Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  16  17     всички  напред  последна
 Re: PENTAX K-1
Автор: botzi   
Дата:   09-05-16 17:47

Странно е защо говорите за 77 Лимитед, като това е обектив проектиран нарочно с доста дефекти, астигматизъм и прочие с идея да рисува добре човешкото лице, и да рендва красиво фона, да не говорим че аберира до 2.5 бленда. За острота, разделителна способност и прочие ще има нови синтетични стъкла дето ще цепят таблиците. Тази камера има доста предимства пред никон - едно от най важните е баланса на бялото и цветовете на човешката кожа. Отделно картинка, здравина, ресурс и прочие неща. Може би това, което малко ме притеснява е по късия живот на батерията, въпреки че аз след 760 кадъра в доста мокри условия и преглеждане на дисплей не можах да стопя батерията. И интересно защо се сравнява камерата с д810(макар, че в почти всяко едно отношение е по-добра от него), след като ценовия клас и е като на д750? :D

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: simbon4o   
Дата:   09-05-16 17:57

Какъв баланс на бялото? Кой ти снима джепег :)? Не твърдиш, че камерата сама ти прави цветовете на кожата и белия баланс нали?

За 77 съм съгласен, че е въпрос на вкус дали ще го ползваш за портрети за каквито е правен, но понеже имаше много спекулации относно лимитедно-легендарната му острота... затова споделих.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   09-05-16 17:58

Pentax м/у другото винаги дават по-малък живот на батерията от реалният. По не толкова обширни наблюдения Никон не лъжат и обикновено батериите им карат повече от колкото пишат. Въпросът е при какви условия се мери тази бройка. Батериите на Д810 и К-1 са горе долу еднакви и ако Pentax-a я харчи по-бързо….. въпроса е ….къде я освобождава тази енергия в повече, едното е стабилизацията… но ще води ли това до топлинни проблеми при К1.
Не ми се вярва(от предишни наблюдения), просто си разсъждавам.
А го сравняваме с Д810…..защото с д750 явно няма смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: botzi   
Дата:   09-05-16 18:40

Симо мъчи се ти в роу конвертори да докараш нормален цвят на никона, аз предпочитам да не се мъча ;)
Е па то по-добре направо да го сравняваме с D5, че там ще е по-сгурно че никона ще е по добър. Камерите на пентакс са проектирани наистина много добре, и за разлиака от повечето безогледалки, тук макар и с окачен сензор няма никакви проблеми със загряването, увеличаването на шума и падането на динамиката, като резултат от това. А и тук затвора е проектиран от нулата с 300 000 кадъра живот.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: colorphoto   
Дата:   09-05-16 21:01

Симо,само от своята камбанария гледаш - доста се снима в джипег - примерно репортажите и е добре да се настрои цветопредаването предварително от камерата и по-малко да се налага пипане после.



Публикацията е редактирана (09-05-16 21:31)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-05-16 22:12

Е то има и хора месо не ядат ама аз в джепег не снимам нищо :D.

За цветопредаването няма камера дето да ми допада какво прави нито в роу нито в джепег нито както и да е... винаги си го глася. К1цата също не видях кой знае какви разлики от едно време, имам малко файлове от варненския тест :).

А за загряването какво да му загрее :) видео снима ли 4К? Като не снима, лайфвю нон стоп няма да загрява и със сонитата е така и не само те. Няма загуби на динамичен обхват и такива глупости. От снимки само един път съм си докарвал хот пиксели на матрицата - часове на слънце лонг експожъри прасках, хванах тен и камерата после на компа видях че и е било станало лошо [smilie5] aма то черна камера, пече слънце отгоре и лятото на 30 градуса на сянка и аз в серия по 30сек експожъри като направя 10-20 кадъра и ... ще пече не ами...
И това, че е пентакс няма да го спаси от топлене понеже няма как на окачена на плочка матрица да и се отведе топлото като на матрица сложена на метална шина отвеждаща топлото към външни метални части. Ако можеше да снима 4К видео щеше да има същия проблем като последните сонита. Това не е до проектиране и надписа пентакс не е вълшебен :) проста физика е. Ако няма голямо пасивно охлаждане или активно някакво... Едно е да чете постоянно почти всички пиксели, друго е от време на време за една две снимчици или допотопно 1080 записче(каквото има К1 щото това неговото не е качествено видео, никога не е било сила на марката и няма и смисъл).

Понеже се споменаха сонитата. Сонитата новите според мен направиха грешка с тази стабилизация, но ... техния таргет не съм аз или вие, те са правени да са камерите с най-много точки по тестовете, с най-много екстри на хартия, най най а всъщност стават да си снимаш детето в парка и като ги опънеш за сериозна работа да разбереш, че трябва да дадеш над 13бона за тяло, ако ти се снима видео или горе долу толкова за друга камера(канон/никон) ако ти се снимат снимки. Аз снимам със сонитата, защото ми дават най-много от това, което искам и имам пари да си купя. Няма един обектив на пентакс с който да ми се снима това, което снимам. Няма една пентакс камера, която да снима така както искам, в никакъв случай не искам да си имам пак вземане даване със сервиза и вносителя на марката... Това не значи, че не харесвам пентакс. Никоя марка не харесвам, харесвам инструменти и без значение кой ги прави, ако ми хареват
Иначе и аз като Ники не харесвам новите синтетични обективи или поне не ги харесвам за снимките, които искам да правя. Затова раницата ми е пълна със стари ръчки, радиоактивни, поочукани, светлички, ...

Ако човек наблюдава пазара и какво се предлага ще забележи как реално конкуренция няма. Всеки производител си има ниша и не излиза изобщо от нея. Само по форумите има караници и войни, реално производителите са си разделили пазара и си ни доят всяка година за почти същото което сме си купили миналата. Реални промени в техниката се случват страшно бавно и от години камерите не са ограничение, вече са супер достъпни... човек ако му се снима, а не да си мери това и онова има с какво да го прави.

А за сравняването с 810 - ами матрицата е същата... с кое да го сравняваме :). Ако сравняваме АФ и други неща може и с д750 ама за исо и динамичен обхват и т.н. За мен интересното в случая е пикселшифта и какво прави в роу файл, технологията беше интересна на К3ката ама там матрицата си беше слаба. К1цата са и сложили можеби най-добрата матрица на сони за момента или да кажем най-балансираната като възможности и пикселшифта наистина добавя голямо предимство за определени задачи. За пейзаж където не мърда сцената, за статични сцени с постоянно осветление си е много добро. И освен това показва нагледно как от години ни прецакват с тези измислени мегапиксели от байер сензорите. Реално 36мп информация трябва да си изглежда както го сглобява тази камера поне, а не както ни го пробутват от години. Аз от време на време снимам статични сцени и такава екстра би ми била полезна, но и без нея мога да живея :).


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: colorphoto   
Дата:   09-05-16 22:13

К-1 има класическото за Пентакс цветопредаване.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: botzi   
Дата:   09-05-16 22:25

Симо като няма нищо в тази система що всеки втори пост е твоя? Да ни научиш нас непросветените? та трябва всяко второ изречение да четем как на ТЕБ не ти харесва системата и как си избягал от нея, и явно още те боли от това. Комплекси нещо?
Колкото до проблемите с шума и динамиката от загряване, явно не си снимал професионално и дълго със сонита и фуджита, не дай си боже и на слънце :)
Иначе то е ясно на всички, колко може и как трявба да се дава храна на потребителя, итова уви не е само във фотографскяи бизнес :))
Фотографията ми носеше също толкова голямо удоволствие когато си снимах с първия пентакс, после с първия никон и след това с първия канон, избрал съм Pentax, заради предимства, философия, и неща коит оми допадат в тази система и отговарят на моята гледна точка и стил на снимане, затова и пиша тук. А не спамя другите теми с това как всеки втори никон стига до сервиза, как каноните шумят в сенките и бла, бла 100 неща, като цяло повечето време си го прекарвам в снимане, именно за това си ползвам техниката [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: botzi   
Дата:   09-05-16 22:32

И да донякъде съм с Pentax и защото скоро не виждам как някй ще пусне от старите красиви стъкла, а все повече ще правят нови мегапикселови синтетични обективи с "перфектна" картинка. Дано манията Lomography стигне и до големите производители.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   09-05-16 22:53

Simbon4o пак наваксва липсата на каво да напише с количество. Щом не схващаш каква е разликата в термодинамиката на SLR-те и безогледалките и намесваш дълги експозиции и 4К видео… няма смисъл да трошиш клвиятурати, не се мъчи…. снимал дълги експозиции на слънце….. голяма работа. Относно топлоодвеждането, Pentax-те точно имат доста метал в тях и са относително добре… дори спрямо висок клас камери.

Наистина не виждам какво се напъваш да покажеш на себе си ли... на другите ли….

К-1 за в момента е уникална камера…..факт, времето ще покаже дали всички системи работят добре , дали са балансирани и добре напаснати, ама не знам къде ти бърка тоя Пентакс.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: d.s   
Дата:   09-05-16 23:07

Пентакс искат не искат им трябват нови обективи. Това на сайта им е доста некоректно. Изредили са 100 обектива, а реално доста малко от тях стават, някои отдавна не се произбеждат, други са само за кроп режим. 77 лимитид добре, но 2000 левчета за подобно стькло се много, пьк нека както иска да си рисува. 31 1.8 подобно, шороко варио няма ( този 15-30 не е за всеки ). Иначе камерата изглежда много добре, но си трябват стькла, нови, оптимизирани, или там както се наричат [smilie24]. А такива тестове с разни линии и прочие показват всичко друго, но не и фотография, неразбираеми за обикновения потребител. Какво ме грее мен някакьв дартс в интернет, ако не снима добре ?



Публикацията е редактирана (09-05-16 23:11)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-05-16 23:23

Ни комплекси, ни ме боли :). Обясних защо и не ми се потретва... просто съм си поставил за цел да свалям на земята полетели пентакс фенове като камерите им започнат да свалят средни формати или обективите резачки или супер надеждноста на марката и изработката ... не знам си какво. Нека бъдем реалисти. Аз започнах с пентакс и както теб съм поснимвал с какво ли не. Снимам и професионално(макар и да звучи тежко) с безогледалки и проблеми нямам със слънцето за снимките, за видеото някои модели са зле.

За твоите причини да снимаш с пентакс... ти си знаеш :), за обективите съм съгласен че е възможно да е една от причините. Знаеш, че не всичко е цветя и рози с камерите... Мен поне и да ми ги подаряват сонитата пак ще си ги плюя като са за плюене. Както и да е, добре че поне ти остана с пентакс, че иначе не се сещам кой ще покаже читав портрет с тази марка.

Иначе по синтетиката в картинката май за момента само сигма и тамрон се хвърлят. Останалите производители продължават да правят по-несъвършенни обективи. Канон имат някои много добри класики, никон също. За съжаление тенденцията е да се правят камери с повече мегапиксели и по-синтетични обективи. Това продава...

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: botzi   
Дата:   09-05-16 23:27

Трябват така е, обяви лиса 4 прайма за следващата една година. 31 лимитед, 43 лимитед, 77 лимитед са задължителни за всеки уважаваш се портретист или арт фотограф на тази система, не са за всеки може би да. По широко варио от 15-30 не знам на кой му е необходимо. Канон има 11-24 Ф4 за 5999 лв. Не мисля, че ако пуснат такъв обектив би се радвал на успех. имат стъкла от 15 до 560 мм, оптически нови и доста добри спрямо конкуренцията. Пуснаха и "китов" зуум 18-105. Хубаво е да се появят варио обективи аналогични на 17-70 Ф4, за кроп примерно, коио да са в малко по-ниския ценови клас. Да не забравяме, че Сони пуснаха 24-70 ф2.8 чак сега на приятната цена от 5000 лв., след има няма 4 години. Та за сега мисля иамт всичк онеобходимо за един профи фотограф във системата си. Отделно два фф макро обектива, като 100 ф2.8 макро WR е най-компактния, като цяло произвеждан някога, и един от най острите. Не знам друга система, която да произвежда изцяло метални обективи (Фа и Да лимитед серията) които да са на толкова конкурентна цена, с изключение на фуджи може би :). И да като цяло не са евтини, но и ФФ системата не е бюджетно ориентирано нещо, за това имат прекрасно изградена APS-C такава.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-05-16 23:31

Автор: i_v
Дата: 09-05-16 22:53

Simbon4o пак наваксва липсата на каво да напише с количество. Щом не схващаш каква е разликата в термодинамиката на SLR-те и безогледалките и намесваш дълги експозиции и 4К видео… няма смисъл да трошиш клвиятурати, не се мъчи…. снимал дълги експозиции на слънце….. голяма работа. Относно топлоодвеждането, Pentax-те точно имат доста метал в тях и са относително добре… дори спрямо висок клас камери.


Има ли твърда метална връзка между матрицата и външния корпус - няма. Къде летиш пак [smilie5] успокой се. Как го измери, че са добре? КлавиЯтурата ми не я мисли...

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: Simbon4o   
Дата:   09-05-16 23:58

За мен пентакс нямат липси в системата си :). Просто всичко, са го пуснали... изкушаващо тяло с ръгед дизайн и екстри на конкурентна цена - винаги така са правили. Обективи с лимитиран надпис и легендарен статус, много от които са правени за фул фрейм(макар и за филм не матрица), няколко зуума за туристите и пейзажистите,... пентакс феновете години наред ползваха тези обективи на кропки и са железни - дочакаха. Тези, които наистина са фенове бяха накупили 35мм сонита, сега бързо ще си вземат К1 за обективите си и това е. От тук нататък само трябва да им пускат сива серия К1, графитена, съответните по цвят за тях обективи от досегашните и всичко ще е ок. Ще имат продажби със сигурност защото такива са повечето им клиенти. Надали ще привлекат много профита, ще си карат в нишата си с твърдия електорат. Така ги виждам аз нещата.

За да конкурираш канон и никон при профитата се иска нещо, което пентакс нямат и надали ще придобият лесно. Говоря за профи програмите на тези фирми, профитата искат като нещо им се скапе да им се смени и да не мислят. Канон и никон предлагат програми в които има страхотни гъдели за абонираните към програмите. В БГ няма такива неща, но в белия свят...

За да се конкурират в ентусиаст класа трябва да имат всички актуални екстри като 4К, всички мегапиксели, фул фрейм и др. Не че на повечето потребители им трябват тези екстри и ги ползват, просто за тях е важно камерата да има всичко.

С фуджистите не могат да се борят...

Така докато ми рендва компа как ми върви маркетинг анализа само [smilie5]. Айде... чакам шедьоври с К1ца. Ники на теб разчитам, че май няма кой друг :). Зион-а може да го излъжат онези с 4/3 матриците пък и той рядко качва.

ПС една молба за тест - тука спорим с един фен, портрет с пикселшифт възможен ли е или не. Аз съм за не... та да видим. Като беше тука тялото не се сетихме да пробваме.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: botzi   
Дата:   09-05-16 23:58

Симо, те другите като имат твърда метална връзка? Един компютър с малка кутия му сложи голям "метален" охладител на централния процесор пък да видим дали ще се охлажда по-добре от такъв с нормален но в голяма и добре оптимизирана кутия, като въздухо и термопоток :) (туй лично съм го изпробвал). Шаситата на Пентакс са едни от най-добрите и доказани ввъ времето, надявам се и в следващитя серии да си останат такива! А последната стабилизираща система е доста добра, да отместваш матрицата с точност един пиксел, не го е постигал друг май.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: botzi   
Дата:   10-05-16 00:06

От ръка ли дали е възможен? иначе от статив да, ако не шава модела. От ръка не съм го пробвал пиксел шифта.
Иначе Пентакс от месец пуснаха програма за профи клиените си (тези със средния формат, която предпоалгам ше обхване и собствениците на к1, особено след като пуснат автофокусния адаптер за 645 обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: kalinari   
Дата:   10-05-16 01:35

Интересно наистина накъде ще продължат с обективите...започнаха ударно със сериозните зумове, дали ще ъпдейтнат лимитедите, или нова серия твърди ще има...имаше някъв "роудмап", но не следя последните години много техническите неща..

Дали ще пуснат 1.4 обективи, или 1.8 серия тип никонските(по-достъпна)...или подобно на тамрон серията твърди. Между другото сега се сетих нещо любопитно от преди няколко години - за един от основните им оптикдизайнери в миналото -
Jun Hirakawa , преминал в Тамрон по времето на Хоя(последното нямам представа доколко е вярно, не съм се ровил...но директно спекулира с обмена в ленсдизайна на двете фирми :)

Рико изглеждат амбициозни(като ги купиха бях на мнение, че това е най-доброто за Пентакс, но да видим, дано имат успех). Засега изглежда добре, мисля. За мен бе изненада появата на ФФ, предполагам на Фотокина ще има новини относно нови обективи :)


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: steeens   
Дата:   10-05-16 01:43

Аз чакам да пуснат следващия..по-следващия...и все така.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-05-16 08:19

Автор: botzi
Дата: 09-05-16 23:58

А последната стабилизираща система е доста добра, да отместваш матрицата с точност един пиксел, не го е постигал друг май.


Местенето на матрицата с един пиксел го имаше в хаситата преди години още :) понеже 80мп модела нямаше да е 80мп иначе. Поне така си спомням :)


А за снимането на портрет с пикселшифт - как да не шавне модела с 1 пиксел, ако беше 1-2мп матрицата ок ама на 36мп 100% ще шавне.



Публикацията е редактирана (10-05-16 08:22)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: d.s   
Дата:   10-05-16 08:46

Говорим за обективи, които да привлекат нови потребители, или такива от други системи, кьдето тези лимитеди издишат. Не сьм ги ползвал и може да звуча малко като наизуст, но мен примерно като потребител ако искам някой друг хубав обектив, като видя че трябва да дам 5к за два стандартни прайма и ще ми се отще това К-1, а като дизайн и функции е може би най-готината камера появявала се наскоро. Може и да не искат да избарзват, да видят как ще я приемат хората и дано наистина ги пуснат тези 4 дето са обявили [cool] А и ФФ отдавна не е някаква екзотика или нещо скьпо. В магазина ги има по 2000-2500 лева, в базара около 1000-1500. Не е като преди няколко години



Публикацията е редактирана (10-05-16 08:55)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: anjsan   
Дата:   10-05-16 09:18

Много бързате бре ! Пентакс пуснаха няколко обектива за цял кадър , ще правят още няколко ... Тамрон и Сигма , като се включат още ще се подобри положението . Аз твърдя , че и сега има достатъчно обективи от различните марки да се снима ; твърди или не . Тия неща ги писахме няколко страници назад пак , заради хората дето целта им била да "свалят на земята полетели пентакс фенове " ... [smilie10]
Пипнах и пробвах новите 15-30 и 24-70 - хубави са . Широкия е доста обемист и тежък , а с изпъкналата леща отпред навиването на филтрите не е добре измислено . Цените са ясни . Кто любител не бих си ги купил за К-5 . Ще си снимам с филмовите обективи , макар да не са перфектни и те .

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: Tuborg   
Дата:   10-05-16 09:50

Хубава дискусия :) както се казва не може к*ра до края и душа в рая ...

искаме качествени обективи ама и евтини, и да рисуват и да са остри ...

Стана дума за лимитедки . . . има и евтини твърдаци покриващи ФФ :



http://k-1-lab.com/en/da/smc-pentax-da-35mm-f24al/peach-tree.html


А дизайна на К-1 как ме кефи не е истина :)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   10-05-16 10:28

Е няма как да стартират нова система с пълен набор нови обективи.

Pentax се качват на влак дето е тръгнал и е набрал скорост, трябва да се хванат за нещо, дето да им избий разработката и първоначалните производствени разходи.

Самсунг на времето и те догониха влака дето е тръгнал, качиха се на последният вагон (Pentax им подадоха тогава ръка), след това скочиха в движение на минаващият покрай тях влак(ама в друга посока)…..пак на последният вагон, отидоха до машиниста, счупиха предното стъкло и скочиха [smilie10]

В какъв таргет са се прицелели и до къде ще я докарат, рано е да се каже, като/когато/ако направят още 1-2 транша с нови обективи ще се види. Видно е, че се опитват да наваксват с топ-енд стъкла.

Освен това, има и обективи от трети производители за запълване на диапазона, а може би и те ще изкарат още.

Иначе новите обективи комбинирани със старите са си добре позиционирани, като за начало, стига да не оставят така нещата. Е… има някой странни движения дето са трудни за разбиране но…

А да се пуснеш на FF с идеята да минеш тънко, дори в момента, е меко казано безсмислено …. [smilie18]

Абе, ако успеят е хубаво да има още една читава FF система, ще стимулира и останалите, ако не, има си достатъчно FF системи…. дет се вика за всекиго по нещо...ще им кажем един амин и това е.

Иначе хубава, нова система с качествени зумове от Canon/Nikon с подобни характерестики, покриваща диапазон 15/16-200 е на почти същата цена… малко по скъпи(е губиш някой Пентакски екстри и печелиш някой „ефекти” от съответният производител….важното е да си наясно). Не е тайна, че всички преписват един от друг.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   10-05-16 11:04

Проблемът в момента им е липсата на относително евтини обективи със задоволително качество за запълване на диапазона и светли твърди с оптимизарани MTF-и, които да са в производство.

Не, че съвсем няма решения, които пак са свързани с компромиси…

Няма 24-70 Ф4.0, но има Тамрон 28-70 Ф2.8 или пък Сигма 24-70 Ф2.8
Няма 70-200 Ф4.0, ама има примерно Тамрон 70-200 Ф2.8… е все механични обективи с изключение на сигмата.

Няма широк зум, ако не си намериш или нямаш старият 18-35, които не е върха на сладоледа, ама китак от филмовата ера….кво да правиш. Иначе, който го влече може да ползва кропски обективи в кроп режим, като сигма 10-20 и Пентакс 12-24.

Тези варианти ги има и при другите производители.

Светли твърди, разни Сигми и Семиянг ръчки…

Тва е положението, който не намира щастието го търси другаде [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »