Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Колеги дайте съвет моля
Автор: Daniel_P   
Дата:   09-06-16 13:20

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: Daniel_P   
Дата:   09-06-16 13:20

Здравейте Колеги опитам се да дам насока на колега който се е засилил да си купува нов апарт!
Та дойде при мен и вика виж харесал съм си много яка камера д3300 (с китака 18-55)!
Ок камерата не е лоша но той я иска за туризъм и семейни снимки, като не иска и да учи особено, иска ауто и да прави яки снимки :)
Дадох му моето мнение което е, че няма нужда от този апарат! Обясних му че този апарат е подходящ и добър избор но за човек който иска това да му е хоби и да опознае камерата за да може да използва капацитетът и! Също така и обектива не е нищо особено! И му казх, че щом ще снима само на ауто по добър избор ще е по малка камера която по лесно ще размъква, а и разлика в качеството едвали ще има!
Та му предложих като бест избор джобен апарат Sony rx 100 iii
Но все пак ако реши да е голям апарат да си вземе д3300 но с Tamron 17-50 2.8 VC!
Чуденката ми е също и за Сони а6000 с китовия 16-50 3.5 който е даже по евтин от рх 1000 3, но обектива на рх е светлосилен на 1.8 и май пак е по добрия избор!
Т бихте ли изказали мнение кое според вас е по добрия избор!
Sony rx 100 iii vs Sony a6000 с китака! А и подкрепяте ли мнението ми че не си струва да вземе д3300 с тамрона! По добре някой от тези двата за неговите нужди ? Благодаря



Публикацията е редактирана (09-06-16 13:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: kvakioh   
Дата:   09-06-16 13:23

А6000+18-55, стига с тоя 16-50, това не е китак.
Ако ще е Д3300, да е с 18-105.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: guciguci   
Дата:   09-06-16 13:28

Daniel_P ,много си прав. В магазина са го подлъгали,да му вземат парите. Наистина няма да ползва потенциала на Никона. А обективът,ако не е втората версия,направо може да се изхвърли. Ако не иска чисто нов от магазина,втора употреба телце може да си вземе за 250-300-400 лева и едни по-туристическо обективче с голям зум. А и този Tamron 17-50 2.8 VC за какво му е,нали за туризъм го иска. По-голям зум ще търси. А и на слънце,на автоматичен режим никога няма да му даде 2,8 бленда.
Ако ще иска,докато снима да гледа на екранчето, Сони А6000 е по-подходящ,но при НЕКС ще се озори за голям зум. Има само един 18-200 и той е над 1000 лева.
Един Nikon D3100,3200 с обектив Nikon 18-200 VR e май също много добър избор.
А ако вземе сапунерката SOny HX300,наистина ще види яки снимки с 50х оптичен зум. Винаги гласувам с две ръце за тази камера



Публикацията е редактирана (09-06-16 13:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: Daniel_P   
Дата:   09-06-16 13:49

Kvakioh на обявата в нета пише Sony a6000 с кит ленс селп 16-50 ;) не знам обаче дали ще даде нещо повече от рх 100,
Относно 18-105, спорили сме за Тамрона и знм че не го харесваш! Но за мен определено е по добър обектив, само не знам на ауто дали апарата ще ползва 2.8 :D

guciguci- благодаря тва НХ 300 изглежда добро и на добра цена, ще погледна с ква матрица е :)
Между другото на скоро двойка познати ме питаха за камера и пак бяха харесали д3300 с 18-55 :D Аз им препоръчах пак сони рх 100 3 и си го купиха и са доволни! Но се чудя дали а6000 с тоя тъмен обектив може да предложи нещо повече като картинка! Ще разгледам по подробно НХ 300 изглежда добра камера на добра цена[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: Guciguci   
Дата:   09-06-16 13:51

Сапунерска си е матрицата,но софтуерът е явно някакъв уникален и шумът няма да е проблемИмаше и един Panasonic FZ1000 май беше с 20 или 30 оптипен зум но с бленда 2,8 по цялата дължина! лошото е,че май в България не се предлага никъде.



Публикацията е редактирана (09-06-16 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: kvakioh   
Дата:   09-06-16 13:51

Aз не гледам офертите, но явно се иска всичко ново и комплекти. Rx100 mk2/3 са отлични, но може би недостатъчни.
18-55 на Никон втората версия е недотам добър обектив. 18-105 е по-добре.
ЗА Тамрон 17-50/2.8 си мълча.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: lord_kik   
Дата:   09-06-16 14:01

Имам излишен 18-105 чисто нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: Pavlov   
Дата:   09-06-16 14:07

Даниеле, не ти подкрепям мнението.
Не знам защо сте решили всички, че DSLR нисък клас не става за любителски снимки. И ако човек си няма понятие, ще изкара от него по-лоша снимка на "зелено квадратче", отколкото от сапунер с 1" матрица [smilie5] . Размерът на сензора си има значение. Винаги!
По-скоро може да се мисли между A6000 и D3300. ВЪпрос на лични предпочитания, разбира се. Но аз подкрепям Nikon-а - заради по-големия избор на обективи, оптичния визьор, по-удобния захват и управление, и по-издръжливата батерия.
И прехваленият ти Tamron 17-50/2.8 VC не е чак толкова добър. Пробвах го, като бяхме в Русе, и то две различни бройки. В средата е остър, но по краищата - мазня. Нестабилизираната версия е по-читава. А за любителски цели в началото 18-55VR си е напълно достатъчен.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: Daniel_P   
Дата:   09-06-16 14:42

Pavlov първо никаде не написах че Никон д3300 не става нито пък за 18-55! Идеята е дали ще даде по добро изображение в различни ситуации снимайки на ауто спрямо другите два по малки! Разбира се че матрицата има значение но ако печаташ на по голямо от А4 и ако реално знаеш как да я ползваш тая матрица! Мислиш ли че д3300 с китака при слабо осветление на исо 1600 и 3.5 ще даде много по добър кадър дори и от рх 100 който лимита му за чисто изображение е 500 исо но на 1.8 ? Аз не мисля че ще има голяма разлика! Второ тая камера иска мъкнене, човека обикновено патува в различни държави та чанта с длср сравнено с малкото рх или а6000 си е голям + ! Обективи едва ли ще копува!
Аз ще ти кажа едно нещо първия апарат който си купих никон д5200 с 18-55, искам да ти кажа че тогва на първата ми почивка снимах яко с него и същото време с Самсунг S4 и щe ти кажа че телефона отвя никона от всякъде за снимки за фейса и малък принт, ако не се обработват кадрите след това ма хич не си струва мъкненето на тоя китюк и още по малко с тоя обектив ;) А сега имам S7 и камерата е уникална за любителски снимки и д5200 с китака направо пасти да яде ;) Ся ако ще се снима като хоби и ще се обработва там е ясно но иначе не съм убеден че си струва мъкненето ма хич!
Относно тамрона не го прехвалвам говоря от личен опит с не стабилизираната версия и съм ви пращал и роу файлове да видите че ако се попадне на бройка е остър дори и на 2.8 и по целия кадър ;) Но ако бях се опарил сиг и аз нямаше да го харесвам ;)
В крайна сметка за това събирам мнения благодаря:)



Публикацията е редактирана (09-06-16 15:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   09-06-16 14:59

RX100 е чудесна малка камера, наскоро препоръчах такава на колега и после взех една и за майка ми.

Моето мнение и наблюдение е, че RX100 (mk 1) е на нивото на D3200+18-55, по-компактно, с по-кофти батерия и без опция смяна на обектива. За дневни снимки (на базово ISO) е супер съизмерим - може сензора да е 1/4 от площта, ама обектива е класи над 18-55 на никон.

Нощно компенсира два стоп-а по-ниско ISO с два бленда.

На морето снимахме звездно небе с колегата и като гледам каченотото си е ниво D3200 и 18-55.

D3300 е ниво по-горе, но и RX100 mk3 също, допускам че пак са на кантар.

f/2.8 обектив накланя към D3300, а лично на мен 18-105 ми е гаден.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: radikyokushin   
Дата:   09-06-16 15:02

LUMIX FZ1000, LUMIX LX100 [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: Daniel_P   
Дата:   09-06-16 15:09

Dimitar Tzankov -точно това имам предвид! И се радвам че се вкл, защото имаш лични наблюдения :) Дилемата на мен ми повече дали а6000 ще даде повече с този обектив от рх 100 и дали да му го предлагам въобще:)
Radiky - чел съм доста за FX 1000 и найстина е хубава камера ;) дал съм му и нея като опция ;)[shtrak]



Публикацията е редактирана (09-06-16 15:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: realnoncho   
Дата:   09-06-16 15:12

Аз съм си взел за подобни случаи Canon G7 X, най-вече заради 24-100 еквивалента и 1.8-2.8 обектив. Иначе RX100 може да е по-изпипан, но разликата между 70 и 100 е твърде голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: Pavlov   
Дата:   09-06-16 15:14

Автор: Daniel_P
Дата: 09-06-16 14:42
"Аз ще ти кажа едно нещо първия апарат който си купих никон д5200 с 18-55, искам да ти кажа че тогва на първата ми почивка снимах яко с него и същото време с Самсунг S4 и щe ти кажа че телефона отвя никона от всякъде з снимки за фейса и млък принт, ако не се обработват кадрите след това ма хич не си струва мъкненето на тоя китюк и още по малко с тоя обектив ;)"


Мда, помня го това [smile]

Ще споделиш ли тогава - защо смени D5200 с по-голям и тежък апарат, а не си взе някое джобно Sony?...

Ако наистина размерът е приоритет, то тогава мога да се съглася, че RX100 е добър вариант. Но ако се гледа качество - забрави. Имал съм възможност и с него да пощракам, знам за какво става въпрос.



Публикацията е редактирана (09-06-16 21:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: Daniel_P   
Дата:   09-06-16 17:32

А така вярно че ме беше хванал в крачка ;) това 1г след като го бях взел!
Защо не си избрах джобно Сони ли :) Ми защото фотографията от доста години ми беше слабост и все исках да си купя голям апарат ;p И защото още след 1рвия ден снимане гледайки снимките разочарован спрямо от телефона и бях с ясната представа че проблема е в моето невежество да боравя с него :D Но засметка на това имах голямо желание да се науча и с много четене на книги, статии, курсове и форуми взех да влизам в час ;) И продслжавам в същия дух ! За разлика от мен колегата и другата двойка който ме питат за апарати! Съм им казал ако искате това да ви е хоби и да се научите да използвате поне част от ръчните настройки и да имате представа кое какво е то ДЛСР е правилният избор :) Но и от двете страни ами не, на ауто и да прави хубави снимки :D Та заради това препоръчвам компактен апарат с по мощна оптика и лесен за мъкнене :)[shtrak]



Публикацията е редактирана (09-06-16 17:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: roburt48   
Дата:   09-06-16 17:53

Аз лично скоро получих съвет от много уважаван фотограф, когото предполагам почти всички в гилдията познават ... (умишлено не споменавам име, тъй като не съм питал дали мога да го цитирам). Та... за почти същия въпрос като твоя, отговора му беше - Panasonic Lumix FZ1000 и Sony RX10. (като неговото лично мнение, че Сони-то е по-добро). Поздрави и успех :)



Публикацията е редактирана (09-06-16 17:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: Daniel_P   
Дата:   09-06-16 18:03

Roburt48 благодаря :)
Сега погледнах Сони рх 10 найстина изглежда интересна и добра камера ;)[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: roburt48   
Дата:   09-06-16 18:07

Аз лично все още съм тотално "бос", но на този човек мога да му се доверя 100%, само ще добавя, че е преподавател в НАТФИЗ и НБУ :) Бая ги чатка нещата ....[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: vkk1   
Дата:   09-06-16 18:25

Ами то зависи за какво ще го ползваш, няскоро пак някой търсеше, та накрая купи паналайката, сега чакам да види някоя снимка примерно с марк 3 и 135/2 и да се оплаче, че прескъпия му апарат не става за нищо :)
Затова са и апаратите със сменяема оптика, за да си купиш това, за което ти е необходим.
Иначе аз споделям мнението по-горе, че ако ще щракаш просто ей така и нямаш идея да се развиваш, далеч по-смислен е един хубав телефон. Самсунг наистина направиха изумителни неща в тази посока, като никак не съм им фен, ама като са добри, как да кажа друго ...
И за да не съм напълно офтопик, че пак ще се намери някой да соли, аз бих купил Сони А6000 от трите и за описаните нужди.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: PhotoBo   
Дата:   09-06-16 21:36

Дани, моето мнение го знаеш, като цяло. Любител, нелюбител - светлосилната оптика си е светлосилна. Човек за кеф може да мине с всичко налично, това е така, но светлосилата спасява неспасяеми кадри понякога! Щом няма да е принт на билборд, а семейни и екскурзии, и малката матричка 1" смятам ще се справи. Е вярно добре е да е по-голяма, ама нали човека за кеф ще снима, той да се научи на авто да снима пак е кяр, ще има снимки поне, пък като му отеснее ще сменя... Това е техника все пак, няма да се жени за нея!
Та в тоя ред на мисли или рх-а или А6000 със някоя палачинка или светлия зуум. [smilie3]
Кой ще даде по-добра картинка трябва да каже някой снимал и с двата [smilie3]
Ти пък къде си няма работа да пишеш за Тамрон-а 17-50/2.8 и двамата върли противници на тоя обектив да ти сипят [smilie18] Вярно, запази се добрия тон в темата и никой нищо лошо не е казал, респект! [cool]

ПП: извинявай, че пиша чак сега, а не ти отговорих в месинджъра, още съм в движение, но реших и публично да изкажа и аз мнение [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: crocodile   
Дата:   10-06-16 00:45

Аз лично на днешно време бих си взел panasonic LX100 като любителски фотоапарат за ежедневно ползване. Файдата от масивно тяло и китов обектив а нулева а с огромните светосилни обективи теглото и размера стават непосилни за носене навсякъде.
LX100 в една компактна чантичка е идеалното решение за всеки любител и позволява апарата да е винаги с теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: batsali   
Дата:   10-06-16 00:52

Носете тежко, развийте тялото и духа [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: nsirakov   
Дата:   10-06-16 09:34

за снимки за спомен телефона вече прави достатъчно добри :)
за хубави снимки си мъкна кютука
;)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: ZENON   
Дата:   10-06-16 09:42

Да взима А6000 и да не се занимава с глупости.
Ако иска може да го надгради с каквото си стъкло иска, но това няма да се случи, щом ще снима на Ауто. Поне ще е малък и ще вади снимки като хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: guciguci   
Дата:   10-06-16 09:45

С това Сони после ще пита " Е защо са толкова далече нещата и не мога повече да ги приближа?" Ще купи 55-200 обектив и ще вика " Еее,всеки път да сменям обективи,ето вчера изпуснах 16-50 от скаллите" Ще се окаже ,че му трябва 18-200 и като разбере,че е 1200-1800 лева и ще вика " Ееее,ти ме накара да си купя това Сони,ти си виновен,сега ми дай твоя апарат"

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: roburt48   
Дата:   10-06-16 18:59





Публикацията е редактирана (10-06-16 19:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: Daniel_P   
Дата:   10-06-16 19:09

Благодаря на всички включи ли се !
В крайна сметка въпроса ми основно беше Сони а6000 с обектив 16-50 3.5 има ли вероятност да даде по добри резултати от Сони рх 100 iii които е с светлосилна оптика на 1.8 но с по малък сензор, но никой не изложи реално дали и защо:)
Аз му дадох на списък 5 камери който да по разучи и сам да избере, така или иначе който от тях да вземе мисля че ще е доволен!



Публикацията е редактирана (10-06-16 19:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: Pavlov   
Дата:   10-06-16 19:26

Daniel_P написа:

> В крайна сметка въпроса ми основно
> беше Сони а6000 с обектив 16-50 3.5 има
> ли вероятност да даде по добри
> резултати от Сони рх 100 iii които е с
> светлосилна оптика на 1.8 но с по
> малък сензор, но никой не изложи
> реално дали и защо:)


Ами така кажи [smile] . Мислех, че ти е ясно.
Както има понятие "приравнено фокусно разстояние", така се приравняват и блендите, когато се сравняват системи с различни матрици. Ето ти картинки:

Сравнение 1

Сравнение 2

От тях можеш да сравниш реалната светлосила на Sony RX100 моделите, с други подобни. Както се вижда, спрямо А5000 с APS-C матрица, предимството е съвсем малко, в широкия край. Така че не разчитай на него, заложи на големия сензор. Пък дали ще е безогледален или DSLR - въпрос на личен вкус, много е обсъждано, няма да повтарям.


Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: Daniel_P   
Дата:   10-06-16 19:30

Благодаря Павлов ;) Аз сабирам инфо и му го снасям за всяка камера която съм му предложил предимства недостатаци а той сам да си решава ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: roburt48   
Дата:   10-06-16 19:32

Човече !!! Адски много моля да бъда извинен ... Това го написах на оня малкия келеш дето беше пуснал тема, че Здравко Деков бил мошеник !!!! Малииии, адски много се извинявам за грешката.. Не знам как съм го постнал тук.. ?? Имам да черпя [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: Daniel_P   
Дата:   10-06-16 19:34

Няма дерт shits happened:D [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: roburt48   
Дата:   10-06-16 19:36

Бе дерт си е, ама се радвам, че погледах и тук, че да се тушират нещата !!! Бахти шибаната раУта [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: Daniel_P   
Дата:   10-06-16 19:46

Усетих аз че нещо си се объркал и поста ти е насочен към друг ;)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: roburt48   
Дата:   10-06-16 20:07

Мани - яка обърквация [smilie18] [beer] Ако си от София - дължа питие ...

Отговори на това съобщение
 Re: Колеги дайте съвет моля
Автор: photoninja   
Дата:   11-06-16 10:52

От изброениете, глас за А6000, само помисли с какъв обектив ще му го предложиш. Обясни му предимствата и недостатъците на твърдите, светлите и тъмните вариота. Накарай го сам да избере според нуждите му и да е сигурен в избира, а не ти да си виновен след това!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »