Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: моля за съвет :)
Автор: lamerko   
Дата:   26-05-16 14:06

Гледам от има-няма седмица си се отказал :)

За снимките ми - от известно време се въждържам да качвам (не само тук), освен в размери 200х300 пиксела :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: venelinvvv   
Дата:   26-05-16 14:06

https://photo-forum.net/static/site_pics/144/1463645942_16_95.jpg

Що не я показа тази. Не казвам, че е нещо уникално, но сравнение с lamer та и твойте извинявай. Nikolas666 мисля, че се обади неподготвен

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: venelinvvv   
Дата:   26-05-16 14:12

Еййй ама аз си знам тука да не споря с дървени философи... Ама простия съм аз, че ви се връзвам.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   26-05-16 14:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: venelinvvv   
Дата:   26-05-16 14:22

Малко по-скромно да го дават тези, които нямат друго !!! Аз за месеци постигнах нещо, което с години някои не могат. Защо не съм скромен? На 26 имам собствено жилище и съм мениджър в голяма фирма... Ако бях скромен нямаше да постигна това. Вие господине... Бъдете си скромен ;)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   26-05-16 14:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: venelinvvv   
Дата:   26-05-16 14:29

Аз не съм и казал, че не съм зелен, но скромно няма да го давам ;) В този живот няма място за скромност. Ако искаш нещо да постигнеш трябва да си най-нахакания. Това важи и за фотографията ;)
Наспамихме темата пак с глупости...



Публикацията е редактирана (26-05-16 14:29)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lamerko   
Дата:   26-05-16 14:30

Въпросът е защо менъджъра на фирма със собствен апартамент си купува входящ клас ДСЛР :)

Иначе идеята беше за съвети за техника, а не за лични нападки и избиване на комплекси.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: venelinvvv   
Дата:   26-05-16 14:35

Казах "мениджър в голяма фирма", а не на фирма ;).
Защото не изкарвам по 5 бона на седмица. Отделно си имам и други разноски... Абе кво още се обеснявам :) лек ви ден

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   26-05-16 14:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   26-05-16 14:53

Съжалявам за офтопика, но наистина не се издържа вече с това колко е успешен ВенелинВВВВВВ.
Само глупавият човек не знае кога да спре и не може да проумее, че е само една прашинка и палачинката се върти и така, и иначе. А за глупостта възраст няма.
Момче младо, младо още зелено. Във въпросната фирма ти си мениджър. Тя не е твоя. Не си я създал, преди теб е съществувала, вероятно и след теб също ще съществува. Както се случват нещата и във фирмата, в която съм аз. Направих първите големи проекти, интегрирах нови практики, които се оказаха успешни, усвоихме много нови неща благодарение на мен. И все пак - фирмата не е моя. Успехите са на фирмата. На мен, на колегите ми, на всички. Ако стана неудобен - ще се отърват от мен. Ако реша да си тръгна - ще намерят друг. Колкото и да не ти се вярва - наистина няма незаменими хора. И ти не си такъв.
Примери много за хора, които са имали всичко, а сега се задоволяват с нищо. Аз имам пример за човек, който парите си ги носеше с чували, буквално, а сега го играе бедстващ и с клизма си докарва по 400-500 лв. месечно. Мислиш ли, че го е виждал в бъдещето си, когато е мъкнел пачките в багажника на S600?
Ако и в служебния си живот си такъв, не мисля, че с това арогантно поведение си наистина добър мениджър, особено ако работиш с хора, а не само да следиш процесите във фирмата пред монитор. Дано се бъркам, но по принцип в преценката за хора трудно правя грешки.
И те моля, истински при това, помисли върху думите ми 2 минути преди да отговориш, тъй като не се и съмнявам, че отговор ще има.
Отново извинения на автора на темата, но трудно се сдържа човек вече.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: tziko   
Дата:   26-05-16 15:02

lori91, аз обратно някои хора, бих ти препоръчал нисък клас ДСЛР, но колкото е възможно по-нов модел. Причината е по-доброто ИСО от старите ДСЛРи. Като пощракаш известно време, сама ще разбереш най-добре какъв точно ДСЛР ти трябва и с какви обективи. Може да вземеш първоначално с китов 18-55мм обектив и после да си вземеш друг твърд. Може и направо с някъв твърд да започнеш, но така може да не улучиш подходящата дължина(мм). Колкото до настройките и копчетата на апарата, за мен е въпрос на свикване.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: vkk1   
Дата:   26-05-16 15:10

приятелче, в бизнеса се просперира със знания, умения, постоянство, не с арогантност.
И да ти кажа ... на 26 вече си позакъснял да се периш с имот и служба, повярвай ми.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bocodage   
Дата:   26-05-16 15:27

Колега прав си за ИСО-то, но според мен шум се чисти, острота се вдига, но момент не се връща. Снимал съм рамо до рамо с хора с д3ххх и д5ххх които се ровят по менюто и се чудят от къде се пускаше бракетинга, а аз съм го настроил отдавна без да съм си погледнал апарата. Удобството на двете колелца вместо 1 за мен е голямо.

Колежке, както по-нагоре вече няколко човека писаха, ако ни слушаш всички - само ще се объркаш. Трябва да прецениш какво, как и колко ще снимаш. Потърси някой приятел с такъв апарат. Ако може да ти го даде за 1-2 седмици. Излез в парка с него. Разходи се по улицата. Снимай на маса с приятели на лошо осветление. Ако нямаш нужда от нищо повече, което ти предоставя нов апарат за 600 лева - това е прекрасно и няма какво да го мислиш. Ако не ти стига това което получаваш, ще трябва да се ориентираш към пазара на втора употреба. Предлага се техника под наем:

Canon za 8 лв/ден


Никон за 15 лв/ден

Ще трябва допълнително обектив да наемеш. Може да ти искат и някакъв депозит за апарата, който ще ти върнат когато ти върнеш техниката. Отиди в магазина хвани 10 апарата в ръка и ще получиш поне малко повече представа отколкото имаш сега. Гледай търговците да не ти завъртят главата. Купи и си щракай. До тогава снимай с телефона, но твори!

В крайна сметка техниката е второстепенен фактор. Чети за композиция, за комбиниране на цветове, за добри практики, за подходящо осветление, за правила в различните жанрове. Хора с техника за 15 бона и нито 1 читава снимка бол, но хора които правят шедьоври със сапунерки са малко. Не си харчи парите излишно и неразумно.

Поздрави,
Боян



Публикацията е редактирана (26-05-16 15:33)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Антивик   
Дата:   26-05-16 17:02

[smilie2] Мило младо ми девойче lori91,
те сега можеш да видиш какви големи спорове и дебати могат да се развихрят от едно просто питане[smilie3].
Попита просто за апарат с който да почнеш да се учиш, а се изписаха една енциклопедия страници /и повечето от тях без особено значение/, то не са мениджъри, то не са бизнесмени или професионалисти. Мое мнение: недей гледа кой мениджър и колко нагла требе се държиш, а погледни във профила на всеки който ти дава акъл и му разгледай фотките, после погледни с какво снима. На таквиз акъли да погледнеш "....в еди кой си сайт...." и да разгледаш определен модел апарат не се връзвай, всяка снимка в сайт минава през съответната компютърна обработка. Това последното съм го препатил на гърба си /след кат си взех първия цифров и сравних какво вади с това де е публикувано/.
Акъл за "сапунерка"...[smilie11] ...не знам...[smilie11] плюса е, че са компактни, можеш да ги мъкнеш навсякъде и ако не държиш на качество, за домашни снимки за спомен стават, но те връзват от към възможности, развитие и надграждане на системата.
Така че аз кат по-дърт продължавам да си държа на моето - в магазина, може и по-евтин ДСЛР, но в гаранция и с консултант и проба на място, а и пробване на ергономичността/дали ще ти легне в ръцете, като форма, тегло и управление/. После надграждане с нови обективи и други тела.
То и ние по-дъртите на времето почвахме с евтините /малко силно казано/ Зенит и Киев и др., а после преминаваха/тез де могат си го позволи(аз още си карам със Зенита[smilie6]) на Практика, Никон, Канон и каквот се появи там след 80-тегодини/.
Та и ти сега избери си нещо де не е баш само да ти вземе парите, започни да щракаш /да снимаш ще се научиш в последствие, да не говорим за обработката и фотошопа/, ориентирай се какво точно ще снимаш и какъв ти е стила и ще знаеш по нататък какво ще ти трябва и какво да търсиш.



Публикацията е редактирана (26-05-16 17:06)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   26-05-16 18:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bocodage   
Дата:   26-05-16 18:25

Още една причина да не си взимаш тяло от по-нисък клас е че те нямат автофокусен мотор. Какво означава това - автофокуса работи по два начина - или чрез мотор в тялото, който навива обектива или с мотор в обектива.
Ако си вземеш апарат с вграден автовокусен мотор (д80, д90, д7000 серията и нагоре) можеш да фокусираш с абсолютно всеки автофокусен обектив. В този случай имаш много по-голям избор от обективи за ъпгрейд. Понеже безмоторните обективи са по-стари са и по-евтини, а разлика няма да направиш ако не си снимала супер много и не се вглеждаш пиксел по пиксел.
Ако си вземеш апарат без вграден мотор трябва да разчиташ само на обективи, които имат мотор в тях. По-скъпи са, и фокусират по-бавно, НО са по-тихи при фокусиране и често са уж по-добре оптически, което аз не мога да защитя като теза чисто заради липса на опит.

За да съм по-конкретен:

Евтини обективи без мотор на кило за около 150 лева


Аналогичен моторен обектив се продава само 1 и то на неадекватна цена (в пъти по-висока от безмоторните) (нов е 450)


Можеш да си вземеш тяло с мотор на старо за 350-400 лева. Нов е 1500.


Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: tziko   
Дата:   26-05-16 18:42

bocodage, престара се малко с последния си пост![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bocodage   
Дата:   26-05-16 18:49

tziko Защо? Опитвам се да съм обективен. Поправи ме ако греша.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: tziko   
Дата:   26-05-16 19:09

Щеше да е обективно преди 7-8 години, когато нямаше толкова обективи от типа AF-S. Сега има предостатъчно, особено за начинаещи. Фокусирането смятам, че е доста по-бързо с AF-S обектив от колкото със стар AF, но това зависи най-вече от класа на обектива както и от тялото. Иначе за останалото си прав, с мотор в тялото избора на обективи се увеличава.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bg2014   
Дата:   26-05-16 20:04

stalker написа:
bg2014 ..интересни съвети даваш !
С какво D3200 e по-добре от D3300 ? И какво му е на D5100, че и на D5200 , че ги слагаш в графа "компромис" ?!? Така като даваш съвети само може да се изложиш. Професионални снимки /всъщност какво имаш предвид ?/ може да се правят и с много по-стари камери, примери да не давам. Има много и то в нашия форум.


1. Писал съм на какво се основава моето мнение. На опит с всеки от тези апарати. Не съм ги виждал, а съм ги притежавал и снимал с тях. И в момента имам част от тях.
2. Снимам със стара техника вече и аз. С Никон Д3 - 12 МП, стар и уникален. Не го заменям за нов, освен за същия клас нов. Няма нужда да ми посочваш примери в този форум, защото аз съм един от тях.
3. Имам двама синове с апарати. Виждам младите какво снимат, какво харесват и ...че им е нужно да имат ВИДЕО в апарата. Поради младите ми синове не изоставам с разбиранията си.. за сега.
4. Срещам се с колеги с Никон Д5000 и 5200 (5100 го имах лично). Всеки от тях споделя къде го сърби и затова имам мнение.
Никон Д 3200 и 3300 мога да ги сравня и тук(имах ги по едно и също време, и правих снимки с двата за сравнение), но не съм самовлюбен и не мисля, че трябва да споделям това, което аз съм видял.
Дори да се изложа, което е много възможно ще е от натрупан опит с фотография, а не с празни приказки.
Съжалявам за поредната осрана тема (не заради нас, колега stalker), а заради други велики самовлюбени колеги. Жалко!
Все пак всеки можеше да сподели ЛИЧЕН ОПИТ с определена марка....



Публикацията е редактирана (26-05-16 20:05)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: vkk1   
Дата:   26-05-16 20:38

наистина би било полезно да се каже с какво д3300 е по-добър от д3200 от човек, който е имал и двата. Според dxo 3300 има по-лош Dynamic Range, ама така ли е наяве ...



Публикацията е редактирана (26-05-16 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bocodage   
Дата:   26-05-16 20:55

tziko смятам, че говорим за различни неща. Прави си че в момента има AF-S обективи бол (такива с вграден мотор за автофокус), но са варио-та. Моите наблюдения и коментари в темата се отнасят за твърди обективи. Има разбира се и твърди такива, но са по-редки защото всеки ги иска и са значително по-скъпи. От линковете, които съм пратил си личи безусловно, че най-използвания от начинаещи (като мен) портретен обектив - 50мм - е в пъти по-лесно откриваем и евтин в безмоторната му версия, отколкото АФ-С. Интересното е как всички изписахме толкова много спам без колежката да каже и 1 дума за да ни насочи в препоръките, защото накрая ще се окаже, че и с по-висок клас сапунерка ще й се покрият нуждите. Аз например съм безкрайно доволен от моя телефон Самсунг. Снима невероятно стига да си гледаш снимките на дисплея на телефона. Всичко е субективно.

Поздрави, мир & любов,
Боян.


Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bg2014   
Дата:   26-05-16 20:58

vkk1,
Отдавна минах студентските години....отдавна научих, че акъл не се вкарва....отдавна научих, че уважение с думи не се печели.... отдавна научих, че когато има молба трябва да си кажеш мнението (ако искаш да си полезен) и да оставиш нуждаещият се да направи своя избор - ДАЛИ да се вслуша или да подмине мнението ти. Това и правя.
Не обичам конфронтацията, а обичам споровете.
Не обичам празнословието, а споделянето на опит.
Не обичам доказването под никаква форма, освен с дела.
Тук дела НЯМА, а само думи. Това е. Просто форум за фотография.
И ми е приятно да виждам хубави емоции, приятелски ВЗАИМОотношения и полезни теми. Особено за младите и за новите колеги.
Форумът е толкова подробен с толкова много информация, че наистина е трудно да се ориентира новак и да конкретизира каквото търси.
А за търговските трикове и реклама не ми се пише....например много мегапиксели, но самите пиксели са с по-малък размер и т.н.
Това как се обяснява на младок?
Разваляме темата....нека да има и други съвети, нека някой с 3100, 5100, 5200 или 3300 да си каже препоръките. Аз не съм ограничил никой за радост, както ще постъпвам и в бъдеще. Поздрави!



Публикацията е редактирана (26-05-16 20:59)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bg2014   
Дата:   26-05-16 21:32

Ей така за забавление... който иска да смята пиксели, макар че обикновеното сборуване не е всичко.
Стар Никон Д3 - 12.1 megapixel full-frame sensor (8.45µm pixel pitch)
Ето пример за големината на пикселите от нета: D5100 /D7100
Това го пускам за да визуализирам разликата в големината на пикселите при търговската реклама.
Не казвам, че 5100 е по-добър ....НЕ!
А какво означават по-големите пиксели си е друга тема.
А за тези, които обичат да четат ... по-подробно....
Дано темата стане полезна за някой?



Публикацията е редактирана (26-05-16 21:36)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »