Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: a100   
Дата:   10-06-16 11:07

Относно wauu...
Имал съм отношения с него - продаваше един д800 с 50/1.4. Цената беше много атрактивна, не съм се пазарил и той не се опита да вдига цената. Беше петък следобяд и просто нямаше как по-рано от понеделник да получи парите, а желаещите от София бяха много... Той ме помоли ако можем по-рано да направим сделката някак. На другия ден запалих колата, отидох до София, пихме кафе с него и взех апарата. Описанието беше точно (състояние, кадри и пр.). Накратко - не мога да се оплача от него!

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: 798099   
Дата:   10-06-16 11:12

Моля всички засегнати и специално колежката CatandGoddess за извинение, но има някакво недоразумение!!!

Ставаше дума за колегата smaykov и тази обява:

Продава:тяло Sony A77M2 В Гаранция + чанта
Статус: Aктивнa | Град: София | От: smaykov
Видяно: 296 | Последно: 2016-01-25 17:33:34
Цена: 1300.00 лв. История на цената
Тялото е ползвано едва няколко пъти и е неразличимо от ново.Продава се пълен комплект със кутия книжки и т.н. както е от магазина. Има остатъчна гаранция 10 месеца.

чанта - чисто нова http://magazin.photosynthesis.bg/offer/268414148002.html

за повече информация и детайлни снимки на лично.


Как е влязъл друг линк НЯМАМ ИДЕЯ, затова направо цитирам обявата!!! При мен, като цъкна на линка излиза точно тази и само тази обява.[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: e-mil   
Дата:   10-06-16 11:24

Автор: 798099
Дата: 10-06-16 11:12
"Как е влязъл друг линк НЯМАМ ИДЕЯ... При мен, като цъкна на линка излиза точно тази и само тази обява."


Вкарал си я в "Любими", затова излиза само тя. Всички други потребители ще виждат своите "Любими". Виж линка - завършва на "...view=favorites".

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: roburt48   
Дата:   10-06-16 11:24

Май тук е мястото да си кажа мнението за базара. Вчера писах и на Жоро Величков във фейсбук, и ако реши, че е удачно бих се срещнал с него за да поговорим.. Та за "Базара" - мисля, че не е организиран добре и удобно.. ама никак даже ! Ведно с личните съобщения.. Давам пример - харесвам в базара нещо, обявено от потребителя хххх, след което му пращам ЛС. Потребителя хххх да речем отваря чак след десетина дни профила си и ми отговаря ...И .. тогава започват кошмарите :):).

1. Ако аз не съм упоменал точния продукт в съобщението си следва въпроса -"за коя точно обява ме питате" ??
2. Ако да речем аз съм конкретизирал, че иде реч за обектив пак следва отговор - "ами аз съм пуснал 4 обектива, за кой от тях става дума" ..
3. Дори и да съм упоменал точния продукт и човека да ми е отговорил коректно, тогава пък започва едно ровене из ЛС и в "любими" за да намеря да речем точната цена, която е била обявена.или пък кой точно беше потребитея хххх ???

Вариантите са безкрайни ... !!

Та моето предложение към админите е следното - към всеки профил да има и раздел "обяви на потребителя" + опция за мнения от купувачи или своего рода рейтинг на продавача...Нямам идея (софтуерен профан съм) колко би струвало това, но си мисля, че от това ще спечелим всички :)

Тук има доволно много хора, които се занимават с търговия (в което няма нищо лошо) и в голямата си част сигурно са коректни, но очевидно има и дребни и не толкова дребни мошеници :) !!

Липсата на "обяви на потребителя" за мен е много сериозен минус ! Мисля си, че доста главоболия ще отпаднат, ако се направи ..

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: saved_   
Дата:   10-06-16 11:29

Ле-лееееее, от кога чакамм тази тема! Аз зъщо се опарих от въпросния продавач. Искам да купя камера Black magic, която продаваше и се почна... уж се уговорихме да дойда до София да я видим и евентуално да я вземем. Уговорихме се, но след това трябваше да го питам още нещо за камерата преди срещата и се почна едно яко звънене и търсене на въпросния господин. Е, той не вдигаше и съответно ние не се дойдохме до София. На следващия ден той ми пише "Бях си забравил телефона на работа, съжалявам, надявам се, че не сте идвали". А, бе, хора, живеем в 21 век, комуникацията ни беше тук през форума, та по всяко време, по всякакъв кчин можеше да се обади и да каже ще има ли среша, няма ли да има.

Добре, след непровелата се среща, му се обаждам аз и го питам" К'в правим сега, ще продаваш ли камерата или не", като въобще не съм искала редукция от цената, никаква. И той вика да ми я прати по Еконт, дадух му адрес и разбира се той не изпрати камерата. И дотогава се занимавах с този човечец. Бедна душа!

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: boxer   
Дата:   10-06-16 11:33

Робърт, пишеш името на продавача във филтъра в полето "автор" и ти излизат всички обяви на тоя човек.

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: lamerko   
Дата:   10-06-16 11:33

roburt48: не е кой-знае каква философия да се "привържат" тематично ЛС (веднага да става въпрос от коя обява са пуснати, ако са свързани с базара). Но кой и как поддържа сайта - това не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: catandgoddess   
Дата:   10-06-16 11:34

А, няма проблеми, не е невъзможно да се случи и с мен, не ровя много в базара и мисля скоро открих някои опции. А и често ме няма и не влизам по месеци тук... :)

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: Pac   
Дата:   10-06-16 11:42

Аз съм бил от другата страна на сделка с wauu. Щеше да купува един обектив от мен, на 2 пъти се уговаряхме да се видим, но и двата пъти му изникваше друг ангажимент и топката остана у него да ми се обади. След няколко дни го потърсих аз все пак, да видя защо не се обажда и тогава почна да се пазари да му свалям от цената. Беше малко некоректно, предвид, че преди това уж беше ок с цената. В крайна сметка цената, за която се пазареше беше преимлива за мен и точно за същите пари продадох обектива... но на друг човек. Просто такива късни пазарлъци ме издразниха. :)

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: 798099   
Дата:   10-06-16 12:10

e-mil, благодаря за разяснението! Не ми е дошло на ум, че може да стане така, но вече съм наясно и ще внимавам![beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: roburt48   
Дата:   10-06-16 13:12

lamerko благодаря ти [smile]- не го знаех този трик :) И все пак ми се струва, че в профилите ще е по-удобно да има обявите на потребителя !

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: Pavlov   
Дата:   10-06-16 13:19

roburt48, отскоро си във форума. Не помниш предишния вид на базара - когато обявите бяха под формата на теми, и в тях свободно можеше да се коментира. Е, над 90% от коментарите бяха абсолютно безполезни - "ъп"-вания, емотиконки, празни приказки, дори заяждания и обиди. Нямаше полза от тях, само създаваха работа на админите да ги трият.
Освен това, политиката на сайта е да не взима страна по търговските взаимоотношения и спорове, а базарът да е просто място за публикуване на обяви. Единствено се вземат мерки при доказана некоректност - виж т.6 от Общите правила на базара.

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: asahi   
Дата:   10-06-16 14:09

roburt48, ползвай линк към обявата и няма да имаш проблемите, от които се оплакваш. Тук не е OLX, а OLX не е e-bay. Навсякъде има особености.

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: roburt48   
Дата:   10-06-16 14:39

Pavlov, определено си прав :):) попадал съм случайно на старата форма и си е наистина какафония. Без съмнение е значително по-добре сега [smile]. А и признавам, не знаех (или по-скоро не съм обърнал внимание), че във филтъра има опция "автор", което доста решава проблема :).

Отговори на това съобщение
 Re: wauu - неадекватен търговец в базара
Автор: roburt48   
Дата:   10-06-16 15:10

Моля за извинение, ако съм засегнал някого лично с изказването !!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »