Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна
 Re: PENTAX K-1
Автор: steeens   
Дата:   04-04-16 22:17

100[smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: d.s   
Дата:   05-04-16 14:09

Според мен е супер камерата. Не виждам някьде Пентакс да са казвали, че ще произвеждат спортна камера, да коментираме фокуса. А и добре не са направили, че там Канон и Никон са доста напред. Но цената е приемлива, след година ще спадне малко, обективи ще има, кьдето Пентакс имат доста повече опит от хита Сони, а и мен лично дизайна ми харесва. Нещо по-разчупено от обикновенното последните 10на години :)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: anjsan   
Дата:   05-04-16 17:08

Ето един руски обзор на К-1 и сравнение по технически данни с някои близки апарати:
http://dphotoworld.net/publ/testy_i_obzory/obzor_pentax_k_1/6-1-0-598

За "лошата" Пентакс АФ система пише : "Точность фокусировки сохраняется при уровне освещенности от -3 до +18 EV " -колкото на Nikon D750 [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: steeens   
Дата:   05-04-16 17:24

Чакаме сега някой да почерпи, че си го е купил![smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   05-04-16 18:07

E те на Пентакса cross-type сензорите са му 24, а при другите повече от 15 не виждам……що са му [smilie8] , но по-важна е бройката 50+….друго си е [smilie5] , скоростта на затвора му е прекалено висока 1/8000, излишно висока резолюция на сензора, прекалено здрави тяло(кой в днешни дни му е нужно вътрешен метален скелет), сензор за експозицията…. 86.000….кому е нужно, синхронизацията на светкавицата……като на другите , GPS……що за глупост, астро тракинг….????, пиксел шифт…….мхм????

Безсмислена работа от всякъде [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: Jorro_Z   
Дата:   06-04-16 22:57

Пентакс К-1 лаборатория:

http://k-1-lab.com/en/


Класификация на всички автофокусни ПЕНТАКС обективи, които могат да се ползват на К-1.
За някои от тях вече има дори и тестови кадри (тези, които са на по-бял фон).

Автофокусни от други марки и ръчнофокусни засега не са включени.

(Подозирам, че никой няма да има такова търпение да превърти страницата, ако се включат всички ръчнофокусни обективи, които могат да се ползват на Пентакс)


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: enizvk   
Дата:   06-04-16 23:11

Аууу детайла е.. За лимитед да не говорим
FA 50mm f1.4
https://photo-forum.net/static/forum/2016-04/tztz5422.JPG


http://k-1-lab.com/wp-content/uploads/2016/03/IMGP0070-1-1333x2000.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: steeens   
Дата:   06-04-16 23:41

Ти шегуваш ли се? От тази пощенска картичка ...

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: Simbon4o   
Дата:   07-04-16 00:39

Още няма семпли, предполагам като го пуснат по магазините ще излязат и семпли от които може да се разбере колко от обективите стават за нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   07-04-16 12:13

Е тя матрицата на К1 е с плътност на населението, като К5. Изненади, може да се очакват, в екстремната периферия, като за повечето е горе долу ясно по MTF чартовете… .
Освен резолюция има и други показатели, които са не по-мало важни.
Новите обективи изглеждат обещаващо….,но е рано още да се гадае.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: botzi   
Дата:   07-04-16 22:16

НА първо "пипане" прекрасна ергономия, особено двете нови врътки горе, всичко ти е на палеца. Доста точен и пъргав автофокус дори на доста тъмно.


https://photo-forum.net/static/forum/2016-04/apoh4348.JPG


http://www.noportrait.com/out/%D0%BA1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: kalinari   
Дата:   08-04-16 10:47

[smilie24]
botzi, можеш ли да пробваш камерата в ръчен режим, със закачена светкавица, която е без хай спийд синхро, или закачено обикновено предавателче, камерата позволява ли снимане със скорост по-висока от синхронната?

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: ludiakolio   
Дата:   08-04-16 13:28

Ейй,браво. Ще се радваме на повече впечатления и някой кадър,ако може.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   08-04-16 13:39

То препродъкшън бройка ли е?
Дано видим някоя снимка….. с някой от новите обективи……или с някой Limited, да видим старците как се справят [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: botzi   
Дата:   08-04-16 18:21

Светкавица не мжое да се закача на демото, препродъкшън е. Firm 0.52. Пробвахме го с 24-70мм Ф2.8, 43 1.9 Лимитед и 77 1.8 Лимитед. Снимки идващата седмица :)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: realnoncho   
Дата:   08-04-16 20:00

botzi [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: Simbon4o   
Дата:   08-04-16 20:47

Няма логика в теста със светкавицата :) синхрона е 1/200, успешните светвания на всичко над това ще са според конкретния модел тригер/светкавица/... няма гаранции.

Мен ми е интересно колко от лимитедите ще напълнят матрицата както трябва и АФ дали ще е консистентен с тези стари обективи с непрецизна АФ механика(на отверка).

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: ludiakolio   
Дата:   08-04-16 21:18

Симо,не съм много съгласен за непрецизността на отверката,виж скоростта е друго нещо.Все пак остава да видим.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: botzi   
Дата:   08-04-16 22:48

Абе Симо, твоя опит само от К30 ли е, че си с такива впечатления? :D
Колко от лимитите ще напълнят матрицата? която е с гъстотата на К5 IIs ли? щото 31, 77, 43 са проектирани с големина именно 35мм и пълнят спокойно моята к3ка. Изобщо какво общо има рисунъка и рендването, в което е силата на тези обективи с броенето на пиксели? Така или иначе снимаш със синтетични съвремени стъкла, които пълнят матриците на никоните и сонитата. Чувал съм, че красивите никонски стъкла не пълнели Д810, ама гледам хората си ги ползват :)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: colorphoto   
Дата:   08-04-16 23:55

След тестове на различни никонски стъкла с отвертка и такива с интегрирани в тях АФ моторчета се оказа че няма осезаема разлика в точността на автофокуса.



Публикацията е редактирана (09-04-16 00:13)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: kalinari   
Дата:   09-04-16 00:52

Simbon4o, напротив , има логика. Ако ти не я откриваш, не значи задължително, че няма ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   09-04-16 01:18

Всъщност Лимитите и по принцип FA-тата, са направени да работят еднакво добре с АФ и МФ(имат доста дълъг ход на AF ринга) в следствие на което, при някой обективи, комбинирано с по-тешката метална конструкция, води до по-бавен фокус(но пък някой се справят учудващо добре на по-новите фокусни системи като ФА 50 1.4), аз поне не съм чувал за неконсистентен фокус на някой обектив и причината да е отвертката. От Limited обективите 77-цата е може би най-бавно фокусиращ, но в повечето случай удря 100% точнен фокус, а 31-цата и 43-ката не са по-зле.

А между другото какъв % се смята за консистентен фокус и в какви условия се мери?

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   11-04-16 17:18

Ето и малко първи впечатления на български, които още не са завършени... като гледам…..но има и снимки ;):

Pentax K-1 - първи впечатления

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: Simbon4o   
Дата:   11-04-16 20:12

Автор: botzi
Дата: 08-04-16 22:48

Абе Симо, твоя опит само от К30 ли е, че си с такива впечатления? :D
Колко от лимитите ще напълнят матрицата? която е с гъстотата на К5 IIs ли? щото 31, 77, 43 са проектирани с големина именно 35мм и пълнят спокойно моята к3ка. Изобщо какво общо има рисунъка и рендването, в което е силата на тези обективи с броенето на пиксели? Така или иначе снимаш със синтетични съвремени стъкла, които пълнят матриците на никоните и сонитата. Чувал съм, че красивите никонски стъкла не пълнели Д810, ама гледам хората си ги ползват :)


Не е само от К30 [smilie5] само с К3 не съм се заигравал по-обстойно и съответно К1 :).

Отверката има сериозни недостатъци противно на това, което всички пентаксаджии си мислят. Първо мотора, който я върти се "уморява" поради конструктивни особености и следящ фокус с отверка е малко ... няма как да стане както трябва. Второ няма система с отверка без по-големи допуски и луфтове. Дори да го направиш да уцелва на сингъл шот, като направиш тест за повторяемост на резултата няма да е цвете. Не е случайно, че технологията някои производители я зарязаха преди много години. И ставаше дума за чисто синтетично пълнене на цялата матрица с детайл, рисунък и рендване са неща на вкус и всеки сам си решава кое го кефи.

Лимитедите, които имах в предвид са по-скоро по-модерните понеже има юзъри, които предполагам си правят сметки да ползват 40 2.8, 70 2.4 и други на К1 и сигурно им е интересно какво се случва. FA 50 1.4 особено ... дето почти всеки пентаксаджия го има. Е такива ми бяха чуденията. Също така, кропските обективи вероятно ще правят поне квадрат във фул фрейм режим, което си е един вид използваемост. Тестове чакам :).

Не знам излезе ли роу конвертор вече?

Относно обективите и това нови/стари, рисуващи/модерни, ..... аз отдавна съм си харесал обективи и май почти няма пентакски от тях. И това пак след опит с въпросните :). Пентакс като марка, ако не друго ме открехна на други марки и като започнах да пробвам се отказах от много пентакс легенди като обективи.

Относно ръчното фокусиране с АФ пентакс обективи... не им е чак толкова дълъг хода на фокуса, сглобката също. Лимитедите стават да, по-стегнати са, но FA серията... отврат за ръчен фокус пак от опит :).

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   11-04-16 21:56

А бе….. кви са тия конструктивни особености дето уморяват мотора :0, какво му се уморява.... lol , а пък и по-големи допуски….???
Следящ фокус с отвертката… използваемо в някой частни случаи, ама да очакваш да е като моторизираните обективи и да да гониш бързо движещи се обекти….. трябва да си идиот.
Тестове на кропски обективи… какво точно му е интересното, ясно е че ще са зле…. въпросът е колко, но по-скоро, като любопитен факт.
Има си кроп режим в крайна сметка.
Относно FA 50 1.4 си има тестове на FF и със MTF-и и без… ясно е какво може…..
Не знам каква е била тая К30-ка твоята, ама….. много глупости пишеш.

П.П.
За протокола, не твърдя, че screw drive е по добре или по бързо от ultra sonic drive, но недостатъците не са му такива.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »