Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: моля за съвет :)
Автор: tziko   
Дата:   27-05-16 15:09

По времето на Д60 имаше Д80 и Д200, Д60 си беше най-долу в класацията заедно с предшествениците си Д40 и Д40х

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-05-16 15:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lamerko   
Дата:   27-05-16 15:13

Хм... да им имам и системата за названията - по-оплескана е и от тази на Канон :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-05-16 15:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Pavlov   
Дата:   27-05-16 15:42

lori91,
Щом условието е до 600 лв за нов апарат, и до 400 лв за втора употреба - тогава Canon 1200D e добро предложение. Да, вярно, че е нисък клас, но това не означава, че прави лоши снимки, а просто, че му лиспват някои по-професионални възможности. За любителско снимане е идеален. Важното е, че за в бъдеще ще имаш доста голям избор от обективи на сравнително достъпни цени, с които да си изградиш система.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-05-16 15:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: quazimodo   
Дата:   27-05-16 15:59

Виж, тук определено ще подкрепя Николчо - 100Д е за предпочитане пред 1200Д[beer] .


Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lamerko   
Дата:   27-05-16 16:13

Това е реплика на китайчето :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lori91   
Дата:   27-05-16 16:47

Хора, нещо почнахте да ме отказвате големите тежки апарати :D Миналата седмица се бяхме спрели на Canon PowerShot SX420 IS, 20MP (май това беше, беше на промоция за около 320 лв, ако не греша модела .. ) - щом големите много тежат, това ще ми върши ли работа за любителски снимки :D или по-скоро само ще си дам парите и накрая качество на снимки със смартфон :P

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-05-16 16:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lori91   
Дата:   27-05-16 16:54

Това като "НЕ" ли да го приемам? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: vkk1   
Дата:   27-05-16 16:55

хахаха, това беше отличен завършек на темата.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: steeens   
Дата:   27-05-16 16:57

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24] С кого сте се били спрели? Само ще си дадеш парите, освен ако искаш да правиш папарашки снимки. Там ще е по добър от смартфон.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lamerko   
Дата:   27-05-16 16:59

Това вече "НЕ" :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lori91   
Дата:   27-05-16 17:07

Добре, няма да се излагам с такива въпроси вече :D като се реша на марка и модел, ще се похваля с покупката :D Данке [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: vkk1   
Дата:   27-05-16 17:09

bg2014, хайде сега да видим какво се случва с:
не търся в интернет просто инфо и да го сервирам ненужно
Защо подценяваш автора на темата?
Нима тя не знае кои апарати влизат в бюджета и?

Ето намерила е: Canon PowerShot SX420 IS, 20MP [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lamerko   
Дата:   27-05-16 17:10

Ама по-добре да не беше :)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: i_v   
Дата:   27-05-16 17:19

Да си избереш фотоапарат от съвети във форум(без да визирам точно този), без да си поснимала поне малко с моделът, които си избрала, или някакъв подобен е малко, като да избираш м/у котка и куче, като четеш в книги и форуми за тях (или пък жена по интернет…по спецификаций ;)).

Когато имаш малко опит, вече е възможно по характеристиките на апарата, обосновано да предположиш ще ти хареса или не.

Намери начин да поснимаш малко с един никон, после с един канон… има и други марки, пробвай и безогледалка.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: crocodile   
Дата:   27-05-16 23:54

Автор: Pavlov
Дата: 27-05-16 10:44

crocodile (или да кажа - daniil-k), ти май ползваш форума единствено, за да хвалиш нещата, които продаваш?... [smile]
"Тази безогледална система" не става. Дърт модел, малка матрица, висока цена.
А и още в началото на темата се разбрахме с авторката ѝ (на ЛС), че търси DSLR.
Аз предлагам това - Nikon D3300 . Почти нов, добър модел, идеален за начинаещ.


Ето един типичен Трол , прави забележки и веднага си пробутва ниския клас никон с китовия обектив. Маи ти искаш да купиш моя олимпус продавайки никона ?
Сглоби ми система на Никон със съвременно тяло , обектив покриващ 28-300 със стабилизация (понеже олимпуса има), външна ТТL светкавица със синхронизация 1/4000 и чанта за 600 лв и ще те призная на гений !

А какво си се разбирал с авторката на ЛС си е твоя работа Павлов ! , в началото на темата се търсеше апарат за начинаещ фогограф на цена до 600 лв ,сложи си очилата и го прочети.
Мисля до тая цена моето предложение няма алтернатива , но оставям колежката във твоите " вещи ръце " , успех и желая !



Публикацията е редактирана (28-05-16 00:02)

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: Антивик   
Дата:   28-05-16 07:36

lori91 написа:

> Хора, нещо почнахте да ме отказвате големите тежки апарати :D Миналата седмица се бяхме спрели на Canon PowerShot SX420 IS, 20MP (май това беше, беше на промоция за около 320 лв, ако не греша модела .. ) - щом големите много тежат, това ще ми върши ли работа за любителски снимки :D или по-скоро само ще си дам парите и накрая качество на снимки със смартфон :P

Девойче, всичко върши работа за снимане. Основното условие е устройството, което държи апарата да знае какво иска и как го иска, а това се постига с доста учене и още повече снимане.
Зависи и от нещата и условията които и при които се снима.
Туй за тежките апарати, някой го беше написал преди 1-2 страници - необходимото зло - при хубави системи и качествена оптика си трябва и носене.
За посоченото от теб искане за добри снимки при слаба осветеност и в църкви и помещения определено ти трябва техника със светлосилни обективи /обяснено по човешки колкото повече може да се отвори дупката(блендата) на обектива, толкова му е по-добра светлосилата, толкова е по-светлосилен/. Не знам какво е дереджето на новите модели "сапунери", но все ми се струва, че няма да е като на отделен обектив /съдя по моята "сапунерка" пауршут от време оно/.
Другия вариант да ползваш светкавицата на апарата, но и там си има чалъми и мурафети за научаване, а и една хубава външна светкавица е на цената горе-долу на един ДСЛР /как беше там по чуждоземско му[smilie3]/ левъл за начинаещи или нещо подобно. Бе казано по наше му за начинаещи.
Така, че каквото и евтино да си вземеш все ще ти е от полза да започнеш да се учиш, а със спестените пари, можеш да сложиш началото на едно ново събиране на повечко средства за следващото купуване в бъдеще /което със сигурност ще дойде, като те хване крастата[smilie6]/, но тогава вече ще знаеш какво ти трябва и какво да търсиш.

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: bg2014   
Дата:   28-05-16 08:28

lori91 napisa:
Хора, нещо почнахте да ме отказвате големите тежки апарати
Миналата седмица се бяхме спрели на Canon PowerShot SX420 IS, 20MP (май това беше, беше на промоция за около 320 лв, ако не греша модела .. ) това ще ми върши ли работа за любителски снимки :D или по-скоро само ще си дам парите и накрая качество на снимки със смартфон

Tози апарат за жена с подобни въпроси е просто идеалното решение защото:
1. Стават хубави лични снимки
2. Вдигаш и снимаш... и всичко е на фокус
3. Хубаво приближение и става за макро снимане с лекота.
4. Лесен за употреба, няма RAW формати и обработки последващи, които много бавят, затрудняват фотографа и заемат памет на компютъра и от главата. Все сложни неща.
5. Сравнително малък (колко тъпо... сравнително с какво - той е колкото Никон Д 3200)
6. Забравяш, че фотографията изисква знания, натрупване на умения и допълване на техника (изграждане на система).
Всичко това ме навежда на мисълта, че си мислиш за верния избор.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: steeens   
Дата:   28-05-16 11:32

Промоцията вече е свършила. Ако ще се избира турбозум, има и по-свестни камери. Ето едно сравнение.


Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: lori91   
Дата:   04-06-16 09:56

Привет отново! Благодаря на всички за съветите, искам да се похваля, макар още да няма баш с какво, но заложих на Сони А37 и го закупих из ония дни. Сега започва якото изучаване :)
Хубав ден![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: quazimodo   
Дата:   04-06-16 10:16

Aй честито! Хаирлия да е! [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: моля за съвет :)
Автор: 798099   
Дата:   04-06-16 14:17

Е, честито! А какъв е обективът към него? Или това е "друга тема"?


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »