Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Търсене на фотограф-доброволец
Автор: Exoras   
Дата:   13-06-16 09:38

Здравейте,

Казаха ми да потърся в този форум фотограф, който да има желание да заснеме едно събитие с деца за портфолиото си.

https://www.facebook.com/events/117499488663910/

Събитието е тази неделя от 11ч.

Това е линк към събитието, което аз организирам.

Въпросът ми е, бихте ли ме насочили към раздел на форума, където да си пусна темата и дали би било ок... Аз отдавна не съм влизал тук.

Благодаря предварително за отзивите!

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: batsali   
Дата:   13-06-16 10:03

Аз търся някой да ми прекопае градината. Може да си го пише в CV-то. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: bo6o   
Дата:   13-06-16 10:12

Еййй, това про-тата, много прости, начи. Като си правите селфи в някой кенеф, пускате ли си по 1 левче в "касичката"?
Човека търси доброволец. Все едно за какво. Като не си такъв, и имаш пре-много време да сееш мъдрост, върви да си снимаш сватбите за по 300лв. Все ще се намери някой любител, който има свободно време и желание за развитие, и би снимал някакво събитие за без пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: camelasign   
Дата:   13-06-16 10:22

и про ще се намери, въпрос на отношение към добра кауза

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: batsali   
Дата:   13-06-16 10:31

Изобщо не съм про, но щом все се скача на професия, явно наистина форума е станал професионален. Ти като копаеш градината пускаш ли си левчета в касичката? [smilie5]

Явно не става въпрос за какви да е снимки, щото всеки има телефон и може да отрази такова събитие.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: fotorafi   
Дата:   13-06-16 10:32

Батсали, мога да ти организирам прекопаването на градината БЕЗПЛАТНО.
Изпращам ти меил :Скри ли пистолетите в градината? Идва полицията и ти прекопава градината, търсейки пистолетите. После я засаждаш градината.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: bo6o   
Дата:   13-06-16 10:43

Ами изказваш се точно като такъв, batsali.
Да, сигурно става дума за по-качествени снимки, от колкото снимани с телефон, и със сигурност ще има мамита с големи черни апарати, ама те ще си снимат техните чавета.
И със сигурност не се очакват шедьоври. Все пак става дума за отразяване на събитие, различно от модно ревю, сватба или бал. Всеки средно напреднал ентусиаст ще се справи очаквано добре, си мисля...

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: batsali   
Дата:   13-06-16 10:59

Нали е имало спорове тука, че труда трябвало да се уважава. Пищи се и се звъни на адвокати всеки път кагато някой шедьовър бъде нагло откраднат, борим се да ги настигнем западняците по ред параматри и критерии за "бяла държава"... Не се съмнявам, че ще се намери доброволец, нека се намери. Но дори на мене, който за фотография пари само е давал, вече почва да ми става неприятно като се търси нещо даром. Съмнява ме, че всички намесени в събитието го правят напълно от добротата на душите си и никой не е извадил една стотинка.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: Exoras   
Дата:   13-06-16 11:12

Здравейте,


Да, става дума за доброволец, разбира се идеята е да сме си взаимно полезни. Надявам се да станат хубави кадри на татковци и деца, които човекът да може да си използва за себе си.

Аз се казвам Боян Донев и можете да се свържете с мен на лично или на телефон 0883 485 795

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: lamerko   
Дата:   13-06-16 11:21

Не виждам нищо нередно - много от подобните събития разчитат основно на "собствени" средства и нямат за цел някаква комерсиализация.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: Exoras   
Дата:   13-06-16 11:32

Да, точно така е... Събитието определено не е с комерсиална цел и това е и основната причина да не сме успяли да заделим и съществен бюджет за професионален фотограф.

Ако има любители фотографи са повече от добре дошли да дойдат и да поснимат. Нашето желание е просто да имаме сравнително хубави снимки от събитието, които после да можем да споделяме в социалните мрежи. :)



Публикацията е редактирана (13-06-16 11:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: slyn4ogled   
Дата:   13-06-16 18:34

На драго сърце бих ви снимал, Exoras, но не съм в София.
Прехвалените "про"-та тук явно отдавна са забравили удоволствието да накараш някой да се усмихне на снимките ти, дори и без пари...
И аз съм "заробил" сериозна сума за техника, но понякога човещината е по-ценна!
Успех в търсенето на правилния човек! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: iliyanb   
Дата:   13-06-16 18:57

Веднага поемам ангажимента след доказателство, че организаторите влагат усилия и време в организирането на мероприятието без финансови облаги. Тоест, ако го правят безплатно и с безкористна цел, ще направя същото от фотографска гледна точка.

Ако е така и ми бъде доказано съм готов даже да поема разходите на слънчогледа по-горе с автобус или влак до София и обратно, за да може да отрази събитието той, ако толкова сериозно държи да го направи.



Публикацията е редактирана (13-06-16 19:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: Exoras   
Дата:   13-06-16 19:25

Здравейте,

Ние вече намерихме човек, който да ни снима на доброволни начала, но бихме се зарадвали и на още един фотограф, защото ще има 11 вида спорт по едно и също време и на различните игрища ще се случват различни интересни неща.

Разходите за награди на събитието се финансират от Столична Община (имаме осигурени медали и тениски, както и футболни топки), а времето и усилията по организацията му са изцяло за сметка на Детска футболна академия - Комета, част от която съм и аз. :) Не знам как да докажем, че от това пари не изкарваме, но това е самата истина. В общи линии 4 човека влагаме цялото си време и енергия в това да се случи нещо хубаво в неделя.

Хората, които имат опит в организирането и обезпечаването на подобно нещо вероятно знаят за какво става дума.

Телефонът ми го има по-нагоре в темата и всеки с интерес и желание да поснима, може да звънне, за да се уговорим.

Понеже ще имаме и други доброволци, които на терен ще ни помогнат с организацията, за всички ще подготвим храна и напитки, както и дребни сувенири. Това са ни възможностите.

Лека вечер и отново искам най-сърдечно да благодаря за интереса, който показвате.



Публикацията е редактирана (13-06-16 19:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: burningice   
Дата:   13-06-16 19:40

Може да ви се вижда странно, но нас по-старите ни учеха, че ще дойде ден, в който всеки ще работи без да му се заплаща, даже и изпити сме държали за това, но сега не си спомням как му викаха на това.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: codcdbp   
Дата:   13-06-16 20:07

>>Може да ви се вижда странно, но нас по-старите ни учеха, че ще дойде
>>ден, в който всеки ще работи без да му се заплаща, даже и изпити сме
>> държали за това, но сега не си спомням как му викаха на това.

Комунизъм? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: mladenov   
Дата:   13-06-16 20:31

Неее, учеха ни че като го построиме комунизма ще ни се плаща без да работиме![smilie18] [smilie18] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: Exoras   
Дата:   13-06-16 20:36

Може форумните фотографи да приемат темата и като покана да участват на събитието с дечицата си. Определено ще бъде забавно, а и готин начин да зарадваш малчо за деня на Бащата. :)

Все пак мерси на всички, писали..

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: ilcoin   
Дата:   13-06-16 23:19

Защо трябва да наакате всяка тема в тоя форум! Доста време не бях влизал и таман да ми залипсвате, и вече не

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: batsali   
Дата:   14-06-16 00:16

Ето, хората ми се ядосаха и се намери веднага фотограф. Не ми благодарете, за това съм тук. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: my.point.of.view   
Дата:   14-06-16 00:25

Аз си бях решил да съм резервен вариант ако няма желаещи.
Радвам се, че не опряхте до мен : )

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: kiten   
Дата:   14-06-16 00:30

Муфтаа!!! -големи гяволи и общинарите са още по-големи. [smilie7]

За доброволеца фотограф ще намерите ли поне една фанелка, ей така за неговото дететенце и за алиби пред жена му!?
Срамота просяци с портфолио ще залъгвате профитата ! Нямате ли Айфони и s-самсуняци телефони та си правите селфита на събитието!

Колеги да знаете колко пъти съм бил на подобни събития, където мотото е -няма средства и тем подобни доводи, а после родителите идват с луксозни автомобили и респектират с лукс и благополучие! И профифотографа с пръст в устата! Дерзайте!
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: Pif   
Дата:   14-06-16 00:55

Това дето всеки работи без пари е най-хубавото но не сме дорасли до там. Материала е лош както се казва.
Бат-Сали да си гледа парламента и незаконното енерго. Да не дава много акъл в чуждия бизнес.
Човека много коректно каза какво търси и какво предлага. Вярно е, че има много богати родители с лъскави коли. Парите са си техни. Ако толкова им завиждате и искате парите им - намерете начин да ги спечелите. Щом това ви е целта - печелете пари а не снимайте.
Група хора са решили да се позабавляват като направят нещо смислено за тях. Те канят някой да се присъедини ако иска като ще упражни хобито си и ще може да зарадва другите със снимките си. Ако някой го смята за тежък и неприятен труд - може спокойно да пропусне обявата без да критикува другите които я харесват.
Ако утре кажа - хайде да се съберем няколко човека с китари да попеем. Общината ни дава сцена и звук - от нас пеенето. Трябва ли всички изпълнители да скочат как им подбиваме пазара и прецакваме бизнеса защото не можели да изкарат пари.
Лакомията е голяма работа.
В събота имам подобно "благотворително" събитие което е на 200 км от София и до неделя няма да съм се върнал. Иначе с радост бих поснимал за кеф. 5 хубави снимки да направя, 5 човека да зарадвам са много повече от 50 или 100 изкарани лева.
Успех с начинанието.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: bo6o   
Дата:   14-06-16 07:53

Pif [smilie24] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: Nikolas666   
Дата:   14-06-16 07:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: Pavlov   
Дата:   14-06-16 08:54

Нямам нищо против някой, който има желание, да поснима безплатно. Но никъде в темата не прочетох как точно ще се ползват снимките?... Все пак, дори и безплатни, те си остават собственост на фотографа. И той решава къде, на кого, и при какви условия да ги предостави.
Последния път, като снимах така безплатен репортаж, беше по моя инициатива. Помолих да ме пуснат, да имам снимки за спомен и за портфолио. И какво стана? След събитието една мадама от организаторите ме дръпна настрана, и ми поиска снимките - както са необработени. Положението беше такова, че нямаше как да откажа. И после снимките ми се появиха в една купчина електронни медии - не най-добрите, не особено добре обработени, без никой да ме е питал, и без да се споменава никъде името ми. Не са хубави тези работи ...

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: Nikolas666   
Дата:   14-06-16 08:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: Pavlov   
Дата:   14-06-16 09:02

Nikolas, аз съм си аматьор, приятелю :)
Пиша го за хората, които ще отидат в неделя да снимат безплатно. Да не се учудят, ако си видят снимките после, където не са очаквали. Защото свалянето от Фейсбука е елементарно.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: bo6o   
Дата:   14-06-16 09:02

А и си пише къде ще се ползват - в социалните медии.
Ако не изкарват пари, от твоите снимки, и си плеснал името на тях, не виждам какъв е проблема.
А пък да даваш суров материал... интересно с какво те е притиснала [smilie25] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: Nikolas666   
Дата:   14-06-16 09:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: Exoras   
Дата:   14-06-16 10:30

Снимките бихме искали да си ги ползваме за фейсбук страницата и честно казано аз много бих се радвал всеки от фотографите да си напише името на снимките...

Не знам там водни знаци ли какво им слагате, за мен така изглежда по-професионално. Като цяло нямам никакви претенции, просто искам да имаме възможност да обхванем колкото се може повече от интересните моменти и ситуации, които ще се случат. :)

Ако има някой, който го устройва това... Да пише.

Относно снимките - необработени или обработени, важното е да са хубави и да ги имаме и ние... Ще се радваме да направим колкото можем по-добра реклама на фотографите, които все пак снимат и за нас, освен за себе си.

п.с. всъщност сега се усетих че няма как да са необработени и да го има името :D просто не е проблем да си ги подписват хората. и това е съвсем естествено.



Публикацията е редактирана (14-06-16 10:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: Exoras   
Дата:   20-06-16 11:24

Искам да благодаря на отзовалите се в темата и на лични.

Получи се хубав празник. :) Ще дам линк да разгледате снимки, ако ви е интересно на останалите.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: Exoras   
Дата:   21-06-16 16:48

https://www.facebook.com/Kometabg/photos/?tab=album&album_id=1769191719959035

:)

С благодарности към Георги Ружев от www.fotoscream.com!



Публикацията е редактирана (21-06-16 16:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   21-06-16 16:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Търсене на фотограф-доброволец
Автор: bg2014   
Дата:   21-06-16 17:42

Хубава тема с приятна развръзка се получи. Снимките са хубави и ефектни с всичките тези емоции и деца. Браво на доброволеца! Приятни снимки.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »