Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна
 Re: PENTAX K-1
Автор: Myth   
Дата:   12-03-16 01:43

Автор: simbon4o
Дата: 11-03-16 16:50

:) обектива е правен от тамрон за пентакс. Ако някой се чувства по добре от това да плати същите пари за по малко щото маркетинговия отдел на пентакс е казал, че покритията били други или друга причина...
Това си е негово право [smilie5]


Би ли казал от къде черпиш информацията си или може би работиш в производството на Тамрон?

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: colorphoto   
Дата:   12-03-16 02:20

sayman: Защо се чудиш,след развод страните рядко остават с уважение помежду си.

Нормално е разочарованието да нагарча и да не се забравя лесно.

А смяната на система освен всичко е и загуба на средства в повечето случаи,изключая онези,които го правят за забавление и към които не принадлежа нито аз нито Симеон.


Е,не е реално в която и да е тема да има само "Осанна!"

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   12-03-16 02:34

Това е тема за К1, съвременно тяло 2016 година. Съчетаващо в себе си функционалности, нямащи аналог при други модели/марки… 36мп сензор+5 осна матрична стабилизация+ пиксел шифт, magnesium alloy body, GPS със astro-tracer и то на цена по ниска от модели на други марки, които са от по-нисък клас…

А тук се говори за на colorphoto к20-ката и на Simbon4o к30-ката…

Хора, к20 и к30 са модели от преди 10 години и нямат нищо общо с К1….

Не разбирам що ги врете във всяка тема?


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: sayman   
Дата:   12-03-16 02:36

colorphoto, аз отдавна вече не се чудя, защото както споменах ги чета едни и същи тука вече толкова години, че вече са ми банални и все чакам нещо да се промени в манталитета, ама нъцки ...
Карай. Както и да е. Дано си доволен от новия си брак.
Аре наздраве [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: steeens   
Дата:   12-03-16 02:37

colorphoto, много странно сравнение даде. Май е опасна емоционалната връзка с неодушевени предмети. В случая Пентакс не носят вина за грешната ви преценка.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   12-03-16 02:44

Разбирам го това, че при развод ти олеква да оплюеш другата страна, ама във вашия случай тя не може да оплаче [smilie8]
Кой знае кво би лъснало, ако можеха да говорят….. [smilie10]
Нали знаеш, че за един развод винаги има поне 2 гледни точки….[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: steeens   
Дата:   12-03-16 02:59

i_v [beer] [beer] [beer] [smile]
и без да говорят, може да се види. Фотофорум сме все пак.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: Simbon4o   
Дата:   12-03-16 10:21

i_v само да уточня, че К30 не е единствения пентакс с който съм работил и под работил имам предвид и работа съм вършил с него, нито пък е най-новия модел. След като махнах пентакс дигиталните тела(филмови и сега си имам защото са страхотни), съм снимал пак по работа и с други модели на марката и впечатленията ми са все същите(К5II и К3 за кратко и проба). Надявам се К1 най-после да има работеща поне на ниво никон и канон АФ система. Всъщност това е и причината да се зарибя да снимам на ръчен фокус, просто АФ не ми вършеше работа, благодаря на пентакс за това [smilie5].

Раздялата се случи, не заради кофтито АФ, липсата на обективи и каквото и да е друго дразнещо нещо с което съм се сблъскал НЕ. Всяка система си има трески за дялане, никога не съм бил и човек на марките... когато погледна надписите за мен нищо не значат. Важното за мен е какво може да прави съответната техника! Раздялата ни с пентакс беше изцяло по вина на вносителя и сервиза - такова некъдърно и нагло отношение не бях срещал преди и ми писна. Там нещата не са се променили ни най-малко, същите хора са си и дочувам от време на време, че продължава да има издънки. Форумите пазят много инфо по въпроса и е безмислено да се повтарят нещата... този форум има достатъчно инфо. Пентаксфенклуба няма да има нищо понеже този форум е изцяло цензуриран от вносителя и нищо негативно за марката или вип трейдинг не остава там.

И така след като уточних за тези, които не знаят и тези, които се правят че не помнят мисля е достатъчно по тази тема извън основната за К1. Нека не стават повече от една страница догатките какво и защо.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: jorro_z   
Дата:   12-03-16 12:00

/извън темата

Аз мисля (лично мнение), че всеки човек си избира фотографска система от дадена марка, пренебрегвайки друга/и марка/и по две основни причини:
1. От незнание за реалните възможности на конкретните системи, или от заблуда (умишлена или не).
2. След дълго премисляне и ясно осъзнаване на неговите ЛИЧНИ потребности и коя марка най-добре ги покрива.

Първия вариант е доста често срещан при първи избор, особено когато човек е с по-тясно ориентирани интереси. Обикновено след известен период той осъзнава, че настоящата му система не е това, което му трябва, и се преориентира. Нищо лошо.

Във втория случай обаче, избора е плод на дълбоко проучване, и общо взето е почти винаги окончателен. Единствено може да се промени с течение на времето, ако марката рязко смени номеклатурата и политиката си. Не ми се иска да давам примери, Вие сами ще се сетите.

За себе си лично мога да споделя, че когато избирах първия си цифров ДЛСР (и особено при положение, че нямах наследство под формата на обективи и аксесоари), проучването за избора на марка и модел ми отне около 8 месеца.

Мисълта ми е, че голяма част от потребителите на марката Пентакс са напълно наясно с нейните възможности, силни и слаби страни, предимства и недостатъци. Особено ако са потребители не отскоро, а от години (каквито, смея да твърдя, са повечето Пентакс-потребители).

И при положение, че остават на тази марка, това по-скоро говори, че са доволни и получават това, което им трябва. Интересно обаче как в очите на потребителите на други системи това се интерпретира като "фенщина" и "фанатизъм"... В днешно време, е изключително лесно да подмениш това, което не те удовлетворява - фотоапарата, колата, жилището, жената [smilie5] и т.н. Да, с цената на известни загуби, но така или иначе, тези загуби са оправдани от позицията на последващато удолетворение.

Така че, уважаеми колеги, не мислете Пентаксианци само и единствено за "фанатици", а опитайте да разберете, че те просто са доволни от тяхната система. Да, може би не е най-върховната система на света - и какво от това? Щом им върши работа и са доволни, това е напълно достатъчно.

Така или иначе, ако имаше една система, която е най-добра, всички щяха да са само на нея... освен фанатиците, разбира се [smilie5]

Относно Пентакс фен клуба... ами това си е фен клуб. Това не е "Клуб на чистата обективна истина". Там са се събрали хора, които поради една или друга причина харесват марката и я обичат. И разбира се, не им е много приятно, когато се говорят/пишат негативи за нея, ОСОБЕНО когато тези писания са безпочвени, неаргументирани, и понякога дори откровено неверни. И също така, ОСОБЕНО когато се говорят/пишат с определен стил на изразяване, бих го определил като "агресивно-подигравателно-менторски".

ОБАЧЕ, държа да подчертая, че цензура на ниво "фенщина", "вносител на марката", и прочие НЯМА. Повтарям - НЯМА. Цензура има само когато и единствено когато пищещия използва неверни твърдения, лични нападки, обидно отношение и прочие действия от личностен характер. И обикновено цензората се налага САМО след сигнал от някой засегнат потребител, но никога по инициатива на администратора или модератора. Впрочем, обект на цензура всъщност досега са били двама или трима човека, не повече. Така че, не е обективно да се налага масов образ на фен-клуба от типа "Сталинистки СССР", защото това просто не е вярно.

/извън темата


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   12-03-16 12:37

Simbon4o драсна на бързо два абзаца със словесни полюции.

Кви са тия фотографски задачи, дет не може да се свършат с NEX-a и ръчни обективи, та ти се е наложило да ползваш мизерните пентакси …. по работа.

Бил щракал с К5I I K3, когато поснима да сподели.

„най-после да има работеща поне на ниво никон и канон АФ система”… поне на нивото…. А може би има и системи с по-добър AF…, a за кой клас на съответните производители, щото и двете имат такива с по добър и с не чак толкова добър, че и по-лош.

Сервиза лош… има си хора на които всички са им криви, във форума може да се намерят оплаквания от всички сервизи на всички марки. Чувам да си хваляите Стенмарк(или както беше на сони)…. дано е така(искрено го казвам).

Аз лично съм ползвал 3 пъти сервиза на пентакс, като единият път беше за тамрон обектив, нямам забележки. Не правя заключения, който иска да го добави във статистиката.

Форумът на пентакс не знам дали е цензуриран, не пиша там, но ако пишеш същите глупости…, аз също бих те цензурирал.

Прав си за едно!
Няма защо да пълним темата с глупости извън нея.
Като те засърбят пръстите, отвори една ” Simbon4o vs Pentax” и там си фантазирай на воля.

И за де не съм извън темата един линк към пентакския форум(международния):
Sandy Ramirez - Pro photographer - K-1's autofocus on par with Canon 1DX

Всъщност, човека твърди, че е по-добър, дали е така….. аз не знам.
Да, това е просто мнение във форум, но тепърва ще се види какво може АФ-а на К1 и какво не.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: ЧЕПАТ   
Дата:   12-03-16 13:02

Аз пък леко съжалявам, че зарязах пентакс, щото бях събрал чудни обективи. Пусто видео ми беше важно... Но съм си обещал някога пак да ги събера и подобна камера много се връзва!

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   12-03-16 13:10

А тук и малко за АФ системите на К1 и К3, да понамалим малко глупостите дето се пишат по инерция (а дано, ама на дали):

K-1 vs K-3 autofocus system - some hardware and other differences

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: ludiakolio   
Дата:   31-03-16 22:17

Малко да повдигна темата.[smilie21]

http://www.pentaxforums.com/articles/gear-guides/10-unique-features-pentax-k-1.html



Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: Simbon4o   
Дата:   31-03-16 22:30

Още няма едно свястно ревю. А6300 на сони само аз още не съм го тествал, а този К1 ... секретна технология ли е...

АФ системата ясно, че е нова. И дано най-накрая нещата да са мръднали там, че беше зле положението. Чудно ми е все още ли с ръчни обективи потвърждението е само на централна точка. Синхронната скорост са я променили на 1/200 :) което е голяма разлика с 1/180 сигурно. Абе бая се забави тази камера трябва да има защо, ама още нищо не се чува и вижда от никъде.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: ludiakolio   
Дата:   31-03-16 23:29

Това за фокусните точки с ръчните обективи и аз се чудя, и много се надявам.



Публикацията е редактирана (31-03-16 23:30)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: dibat   
Дата:   01-04-16 17:52

За съжаление няма да има избор на AF точка с "А", "М" и "P" обективи.
Според наскоро изтеклия: K-1 Operating Manual


7 Appendix - Страница 108

Functions Available with Various Lenses

Focusing area selection mode: x *9 - Fixed to [Spot].


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: steeens   
Дата:   01-04-16 19:33

[smilie2]

"Error (429)
This account's links are generating too much traffic and have been temporarily disabled!"

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: dibat   
Дата:   01-04-16 21:23

Ето от тук също става:
K-1 Operating Manual


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: steeens   
Дата:   02-04-16 09:04

И на лайф вю ли снима само с централната точка с обективи без автофокус?

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: val2007   
Дата:   03-04-16 01:42

Pentax; Nikon; Kanon; etc.:
" "A robot cannot harm a human being." The First Law of Robotics.
I Prefer "Practica-L2"! No robots, no Electronix - an Simple Iron Mashine-Gun!


https://photo-forum.net/static/forum/2016-04/jewm0215.JPG


http://orig11.deviantart.net/5256/f/2010/082/5/f/5f6bcf1dc46c21c73739ebdde2118e60.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: jey6   
Дата:   03-04-16 12:34

Е щот пентакс нямат К1000 и Никон нямат ФМ....

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: steeens   
Дата:   04-04-16 18:34

Практика нямат доколкото знам такова чудо, заради това може да е предпочетена:

https://photo-forum.net/static/forum/2016-04/vobu6055.JPG


https://p3.liveauctioneers.com/427/62989/31491611_2_l.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2016-04/hwni6671.JPG


http://collectiblend.com/Cameras/images/Canon-Canon-F-1N-Gold.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2016-04/eyrd5094.JPG


https://www.expatads.com/adpics1/2015/2/We-sell-Original-products-At-A-Cheaper-Rate-Such-As-Laptops-

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: val2007   
Дата:   04-04-16 21:50

STEEENS - ти изпълни сърцето на Стария Лентов Войник с невероятна Сладост!!! При първа възможност ще споделя тук и моята колекция...
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: steeens   
Дата:   04-04-16 22:16

[smile] [beer] [beer] [beer] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: steeens   
Дата:   04-04-16 22:17

99[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »