Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Предложете ми обективи за репортажна и събитийна фотография!
Автор: colorphoto   
Дата:   23-06-16 18:20

24-70 е задължителен за такъв жанр.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете ми обективи за репортажна и събитийна фотография!
Автор: deadmau5   
Дата:   23-06-16 18:32

До тук в мненията ви преобладава препоръката за второ тяло. Не съм против, щом казвате - ще се вслушам, така или иначе си го мислех като вариант, но за по-натам. Явно ще изпреваря събитията и ще взема едно D7200 като второ тяло, D500 много ми хареса като спецификации, но едно, че не мога да отделя почти троен бюджет сравнено с D7200 (което и втора ръка мога да взема дори), второ, че не мога да преглътна лесно идеяда да имам кроп тяло, което да е по-скъпо и да превъзхожда фул фрейма ми. D750 e чудесно тяло смятам, в повечето ситуации ще бъде водещо и основно, така, че кропа ще ми е по-скоро като бекъп и за снимките с 85-цата. Смятам и така ще се получат нещата.
Не мисля да се разделям с никой от обективите ми, може само да добавя един варио обектив за кропа, но това ще е чак след като се уверя, че имам силна нужда от такива дължини (над 85мм, съответно ~125mm при корп).
За светкавиците стои въпорса по същия начин - ще добавям при нужда, но наистина искам да опитам само с наличната или изобщо без светкавица.
Сега има ли смисъл, при наличните стъкла (припомням 20/1.8, 85/1.8 и 24-70/2.8) да добавям друг твърд като Sigma 35/1.4 Art например, с което след време да стане основен обектив за събития и да ги разменям с 20/1.8 при необходимост, а на второто тяло 85/1.8? Как мислите?

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете ми обективи за репортажна и събитийна фотография!
Автор: alex070707   
Дата:   23-06-16 19:41

Много зависи от стила ти на снимане, на мен лично по-малко от 35мм и повече от 85мм рядко ми трябват, но има много хора хора, които мъкнат 16-35, 24-70, 70-200 и един макро обектив за събития и определено го намирам за резонно.
За второ тяло нищо не ти пречи да вземеш един D610 или дори D700 на старо.



Публикацията е редактирана (24-06-16 00:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете ми обективи за репортажна и събитийна фотография!
Автор: demiman   
Дата:   23-06-16 20:08

За да си сигурен ти трябва вариото което имаш ... за 35ца има време ... ако задобрееш ... а и да дойде това време тогава никого няма да питаш ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете ми обективи за репортажна и събитийна фотография!
Автор: JXT   
Дата:   23-06-16 22:18

Автор: PhotoBo
Дата: 23-06-16 12:04

Това със светкавиците е отживелица...


Баце, така е, ако можеш се стреми да правиш снимки без светкавици, но ако искаш да си сватбен фотограф, на който може да се разчита, трябва да имаш в чантата светкавици, за да си подготвен за всяка ситуация!



Публикацията е редактирана (23-06-16 22:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете ми обективи за репортажна и събитийна фотография!
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-06-16 22:21

Не успорвам, баце. Аз не изключвам светкавиците от сватбената фотография, даже ако не беше цитирал само началото на поста ми, щеше да стане ясно, че при необходимост си треа [smilie5]

Понеже ме подкачи на баце, та саках да та питам убав ли е лебО? [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете ми обективи за репортажна и събитийна фотография!
Автор: bvo   
Дата:   24-06-16 06:20

Да споделя и аз моя опит с репортажите... не ми е голям опита, ама не е и малък, не снимам всеки ден репортаж, но от 2014 до сега имам около 350 отразени събития.
Две тела, на едното 24/1.8 или 35/1.8; на второто 85/1.4 или 70-200/2.8
За всеки случай си мъкна и нещо широко, мъкна и една сб910, както и 50/1.4
Авторе, обективи имаш според мен, трябва ти второ тяло!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложете ми обективи за репортажна и събитийна фотография!
Автор: BXMarkov   
Дата:   24-06-16 10:20

Както доста колеги казаха, само едно резервно тяло ти трябва. Комплекта ти е чудесен и нищо повече не ти трябва, обективите се допълват чудесно и дори някой от тях да откаже, с другите два можеш спокойно с две тела да си довършиш ангажимента. Примерно 24-70 отказва, 20+85 ти покриват всичко, 20 отказва, 24-70+85 е ОК, ако 85 откаже, 24-70 на 70 го замества успешно. Не губи време да мислиш за техника, концентрирай се върху бизнеса и започвай.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »