Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: guciguci   
Дата:   10-06-16 09:45

С това Сони после ще пита " Е защо са толкова далече нещата и не мога повече да ги приближа?" Ще купи 55-200 обектив и ще вика " Еее,всеки път да сменям обективи,ето вчера изпуснах 16-50 от скаллите" Ще се окаже ,че му трябва 18-200 и като разбере,че е 1200-1800 лева и ще вика " Ееее,ти ме накара да си купя това Сони,ти си виновен,сега ми дай твоя апарат"

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: roburt48   
Дата:   10-06-16 18:59





Публикацията е редактирана (10-06-16 19:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: Daniel_P   
Дата:   10-06-16 19:09

Благодаря на всички включи ли се !
В крайна сметка въпроса ми основно беше Сони а6000 с обектив 16-50 3.5 има ли вероятност да даде по добри резултати от Сони рх 100 iii които е с светлосилна оптика на 1.8 но с по малък сензор, но никой не изложи реално дали и защо:)
Аз му дадох на списък 5 камери който да по разучи и сам да избере, така или иначе който от тях да вземе мисля че ще е доволен!



Публикацията е редактирана (10-06-16 19:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: Pavlov   
Дата:   10-06-16 19:26

Daniel_P написа:

> В крайна сметка въпроса ми основно
> беше Сони а6000 с обектив 16-50 3.5 има
> ли вероятност да даде по добри
> резултати от Сони рх 100 iii които е с
> светлосилна оптика на 1.8 но с по
> малък сензор, но никой не изложи
> реално дали и защо:)


Ами така кажи [smile] . Мислех, че ти е ясно.
Както има понятие "приравнено фокусно разстояние", така се приравняват и блендите, когато се сравняват системи с различни матрици. Ето ти картинки:

Сравнение 1

Сравнение 2

От тях можеш да сравниш реалната светлосила на Sony RX100 моделите, с други подобни. Както се вижда, спрямо А5000 с APS-C матрица, предимството е съвсем малко, в широкия край. Така че не разчитай на него, заложи на големия сензор. Пък дали ще е безогледален или DSLR - въпрос на личен вкус, много е обсъждано, няма да повтарям.


Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: Daniel_P   
Дата:   10-06-16 19:30

Благодаря Павлов ;) Аз сабирам инфо и му го снасям за всяка камера която съм му предложил предимства недостатаци а той сам да си решава ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: roburt48   
Дата:   10-06-16 19:32

Човече !!! Адски много моля да бъда извинен ... Това го написах на оня малкия келеш дето беше пуснал тема, че Здравко Деков бил мошеник !!!! Малииии, адски много се извинявам за грешката.. Не знам как съм го постнал тук.. ?? Имам да черпя [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: Daniel_P   
Дата:   10-06-16 19:34

Няма дерт shits happened:D [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: roburt48   
Дата:   10-06-16 19:36

Бе дерт си е, ама се радвам, че погледах и тук, че да се тушират нещата !!! Бахти шибаната раУта [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: Daniel_P   
Дата:   10-06-16 19:46

Усетих аз че нещо си се объркал и поста ти е насочен към друг ;)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: roburt48   
Дата:   10-06-16 20:07

Мани - яка обърквация [smilie18] [beer] Ако си от София - дължа питие ...

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: photoninja   
Дата:   11-06-16 10:52

От изброениете, глас за А6000, само помисли с какъв обектив ще му го предложиш. Обясни му предимствата и недостатъците на твърдите, светлите и тъмните вариота. Накарай го сам да избере според нуждите му и да е сигурен в избира, а не ти да си виновен след това!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »