Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: machkov   
Дата:   16-06-16 17:59

Здравейте,

имам желание да се науча как се заснемат дрехи на бял фон. Мисля, че имам необходимата техника, но не и опит и затова снимам на Auto режима. Имам доста добри попадения и доста лоши. Търся някой с опит от Стара Загора, за да ме научи може и срещу заплащане от моя страна:)

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: vkk1   
Дата:   16-06-16 18:09

осветление, осветление и пак осветление му е майката :)
И аз съм в същия гюм, много опити, хиляди кадри проби, и все има какво да се оплеска.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: machkov   
Дата:   16-06-16 18:17

Имам фон и 3 светкавици, даже е много и се връща светлината и пада контраста и избледнява снимката. Трябва ми учител как се снима на Manual.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: iasen2   
Дата:   16-06-16 18:34

Дано да съм полезен
http://photostudiobstyle.com/blog/zashto-snimki-na-byal-fon-za-vashiya-elektronen-magazin/

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: machkov   
Дата:   16-06-16 19:09

Мерси за линка, но ми трябва човек на място в Стара Загора да ми покаже в реална обстановка как се прави :)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: vkk1   
Дата:   16-06-16 19:39

ясно, "трябва човек на място в Стара Загора" за да "ме научи може и срещу заплащане" - при толкова щедра оферта няма как да не се намери някой. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: asahi   
Дата:   16-06-16 22:31

Дрехите върху модел ли се снимат?

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: machkov   
Дата:   16-06-16 23:29

Да снимам ги на модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: asahi   
Дата:   16-06-16 23:42

Значи не снимаш дрехи, а хора, облечени в тези дрехи. Задачата става по-сложна. Какви са размерите на студиото?

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: machkov   
Дата:   16-06-16 23:47

Да точно така човек е облечен с дрехите. Ширина 4.00 метра, дължина 8-9 метра и височина 2.80-3.00 метра (не съм го измервал с точност)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: asahi   
Дата:   16-06-16 23:50

Има предпоставки да станат нещата. Осветлението и фонът какви са?

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: machkov   
Дата:   16-06-16 23:58

3 броя светкавици Lencarta от тези:
https://i.ebayimg.com/00/s/NjgyWDEwMjQ=/z/lhMAAOSwPYZU238N/$_86.JPG
със softbox-ове
Фона е бял катo някакъв изкуствен план на дупчици.
Не разбирам от тези неща и ако са стари и не стават ще си взема каквото е необходино, но искам да правя хубави снимки и да знам как се снима на manual.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: MyPyH4oo   
Дата:   17-06-16 00:00

На лично пиши :)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: GenaDP   
Дата:   17-06-16 00:09

но искам да правя хубави снимки и да знам как се снима на manual

Като искаш - вземи се научи. Има книги, има и курсове...

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: machkov   
Дата:   17-06-16 00:27

Курсове търсих, но в Стара Загора нищо не намирам. В София намерих един който съм изтървал вече. С книги мисля, че ще е бавно и трудно, затова търся някой на място и живо да ме научи. Като се учиш да караш кола не четеш само книги, а ти показват практика нали ?

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: shamelessEyes   
Дата:   17-06-16 00:43

machkov, кажи какъв е бюджета, иначе е несериозно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: machkov   
Дата:   17-06-16 00:57

Хах по-точно ти си продавача, а аз купувача. Покажи какво си снимал манекен с дрехи на бял фон и си кажи цената, за да научиш мен така :)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: shamelessEyes   
Дата:   17-06-16 01:25

Ок! .. това което искаш е сложен процес (без да се превземам). Не можеш го научи от един урок как се работи с камера, защото зависимост от обема, какво точно искаш да заснемеш и как "Да" изглежда.

Ако искаш все пак да започнеш отнякъде сам, снимай както си знаеш и после режи във фотошоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: machkov   
Дата:   17-06-16 01:26

Това правя снимам на auto и после photoshop, но искам да се науча на manual.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: shamelessEyes   
Дата:   17-06-16 01:27

ми включи на manual ..и стига си се шегувал :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: machkov   
Дата:   17-06-16 01:29

Не става осветяват се винаги, не разбирам от F и ISO на колко трябва да са, пробвам различни настройки, резултата винаги е зле на manual.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: shamelessEyes   
Дата:   17-06-16 01:39

ако знаех до каква степен можеш да следваш инструкции бих се пошегувал. Може би трябва да внимаваш като снимаш на manual със статичното електричество.

Но пък от време-навреме става готин арт ...

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: machkov   
Дата:   17-06-16 01:43

Лека от мен, само си губим времето в момента. Аз търся реална помощ, а не лаф в чата.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: baraba   
Дата:   17-06-16 02:26

Ако беше жена щях те науча безплатно, ама не си падам по мъжко....отказвам се дате науча

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: asahi   
Дата:   17-06-16 08:30

режим М
ISO 100-200
скорост 1/125
бленда F 5.6, 8, 11 - колкото повече, толкова по-тъмна снимка

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: Dora93   
Дата:   17-06-16 08:55

Трябва ти прозрачен разглобяем манекен. В Youtube има клип как се снимат дрехи на такъв манекен.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: DStefanov   
Дата:   17-06-16 09:48

"Не става осветяват се винаги, не разбирам от F и ISO на колко трябва да са, пробвам различни настройки, резултата винаги е зле на manual."

Добре де.....като не знаеш основни неща, как ще разбереш това което ти се показва, че дори и на място при теб в студиото. Прочети малко, за да си подготвен поне....
Иначе аз бих направил така, ако нямах представа как се снима на manual: Снимам на auto, после разглеждам exif-а какво е сложил там апарата и превключвам на ръчен със същите настройки! Би трябвало да получиш същият резултат. След това започвам да променям първо бленда, после скорост, ИСО, експонация и т.н....Разликата ще я забележиш и това, което ти хареса, като настройка според твоето виждане ще използваш за бъдещите ти снимки.
Успех!



Публикацията е редактирана (17-06-16 09:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: Pavlov   
Дата:   17-06-16 11:35

machkov написа:

> Не става осветяват се винаги, не
> разбирам от F и ISO на колко трябва
> да са, пробвам различни настройки,
> резултата винаги е зле на manual.


Разгледай и осмисли тази картинка:


https://photo-forum.net/static/forum/2016-06/qfho1799.JPG


http://i.imgur.com/bO3FEef.jpg



Безплатно е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-06-16 11:51

Аз доколкото разбирам автора не иска просто съвет как да снима дрехи/хора, а да се научи как да снима изобщо на различен от автоматичен режим!!! Как по дяволите се наемате със снимане по конкретно задание, купувате техника, че и светкавици, без да знаете елементарни неща?!? Нека поста ми не се приема като въпрос, а като упрек, за подобни ентусиазирани занимания и идеи. Някой от нас цял живот учат за работата с фотографската техника, светлината, а това със светкавиците е толкова дълбока материя... А автора иска някой да го научи на всичко това на място в голямото междучасие...Можел и да си плати ...wtf [smilie11]
Моя съвет тук в конкретния случай е наистина да остави работата на професионалистите и да си наеме човек за целта, а покрай него може да научи основни неща и да изчерпи идеи за следващия път! Много мразя изказвания тук във форума, които пращат ентусиастите на курс или на професионалист, но конкретно в този случай, мисля че е неизбежно!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: Komitoff   
Дата:   17-06-16 12:12

Голям проблем е това.
Вместо да наемат фотограф, повечето фирми решават сами да се справят.
За без пари. Е, резултатите са налице. Качеството пада драстично.
Но малко хора обръщат внимание вече.
Пазарът е такъв, невзискателен.

PhotoBo е прав - несериозно е да си купиш 3 светкавици без да знаеш какво е бленда…

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   17-06-16 12:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: mbtutu   
Дата:   17-06-16 13:15

Здрасти
И аз съм от Стара Загора. Ако намериш някой, обади се. Ще си разделим разходите. И аз имам голям черен апарат. Като ми го продадоха, казаха че е професионален. Обаче нямам такова копче Manual.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: iasen2   
Дата:   17-06-16 13:16

http://photostudiobstyle.com/blog/studijna-fotografiya-kakvo-e-neobhodimo-da-znaete-za-da-snimate/


За начинаещи за основни неща за снимане в студио съм написал тази малка статиика , дано да ви е полезна

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: iasen2   
Дата:   17-06-16 16:10

А може да прочетеш и това http://photostudiobstyle.com/blog/kolko-struva-edna-profesionalna-snimka/


И да си помислиш малко върху електронната търговия.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: machkov   
Дата:   17-06-16 16:19

PhotoBo, Komitoff, радвам се, че има такива философи като вас (във всеки форум ги има) които ме надъхват да не се отказвам. Смисъла на форума е знаещите да споделят опита си с незнаещите, ако не можеш да помогнеш не спами темата. Със или без вашите писания аз ще се науча да снимам това което ми е нужно.

Благодаря на останалите и най-вече на личните съобщения и колегите които наистина имат желание да помогнат. Комплетка от 3 светкавици, фон, софтбоксове, чадъри и др. съм ги взел преди година, защото просто реших да имам студио за мои си снимки, а и ми харесва да се уча.

Благодаря на MyPyH4oo, който отдели време и дойде на място да се видим донесе си и неговия синхронизатор и се оказа, че не съм толкова бос, а може би има проблем със светкавиците и не могат да се намалят, затова ми изгаря снимката. Ще опитаме с неговото осветление, моя апарат и синхронизатор и ако това е проблема ще си взема нов комплект светкавици :) и пак ще правя снимките какво трябва.

Не искам да се уча да снимам сватби и тем подобни :DDD Искам да снимам едно и също модел с дрехи на бял фон, но със супер качество.

Благодаря за личните съобщения ще взема и няколко урока от професионалисти които решиха да ми пишат. Благодаря на всички за помощта, снимки ще правя и няма кой да ме откаже. Щрак щрак [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: Myth   
Дата:   17-06-16 17:02

Пич сърдиш, се не сърдиш се прави са хората които са те упрекнали, ама не искам с книги бавно ще стане, ама на курс не мога ако има някой набързо така....

Е не става така пъ ти пак си се научи, не може без да отделиш време да попрочетеш що е то бленда, ИСО, скорост и т.н. и да осмислиш кое как влияе на снимката да искаш някой да ти налее готови знания, не става.

Нищо и мен ще наречеш дървен философ... пък ти като си решил пак си се учи. Хората са ти казали как да се научиш и как стават нещата ти ги наричаш дървени философи...

Напоследък всеки взел голям и черен фотоапарат си мисли, че снимките сами ще стават... е да ама не. Не само това ами искате и за 5 минути да се научите, е пак, да ама не.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: machkov   
Дата:   17-06-16 17:44

Не просто не разбирам тези форуми и хоратя в тях. Като видя тема ако мога да помогна пиша в нея ако не мога не философствам да я разводнявам.
Снимки си правя много хубави на ауто и бял фон, но в много осветена стая, а сега съм на ново място само с един прозорец и вече снимам и лицето на модела, затова ми трябваше помощ, но почти съм намерил какъв е проблема и ми остава само да направя няколко теста, за да видя какво да променя.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: batsali   
Дата:   17-06-16 17:49

Причината "протата" да иронизират е, че подобни теми звучат като - Купих си болид за F1, кажете как се взимат завои. Или пък се пита нещо, което го пише в упътването на техниката. Или с гугъл можеш да си отговориш по-бързо отколкото да напишеш темата във форума. Не са една и две подобни теми.

В белите форуми, с които е модерно да се сравняват българските, има теми, които те предупреждават да полваш първо търсачката, в някои случаи даже пише, че тривиални теми ще се трият.



Публикацията е редактирана (17-06-16 17:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   17-06-16 17:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: ecobo   
Дата:   17-06-16 18:00

написа:

> Не искам да се уча да снимам сватби
> и тем подобни :DDD Искам да снимам
> едно и също модел с дрехи на бял
> фон, но със супер качество.


Тия дето снимат със супер-качество вземат по стотачка на час, евро. Ако можеше всеки да снима със супер качество просто след като някой му покаже как става, тези дето снимат със супер-качество просто нямаше да съществуват, щяха да работят друго. Дълго е за обяснение...
Просто мисли преди да хокаш хората, които се опитват да ти помогнат.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: GenaDP   
Дата:   18-06-16 00:51

Автор: iasen2
http://photostudiobstyle.com/blog/studijna-fotografiya-kakvo-e-neobhodimo-da-znaete-za-da-snimate/


За начинаещи за основни неща за снимане в студио съм написал тази малка статиика , дано да ви е полезна


Ти хубаво си я написал, ама чел ли си я? Че като гледам снимките в сайта... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: ivaivalito   
Дата:   18-06-16 11:39

Поредният човек който не си цени продукта който ще продава.

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: deyvid   
Дата:   19-06-16 22:58

Мачков, погледни си inbox-a. Инфото може да ти бъде полезно :) Успех![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: deyvid   
Дата:   19-06-16 22:59

Мачков, погледни си inbox-a. Инфото може да ти бъде полезно :) Успех![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: machkov   
Дата:   20-06-16 01:49

Благодаря deyvid, със сигурност ще го изгледам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-06-16 09:51

Пфу, аз си мислех, че ъпдейта по темата ще е автора да се похвали, че вече се справя чудесно и качи снимки тук за показно, а то тепърва тряя се чете ... [smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: machkov   
Дата:   20-06-16 11:46

Ок PhotoBo специално за теб го правя. Понеже съм сам в момента и няма кой да снимам, седнах пред фона пуснах лампите и с едната ръка си няврях апарата в лицето. Това се получи на manual. Чакам упреците [shtrak]

http://imgur.com/a/B8YlX


Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-06-16 13:11

Нямам никакви упреци, най-вече когато не съм в час с материята, за която се интересуваш! Не съм във война с теб, ако така си си помислил, опитвам се да помогна!

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: batsali   
Дата:   20-06-16 16:43

Ланеца е фалшив, познавам по пикселите. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: imitev   
Дата:   20-06-16 17:08

Затваряйте я, тази бленда, още малко...



Публикацията е редактирана (20-06-16 17:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: Станчев   
Дата:   20-06-16 17:51

Осветен фон решава проблема със сенките зад обекта/може фабричен, може и правен/няколко проби на различни бленди,мощности на светките или исо
и всичко е ОК.


Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: Doriyan   
Дата:   20-06-16 23:56

iasen2, а защо първата снимка, дадена за пример в стаята не е с бял фон ? [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: iasen2   
Дата:   21-06-16 00:44

Коя снимка в коя стая

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: roumen6   
Дата:   21-06-16 10:15

не ги ли заснехте тези дрехи вече?

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: Doriyan   
Дата:   21-06-16 15:48

Опа, грешка - "статията". Първата - относно снимките на бял фон, фонът не е избелен ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: iasen2   
Дата:   21-06-16 15:51





Публикацията е редактирана (21-06-16 21:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Заснемане на дрехи за интернет магазин
Автор: goldstar   
Дата:   23-06-16 12:55

Pavlov е казал каквото е нужно , а останалото се учи с четене , снимане и много четене , и много снимане...!!!!! Вземи понаучи основните правила - Златни !Тогава се наемайте да снимате било то за пари или за много пари [cool] . Мързеливи хора сте еййй... хората дават по една камара пари за Workshop-и ти си тръгнал да се подиграваш май така кат огледам [beer] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »