Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: 35/50?
Автор: Pac   
Дата:   13-05-16 14:38

50-ката е по-удачна за портрети със сигурност и да, бокето е добро, просто щото при една и съща бленда, но по-дълъг обектив, дофа е по-малък. Но авторът на темата не е споменал за какво му трябва този обектив.

За мен 35 е категорично по-универсална дължина. 50 е по-добра портретна. Ама то като говорим за портрети, истината е 85мм (дори и на кроп смятам, че е по-добрият избор).

Иначе те някои хора и пейзажи снимат с 200-300мм, но това не прави 300мм пейзажен обектив. Когато се опитваме да даваме обективни мнения, се базираме на някакви по-общоприети разбирания.

Много си прав, че всичко е индивидуално, но ако човекът задаващ въпроса беше изяснил за себе си личните си предпочитания към начин на снимане и удобните му дължини, нямаше да я има тая тема.

При мен 35мм беше най-бързо и най-точно фокусиращ, както и най-остър обектив за Никона ми. При налични 6 обектива, между които за съжаление нямаше 50мм за да мога да ги сравня пряко.

Отговори на това съобщение
 Re: 35/50?
Автор: koleto.spasov   
Дата:   13-05-16 14:42

Автор: Pac
Дата: 13-05-16 14:38

"50-ката е по-удачна за портрети със сигурност и да, бокето е добро, просто щото при една и съща бленда, но по-дълъг обектив, дофа е по-малък. "



Аз мисля, че при едно и също кадриране дофа ще е един и същи независимо дали си с 35 или 50 [smilie3] Просто ще е по- компресирано и от там идва по- приятния дефокус.



Публикацията е редактирана (13-05-16 15:10)

Отговори на това съобщение
 Re: 35/50?
Автор: dtangelov   
Дата:   13-05-16 15:59

PhotoBo
Извинявам се, ако написаното от мен е прозвучало като абсолютно твърдение.
Социологическо проучване едва ли някой ще направи, но от разглежданите екзифи, разговори с колеги снимащи основно с твърди обективи, а и четейки статии от доказани имена във фотографията се оформят тези проценти. (Хайде със ръка на сърцето си признай ако имаш възможност да ползваш само един (твърд) обектив с какво фокусно разстояние ще е той.)
Субективно аз предпочитам 50 мм. приравнени на ФФ. Не ползвам Никон и не мога да дам конкретно мнение.
Философски погледнато всичко е субективно даже и социологическите проучвания [smile]
[beer]



Публикацията е редактирана (13-05-16 16:00)

Отговори на това съобщение
 Re: 35/50?
Автор: Pac   
Дата:   13-05-16 16:04

С умело подбиране на факторите, които да се вземат предвид (и тези, които да не се вземат), с привидно обективни статистически методи може да се постигнат каквито си поискаме резултати.

Пример. Над 98% от хората родени на Земята са умрели. Но от тези от тях, които са били членове на Бийтълс са умрели едва 50%. Следователно, ако си Бийтълс е близо 2 пъти по-малко вероятно да умреш.



Публикацията е редактирана (13-05-16 16:06)

Отговори на това съобщение
 Re: 35/50?
Автор: dtangelov   
Дата:   13-05-16 16:13

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 35/50?
Автор: PhotoBo   
Дата:   13-05-16 19:03

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Разсмяхте ме момчета, това със статистиката е много добър и отново интересен пример [cool] [smilie5] Малко превърнахме темата в петъчна, но то друга такава няма [smilie3]

Имаше тема за избор само на един обектив, там има бая матрЯл, но беше интересна и колкото хора, толкова мнения по 2-3 бяха оставени [smile]

Иначе сериозно, ако избирах сега само един единствен твърд обектив лично аз бих взел 85мм, защото ... портретите са ми слабост, ама това съм аз и пак зависи какво искам да снимам. Другия вариант само за един е 20/1.8 да кажем за пътуване и пейзажи, пък от 20мм винаги може да се кропне и до 35 и до 50, ако нямам големи претенции за резолюция или не снимам само лица например. Та още веднъж - строго индивидуално си е това с милиметрите! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »