Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   03-06-16 16:45

Работя в съдебната система и са ми ясни закони и закончета....Утре отивам в Photosynthesis и си правя рекламация.Сега съжалявам, че не си купих д7200, но здраве да е.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: Pavlov   
Дата:   03-06-16 17:01

lamerko, "ве",
Защо трябва да пишеш глупости, за да се излагаш?... Какво анулиране на гаранция, какъв рай?
Гаранционната карта има печат на вносителя - "Профайлд". Той се явява и гаранционен сервиз. Освен това, трябва да има и печат на търговеца ("Фотосинтезис" в случая), както и издаден от него финансов документ - касова бележка или фактура. Това я узаконява.
Как така едно отиване директно в сервиза ти анулира този документ?...

Независимо къде се предяви една рекламация, тя се вписва в специален дневник, с номер и дата. Така е по закон. Оттук нататък тече едномесечен срок. Ако се отиде директно в сервиза, и той не може да отстрани дефекта, издава протокол за брак. С този протокол отивате при търговеца, и той ви компенсира - със замяна на уреда, или връщане на парите (да, възможно е). Замяната също се оформя с писмен документ. Няма такива понятия "слага ви "намеса"", и др. подобни бисери.

Четете малко закона, преди да пишете в публични форуми.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: m.djorov   
Дата:   03-06-16 17:33

Сега като чета на @smilen_k поста, се сетих за една случка в Техномаркет. Брат ми купи на майка една тошиба32" тв, че стария Панасоник на 20 години решихме да го сменяме. Обаче тошибата изпляска подсветката след месец и отиваме да го носим за рекламация. 5 минути оня на "гишето" за рекламации искаше да ме връща, че се падаха 3-4 почивни дни нещо такова.
- Ама ние няма да работим 4 дена.
- Ми добре, но какво от това?
- Ми то няма никой в сервиза и няма да ви го погледнат?
- Добре, и?
- Ама няма да работят, ние имаме 30 дена да го оправим, а те сега 4 дена няма да работят?
- Добре, аз продължавам да не разбирам защо това е мой проблем?
- Ми те не работят, елате след 4 дена!
- Ама аз сега нося телевизора. Да разбирам ли че ми отказвате да ми приемете рекламацията?

Упорито искаше да ми прехвърли неговия проблем със сервиза на мен. И така. Приеха тв, и след 4 дена брат ми отиде да вземе друг - едно сони, че все пак телевизор му трябваше.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: tziko   
Дата:   03-06-16 22:57

Доколкото съм имал опит, а също и съм чел из форума през годините, Профаилд са големи пичове и няма да го прецакат с гаранцията. В крайна сметка те поемат сервиза и от тях зависи дали ще ти сервизират никонските джаджи или не. Ще му поискат касова бележка за да удостовери дата на купуването и тва е. Ако е падал или удрял апарата, ще му откажат без значение нищо друго, ако е производствен дефект ще му го отстранят и толкова. Имат и телефони, ако nokoniko не го е направл до сега, го съветвам да се обади, може цялата работа да се реши за минути.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: colorphoto   
Дата:   03-06-16 23:12

На мен пък в Техномаркет ми върнаха парите за ползван от мен 2 дни вариообектив,след като не ми се разбра с Д-7000 като АФ на всички дължини.

Мениджърката там така и не разбра какво,защо и как не ми уйдисва и не върви с тялото ми.

Това в Павилион и Синтезис няма да мине.....[smilie3]

По принцип лично съм решил нищо повече да не купувам от тукашните фотомагазини,освен дреболийки и аксесуари.



Публикацията е редактирана (03-06-16 23:38)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: guciguci   
Дата:   04-06-16 00:38

colorphoto ,това нещо не го вярвам. Техномаркет ПАРИ НЕ ВРЪЩА. Нека всеки,който е работил там,да потвърди. Точно път Техномаркет...

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: boiski   
Дата:   04-06-16 12:13

По темата да споделя малко личен опит.
Преди време си купих едно малко апаратче Фуджи, още на първия месец ми направи проблем с запаметяването на снимки, да речем на около 20 с имки една -две ги нямаше. Отидох до ФотоПавильон от където го купих, първо ми подмениха СД картара и ми казаха ако не се оправи да им го занеса за ремонт....... Точно 1 месеца преди да изтече гаранцията реших да го занеса на ремонт. Приеха го и казаха че до 30 дни ще ми дадат отговор. След 30 дни ми се обадиха и ми казаха да отида до магазина, - апарата не може да се отремонтира, предложиха ми друг да си избера на тази цена понеже бях го платил с дебитна карта и нямало начин да доплатя .... нещо такова. Точно тогава имаше един канон 120 сапунерка за същите пари 290лв без да му мисля го взех и си го ползвах още 4 години без никакви ядове. Преди няколко дни си купих никон Д5500 и реших че на канончето ще се учи детето да снима. Тя е на 5г. ходихме на разни места на деня на детето тя направи страхотни снимки, но без да я видя като сме се прибирали ми каза че го е усетила да се сурка по земята с калъфа. Нещо се прецака, екрана беше черен но апарата работеше. Видях че са по 80лв. в OLX и реших че няма да го карам на сервиз, едва ли щеше да си заслужава. Разглобих го и после хо хвърлих. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: smilen_k   
Дата:   04-06-16 12:22

guciguci -не си прав,първата опция е замяна с нов уред,ако го нямат ти предлагат да си избереш нещо друго на същата стойност(това е политика на повечето фирми) и накрая като се опъваш ти връщат парите,виждал съм го много пъти,единствено ако е платено с карта през постерминал става по-бавничко,чакаш няколко дни да ти ги преведат по сметката.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   04-06-16 12:56

Здравейте, занесох обектива и тялото в Photosynthesis и направих рекламация.Момчетата, който работят там бяха много учтиви и без излишни увъртания приеха обектива, като казаха, че той се ремонтира и тялото не е нужно.Дано това е проблема,а не е нещо от тялото.Хареса ми, че отношението беше европейско и не започнаха да увъртат нещо и да те убеждават, че не можеш една снимка на фокус да направиш.От тук нататък дано сервиза си свърши работата.Ще се борим докрай....[cool] [shtrak] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: victory13   
Дата:   04-06-16 13:27

[cool] Туй с борбата е в уникален дисонанс с широко застъпеното тук мнение, че в днешно време се не борим за нищо... [smilie18]

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: colorphoto   
Дата:   04-06-16 15:04

guciguci:Какво вярваш и какво не си е твой проблем.

Според теб аз пиша лъжи.....

Защо ми е да пиша неистини?

По какви причини?

Нито работя в Техномаркет,нито съм акционер там,а още по-малко съм фен на въпросните магазини и техния некомпетентен и ленив персонал!

Пиша фактите.

Преди 5 години се случи в Техномаркета в МОЛ-а на бул.Стаболийски в столицата.

Сигма в лицето на Светльо Драгиев са ми сменяли обектив,чаках за нов,но и той след известно време се оказа че има децентрирана оптика и човека ми върна парите - респект за което.

Това да ползваш обектив повече от седмица и да ти върнат парите защото замазва отляво на отворени бленди в Павилиона и Синтеза трудно.

Дано греша.....



Публикацията е редактирана (04-06-16 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   21-06-16 16:09

Темата още не е приключена.След като оставих обектива/18-140/ и тялото /д5300/ за калибрация, поради проблем с фокуса, днес от "Профайлд" ме уведомиха, че обектива е изпратен в Холандия за настройка, която не могат да извършат тук.Означава ли, че калибрацията се прави в Холандия или проблема е по-сериозен и затова е заминал там.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: m.djorov   
Дата:   21-06-16 16:14

Ако не ти го върнат работещ до 30 дни от как си го занесъл в магазина, може си искаш парите и да си купиш друг, какъвто ти харесва. Не знам каква е обаче работата ако обектива е част от комплект. интересно е тогава как се процедира.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   21-06-16 16:19

Взех ги на промоция тялото и обектива за 1550лв, но бяха в отделни кутиии. Плащал съм обща цена.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: m.djorov   
Дата:   21-06-16 16:29

Т.е на касовата бележка има 1 ред апарат ххх и 1 ред с обектив ууу?

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   21-06-16 17:47

На един ред са и двете. Цената е обща.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: horrible   
Дата:   21-06-16 17:51

m.djorov е напълно прав за правилата на рекламация, ако до 30-тия ден не го върнат са ДЛЪЖНИ да ти дадат НОВ! Аз преди 3-4 години имах проблем с един телефон... отнесох го, дадоха ми протокол и на 30-тия ден отидох, не бяха оправили телефона и ми дадоха чисто нов!

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: nokoniko   
Дата:   21-06-16 17:58

Ако се стигне до там ще го сменим с нов. Но ми е чудно, защо е пратен за Холандия, като съм чел във форума, че калибрират тук в България. Явно попаднах на куца бройка. Абе късметлия съм...[cool] [cool] [cool] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: m.djorov   
Дата:   22-06-16 10:33

След 30-я ден имаш право да си получиш парите обратно, дори и да искат да ти го заменят. Ако решиш, че си ги искаш де. Не може да ти откажат тогава. Затова питах дали има някаква индикация колко струва така отделно. Но пък щом те урежда и нов обектив, лошо няма. Просто го казвам да знаете какви са ви правата. Защото търговците много обичат да се правят на луди. Разчитат, че хората масово не са запознати с правата си и правят номера.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: Pavlov   
Дата:   22-06-16 11:10

Автор: m.djorov
Дата: 22-06-16 10:33
След 30-я ден имаш право да си получиш парите обратно, дори и да искат да ти го заменят. Ако решиш, че си ги искаш де. Не може да ти откажат тогава.


Ооо, може [smile] .

ЗЗП, Чл. 114. (2)
Потребителят не може да претендира за възстановяване на заплатената сума или за намаляване цената на стоката, когато търговецът се съгласи да бъде извършена замяна на потребителската стока с нова или да се поправи стоката в рамките на един месец от предявяване на рекламацията от потребителя.

Джоров, айде пак да те помоля да прочетеш закона, преди да даваш такива изявления?...

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: Станчев   
Дата:   22-06-16 11:19

m.djorov е абсолютно прав. Рекламация се прави при търговеца и задължително се вписва в дневник за рекламации.След 30 дн. срок в специална графа се посочва как клиента е удовлетворен/ремонт, замяна, връщане на парите/.Когато преди няколко години клиент занесе гаранционен апарат направо в сервиза и му отказаха гаранция заради повреден при падане зуум, КЗК ме глобиха 500лв. че не е вписан при мен в дневника.
Обжалвах,но клиента беше адвокат, намери трима свидетели,които да напишат в жалбата, че апарата външно не е имал преди сервиза никакви проблеми.Аз ги попитах защо веднага не са му отказали рекламация и те ми върнаха половината-250лв.

Отговори на това съобщение
 Re: ФОКУС НИКОН 5300
Автор: m.djorov   
Дата:   22-06-16 11:44

Pavlov хайде направи разлика между в "рамките на един месец" и след това. Моля те. Аз говоря за СЛЕД 30-я ден.
Ето ти предишния член.
Чл. 113.
(2) (Предишна ал. 1 - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба трябва да се извърши в рамките на един месец, считано от предявяването на рекламацията от потребителя.
(3) (Предишна ал. 2, изм. - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) След изтичането на срока по ал. 2 потребителят има право да развали договора и да му бъде възстановена заплатената сума или да иска намаляване на цената на потребителската стока съгласно чл. 114

Ти говориш за случая в 30 дневния срок. Обаче обектива му е бил тук някакво време и е пратен в Холандия. Колко време ще пътува до там, кога ще го гледат, кога ще го оправят и ще върнат становище не е ясно. Но минат ли 30 дни от момента да предаване на търговеца, има законно право да развали сделката и да си вземе парите, без да приема каквото и да е предложение на търговеца. След 30-я ден

Ако мога да те цитирам:
>> айде пак да те помоля да прочетеш закона, преди да даваш такива изявления?



Публикацията е редактирана (22-06-16 11:56)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »