Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна
 Re: PENTAX K-1
Автор: colorphoto   
Дата:   21-02-16 03:46

enizvk: Къде ги срещате тези от "екипа на Пентакс" тука,че отново споменавате за срещи с тези мистериозни фантоми?

Няма никой от екипа на Пентакс в България - има само фирма вносител /която е вносител и на още много други марки/и твърди фенове.

Екипа на Пентакс е в Рико в Япония.

Това в пентакските среди е стара мантра че все нещо се прави за да се получи идеално фокусиране и мерене.

За К-3 не виждам какво трябва да му се оправя на автофокуса - нали бил точен още от К-5 II.

Каквото и да правят по К-3,няма да стане фулфрейм,или това очаквате?

Искате да видите сравнения между вашата кропка и новия фулфрейм с надеждата фулфрейма да не си личи че е с по-читава картинка от К-3 и да сте доволни че сте се изхитрили и с пари за кроп да имате фулфейм качество.

Това хубаво да си го мислите,ама да го пишете.....

Хубава машинка е К-1 и няма начин да не е с по-качествена картинка от кропката.



Публикацията е редактирана (21-02-16 04:08)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: reason   
Дата:   21-02-16 09:16

Който иска да види raw файлове тези за сега са първите
http://www.dpreview.com/sample-galleries/9969263190


А за тези, които питат с какви обективи тука е описано всичко :

http://www.pentaxforums.com/articles/photo-articles/pentax-k-1-lens-compatibility-guide.html




Публикацията е редактирана (21-02-16 09:21)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: enizvk   
Дата:   21-02-16 10:38

@colorphoto
Много интересни интерпретации правите на моят пост.
Ако знаете норвежки пишете на този господин и той ще ви обясни за ъпдейта. Също така, в ерата на интернет хората си имат блогове ,така че не знам какви фантоми ви гонят.
Относно дали съм се изхитрил. Ако имах нужда от FF ,вече да бях го поръчал. Просто искам да видя разликите в този обхват, щото едни хора, които са писали CIPA DC-004 стандарта, казават че голямото разширяемо ISO при CMOS сензора си има странични ефекти, които се коригират различно при различните брандове, а аз искам да видя конкретно този случай какъв е. Аз казвам "разликата на изображението" а не "качеството". Описано е горе и ТУК.
Но, хайде да не спамим темата повече :)

Поздрави!



Публикацията е редактирана (21-02-16 10:49)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: ludiakolio   
Дата:   21-02-16 18:06

Colorphoto, пентакса имат някво цехче в пловдив на карловско шосе, но май там разцъкват лабораторна оптика.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: dreamer   
Дата:   21-02-16 19:24

@ludiakolio
Там е сградата на Pentax Medical за България - изцяло собственост на Хоя, нищо общо с Рико. :)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: reason   
Дата:   25-02-16 15:13

Нови D FA обективи тоест FF съвместими ще се появят на пазара догодина.
Интересно е че се набляга на широкоъгълните.


https://photo-forum.net/static/forum/2016-02/cjva8006.JPG


http://www.pentaxforums.com/content/uploads/files/1/p1759/DSC_0041.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   25-02-16 16:15

DA* 200mm F2.8, DA* 300mm F4, DA 560mm F5.6 така или иначе са FF дизайн, а мисля че официално ще се се потдържат във FF режим от K1(заедно с профили в апарата, дано не съм излъгал)+новите DFA-та+старите DFA-та+старите FA-та…Та на какво друго да наблегнат освен на широки+нормален+къс телеобектив за портрети. Там би трябвало и да е най големия потенциал на тялото, а и на системата. Би могло да покаже неща, който на практика нямат конкуренция. Времето ще покаже.

За фишайката, не знам, но и на времето им беше един от първите ДА обективи, не знам защо Пентакс толкова държат на фишайките… може би проектират нещо друго, а все фишайки се получават……, та така [smilie25] .(това в сферата на шегата).

Мисля и DA* 60-250mm F4, беше с FF дизайн, ама дали са го обявили или ще го обявят за съвмести…. не знам.



Публикацията е редактирана (25-02-16 16:21)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: anjsan   
Дата:   25-02-16 16:45

Има още какво да произведат (или осъвременят ) като обективи Пентакс . Примерно хубавия Pentax SMC DA* 55mm f/1.4 SDM да стане за ФФ , възобновяване (и подобряване за цифрови апарати) на някои добри обективи от филмовите апарати като 85мм,135мм тип FA и други качествени зумове , които са спряни от производство и т.н. Обаче то всичко на веднъж не става .
Ще видим какво ще направят . Щом пуснаха голяма камера , мисля че до 2-3 години ще попълнят и липсващите обективи . Вероятно и другите производители като Тамрон и Сигма ще направят още обективи .
Ей тоз "посредствен" обектив SMC Pentax-FA* 85mm F1.4 [IF] - http://www.pentaxforums.com/lensreviews/SMC-Pentax-FA-Star-85mm-F1.4-Lens.html
, ако ми го подари някой хич няма да се разсърдя ![smilie25]



Публикацията е редактирана (25-02-16 16:49)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: kalinari   
Дата:   25-02-16 17:55

Ето тук по-надолу в линка, под снимката на обективите, има табличка за покритието на твърдите ДА обективи в/у ФФ сензор. За зумовете има забележка, че всички са само с кроп покритие.(Макар да се знае, че някои от тях на определени дължини покриват и ФФ формат)

таблица с покритие на ДА обективи с твърдо фок. разстояние


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: kalinari   
Дата:   25-02-16 19:32

Едно кратко видео относно задния дисплей, за любителите на силните усещания [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-02-16 19:50

Винаги излизат такива клипчета покрай тази марка и после се оказва, че гаранцията не го покрива [smilie5]


А за новите обективи дето ще излизат - ако са умни точно широки ще правят понеже това си е пейзажна камера.


Виждал съм семпли от FA 85 1.4 - става за снимане от 2.0 нататък. Като FA 50 1.4 e в това отношение. За щастие има сигми.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: steeens   
Дата:   25-02-16 20:17

За пейзаж си има 645Д. Ако са успели да изкарат подобно изображение и от К 1 ще е супер....

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: kalinari   
Дата:   25-02-16 20:41

За гаранцията не знам, с к10 и с к5II много пъти ме е валял дъжд, не съм имал проблем. Надявам се и да не узная де :)

Никога не ми е липсвал подвижен дисплей, но знам, че има хора за които е важен. А този от снимките изглежда необичайно, полезно е да има и такива клипове [smilie5]

Доста обещаващо изглежда камерата засега и за цената си, да видим как ще е на практика. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: Simbon4o   
Дата:   25-02-16 21:08

К1 ще даде много по-добро изображение, ако пейзажа позволява пикселшифт-а да се ползва. И за 645 няма обективи каквито има за 35мм матрица. Основния проблем са широките обективи. 645 ползва много малка матрица и старите широки обективи не са вариант. 645 едно време е снимал на 60х45мм филм, днешното 645 е с 44х33мм матрица, което е по-близо до 36х24 от колкото до 60х45...

За К1 ще има пейзажни тамрони(брандирани като пентакс) и сигми, които се справят прилично на 36мп.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: kalinari   
Дата:   25-02-16 21:50

Simbon4o, при филмовите 645, размера на реалния кадър не е 6х4,5 см
При Pentax 645 NII по спецификация е 56х41,5 мм.

И на мен ми е интересно да видя кадри с ПикселШифт функцията, интересно доколко ще е видима разликата с нормално снимане...интересно и корекцията на подвижните елементи в отделните кадри - някъде пишеше, че ако е например движеща се кола, няма да се справи, но например листа раздвижени от бриза би трябвало да успее [smile]

И многократната експозиция изглежда добре реализирана [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   25-02-16 23:05

Тук има направено сравнение със и без пиксел шифт. Сглобено е от официалните семпли за К1, които са JPG-та ама...., пак е нещо:

K1



Публикацията е редактирана (25-02-16 23:06)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: ludiakolio   
Дата:   25-02-16 23:45

Колко е максималната скорост при пикселшифта?

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: nikita   
Дата:   26-02-16 11:23

Много,много късно да минаваме на PENTAX[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: reason   
Дата:   28-02-16 07:40

ludiakolio написа:

> Колко е максималната скорост при
> пикселшифта?

Колкото е на апарата, единствено пиксел шифта не работи в "bulb" режим, според хората които са видяли К-1 пиксел шифта може да работи и при снимане от ръка стига скоростта да е висока, обектите което са се преместили автоматично се маскират.

От Пентакс твърдят че сензора е същия както при Д810, според хората които са питали на CP+ 2016 изложението.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: Simbon4o   
Дата:   28-02-16 08:01

Трябва да се види този нов алгоритъм за изключване на подвижните обекти от пиксел шифта как ще работи. Ще прави ли дефекти, ще действа ли реално функцията от ръка и колко... явно има подобрения спрямо К3II, там нямаше такава опция в камерата и което мръдне прецакваше нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: ludiakolio   
Дата:   28-02-16 17:00

Благодаря за инфото.Те реално ползват стабилизацията на сензора за да компенсират, добре звучи.Пикселшифт на дневна светлина за някое макро сигурно ще кърти.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: dreamer   
Дата:   01-03-16 19:38

Вече излязоха официалните цени в лева.


PENTAX K-1 Black (body only) + промоция 3+2 години гаранция
официална цена 3985 | preorder цена 3785


HD PENTAX-D FA 28-105mm F3.5-5.6ED DC WR + промоция 3+2 години гаранция
официална цена 1235 | preorder цена 1135


HD PENTAX-D FA 15-30mm F2.8ED SDM WR + промоция 3+2 години гаранция
официална цена 3395 | preorder цена 3245


HD PENTAX-D FA 70-200mm F2.8ED DC AW + промоция 3+2 години гаранция
официална цена 4095 | preorder цена 3895


Комплекти:
PENTAX K-1 Black + 24-70mm F2.8 ED SDM WR + промоция 3+2 години гаранция
официална цена 6585 | preorder цена 6235


PENTAX K-1 Black + 150-450mm F4.5-5.6ED DC AW + промоция 3+2 години гаранция
официална цена 8535 | preorder цена 7885

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   01-03-16 20:15

Тялото ок, ама цените на обективите ми е трудно да си ги обясня, освен ако не им е отпуснат голям марж, като за начало

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: krist   
Дата:   01-03-16 20:36

24-70/2.8 за 6.5К?! Ако това е Тамрон 24-70/2.8 ребрандиран като Пентакс, при това без стабилизацията, маржът ще да е дооооооооста голям![smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   01-03-16 20:46

Ееее....не е 6.5К, а около 2600

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »