Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: uri64   
Дата:   08-05-16 18:47

и едните и другите сте прави, но факта си е факт -чичко Стив е направил "издънка в кеча", както навремето се казваше за подобни гафове в под. 24260, гр. Елхово :)

iliyanb, златко златев е златко златев, не защото обича да е многолик, а защото получи бан, поради това, че се осмели да разкритикува коментиращите под една "велика" снимка на един от големите манупулатори-мазачи във ФФ :)

Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   08-05-16 18:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: iliyanb   
Дата:   08-05-16 19:03

Uri64, благодаря за пояснението, което ми изясни нещата.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: MikeDimit   
Дата:   08-05-16 19:41

За мен проблема е в бранда. Както при дизелгейт. Създал си нещо за което твърдиш, че се прави по определени правила и норми. Стандарти. И се оказва, че шикалкави, ама яко. За изгодата на момента и конюктурата. И няма смелост да си признае, хвърляйки вина на редниците. Да вземеш олимпийски медал, па да си трайкащ, че химиците са ти помогнали. Ма то мене само с разрешени субстанции са ме зобили :-) . Уважаеми, просто не е спортсменско или както казват островитяните - не е джентълменско.
Със сигурност не му е било необходимо да прави промените. А ако не го е устройвало, да бе избрал други кадри - все пак снима много. А кадрите не са събитийни. Едва ли е толкова бос от към хванати моменти. Тъпо е.
Дали е филм или матрица -все тая. Поредния скандал , който отново ще обезцени работата на фотожурналистите.

Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: uri64   
Дата:   08-05-16 20:54

Е, де...по лекинко малко...че се поиздънил, да...но олимпийския медал си го е взел доста по-рано...или сега някой ще извади компромат, показващ как на портрета на афганското момиче е преместил ушите с 10 см., намалил ги е и е боядисал очите :)



Публикацията е редактирана (08-05-16 21:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   08-05-16 21:36

Не разбирам драмата. Маккъри е легенда, но това не означава, че този му статус го освобождава от правила и стандарти, с които сам се е съгласил, в крайна сметка. Ако кадрите не са класифицирани като репортаж и не става въпрос за Магнум - о.к. Но в противен случай си е гаф - и то немалък, защото статусът на легенда започва да работи в обратен смисъл и засилва негативния привкус. В крайна сметка затова има правила и закони - за да не може някой самосиндикално да решава и тълкува, че в даден случай престъпление/незаконна дейност е оправдана. За крадецът, пребил и ограбил човек на улицата деянието му е необходимо, за да си нахрани децата, но как да го оправдаят близките на жертвата? Тук е необходимостта от закон, който казва - кражбата е незаконна и точка.
Примерът е с преувеличение, но е важна идеята. Като е репортаж - нула намеса. Ако си легенда - все същото, че даже отговорността ти към спазването на правилата е още по-голяма.

Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: MikeDimit   
Дата:   08-05-16 22:05

Кой знае ???

http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/3612/834/original.jpg?w=600&h


Усмихнете се. В крайна сметка сме българи - и по големи зулуми сме гледали [beer]
" Всичките са маскари!"



Публикацията е редактирана (08-05-16 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: venelinvvv   
Дата:   08-05-16 22:19

Докато форум фотографите "обсъждат",MacCurry си пие уискито, което и в сънищата не може да си го позволите, гледа си мейла с предложения от цял свят и въобще не знае за жалкото ви съществуване " критици" такива ;)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: MikeDimit   
Дата:   08-05-16 22:26

Ха! Мъжете пият производни на гроздето[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: fotograf123   
Дата:   08-05-16 22:37

Мда , не само на гроздето ... съмнявам се че Маккъри някога ще вкуси истинска сливова ..

Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: MikeDimit   
Дата:   08-05-16 22:54

Просто като контрапункт на гламър журналистиката

примерно


Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: jino   
Дата:   09-05-16 07:26

https://i.guim.co.uk/img/media/af309127fbf65f4390af288c937df1116c44d700/0_0_3543_2362/master/3543.jp...


Интересно е да се види гифа на тази снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: jino   
Дата:   09-05-16 07:28

Почти съм убеден че това са минимум две снимки



Публикацията е редактирана (09-05-16 07:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: шдфдшд   
Дата:   09-05-16 10:40

...по-горе Жоро е писал в смисъл , че фотографията не може да бъде документ и свидетелство за истинност....отдавна съм стигнал до тоя извод...

..снимки и записи , не случайно не се приемат в съда , като доказателство..

...и въпреки това , и в същото време (фотографията) е мощен инструмент за манипулация и оформяне на общественно мнение...

Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: nyamago   
Дата:   09-05-16 12:06

Кеф ми стана как в статията за Ману Брабо всички видове въоръжени бандити от всякаква боя и вяра са задължително наричани "революционери"...

Какъв Фотошоп?

(Пулицър, Асошиейтед Прес - не по-малки имена от Магнум, също са поръсени щедро в манджата. Респектиращи имена. Всички им вярваме безрезервно, нали? [smilie3] )



Публикацията е редактирана (09-05-16 16:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: victory13   
Дата:   09-05-16 12:32

Харесвам фотосите на МакКари, така ще си остане и занапред [cool] .

Това, което ме изненадва, е мнението на форумната корифейщина, че промените в кадрите с нищо не им помагат, изразена неколкократно [smilie10] .

За пореден път се убеждавам, колко малко е необходимо на талантливия, за да постигне толкова много... или, "dilly-ding,dilly-dong! wake up!" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: jino   
Дата:   09-05-16 14:49

Макари, немакари.[smilie5]

Когато една агенция прати свой кореспондент бил той фотограф, оператор или т.н. му казва слушай сега мой човек на нас ни треат снимки например на циврещи и търкалящи се в калта циганета защото чичкото отгоре за тва плаща.
Обратното не ни интересува и ако щеш го снимай ама то няма да види бял свят.
Те така снимките с или без фотошоп са изначално манипулирани и никой не може да ме убеди в непорочността на платената журналистика.

Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: nyamago   
Дата:   09-05-16 16:32

^ Точно. И не само платената - безплатната също не е непорочна. Всъщност може би дори по-порочна, защото никой не ѝ търси сметка. Станалото модерно днес явление 'гражданска журналистика' ('citizen journalism') където всеки може да изпрати от телефона си снимка или видео - де факто отразява крайните пристрастия на тези 'журналисти'.

Защото - ако не ми плащат, аз не бих се хабил да снимам и пращам до редакции неща, които са ми 'през оная работа'. Хората се пънат да отразят (рискувайки понякога и жиота си) онова, което лично и силно ги вълнува. Е как да са безпристрастни? Напротив - много страстни са дори, за дадена кауза или против нея. Как да са обективни? Субектвността им е екстремална по подразбиране, дори по-субективни са от СтивМакКари-евците по медиите.

Та 'оригиналният' източник вече е манипулиран (преди- и без Фотошоп), след което го маипулира филтърът на приeмащите и разпространяващи редакции (защото те получават и снимки от противната страна, но странно - тези сними от алтернативна гледна точка някак са се 'загубили по пощите' и никога не ги виждаме).

После платените от 'оня чичко' редактори добавят и текст, в който всеки на снимките става 'революционер'. И така чистата и единствена свята Истина става готова за консумация.

Да ви е сладка!
[beer]



Публикацията е редактирана (09-05-16 16:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: uri64   
Дата:   09-05-16 16:45

Скоро не съм си разглеждал "In the shadow of mountains", тази седмица задължително ще го извадя от рафта...па може и "Африка" на Салгадо, че е до него точно албум :)

Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: MikeDimit   
Дата:   09-05-16 17:22

Как да наречеш човек грабнал оръжие - хайдук, хадутин, горила, партизанин, бандера? У нас революционер се свързва с комунистите, но пък и за Стив Джобс пишат, че е революционер... Сега той гаден комунист, мигрантин ли е?
Винаги има и редакционна политика. То по белия свят има различни издания с различни уклони. Това не ви е да има само "Работническо дело","Труд" и "Жената днес" примерно. Затова човек си избира онова, което му опонира като стил и стандарт на отразяване на новините. Ако се интересува де. Иначе жълта преса има навсякъде. Избора е до всеки какво да чете и как да го чете. И съответно да очаква да го лъжат/не лъжат лайшки.

Друг пример за неотразени навреме, но все пак видели бял свят кадри. Както и причините за това.

тук


Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: uri64   
Дата:   09-05-16 17:31


> Това не
> ви е да има само "Работническо
> дело","Труд" и "Жената днес"
> примерно.

Имаше още "Вечерни новини", "Отечествен фронт", "Стършел", "Култура", "Поглед", "Старт", "Паралели", "Лик", "Наука и техника", "Космос", "Лада", "Септемврийче" и "Дъга"

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: nyamago   
Дата:   09-05-16 19:01

Темата за това ли била? Да взема да изброя още 20 заглавия докато г-н Алцхаймер не ги е изтрил от вътрешния ми хард диск?..

Аз разбрах от написаното от MikeDimit, че всеки който тича по снимките (дори да не е грабнал оръжие - напр. оня от примера на Джино), или седи, лежи, прави нещо или не прави нищо - е редно (?!) да наричаме "революционер". Тези от ИДИЛ - предполагам също?

OK. Затова идвам в този форум - да науча и аз нещо.
[beer]



Публикацията е редактирана (09-05-16 19:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: krist   
Дата:   09-05-16 21:04

Няма да чета цялата тема сега, само да кажа, че според мен не е голяма драма, даже мисля, че може да си прави черен пиар нарочно за да привлече внимание.


Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: e-mil   
Дата:   09-05-16 21:28

Автор: шдфдшд
Дата: 09-05-16 10:40
"...фотографията не може да бъде документ и свидетелство за истинност....отдавна съм стигнал до тоя извод...
..снимки и записи , не случайно не се приемат в съда , като доказателство.."


Това е популярна заблуда, която се шири главно по форумите. Възможно е даден адвокат да събори такова доказателството ако е слабо (примерно неясна снимка или запис). Ако вещите лица или съдията са некадърни или подкупени може също да падне дори и записът да е качествен. Но така или иначе законът и инструкциите позволяват снимки, видео и аудиозаписи да влязат като доказателство в съда. И това не е само у нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Никога не е късно да станеш за резил, дори и да се казваш "Стив Маккъри"
Автор: шдфдшд   
Дата:   09-05-16 22:03

..хмм..щом казваш , сигурно е така...смятах , че не се приемат и че това е ноторна истина...
...а , ти как смяташ..при положение , че даже елементарна фактология (номера на коли ..присъствие/отсъствие на обекти по време на събитието) може да се фалшифицира със съвременните технически средства , трябва ли ли фотографско хартиено копие да се приема , като свидетелство за истинност ?...
..или съдът иска роу-файл ?...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »