глей кво видях както си ходех по улицата", макар и преразказът ми да е несръчен и неубедителен, отколкото някой да каже "Вижте ме какъв супер-обектив имам, с колко светкавици мога да работя и колко яко владея 200 плъгин-а, 300 филтъра и 400 екшъна във Фотошоп!"

Или нещо в гамата от "Мамо, виж - и аз снимах лавандула, като големите фотографи!" до "Нищо не разбирате от лавандула - ето така се прави!"
[beer]
 Re: рязко задобряхме
Автор: steeens   
Дата:   29-06-16 12:40

50[beer] [beer] [beer]
 Re: рязко задобряхме
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-06-16 14:55

А не виждам някой да "задобрява" освен единици както е било винаги.[beer] Малко повече хора си позволиха по-качествена техника това онова толкоз :) [beer]
 Re: рязко задобряхме
Автор: MikeDimit   
Дата:   29-06-16 16:39

Дали е в унисон с темата?

http://petapixel.com/2016/06/28/nobody-cares-photography/
 Re: рязко задобряхме
Автор: bogdanov   
Дата:   29-06-16 18:42

nyamago и аз съм съгласен, че вероятно говорим на различни езици, но това е напълно нормално с оглед на това, че всеки е развивал възприятията си в различни отрасли на битието. Просто имаме обща любовница, но всеки от нас си мисли, че тя не е курва.
Че е курва... курва е (говоря за общата любовница). Но е свръх интелигентна курва. Тя никога не е търсила общото между любовниците си. Кефи я различното, от това се възбужда. Светло ли е, тъмно ли е, зелено или червено... тя иска любов по всякакъв начин, навсякъде! Днес я кефи лилавата лавандула и се завира там с голият си гъз. Шиба се, а после се показва. Утре ще я кефи да е млада, с лъскава кожа и светло сини очи. Безсрамно красива- до отвратителност. После се превръща в дядо със силно напукани длани. (може би така задоволява пасторалният си нагон) Задява се със всички и на всеки шепне в ухото различни истини... различни реалности. Но би заменила Давид с Джокондата, с удоволствие прескача от Кандински до Сезан. Щото при нея всички са живи.
Няма да лъжа... тук също се отбива, все ще изрецитира нещо, ще попее, ще порисува, ще изиграе скеч, ще потанцува и ще отиде на друго място. Докато не се върне... ненаситна е. Мъчно ми е за тези, които не са я имали, защото само ТЕ не знаят какво е истинска любов!
 Re: рязко задобряхме
Автор: тьма   
Дата:   29-06-16 19:07

[smilie8]

 Re: рязко задобряхме
Автор: shamelessEyes   
Дата:   29-06-16 21:09

Това звучи като фотография с всякакви обективи. Присетих се за един инверторен климатик [smilie8]
 Re: рязко задобряхме
Автор: Ivan_A   
Дата:   29-06-16 21:32

MikeDimit, съвсем в унисон.

"Brutal Truth: Nobody Cares About Your Photography" - и заглавието, и разсъжденията/изводите.

[smilie24]

 

 Авторът е затворил собствената си тема.