Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: piknik   
Дата:   07-04-16 21:52

А бе, хубаво е да си носиш едно "Чифте" докато си снимаш сам Тймлапс или Природата... ( говоря както е в Щатите )дава определено спокойствие..., е не съвсем, НО...

Как е тук - ако са решили да те обират - те имат ножове, пистолети, боксове, поне 2-ма са, а ТИ си викаш:

https://www.youtube.com/watch?v=Qm9ifur76R8


И си спокоен.



Публикацията е редактирана (07-04-16 21:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-04-16 21:58

Абе там си е една такава местност по принцип.. доста индийска. Трима мъже ходихме да снимаме, хем сме ячки и пак се оглеждахме.С шербита и дон_диего бяхме.

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: Volkovski   
Дата:   07-04-16 22:00

Е след като резултата е нулев и продажните съдии,прокурори и адвокати пак са ги пуснали на свобода, следва хората да вземат нещата в свои ръце.Пак капан, залавяне и един як бой, ама истински (счупени ръце, простреляни колена, отрязани уши и пръсти, с една дума средна телесна повреда е напълно заслужено наказание( да си спомним хан крумовите закони- за кражба рязане на ръце)).Друг вариант-бой и връзване вдън горите у некой пущинак голи за дърво- пък ако оцелеят да са благодарни на Онзи отгоре...Докато не започне да се прилага това масово към крадците, няма да има оправия...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: Shael   
Дата:   07-04-16 22:50

Сатър!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: sherbit   
Дата:   07-04-16 22:54

Екстра е мястото. Зад язовира съм опъвал палатка многократно.

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: piknik   
Дата:   07-04-16 22:56

"Volkovski" - ни можи... Правата на "чОВИЕКЪ", йЕВРО цИЕННОСТИ...
Забравих как се казва "Теория на Прозореца" или както и да е.
Публикувано е от Хардварски или Кембриджки учен... - та Той казва, че тази "Толерантност" към всичко ще ни е$е майката...
Ние си го знаем тук БГ.. и без да ни го разясняват...

"Като ти ударят шамар - подай си и другата буза" - много Християнско...

Просто или сложно - "Бъдете добри - лошите сами ще се поправят и ще гният в Ада"

Д$$ба - една гьостерица неокастрена [smilie9] [smilie9] [smilie9]

Но да сме оптимисти и да мислим "Положително като Царя", щото

https://www.youtube.com/watch?v=Qm9ifur76R8

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: venelinvvv   
Дата:   07-04-16 23:27

закона е такъв, че ако те хванат в ОПИТ за кражба до 24ч. си вън. Ако те хванат в кражба в размер на минималната работна заплата и повече УЖ ги съдят... същото е и с опит за убийство и убийство ... трябва закона да е един ама.. някой кокошка краде и съдията я оценява на хиляда лева и 5 години е в затвора, а други човек убиват и съдията казва, че... всъщност въобще не се обяснява, а ги пуска :)

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: jonkobg   
Дата:   08-04-16 00:27

Да победим бандитизма с толерантност!
Да спрем с езика на омразата и да не казваме "организирани банди", а "съзнателно организирани структури за промяна собствеността на фотографски и друг инвентар"!

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: piknik   
Дата:   08-04-16 00:46

Да се "изфукам" този откъс от филма "Мера според мера" с Постоль Воевода.
Във филма главно действащо лице е Христо Чернопеев ( мой ПРАДЯДО )
Аферата Мис Стоун...
Той се е борил за освобождението на Македония повече от 15 години.
Става Депутат в Народното събрание.
Почва Първата световна война - Той си маха Депутатския имунитет ( можел е да не ходи на фронта ) - казва " Аз се бих за Македония, но нищо не съм направил за България и отива като Редник...
Там го убиват Французите - при Криволак...

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: colorphoto   
Дата:   08-04-16 00:48

Респект към Чернопеев!

Но воеводските времена са отминали и е настанало времето на тарикатите......

Обаче у народ от андрешковци,управлявани от ганьовци организираното крадене е изгодно занимание,а евентуалните идеи за справедливо наказание на гадовете са рискована донкихотовщина.

Тъжно.



Публикацията е редактирана (08-04-16 01:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: hotsnail   
Дата:   08-04-16 01:08

полицаите за дребни неща се опитват чат пат нещо да направят (преди време ми намериха един лаптоп). Тогава пвече си говорихме, ходих до районното за някакви документи туй онуй....мизерия е голяма при тях - бюрата им бяха от 70-те години сигурно - имаха дупки по плотовете от амортизация...и тяхната не е лесна - ако улови един и същ хайдук 10-тина пъти и той излиза - щото прокурора отказал да заведе дело, нещо объркал доказателства, оправдали го по някоя процедурна нередност, има висящи дела......дали ще се хаби до го лови 11-ти път или ще му писне на ...... писва им.

Последния път като виках полиция направо ми казаха "подпиши е тука, че няма да завеждаш дело, за да не те викат за свидетел, че ще ти загубят ден два".....еми прокурорите съвестно бяха решили, да ми загубят ден два и след някой друг месец ми пратиха честитка, че прекратяват делото......

отделно дето за по-големите неща си има полицаи, дето помагат.....тая такса спокойствие да не би да са я измислили в ДАИ...

симо Ви го написа. Докато съда не тръгне няма оправия всичко е наопъки в България и бизнеса и престъпността и поръчките държавни всичко е наопъки на Европата....

Пищова нищо не решава, освен да стане някоя беля и да те приберат на топло....



Публикацията е редактирана (08-04-16 01:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: piknik   
Дата:   08-04-16 01:16

Автор: colorphoto
Дата: 08-04-16 00:48

Респект към Чернопеев!




Благодаря Ти за хубавите думи - Трогнат съм !!!
Който има желание да гледа филма "Мера според мера".
Между впрочем Прадядо ми не е писан в Учебниците "поради някои съображения"
Той е наравно с Гоце Делчев, Яне Сандански и прочее..
Във филма се казва достатъчно.

Който не вярва на филма - да прочете "Литургия за Илинден"
на Свобода Бъчварова.

И ВСИЧКО ГО КАЗВАМ - НЕ ДА СЕ ФУКАМ... ( НО СЕ ГОРДЕЯ МНОГО С ПРА-ДЯДО СИ ) - ПИТАМ... КАКВО СТАНА С НАС ДНЕСКА ХОРАТА...???
ЗАЩО СМЕ ТОЛКОВА лицемерни, лъжливи, безчувствени, агресивни,злобни...????

Къде отидоха думи като - взаимопомощ, добродетели, честност, почтеност, трудолюбие, съпричастност и др.?



Публикацията е редактирана (08-04-16 01:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: piknik   
Дата:   08-04-16 01:33

Да не спамя и да се придържам към темата...
ТЕЗИ, които крадат Фототехника и други такива боклуци - "БЯЛ ДЕН ДА НЕ ВИДЯТ !!"

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: e-mil   
Дата:   08-04-16 07:49

Автор: piknik
Дата: 08-04-16 01:16
"КАКВО СТАНА С НАС ДНЕСКА ХОРАТА...???
ЗАЩО СМЕ ТОЛКОВА лицемерни, лъжливи, безчувствени, агресивни,злобни...????"
Къде отидоха думи като - взаимопомощ, добродетели, честност, почтеност, трудолюбие, съпричастност и др.?


Където са били преди тези думи там са си и сега. Днес нищо особено не е станало с хората. И вчера не е станало. Щом си запознат с освободителната борба на прадядо си, вероятно си чувал и за братоубийствената борба между санданистите и върховистите по него време. Няма да изброявам кой кого е убил; кои български чети са правили засади срещу други български чети; кои чети са предадени на турците; нито има смисъл да припомням в кой от лагерите е бил прадядо ти. Историята е описана от много съвременници на събитията и може да се прочете. Враждата е била толкова ожесточена, че убийствата са се случвали и извън Македония - по софийските домове и улици.
Не говоря за някакви неизвестни или забравени хайдути. На някои от тези хора са кръстени улици, централни столични булеварди, че даже и градове.

Понеже малко хора се интересуват от история ще посоча примери от литературата, че е по-лесна за четене.
Един от четниците, които успяват да избегнат смъртта е Яворов. В "Хайдушки копнения" описва пленяването си от четата на Софроний Стоянов: "... имаше практика, според която пленяваните от двата враждебни лагери се считаха предварително осъдени на смърт."
http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=130&WorkID=3510&Level=1


Пак Яворов пишейки биографията на Гоце Делчев го цитира: "„Клета Македония! Нейните херои почти забравиха общия враг, за да са изпоядат едни други; разпрата с върховистите ни се налага, но тя би могла да бъде и по-малко отвратителна.“ Забележи, не говори за взаимопомощ и съпричастност - те са били немислими. Просто се надявал разпрата да не е толкова отвратителна.
https://chitanka.info/text/7465-gotse-delchev


И Вазов пише за кървавите български "добродетели" в македонската освободителна борба. Като неслучайно противопоставя на тях гостоприемството на турчина, щото и това го е имало.
"Но вие българи ли сте?",
http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=14&WorkID=5873&Level=3

========================
Автор: colorphoto
Дата: 08-04-16 00:48
"Но воеводските времена са отминали и е настанало времето на тарикатите......
Обаче у народ от андрешковци,управлявани от ганьовци организираното крадене е изгодно занимание..."


Това, че воеводските времена не са били съвсем такива, каквито си ги представяте вече го изясних. Ще си позволя да отбележа, че прякорите "андрешковци" и "ганьовци" също идват от творби, които не са писани днес, а тъкмо в онези воеводски времена.

"Честността" и "почтеността" са описани много добре от Алеко Константинов. Него поне всички би трябвало да са го чели - изучава се в училище.
Една от най-известните му статии е "По "изборите" в Свищов" от 1894.
http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=169&WorkID=9816&Level=1


Това, че алчността не е от днес, мисля че също би трябвало да е ясно.
Вазов, "Людоеди", 1905
http://chitanka.info/text/5036-ljudoedi

Елин Пелин, "Братя", 1905
https://chitanka.info/text/5286-bratja


И покварата сред децата не е от днес, нито от вчера. Вазов случайно чува разговор между две деца и пише: "Присъствувах на една оргия от мръсни думи и фрази, събрани сякаш от най-гнусните кръчми и вертепи... чини ми се, че си обясних и една чърта на нашия език... извънредно богатата терминология в речника ни на думи, изражающи понятие за грозно, низко, глупаво, мръсно... при крайната бедност от народни термини, изражающи противоположните им еквиваленти!"
"Поколение"
https://chitanka.info/text/5020-pokolenie


За "трудолюбието" пак ще цитирам Вазов, макар че митовете за българското трудолюбие са развенчани от много писатели.
"Първият млад българин, който...", 1901
http://chitanka.info/text/4179-pyrvijat-mlad-bylgarin-kojto


Такива примери има страшно много в българската литература и история. Затова не разбирам днешните вопли: "Ах, какво се случва с нацията... ах, колко доблестни сме били, пък сега сме омърсени... ах, социализмът развали българина и поквари православната църква..."
Всъщност каквито сме били преди 100 години, такива сме и сега. Някои от нас са добродетелни, други не са. И поповете ни са същите като тогава: някои са свестни, други - не. Личното ми мнение е, че лошите навици на социализма успяха да пуснат дълбоки корени у нас точно, защото сме били такива и преди, а не защото идеологията е била твърде убедителна.

Но е съвсем нечестно е да се посочва отделен пример за доблест или мерзост и да се правят изводи за националния характер само от него. Нито пък е редно да се цитират само криминалните новини от медиите или форумите.

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: victory13   
Дата:   08-04-16 09:31

Респект Човече![smilie24]

Как имаш търпението да чукаш по гумени глави, дето все някой друг им е виновен [smilie8] ...

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   08-04-16 09:41

Да, и аз винаги съм му се чудил [smile]

Все едно да изкараш яхтата за лов на трицона

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: Slivenski   
Дата:   08-04-16 09:47

e-mil [smilie24]

Винаги съм твърдял, че проблемите ни не са от днес, и не са от последните 25 години, и не са от епохата на социализЪма, и не са от турското робство... а че ние българите май просто сме си такива, или поне голяма част от нас.

Ти си го подплатил с доказателства, макар и от художествената литература. Адмирации! [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: piknik   
Дата:   08-04-16 10:48

"e-mil"

Съгласен съм повечето от това, което казваш - историята на Човечеството се повтаря. Има нюанси и за някои неща друго имах
предвид, но както и да е - не ми се пише...

Яворов е бил четата на прадядо ми Христо Чернопеев.
Казал му е Пейо, ти имаш друго призвание в живота - ти си поет.

P.S. За да не стане джабала - аз лично не съм присъствал на разговора, но 99% е истина.

Точка.

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: roumen6   
Дата:   08-04-16 11:09

за това, какви сме българите, си има книжки... на Иван Хаджийски, например. Вземете и прочетете!

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: piknik   
Дата:   08-04-16 12:56

"roumen6"

Бих добавил "Записки по Българските въстания" на Захари Стоянов.
Споменавам го Човека, защото съм чувал, че е написана от Иван Вазов... Както и да е...

"Маминото детенце" от Любен Каравелов - също показва някои черти на Българина, макар малко...не дотам обективно, но такова е било времето. Каравелов е направил и е дал най-доброто от себе си, НО..ООООООО Алеко Константинов - ГЕНИЙ !!!!

През 7-8 години го препрочитам и винаги намирам нещо ново, което ми е убягнало, а и аз се променям с времето...
Уникален !!!! Като Пинк Флойд !



Публикацията е редактирана (08-04-16 13:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: piknik   
Дата:   08-04-16 15:37

"e-mil"-e, чак сега ти прочетох обстойно словото, трудно ми беше...
Сега да се научим, не да цитираме, но да мислим...
И какво искаш да кажеш:, че Гоце Делчев, Яне Сандански, Христо Чернопеев, Гьорче Петров, Постоль Воевода, Ванче Михайлов и много други Комити.... не са се били с ТУРЦИТЕ за освобождението на България и Македония, а помежу си... - БРАВО ! вътрешна борба е имало - едните за независимост на Македония, другите - за нейното присъединяване към България )

"e-mil"-е обръщение към теб - твой цитат:

"Понеже малко хора се интересуват от история ще посоча примери от литературата, че е по-лесна за четене.
Един от четниците, които успяват да избегнат смъртта е Яворов".

Много моля - хайде да спреш да пишеш глупости. Познавам Прадядо си Христо Чернопеев - много по-добре от теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: Bumerang   
Дата:   09-04-16 15:50

За полицията и съда да не казват лоши неща.Работят хората ....за тях си[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: colorphoto   
Дата:   09-04-16 16:14

e-mil: Да,известно ми е за жестоките междуособици в македонистките групи,но това е цяла една тъжна тема.

Имах предвид че поне нетърпимостта към кражбите е била по-голяма в онези дни......или пък не?

Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: e-mil   
Дата:   10-04-16 21:41

Автор: piknik
Дата: 08-04-16 15:37
"e-mil"-e, чак сега ти прочетох обстойно словото, трудно ми беше..."


Личи си, че ти е било трудно. Като чета колко нови глупости си изтропал, явно нищо не си разбрал. И не само не си разбрал, ами не си отворил барем една от книгите да се пообразоваш.
Ох... заблудите ти са толкова много, че няма как да не стане пак дълго. [smilie18]

=================
Автор: piknik
Дата: 08-04-16 15:37
"Сега да се научим, не да цитираме, но да мислим..."


Ами научете се! Кой ви пречи? Даже ви помагам - дал съм извори точно за да мислите върху историческите събития.

=================
Автор: piknik
Дата: 08-04-16 15:37
"И какво искаш да кажеш:, че Гоце Делчев, Яне Сандански, Христо Чернопеев, Гьорче Петров, Постоль Воевода, Ванче Михайлов и много други Комити.... не са се били с ТУРЦИТЕ за освобождението на България и Македония, а помежу си... - БРАВО !


Първо, явно не разбираш български. Ясно написах че братоубийствата са между санданисти и върховисти. Тези, които си избрил с изключение на един са все санданисти. Ами да, тези не са се били помежду си, а срещу други българи.

Второ, никъде не съм казал, че не са се били за освобождение. Написах, че освен освободителна борба е имало И братоубийствена борба. Как реши, че едното изключва другото?

Трето, нещата изобщо не са толкова прости, колкото си ги представяш. През 1908 Яне Сандански и прадядо ти започват да сътрудничат на тогавашната турска власт, и това никога не е било тайна.

Трето, Ванче Михайлов не се е бил с никакви турци за освобождението на България и Македония?
По време на събитията, за които говоря той е още дете. Започва политическа кариера чак след Първата световна война, когато в Македония от години няма османско управление. Въоръжената си революционна дейност пък започва чак в средата на 20-те години. На всичкото отгоре в края на Първата световна даже е постъпил за малко в армията, а в тази война България е съюзник на Османската империя.
Освен това, колкото и да не ти се вярва също е бил братоубиец. Не само отрича действията на Сандански, но и през 1921 е близък съратник на Тодор Александров, който пък заповядва убийството на Гьорче Петров (впрочем убийството му е извършено от турчин, който след това се крие в дома на Тодор Александров). След убийството на Александров през 1924 Ванче Михайлов става шеф на ВМРО и няколко години по-късно убива своя колега Александър Протогеров. А Протогеров също е съратник на Тодор Александров и има големи заслуги за възстановяването на ВМРО през 1919. Конфликтът между Михайлов и Протогеров е бил повече личен, отколкото идеологически.


=====================
Автор: piknik
Дата: 08-04-16 15:37
"вътрешна борба е имало - едните за независимост на Македония, другите - за нейното присъединяване към България )"


Пак не си наясно. Не са били само едните и другите. Имало е множество малки фракции: федералисти, върховисти, централисти, санданисти и т.н. Никоя от тях няма ясно изразена идеология - в някои точки се припокриват, в други се различават. А също и са меняли позицията си във времето. Имало е и просто разбойници, които от време на време са се биели с турците.
"Едните" за които говориш са групата около Яне Сандански. Освен автономисти са същевременно и левичари. Само че те не са били за независима Македония както си мислиш, а за автономна, което е различно. Автономията са я разбирали по подобие на тази в Източна Румелия - административна самостоятелност под управлението на султана. Но крайната им цел е била включване на Македония в балканска федерация. Което пак е различно от независимост. Би трябвало да го знаеш, защото прадядо ти е бил именно в тази групировка (за известно време).
Само че аз не говоря за политическия спор, а за истински убийства и истинска кръв. И за предателства - някои местни ръководители са предавали противникови български чети на турците.

===============
Автор: piknik
Дата: 08-04-16 15:37
"e-mil"-е обръщение към теб - твой цитат:
"Един от четниците, които успяват да избегнат смъртта е Яворов".
Много моля - хайде да спреш да пишеш глупости. Познавам Прадядо си Христо Чернопеев - много по-добре от теб."


Цитатът от спомените на Пейо Яворов ли е глупост? Ти въобще чел ли си "Хайдушки копнения"? Още малко ще изтърсиш, че познаваш един от най-големите български писатели по-добре от самия него. [smilie5]
Ало-о! Неговите книги, които цитирах са документални. Не са художествена литература - едната е автобиографична, другата биографична.
Да не искаш да кажеш че очевидецът Яворов лъже? [smilie18]

И нищо не съм казвал за прадядо ти в моя цитат? Както ясно написах Яворов е бил пленен от четата на Софроний Стоянов. Самият Яворов казва същото. Стоянов е бил върховист, Черньо Пеев е бил негов противник - санданист. И двете страни са убивали български четници. Изразът "братоубийствена борба", който използвах не е хипербола. Едни български революционери са убивали други български революционери и това го знаят кажи-речи всички... освен теб.

* * *
Отчайващо неграмотен си по история, включително тази на собствения си прадядо. Събитията за които говорим са описани от очевидци, членове и на двата враждуващи лагера. Вместо да се хвалиш с филма "Мера според мера" седни прочети Яворов, Силянов, Думбалаков, Чаков, Баждаров и т.н. Най-вече прочети спомените на прадядо си Черньо Пеев! Милетич ги издава заедно със спомените на Сандански, Сава Михайлов, Гърчето и други, още през 20-те години в специален сборник посветен на битките с върховистите. Там прадядо ти подробно разказва, как са се стреляли и преследвали едни други.

Извинявам се, че пак те затрудних с четенето. При толкова глупости, които изтърси нямаше как отговорът да не стане дълъг. Ако си успял да го прочетеш и ако си се научил да мислиш ще разбереш колко е нелепо сравнението ти между днешните и войводските времена.


Отговори на това съобщение
 Re: Организирана банда за кражби !
Автор: e-mil   
Дата:   10-04-16 22:07

Автор: colorphoto
Дата: 09-04-16 16:14
Имах предвид че поне нетърпимостта към кражбите е била по-голяма в онези дни......или пък не?


Ами, относително е, но по-скоро не. Някои прочути революционери са си открадвали от време на време. Още Захари Стоянов пише, че Панайот Хитов взема 250 комитетски жълтици уж да прави чета, но с тях купува лозови пръчки с и отива в Сърбия да си прави лозе.
При македонистите е същата работа. Има обвинения към Борис Сарафов, че крадял революционни пари. Даже някои от обвиненията са отправени вътре в неговия лагер. Но други от неговите подрръжници го описват като светъл и чист образ, убит от предателски куршум (Сарафов е убит по поръчка на Сандански).
Силянов например пише, че Стоян Михайловски и Иван Цончев от Върховния комитет, хем обвиняват Сарафов за кражби, хем се отнасят благосклонно към разбойника Дончо Златков и го приемат за техен войвода в Пирин.
А аферата "Мис Стоун" какво е? Отвличане на западняк заради пари. Представи си, че днес палестинци отвлекат твой близък за да си финансират революционната борба. Ще оправдаеш ли действията им в името на чистата и свята независимост?

Така че пак е било въпрос на политика, точно както и днес. Ако даден човек ти е полезен си затваряш си очите за някои неща. [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »