Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Дилема между канонски обективи
Автор: S.Nikolov   
Дата:   21-06-16 16:37

ЗДравейте!
Скоро ще си взема 1 обектив, но се колебая между 2 - единият е с тъмна бленда канон 24-105 ф4, другия е по-светла канон 24-70 ф 2.8 (първата версия), та въпроса ми е следния- > Ще го ползвам за сватби основно. В случая 2.8 ще ми свърши повече работа, но се притеснявам от обхвата - другия е с 30мм отгоре , но пък е тъмен. За тъмния се вкарва повече шум (исото нагоре)... докато при по-светлия ще работя с по-ниско ИСО.
Кое бихте ме посъветвали да взема и защо?
Бюджета ми е за 1 обектив... И двата са добри обективи. Не съм работил обаче със 24-70 2.8...
На единия апарат ще имам закачен широкоълълен или фишай.. т.е. трябва ми основния обектив..

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: guciguci   
Дата:   21-06-16 16:48

Да,ама "тъмния" е стабилизиран,което го приравнява към "светлия" и доста по-евтин и според мен много по-приятен за работа. Другото теле не можеш го измъкна само . 1 кило е сигурно. А за високото ISO,освен ако няма да го ползваш с някакво ретро 5D,другите след него се държат много добре на високо ISO. Аз лично винаги бих избрал 24-105 . Имал съм го и знам,че ако попаднеш на добра(остра) бройка,ще останеш много доволен. 24-70 много тежи човек! Ако не си го хващал,виж го първо някъде. Няма да можеш да снимаш сватби с него.



Публикацията е редактирана (21-06-16 16:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: kvakioh   
Дата:   21-06-16 17:01

24-70 2.8 само гледайте да е добре запазен. Тествайте стабилно.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   21-06-16 17:18

Тръгнеш ли да ги сравняваш чисто техничарско, резултатът ще те подведе. Аз много исках 24-70 2.8 навремето, но ми беше извън бюджета и изпадна страхотна бройка 24-105. Взех го, не ме е разочаровал никога. Страхотен център на ф4, а две бленди нагоре става бръснач, приятни цветове, поносим дефокус, полезен обхват, добра изработка. Бях адски доволен, докато преди месец не излезе възможност да се сдобия с 24-70 2.8 в перфектно състояние - производство 2012 година (т.е. от последните). Еми баси, не искам да обиждам никого, но мисля, че повечето хора са лангъркали някой 24-70 2.8 от 2002-а или, по-лошото, говорят наизуст. Моят 24-105 беше перфектен, всеки, който го е пробвал, е бил на това мнение. И въпреки всичко 24-70 2.8 го отвя.
Цвят, дефокус, обем на образа, качество на сглобка. Моят и на 2.8 е чук в центъра - повечето снимки са ми на макс. отворено. А пустите му цветове - на 24-105 почти всяка снимка манипулирах цветовете. На 24-70 всичко си идва на мястото още със снимката.
Не ме разбирай погрешно - 24-105 е хубав обектив, но плюсовете му пред 24-70 се изчерпват с тегло и цена. Дотам.[beer]
Междудругото, на тема острота много хора казват, че 24-105 е по-добър. Направих си труда да въведа данните от МТФ чартовете на еднакви дължини и бленди в една таблица. И там греда :
http://dox.bg/files/dw?a=e259e07d7b

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: guciguci   
Дата:   21-06-16 17:21

Обръщайте внимание все пак,че човекът казва за сватби!

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   21-06-16 17:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: PhotoBo   
Дата:   21-06-16 17:31

Аз тъкмо щях да кажа да говорят по темата хората снимащи сватби, че иначе става абстрактно! А в тая връзка - 24-70/2.8 е много масов и предпочитан обектив за сватби, ако не, то твърди обективи е алтернативата! Виж ако беше търистически зуум да говорим за голямо варио 24-105 [smilie3]
Широко + 24-70/2.8 + 85/1.8(1.4) или 70-200/2.8 и си all set!
Погледни Tamron 24-70/2.8VC защото е алтернатива със стабилизация и лично за мен е най-добрия вариант спрямо цена/качество, макар да съм от другата секта... [smilie3]
Успех! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-06-16 17:42

24-70 2.8 мк1 е по-слаб на ф/4.0 от 24-105/4.0. На 2.8 е още по-слаб особено леко в страни от центъра и по-ъглите. На съвременни тела това дори ще го направи обектив със спорна повторяемост на резултатите.

Въпреки това въпроса е малко спорен. Ако бленда 2.8 е крайно необходима си взимаш 2.8 дори да не е толкова добър там. Ако не има и други по-добри обективи.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: chefo1979   
Дата:   21-06-16 18:43

Брей, много го нахранихте 24-70/2,8 - да се чуди човек защо много канонски фотографи го ползваха навремето и го замениха за втората му версия.

Горе прочетох и че бил много тежък и не можело да се снима сватба с него - ти да видиш!
Аз не го знаех това и без да искам съм снимал 20-на сватби с него като основен.

Отделно за стабилизацията и обхвата - нито едното не ми е липсвало. Един стоп по-светъл обектив не се заменя от 3 стопа стабилизация когато снимаш динамични обекти, което най-често е случая при сватбите.
Разликата между 70 и 105 мм пък изобщо не е кой знае какъв обхват - в широкото да имаха разлика, разбирам, ама в дългото...

Криви и графики не съм гледал - навремето аз като избирах, хората казаха - 24-70 е по-добре за сватби. Взех го и не съжалявам.
Не съм професионалист, преди време имах възможност и желание и снимах сватби, взимах някой лев, вече без пари снимам и само на фотосесии ходя за мое удоволствие и за подарък на младоженците.
Снимам с твърди обективи и единственият профи-варио, който си оставих е именно 24-70/2.8Л.

Лично моят е добър на 2.8, чудесен на 4 и разкошен на 5.6.

Успех с избора!

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: test1011   
Дата:   21-06-16 18:56

А мислил ли си за тамрон 24-70 2.8 с стабилизация ? Аз се колебаех между канон първа версия и тамрона и взех тамрона заради стабилизация.. не знам дали е до бройка но е изключително остър, при положение, че имам 85 1.8 не искам да казвам, че тамрона е по-остър но го казвам [cool] , е , напълно различни обективи са но от тамрона няма да останеш разочарован , проблема е дисторсията ако снимаш архитектура там се усеща но може много лесно да се коригира, иначе ако си твърдо решен за канон според мен ще е по-добре 24-70 , стабилизация или не ти като снимаш на ниска скорост ще ти се размазват хората понеже не е някой модел да кажеш да не мърда, от друга страна ако имаш да снимаш видео - 24-105 заради стабилизацията, аз стабилизацията не я ползвам понеже като гледам през визьора и ми се замайва главата като се стабилизира картината, имам чувствителни очи но стабилизацията за видео е в + и от там:

24-70 - по-светъл - по-висока скорост - повече боке - по-остър(лично мнение)

24-105 - по-евтин - стабилизация - по-голямо фокусно разстояние - по-лек (предимство е когато 12 часа ти е в ръката иначе ебава ти се майката ако и тялото е някое от сорта на 5д2 което е тежко, кофти е - личен опит)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: lamerko   
Дата:   21-06-16 19:07

Аз като имах такива дилеми четох ревюта, четох... пък отидох до един магазин и тествах 24-105/4 и Tamron 24-70/2.8. Па... Тамрона ми ареса повече, ама цената му не ми хареса... та рискувах и сивия внос са видя. Доволен съм :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: elixx   
Дата:   21-06-16 19:45

Още един глас за Тамрон 24-70. Взех си такъв и съм страшно доволен![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: alex070707   
Дата:   21-06-16 21:06

С 24-105 никога не съм снимал, но съм снимал малко с канонския 24-70 и с тамрон 24-70 и ако трябваше да си купя един от тях, веднага бих си взел тамрона, за сватби е най-подходящ, както и за всичко останало, може би с изключение на туристически цели, но тогава бих взел сигма 24-105, а не канонския.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: photographist   
Дата:   21-06-16 21:21

Tamron 24-70/2.8 VC! Имам такъв, чудесно стъкло, много силидно сглобено, добра стабилизация, че и светлосилен. Какво по-добре от това! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   21-06-16 21:27

На ф4 24-70 Канонският е по-остър от 24-105 на всякакви мм., по цялата картинка, при всякакви атмосферни налягания и наличие/липса на магнитни изригвания. А дори и да не е по-остър (какъвто той все пак е) - това далеч не е качество но.1 в един обектив. На 2.8 бил мек по краищата - 85 1.2 л също е такъв по краищата на ф1.2 - о, шок! [smilie5] Колко често са ви трябвали остри краища на 2.8?
Ето затова ме е яд - ако едно време не слушах всякакви специалисти, можех преди доста време да съм си взел 24-70, а не сега тепърва да откривам топлата вода. Който не вярва - нека пробваме. Аз вярвам на мтф чартове от лаборатории и на директно сравнение на едно и също тяло. И там няма място за тълкуване. Пак казвам - имал съм 2 бр. 24-105 и вторият беше перфектен по всеобщо мнение. 24-70 е просто по-добър.



Публикацията е редактирана (21-06-16 22:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: photographist   
Дата:   21-06-16 21:30

Аз пък съм от старата школа (което не успорва горното мнение), но вярвам на старите разбирания и старите възприятия. Колкото по-къс, толкова по-добре. Колкото по-светъл - толкова по-добре... Но най-вярвам на личните си възприятия, когато сам се уверя в нещо, а който иска сам да преоткрива нещата - нека заповяда [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: colorphoto   
Дата:   21-06-16 22:12

24-70/2.8[smilie24]

На обективи под 100мм стабилизацията е излишна в повечето случаи.



Публикацията е редактирана (21-06-16 22:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: lamerko   
Дата:   21-06-16 23:25

Не съм много съгласен. Ако не снимаш движещи се обекти, то стабилизацията би ти помогнала с екстремно ниски скорости. Моя Тамрон сработва понякога дори при 1s от ръка - направо да не повярва човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: belyatamax   
Дата:   21-06-16 23:26

[smile] и колко "по" "най" не е добър?От f 2,8 до 4 не е ли само един стоп?Дефокуса колко да е "по-най"?Разбирам,да е 1,4 до 4 разликата.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: BXMarkov   
Дата:   21-06-16 23:41

Единственото "предимство" на 24-105 е 200гр. по-лек, друго просто няма. Стабилизация за сватба? Забрави! За пейзажи,да.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: S.Nikolov   
Дата:   22-06-16 00:50

тежестта ще я преживея... снимам със 70-200 - онова тежи.. всичко под 1,3кг е окей :D
ако може да е качествен и лек като 50ката на 1.8 (пластмасовата) :D



Публикацията е редактирана (22-06-16 01:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: dimidumi   
Дата:   22-06-16 02:18

BXMarkov написа:

> Единственото "предимство" на 24-105 е
> 200гр. по-лек, друго просто няма.
> Стабилизация за сватба? Забрави!
> За пейзажи,да.

...и по-ниска цена, а и за пейзажи става на ф 8-11, ама никога не бих снимал пейзаж с това "дърво"...ръчнофокусен Хелиос е по-добър [smilie5] [beer]

...а да допълня, преди 3-4 години 24-105 го ползваха за видеозаснемане с 5D2 & 5d3, ама от тогава доста вода изтече и някои "видеографери" [smilie5] смениха системата [smilie5] [beer]



Публикацията е редактирана (22-06-16 02:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: S.Nikolov   
Дата:   22-06-16 06:31

Ta ot iзписаното по-горе да разбирам, че избора ми е е по-клонящ към 24-105 или греша?
Гледах съпоставки между 24-70 1ва и 2ра версия... ясно е коя е по-добрата, но парите идват много отгоре.. пък и предполагам след обработката - разликата няма да е толкова голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: PhotoBo   
Дата:   22-06-16 08:41

Разбирай, че не си чел внимателно и си прескочил половината мнения поне, съветващи те да вземеш Тамрон 24-70/2.8VC [smilie3]
Ако съм на твое място ще прочета темата отново от самото и начало [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: radikyokushin   
Дата:   22-06-16 08:41

Язък за писането...[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: burningice   
Дата:   22-06-16 09:03

Канонския 24-70/2.8 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: test1011   
Дата:   22-06-16 09:40

Язък както казаха за писаното начи щом си разбрал, че 24-105 е по-добър...

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: PhotoBo   
Дата:   22-06-16 09:54

Не, то май човека си е бил избрал обектив и се е надявал тука просто да го подкрепим в избора му, просто неправилно е формулирал темата си. Язък! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: Pavlov   
Дата:   22-06-16 10:06

В тема за избор между два Canon-а препоръчвате Tamron, и се чудите що не ви четат мненията ... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: PhotoBo   
Дата:   22-06-16 10:11

Ами сигурно защото има резон в това [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: test1011   
Дата:   22-06-16 11:23

@Pavlov, за учудване просто му се предлага по-добрия вариант със същото фокусно разстояние и по-добри характеристики и опции и ценови диапазон .. никой не му казва нещо с лоша замисъл а по-скоро да разшири кръгозора си за избор на обектив което предполага за повече опции и възможност за по-добър и селектиран избор. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: PhotoBo   
Дата:   22-06-16 11:47

Той Павлов, като чуе Тамрон и се изприщва, заради злочестия опит със 17-50/2.8, който пък не пропуска да го изтъкне в теми касаещи обектива [smilie5]
Ама наистина 24-70/2.8 ВЦ е [smilie24] [smilie24] що се отнася до качество/цена!

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: lamerko   
Дата:   22-06-16 11:54

Изказах си мнението на база личен опит. Колкото до двата Канонски обектива - разликите не опират до един стоп. Друг е въпроса, че някои взимат раздрънкани обективи на по няколко милиона кадъра стаж и го сравняват с нова бройка от друг модел... поле били меки, били не знам какви си... ем така ще е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: guciguci   
Дата:   22-06-16 13:04

Pavlov [smilie24] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   22-06-16 15:42

Язък за писането indeed [smile]

Тамронът не съм го пробвал никогиш, казват, че е по-остър на всякакви бленди и дължини (макар, че за мен остротата наистина не е чак такъв приоритет), има стабилизация, което си е супер. Това, което аз отчетох като минус когато избирах между него и канонската първа версия, е че не знам качеството на:
- сглобка
- дефокус
- цветове
На практика това ме отказа, за цената на канонския имаше предложения и за Тамрона. В момента грам не съжалявам и съм адски доволен с избора си.

lamerko [smilie24]

24-70 2.8 по западните форуми наистина казват, че с навъртените километри спада качеството на изображението, може би наистина недоволните от него са пробвали разни разхлопани екземпляри и са си извадили лошо мнение за обектива като цяло. При мен две адски запазени и от последните двойки доказаха, че 24-70 ф2.8 > 24-105 ф4.

Отговори на това съобщение
 Re: Дилема между канонски обективи
Автор: S.Nikolov   
Дата:   22-06-16 23:16

Днес пробвах тестово 24-70 2рата версия - (стана ми :D )
Сега сериозно - за 2та часа игра - наистина е бомба, но ми се искаше да пробвам и 1вата версия за която ще имам средства... Определено 24-70 ми хареса повече.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »