Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: dimidumi   
Дата:   25-05-16 11:33

BXMarkov написа:

> dimidumi, и кое ще му излезе скъпо при
> Пентакс, при положение че К52 е
> класи над сегашното му тяло може
> да има нов 35/2.4 за 280 лв. 50/1.8 за 280лв.
> и FA 50/1.4 за около 350
> лв.,безкомпромисния 70/2.4 Limited за
> 500-600лв. го има и сега в базара.

Ами то по твойте сметки до сега са над 1500 лв. без тялото К52 [smilie5]
и станаха над 2300 лв. [smilie5] ...а Никоня и обективите кво да ги прави, на салата ли [smilie5] ...я по-хубаво още 1-2 подходящи светли стъкла и повече четене и снимане [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: BXMarkov   
Дата:   25-05-16 11:57

dimidumi, извърташ [smile] става въпрос за избор, а не да накупи всичко възможно. Като посочи автора какъв тип и дължина обектив иска ще му предложим оптимални варианти.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-05-16 12:29



Автор: BXMarkov
Дата: 25-05-16 11:28

dimidumi, и кое ще му излезе скъпо при Пентакс, при положение че К52 е класи над сегашното му тяло може да има нов 35/2.4 за 280 лв. 50/1.8 за 280лв. и FA 50/1.4 за около 350 лв.,безкомпромисния 70/2.4 Limited за 500-600лв. го има и сега в базара.





Като клас е точно един клас отгоре(д3200 - К5), но това е теория :). А изброените от теб обективи(35 2.4 и 50 1.8) са по-слаби и боклучаво сглобени от никонските и с по-неточен фокус заради фокусирането с отверка. Легендите за пентакските обективи най-добре да се четат в пентакс фен клуб форума. Пробвал съм ги всичките(изброени) и не са чак така легендарни :) хич даже.





Автор: BXMarkov
Дата: 25-05-16 10:58

Правилно си се насочил към Пентакс при положение че Никон не те устройва финансово. К52 освен другото има много важно предимство за твоите бъдещи цели, перфектен автоматичен баланс на бялото, Никон е трагичен на изкуствено осветление - жълто зелена отровна картинка,от която ще ти побелеят косите как да я оправяш. Разликата с К52s e предимно във LP филтъра на матрицата. Стабилизацията в тялото наистина работи и е огромно предимство. Ако посочиш кое е предпочитаното от теб фокусно разстояние, мога да ти дам конкретни предложения за Пентакс тъй като имам или съм имал почти всички обективи ставащи за Пентакс.





Ако пентакса снимаше сам толкова добре да си бях останал на пентакс [smilie5]. Ако пък беше изгодна система съвсем [smilie5]. Пентакс е евтин само в базара за втора ръка понеже са малко феновете, които го купуват и съответно втора ръка цените са ниски поради липса на търсене.



Моят съвет към автора на темата от която пентаксаджиите не могат да ме блокират [smilie5] или баннат както правят в пентакс фен клуб форума... е да пробва преди да се набута от никон на пентакс. Има и добри страни системата им, но определено има и много трески за дялкане и в случая не е за предпочитане поне според мен. Аз смених пентакс за никон като започнах да слагам никонски обективи на пентакса и се оказа, че лимитед и другите легендарни стъкла на марката са супер само в пентакс форума.
Извода е - личен опит и проби преди да избереш.

Пентакс за мен е пейзажна система, става и за макро, на такива задачи има някакви реални преимущества. За останалите жанрове бих избирал други марки. Има хора снимащи специално с пентакс, но това е като при избора на кола - въпрос на вкус. Има хора избиращи по марка, по възможности, по обслужване, ... това което ще излезе като акъл от този форум е персоналните впечатления и причини на всеки да избере каквото има. Това по никой начин не помага за правенето на правилен избор. Като да си купиш обувки по интернет вместо да идеш да пробваш стават ли ти и дали са ти удобни.

ПС да темата беше К5 или К5II ама в последствие се оказа, че питащия се чуди друго и ми се стори по-полезно това дето изписах. Та...



Публикацията е редактирана (25-05-16 12:30)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: roburt48   
Дата:   25-05-16 12:42

Предложения за още твърди обективи на Nikon не ми вършат работа :) Както няколко пъти вече написах на мен ми е нужно светло варио и от там тръгна и цялата драма, и идеята за смяна на системата :).. Колкото до набутването с евентуална смяна, мисля че не е точно така. Тук вече е въпрос на математика и повечко търсене и пазарлъци, а аз там съм в пъти по-силен от фотографията :)..Елементарните цифри сочат следното ..По нормални. ликвидни цени сегашното ми оборудване е около 900 лв. Тялото е на 5561 сработвания (до днес).. На всичко отгоре е гъзарско червено [smilie5]. 35/1,8G всички знаете, че се продава по-лесно отколкото се купува :). 18-105VR също не е никак труден за продаване. Ако взема да се напъвам и над 1000 вероятно ще взема, но аз ги приемам за 900 ! Ако тръгна да си търся светло варио (стабилизирано и с мотор) трябва да добавя поне още толкова :):) от джоба си !! Ако пък реша да мина на по-висок клас Nikon то бих се спрял само на Д7200.. А там набутването е още по-страшно :):):) (и ако имам какво да набутам,де) [smilie5].
Колкото до Pentax в базара има K-5II за около 700 лв. и отделно получих (покрай форума) оферта за К-S2 също за 700 ! И..получавам тяло с мотор и стабилизация.. Остава да си потърся прилично варио на 2,8 бленда и то без да съм ограничен с условието да е с мотор и стабилизация !! Аз до тук не виждам набутване :)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: steeens   
Дата:   25-05-16 13:00

Ти си знаеш, но все пак се лишаваш от тяло и 2 обектива, а получаваш само тяло +200 лева, които не стигат за равностойна комбинация от обективи.
Всъщност може и да ти се получи комбинацията, сега си пробвах Тамрон-а 70-300. От 70 до 120 мм имаш постоянна бленда 4. От 120 до 200 е 4.5, което също не е зле.
Ако твърдо си решил да сменяш, вземи Кс 2.



Публикацията е редактирана (25-05-16 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: ombre   
Дата:   25-05-16 13:23

Аз пък,като гледам постовете на автора,виждам,че вече е взел решение за смяна,и каквото и друго да се каже,в което няма нищо лошо,но темата леко започна да се размива,понеже се дъвче едно и също.Моя съвет е да направи няколко кадъра с Пентакс тяло и обективи и същите с Никона и да реши,ако няма от къде, може да почерпи някой колега,дето разполага с такъв и да реши,а за никона е лесно,взима един под наем и е готов,просто не се сещам за Пентакс дали дават под наем техника,след което си сравнява резултатите и си взима сам решение.Успех с избора колега.



Публикацията е редактирана (25-05-16 13:28)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: roburt48   
Дата:   25-05-16 13:26

Абсурдно е да си мисля, че ще сменя системата без да дам нито лев :) Както е абсурдно и да си мисля, че мога да си намеря светло варио за Никон-а без пари :):) !! За мен въпроса се свежда до това да намеря правилното решение и без да харча излишно да се сдобия с нещо, което на този етап да ми е полезно и да ми върши работа..Ако се продава D7200 за 700 лв. няма да се замисля...ама не би :) Няма такова животно !

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: dimidumi   
Дата:   25-05-16 13:40

Еее, така е, ти набутването си го направил, още като си купил най-ниския клас DSLR на Nikon. Те затова корпорациите си правят маркетинг и си ни цакат периодично, защото като се започнат едни тънки сметки за тела и обективи, снимането отива на 3-то място [smilie5] , а точно там е ключа за бараката. Успех в търсенето на правилната система за теб. [beer]

А между другото, лично аз имам 3-ри системи, събирани в продължение на повече от 25 г. , като ми отеснее някое тяло или обектив, го пускам да се продава, обективите почти винаги се продават, ама има тела които стоят с години и се обезценяват тотално. Сега продавам едни Пентакси К10 и К-М, няма никакъв интерес към тях...и мисля да ги подаря на едни деца да се учат от малки как се снима...щото там е ключа за бараката, в познанието и снимането [beer]



Публикацията е редактирана (25-05-16 13:48)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: roburt48   
Дата:   25-05-16 13:53

Тук съвсем леко ще те оборя ;) Хич не съм се набутал, купувайки най-ниския клас DSLR за да се уча.. Щях да се набутам, ако си бях купил най-високия за да се уча.... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: dimidumi   
Дата:   25-05-16 14:09

roburt48 написа:

> Тук съвсем леко ще те оборя ;) Хич
> не съм се набутал, купувайки
> най-ниския клас DSLR за да се уча..
> Щях да се набутам, ако си бях купил
> най-високия за да се уча.... [smilie5]

Абе набутал си се малко, ама не си признаваш [smile] ...щото ако си имал някой приятел или познат да ти каже и покаже, такива тела в този клас се продават масово 2-ра ръка на половин цена. Успех в намирането на правилната система. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: roburt48   
Дата:   25-05-16 14:23

Купил съм го 2-ра ръка за 350 лева приятелю :) Не бързай с изказванията :)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: anjsan   
Дата:   25-05-16 14:26

Лични впечатления ... ми дубре:
Аз си снимам с К-5 и като любител съм предоволен . Камерата не отстъпва на друга от същото поколение от коя да е марка , дори смятам , че има няколко предимства . Казват автофокуса бил лош , ама мен това не ме бърка особено (ако е така ) и не съм забелязъл да е чак толкова зле , така че да не мога да фокусирам това което ми трябва дори и при по-динамични условия - примерно на улицата . Не ги слушай тия дето ти казват , че Пентакс не ставали . Много си е добър К-5 (следващите модели са още по-добри). Обективи има достатъчно и скоро пуснаха нови ; ползват се не само оригинални , а и Сигма , Тамрон , Токина , ръчни ... Обективи за Каникон има повече у нас и малко по-евтини . Някаква снимка , ако не ми се е получавала не е заради апарата , а заради мен най-вече .
Все пак и аз смятам , че е по-добре да не се сменя система безпричинно . Едва ли ще е голяма разликата в резултатите , даже първоначално ще е повече объркващо - други менюта ,настройки, копчета ...
Най-добре К-3 , ама това е друга бира . Успех с избора !

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: amplified   
Дата:   25-05-16 14:51

50/1.8 по родните магазини е стигал до 240лв, аз моя си го взех чисто нов за 174лв от microglobe uk

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: roburt48   
Дата:   25-05-16 15:02

Именно :) До 1-2 дни ми обещаха да ми дадат за известно време един K-5IIs. Не съм женен за никаква марка (още повече, че снимам едва от 2-3 месеца). Ако ми пасне ще си търся такъв, ако не - продължавам напред :)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: i_v   
Дата:   25-05-16 15:48

Хаааа… изненада ;), пак темата са превърна в поле за изява на неразбраните от техниката ;)!

В на Simbon4o поста пак има 30% истина, 30% изопачаване и премълчаване, 30% откровено неверни твърдения представени, като факти, и естествено 30% лично страстно/безпристрастно мнение. Процентите са повече от сто, щото за някой работи се колебая и съм дал повече от един отговор ;).

Няма да го коментирам, само ще обърна внимание на следните неща:
1. 24мп дава по-добър резултат от към шум, като краен резултат, при снимане в RAW и интерпелирано или принтнато в един размер. Според мен разликата не е космическа и умишлено не давам колко стопа или част от стопа е, защото моето наблюдение е чисто емпирично и субективно. Така или иначе 24мп матрица е плюс, а когато добавим, че има 67% повече пиксели от 16мп, което дава възможност за кроп…24мп печелят.

2. Относно фокусните системи на 3XXX и 5XXX сериите на никон, не мога да изкажа категорично мнение, дори когато са ми попадали в ръцете не са ми предизвиквали желание да си играя и тествам. Но с Д90 примерно, който е със АФ-а на Д3200, съм си играл доста, дори съм го сравнявал с К52 един до друг.

За мен Д90 има един от най добрите фокусни системи за времето си, от бюджетните тела, много добре се представя и на тъмно, но не колкото К5II, да не говорим за K3. Пробвал съм ги с механични 50-ки и като бързина и точност на AF-a при добри светлинни условия не намирам някаква особена разлика(всичко е в рамките на субективните ми усещания), пентакските механични FA-та са по-шумни при фокусиране, а аз лично имах 1-2% по добра успеваемост с Пентакса (но все пак имам повече практика с фокусната система на Пентакс). При лоши светлинни условия и фокусиране върху нискоконтрастни обекти, когато се снима на границата на възможностите на фокусната система, има разлика. Никона се мъчи да фокусира по-бързо но доста често бърка, докато Пентакса, ако не локъпне, хънти още по един път на пред и на зад, и или хваща или се отказва, кое е по добре не-знам. Пентакса продължава да фокусира минимум един стоп, след като никона спре. Мисля, че дори е повече, но не съм мерил със светломер. Всичко това при използване на средната фокусна точка на Никона, която е единствената кросната.

При използване на страничните линейните фокусни сензори върху обекти, неподходящи за определяне на фокуса от линейния сензор, никона бърка доста. Аз специално бих избягвал употребата им, при каквито и да светлинни условия. При създаване на определени умения и навици е възможно някой да си снима щастливо и със страничните сензори.
При пентакс централните 9 сензора, при добри светлинни условия, си работят еднакво.
Едно допълнение… на К5II фокусните сензори са едрички, но специално централният сензор на Д90 също не е дребен.

Та не мисля, че фокусната система К5II e по зле от тази на D90 в каквото и да е отношение.
Със 7000 съм снимал 1-2 пъти … с тази фокусна система не можах да се разбера (нещо като Simbon4o с Пентакската ;)). Докъто снимах в добри светлинни условия имах чувството, че е супер, точна и бърза, а после се оказа, че имам много голям процент фира :(, при лоши светлинни условия положението се влоши и… ми напомни за комбинацията на едно К100+FA50 F1.4, което имах преди доста време(само клин на фокуса в ръчен режим ме спасяваше :). Може би не съм го ползвал достатъчно за да му свикна, но както казах, не се харесахме, нито аз него, нито той мен.

Фокусната система на 7100/7200 е супер, такава трябва да бъде на всички апарати, на по високите класове да е още по-добра.[smilie24]

3. Поради липсата на настройка за фокус на обективите при D3XXX/D5XXX, според мен не е здравословно, ако човек планира използването на светлосилни обективи, да се мъчи с тях….изобщо, освен ако няма фетиш към употребата на лимбуси ;). 7XXX e друга бира и друг разговор.

4. д3200 - К5, не са от един клас… класът не го определя матрицата…Д90 и Д300 също са по горен клас, въпреки че са дядовци ;).

5. И при никон, и при пентакс обикновено причините за неточен фокус са най-различни, но рядко са от фокуса с отвертка(освен при много изтъбушени и разхлопани екземпляри)

За обективите м/у Сигма 50-150, Пентакс 50-135, Тамрон 70-200, Сигма 70-200, Никор 70-200(стар механичен)…всичко на старо от базара, olx, ebay …или до каквото там може да се докопа.

Сигма 50-150, Пентакс 50-135:Отпадат според мен, щото явно се търси по-дългата страна, а предимства май май… няма.

Ако аз бях авторът, при неговите изисквания и бюджет, пряко бих сравнил двете комбинации:

Никон Д7000/Д7100(е…. 7200 ще е по-добре)++Никон 70-200

Пентакс К5II(е…. к3 ще е по-добре)+Tamron 70-200

Това са двете бюджетни комбинации, максимално отговарящи на изискванията му.

Три пъти мисли, веднъж сменяй система, че иначе пак ще сменяш ;)



П.П.
Имам грешка относно процентните разлики на 16 и 24 мп матрици.
24мп спрямо 16мп е 16мп+ е с 50% и 16мп са 67 % от 24, честно казано мислех за едното написах другото….както и да е …Признавам, грешно съм го написал.



Публикацията е редактирана (25-05-16 16:41)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: roburt48   
Дата:   25-05-16 15:56

За това става дума :)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: i_v   
Дата:   25-05-16 16:04

И един съвет. Вземи си един монопод, ще ти помогне, ако не толкова, то почти колкото, по-добрата комбинация тяло/обектив.



Публикацията е редактирана (25-05-16 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: victory13   
Дата:   25-05-16 16:11

"...Така или иначе 24мп матрица е плюс, а когато добавим, че има 67% повече пиксели от 16мп, което дава възможност за кроп…24мп печелят...."

Спрех до тук... Сега се чудя тия около 33% от кои Симбончови са [smilie18]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX Kvictory13, в сметките грешката моя… ПРИЗНАВАМ… 24мп -5/ 5 IIs мнения
Автор: i_v   
Дата:   25-05-16 16:36

victory13, в сметките грешката е моя… ПРИЗНАВАМ… 24мп спрямо 16мп е 16мп+ 50% и 16мп са 67 % от 24, честно казано мислех за едното написах другото….както и да е …Признавам, грешно съм го написал.

Извинявам се, но това ли те смути?



П.П.
Иначе нямам против, че си спрял, не бих имал против и изобщо да не почваш



Публикацията е редактирана (25-05-16 16:40)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: steeens   
Дата:   25-05-16 16:45

Процентите са само 17...[smilie18] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: i_v   
Дата:   25-05-16 16:48

17%....кое от кое?

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: botzi   
Дата:   25-05-16 16:53

От уъркшопа ми последния уикенд - "Правилно си се насочил към Пентакс при положение че Никон не те устройва финансово. К52 освен другото има много важно предимство за твоите бъдещи цели, перфектен автоматичен баланс на бялото, Никон е трагичен на изкуствено осветление - жълто зелена отровна картинка,от която ще ти побелеят косите как да я оправяш. Разликата с К52s e предимно във LP филтъра на матрицата. Стабилизацията в тялото наистина работи и е огромно предимство. Ако посочиш кое е предпочитаното от теб фокусно разстояние, мога да ти дам конкретни предложения за Пентакс тъй като имам или съм имал почти всички обективи ставащи за Пентакс."
До този извод стигнаха и всички участници снимащи портрети с D3200 и с два D5500. Като изключим проблема с цветовете, се оказа, че фоксуа на д5500 на практика доста изпуска, което и мен очуди защото е, като в д7100 - 38 точков. Ако някой иска мога да му изпратя и снимков материал :)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: ludiakolio   
Дата:   25-05-16 19:12

Един плюс за К5.Има даже много повече,от това което ми трябва. Картинката е страхотна,спокойни 1600 исо с компромис до 6400,а за това,че нямало обективи-пълни глупости.Скачай смело,за парите се е подарък.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: colorphoto   
Дата:   25-05-16 19:40

Ново тяло няма да промени качеството на снимките.

Трябват нови обективи първо,по-натам можеш да ъпгрейднеш и тялото.

Миграцията към друг бранд е безсмислена.

Като е споменато свещенното име на Пентакс и цялата секта се втурва без да пести енергия да новопокръсти блуждаещата душа в правата си вяра.[smilie3]

Всъщност най-честите миграции са в обратна посока.....

Изключенията ги знаем и само потвърждават правилото.[smile]



Публикацията е редактирана (25-05-16 19:44)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-5/ 5 IIs мнения
Автор: sayman   
Дата:   25-05-16 20:24

colorphoto, "цялата секта се втурва без да пести енергия"... къде видя секта бе човек???
Всички пишещи описват и плюсове и минуси. Още на първа страница даже съм написал - "Аз също чат-пат снимам стрийт, но мога да кажа, че DSLR не е мойта камера за тая фотография ... взимам в тия случай безогледалката"

Та къде видя тая "енергия да новопокръсти БЛУЖДАЕЩАТА ДУША в правата си вяра" ... и сигурен ли си, че roburt е БЛУЖДАЕЩА ДУША??? Така звучиш като да го познаваш!

За пореден път само ти си тоя дето звучи злобарски и наистина не разбирам ... защо??? Ясно е, че си имаш някаква лична драма, ама айде по-спокойно с квалификациите.

Заменете жлъчта с повече фотография [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »