Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: nevermess   
Дата:   24-05-16 19:39

Ако целта ти е да "прогледнеш" в тъмното с K5II/S спрямо сегашният ти никон D3200 забрави. Ще се разочароваш и ще загубиш доста пари за смяна на системата. Отвори DXO и виж:

http://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Pentax-K-5-IIs-versus-Nikon-D3200___830_801


Ако свалиш при обработката 24 на 16 мегапиксела ще се окаже, че D3200 шуми по-малко.
КАчествен скок би бил само ФФ някое D600 иначе няма смисъл....(ако целта е по-малко шум на по-голямо ISO). Един светъл обектив ще ти даде много повече примерно една Сигма 18-35 1.8, а подобен обектив с пентакс маунт май няма (поне аз не знам) ...

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: steeens   
Дата:   24-05-16 21:26

При положение че си има 35 1,8 и казва, че му идва къс понякога, тази Сигма изобщо не му трябва. Но и аз мисля, че не трябва да сменя тялото за сега.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: nevermess   
Дата:   24-05-16 22:18

steeens не бях забеляза за 35 1.8, но сигмата на 35мм е осезаемо по-добра от никон 35 1.8.
За по-дълго новият sigma 50-100mm f1.8 art, но и него го няма за пентакс. Във всички случаи ново Пентакс кроп тяло няма даде забележимо по-добро ИСО (ако единствено това се търси). Остава само ФФ или обектив. Най-евтино ще ти излезе обектив никон 50 1.4 или Sigma 30mm F1.4 DC HSM A (напоследък Никон покачиха цените на обективите си)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: amplified   
Дата:   24-05-16 22:21

Спрямо F1.8, което той има с какво точно ще му помогне 1.4? :D

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: nevermess   
Дата:   24-05-16 22:50

amplified ми около 2/3 стопа по-светло и това определено е повече от това, което ще спечели от смяната на тялото си с Пентакс. Една сигма 30 1.4 ти дава 2/3 от един стоп печалба и пак е доста по-евтино от ФФ тяло, за което ще трябват нови обективи. Ако имаш по-добри идеи........ Да не говорим, че 30 1.4 A е доста по-добър обектив от никонския така, че........



Публикацията е редактирана (24-05-16 22:53)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: botzi   
Дата:   24-05-16 22:56

Човека пита за к5/к5IIs и има доста ограничен бюджет, снима стрийт и иска зоом обектив. С какво ще му помогне 30 м 1.4 или 50 1.4, като 1.4 е трудна бленда за всяка фокусна система и не много подходяща за стрийт нощем? Новата сигма 50-105 Ф1.8 може би била добре но е доста, доста над бюджета му :)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: nevermess   
Дата:   24-05-16 23:02

botzi целта не е да се смени една система с друга а търсенето на по-добро високо ИСО. В този контекст Пентакса няма да помогне... остават ФФ и по-светли обективи. 30 1.4 е просто опция, не по-лоша от изброените досега. 30 1.4 може да се калибрира на сигма докинг станция, което е още един плюс.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: ZENON   
Дата:   24-05-16 23:09

За всички дето на са минали пубертета!
Темата е със заглавие: " PENTAX K-5/ 5 IIs мнения".
Човека иска мнение за тези тела. Какво сложно има в това да се вникне във въпроса?
И защо по дяволите в тоя форум, когато някой зададе определен въпрос се появяват хора, които разводняват темата с теория и т.н.?
Айде веднъж поне устискайте българския си ген за създаване на хаос!

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: nevermess   
Дата:   24-05-16 23:12

ZENON коментарите са по уточнения на самият човек пуснал темата. В твоя ред на мисли как не устиска българският си ген и не си спести личните нападки?

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: steeens   
Дата:   24-05-16 23:22

roburt48 написа:

> Гледах го, но ми идва малко скъп ...
> Поне на първо четене. Аз обичам да
> се простирам според "чергата" си :)
> Гледам и кадри на Анри Картие
> Бресон ... ама не мога баш да ги
> докарам [smilie5]
Сега след като имаш изгодно предложение, помисли и за това:
Бресон дали е снимал даже на 1600 исо?
Обектива 35 1.8 почти отговаря на неговата 50. Ползвай ограниченията на техниката, за да се усъвършенстваш. Смяната на системата вероятно ще ти донесе повече разочарования, поне на тоя етап.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: ZENON   
Дата:   24-05-16 23:33

nevermess,
лични? Кога станаха лични? Къде съм писал име? Къде го прочете?
Айде nevermess, да се научим да четем, после да пишем. 24ти Май е все още.
И коментарите като са по уточнения на ОП, що да не са по темата по-горе?
Тоя модел на коментиране писва. Какво сложно има да се следи основната линия на темата?
Ако имаше свестен модератор тук, така както в някои други небългарски форуми, много от тук регистрираните щяха да са със забележки и бан, ако се отварят.

И това е офтопик, но вече ми идва много.
Извинявам се на ОП.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: nevermess   
Дата:   24-05-16 23:39

Автор: ZENON
Дата: 24-05-16 23:09

>За всички дето на са минали пубертета!

Това може би е по-темата? Или не е квалификация? А сега се върни в началото и си прочети правилата за поведение във форума.

Автор: roburt48
Дата: 23-05-16 18:32

>Е аз не съм се потрошил от бързане :) Има и OLX .. и разни други места >:) Въпроса е да "прогледна" нощем

Това изказване коментираме ние...

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: steeens   
Дата:   24-05-16 23:46

ZENON, [smilie23] Проблема, че не си разбрал за какво точно е темата е лично твой. Но лично ме засягаш с изцепката си, та ако има някой за бан, това си ти. И какво е ОП?[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: amplified   
Дата:   24-05-16 23:59

Аз пък си мисля, че липсва практика, а не издишане на тялото :D

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: roburt48   
Дата:   25-05-16 00:28

Пичове, нека да спазваме добрия тон :) Моля !! Всеки вероятно и донякъде е прав а себе си ... Но, нека да не преминаваме границите на приличието :)... Ще се опитам да внеса още малко яснота по темата за да няма неразбрали и за да изясня защо точно съм се спрял на Pentax..
Тъй като най-вече снимам "стрийт" и съм по улиците най-много посред нощите са ми необходими светли обективи :) Натъртвам - обективи !! Само 35/1,8 не ми върши работа. Освен, ако не искам постоянно да се навирам в муцуните на хората :) Всички тук разбирате в пъти повече от мен и на всеки един от Вас е ясно каква цена имат приличните светли варио обективи за Nikon и то с мотор тъй като Д3200 няма такъв....Ако прибавим и стабилизирани.... картинката (финансовата) става още по-грозна :) Предполагам, че до тук няма нищо неясно, нали ? В крайна сметка се консултирах с професионален фотограф с утвърдено име.. (разбира се няма да го споменавам [smilie5])...Препоръката беше за посочените в темата модели на Pentax.. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ИСКАМ ДА ПОДЧЕРТАЯ, че препоръката е съобразена и с финансовите ми възможности !! Та... аргументите според мен за железни :
1. Поддържа много високо ISO
2. Има мотор в тялото
3. Има стабилизация в тялото
4. Много висока влагозащита (снимам по улиците)
5. Достъпна за мен цена
6. Съвместим със стари (и добри) светли вариообективи..

Аз добавям от себе си - представени на пазара след 2012 г. !

Вероятно има още много +/-, но тези мен ме устройват ..

Аз обаче, тъй като обичам да се подсигурявам преди да взема решение пуснах и темата тук :).. Мисля, че всеки, който си направи труд да надникне в профила ми ще му стане ясно, че няма как да се размина само с Д3200 и един 35/1,8G. 18-105 не го слагам в сметките тъй като след 20:00 става напълно неизползваем (освен, ако не искам да снимам в някой МОЛ [smilie5] ) .. И те така ...Не затварям темата :):)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: amplified   
Дата:   25-05-16 00:44

Ми така обобщени нещата.
И ако за сефте чета темата...

За почти всички препоръки става и d7000 и к-5 коя да е версия и другите пентакси(по нови) дето си гледал. Като бонусът при Pentax е стабилизация и влагозащита, но само с обективи които също имат такава защита.

Проблем е, че бюджетен светъл обектив за Пентакс е само 50/1.8. Друго светло и малко по-дълго за малко пари няма :|

А пък при никон 85/1.8 се намира на цени, немислими за нещо аналогично за Пентакс.

Казвам това с идеята, че имаш някакви обективи за Никон и няма да се наложи да продаваш всичко, но аз съм на мнение след многото сравния които съм гледал и правил, че Пентакс използват много по-добре сензорите на Сони от Никон, ама това си е лично субективно мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: colorphoto   
Дата:   25-05-16 00:51

С времето и опита ще усетиш как и нощем и даже със НЕсветъл обектив като 18-105ВР можеш да получиш добри кадри използвайки осветлението от витрини,реклами и лампи.

Разбира се добре би било да имаш обективи на 1,8 и 2,8.

Стабилизацията НЕ помага особено в уличните кадри понеже в този жанр има много движещи се обекти и трябва да ползваш скорости над 1/125.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: roburt48   
Дата:   25-05-16 01:12

Е...ако се навра във витрината вероятно ще се получи :) (нищо лично и съвсем на шега ).. Разбира се, че има тази възможност, но е използваема в макс 10-15% от случаите .. Всичко е въпрос на момент и ситуация, но далеч не съм "гъвкав" така . Знам, че няма пълно щастие, но все пак ми се иска да се доближа до него :). Предстои ми да изям още твърде много хляб за да постигна търпими резултати, но ми се ще все пак да сведа глупавите лутания до минимум ;)..В средата на Февруари, когато си купих фотокамера, продавача набързичко ми показа как се работи с нея и ... на мен ми се дорева и ми идеше да се откажа... Сега обаче се кефя и ми се ще да се кефя още дълго време :):) И най-вече, някой прекрасен ден и другите да се кефят на кадрите :).. Би било много лесно да си плесна "Rоburt84 Photographi" върху кадрите и да се кефя сам на себе си [smilie5] .. Не е това целта :).. За мен know how винаги е било водещ фактор, а аз във фотографията съм гол и бос [smilie5]. Ето защо пускам теми, събирам мнения и се уча :)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: amplified   
Дата:   25-05-16 01:22

Само да поправя колегите по-горе.
Sigma 18-35/1.8 за Pentax - ИМА
Sigma 50-150/2.8 също има, колегата горе го бърка с Pentax DA* 50-135/2.8 ,Сигмата изкача много рядко на малко по-ниска цена от 50-135.

Аз лично смених бая тела в гонене на по-добро iso и фокус, но накрая се оказа, че уменията са куцали, някъде към 3-тото тяло нещата си дойдоха на мястото от моя страна.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: roburt48   
Дата:   25-05-16 01:58

Това вече ми хареса :):):) И аз "гоня".. и ще има да си гоня още дълго [smilie5] Колкото до уменията... там бая ще трябва да си потичам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: colorphoto   
Дата:   25-05-16 05:00

Смяната на системата само ще те вкара в разходи - пиша от опит.

Потърси в базара и нета Сигма 50-150/2,8 и Тамрон 17-50/2,8 за твоите нужди,а тялото си остави за сега.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-05-16 09:15

Като ще е за стриит защо изобщо да е ДСЛР? Има безогледалки, които са малки, леки, джобни, нескъпи, непривличащи внимание...

Фул фрейма ... печелиш един стоп не повече. "Печелиш" и по-големи и по-скъпи обективи. Кропките отдавна са на повече от добро ниво. Ако исото не ти достига значи блендата ти е тъмна.

Конкретно между д3200 и К5(1 или 2) като АФ и матрици предпочитам никона аз лично. 24мп сензора не е никак лош и определено не е по-лош от стария 16мп, АФ на 3200 е стария изпитан 11 точков. Не е проблемен като по-новия АФ модул на Д5200-5500 и Д7000, в Д7000 поне имаш фокус настройка от тялото и се оправя. Фокуса на Д3200 е същия като на много по-старите Д90, 5000, ... и въпреки че има само една кросната точка и не го дават да снима на тъмно бях пъти по-доволен от него от колкото от К5ците и техните 9 кроснати точки, които дефакто не са точки а зони и винаги фокусираха около точките където им падне, а като не бяха сигурни бутаха фокуса на безкрайност. За следящ фокус да не говорим... Има няколко пентаксаджии дето снимат диви животни и са доволни от следящия, но това тяхното нищо общо няма със снимането с по-къси обективи от 200мм и такива с отверка, а не вграден мотор в обектива(понеже повечето обективи на пентакс са все още с отверка).

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: BXMarkov   
Дата:   25-05-16 10:58

Правилно си се насочил към Пентакс при положение че Никон не те устройва финансово. К52 освен другото има много важно предимство за твоите бъдещи цели, перфектен автоматичен баланс на бялото, Никон е трагичен на изкуствено осветление - жълто зелена отровна картинка,от която ще ти побелеят косите как да я оправяш. Разликата с К52s e предимно във LP филтъра на матрицата. Стабилизацията в тялото наистина работи и е огромно предимство. Ако посочиш кое е предпочитаното от теб фокусно разстояние, мога да ти дам конкретни предложения за Пентакс тъй като имам или съм имал почти всички обективи ставащи за Пентакс.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: dimidumi   
Дата:   25-05-16 11:06

colorphoto написа:

> Смяната на системата само ще те
> вкара в разходи - пиша от опит.

Да, разбира се, а и автора на темата пише, че е с ограничен бюджет (сега прочетох, че има Никон Д3200 и 35 1.8) , ами купи си още едно светло стъкло, за стрийт най-добре Sigma 18-35/1.8 , а си трябва и над 50мм, събирай кинти и не се набутвай с разни експерименти и смяна на система... Къф К5, кви 5 лева [smilie5] , смяна на система ще ти излезе по-скъпо!



Публикацията е редактирана (25-05-16 11:27)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: BXMarkov   
Дата:   25-05-16 11:28

dimidumi, и кое ще му излезе скъпо при Пентакс, при положение че К52 е класи над сегашното му тяло може да има нов 35/2.4 за 280 лв. 50/1.8 за 280лв. и FA 50/1.4 за около 350 лв.,безкомпромисния 70/2.4 Limited за 500-600лв. го има и сега в базара.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »