Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-04-16 14:35

Аха, не се знае! В тоя форум всичко е възможно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-04-16 14:38

Споко, Жоро, не я понижава. Възможно е да се появят артефакти около границите на обекти с висок контраст. Всяка компресия води до компромиси. Въпросът е на кого му пука. Май само на тези, които се вглеждат с лупа в пикселите.
Пикселите изграждат снимката. Съдържанието изгражда фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-04-16 14:40

А не, аз въобще не съм се притеснил.Просто ми беше любопитно да чуя някоя форумна теория, следобедите са ми скучни :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: i_v   
Дата:   06-04-16 14:41

Значи допълнителните артефакти не влошават резолюцията??? А може би я подобряват??? Съгласен съм че има значение за който гледа с лупа и аз не съм от тях. Но да кажеш на черното бяло?
Единственият вариант компресията със загуби да не се отразява е ако загубената данни не са носили информация, същото се отнася и за двата допълнителни бит-а

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: Emoxide   
Дата:   06-04-16 14:44

fast_eyebrow
Дата: 06-04-16 14:01

Къв олимпус, с тая матрица,колкото нокътя на кутрето ми, ку ще и 15000 мп резолюция да направят, се тая-сапунец!

При формат 3:2 на micro 4/3 матрица се получава точно кроп 2х
Т.е. при гъстота на матричката от 20MPix, то като се отреже до 3:2 става почти 18MP(5184x3456)
Следователно ако се вдигне до размер Фулфрейм, същата гъстота става към 72MPix

Т.е. новата хепотетична матрица на SONY ще е натъпкана от микроскопични пикселчета, дето ще са същата плява като боклучавите на OLY PEN-F

Аре да ми обясниш ФастБроу, как ще даде кой знае колко по-читава картинка от фатката на Оли снимащо в Hi-Res.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-04-16 14:46

Зависи двата допълнителни бита, какво са "скрили".Ако е нещо черно, бяло или шум (а то всъщност си е точно такова) дето е неспасяемо и аз ще трябва да се занимавам с него в съответния роу едитор, ами по-добре. Всъщност тези артефакти зависят точно от роу едитора как ще извлече информацията, те не са дефекти в самата картина, матрица или компресия. И няма нищо общо с пикселите, те си остават точно същите. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-04-16 14:48

Ми не мога да кажа, бе Емо! Я ти ми кажи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-04-16 14:51

i_v написа:
"14 бита нямат много общо с резолюцията а по скоро с градациите, което е също важно за камера от такъв клас, предвид целите за които се предполага че ще се ползва."

Всеизвестно е, че Сони прилагат гама крива още в RAW файловете, за да компенсират диспропорцията в начина, по който работят сензорите заради аналоговата си същност. Именно затова Сони могат да "набутат" 14 стопа динамика в 12 бита, а Канон едва успяват да натъкмят 11 стопа в 14 бита.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: Emoxide   
Дата:   06-04-16 14:54

Ами това, че матрицата ще е по-на широко в по-голямото тяло ще помогне за малко по-доброто охлаждане и ще прави от раз 70+ MPix картинка, без да се налага времето да спре, докато апарата снима [smile]

Но комуто са нужни подобни извращения - той да му мисли

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: PR0davaiko   
Дата:   06-04-16 14:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: i_v   
Дата:   06-04-16 14:58

Имаш информацията пиксел по пиксел когато RAW файла ти не е компресиран със загуби, когато е със загуби, в зависимост от алгоритъма, имаш приблизителна информация как да си калкулираш пикселите от съседните такива… има много и различни начени за компресия със загуби, така или иначе се получава тези артефакти(както chrisnoch е писал), загуби на фин детайл, микроконтраст….както искаш го наричай. 12-те бита ти помагат за по плавни градации на цветовете, което си личи най-вече личи при по-брутално заиграване с контраст и изравняване на светли и тъмни области.

Както и да е що Sony са го неглежирали това, значи не е нужно.



Публикацията е редактирана (06-04-16 17:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: i_v   
Дата:   06-04-16 15:00

Всеизвестно е, че Сони прилагат гама крива още в RAW файловете, за да компенсират диспропорцията в начина, по който работят сензорите заради аналоговата си същност. Именно затова Сони могат да "набутат" 14 стопа динамика в 12 бита, а Канон едва успяват да натъкмят 11 стопа в 14 бита.

chrisnoch , така е, но това не означава, че тези 2 бита, които АЦП-то и без това е свалило, са излишни [beer] .



Публикацията е редактирана (06-04-16 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: i_v   
Дата:   06-04-16 15:06

Ако някой е възприел, че се заяждам нещо със сони, не е така.

Просто не ми харесва когато големите фирми умишлено орязват разни функции, възможности, софтуер за да може да го пуснат в следващият модел, а ми е странно когато феновете казват „те са го направили за наше добро”, а като излезе следващият модел и въпросните работи вече ги има казват „еииии супер, пак са помислили за нас, ще си го купя”.

И не става въпрос само за сони или за фотоапарати.

Извинявам се за спама около нероден петко [beer] !

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-04-16 15:11

Не бе говорим си, докато го пуснат.Въргаляме локума в пудра захар, дет се вика.I_v битовете, по принцип, чии характеристики обозначават? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: kvakioh   
Дата:   06-04-16 15:14

Масово всички искат ФФ, никой поне един 100Мпикс PhaseOne не пожела. Досега във форума само такива неща, няма среден формат дигитален.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: i_v   
Дата:   06-04-16 15:15

хахаха....fast_eyebrow, ти изпитваш ли ме или се опитваш да научиш нещо?
Прочети за аналогово цифровото преобразува, ако нещо не ти е ясно питай.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-04-16 15:17

I_v, ти кръшкаш или не знаеш.

Но и при двете положения не изключвам факта, че може науча нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: i_v   
Дата:   06-04-16 15:27

Разрядността на изхода от АЦП-то на всеки пиксел в случая. 12bit ти осигоряват 4096 нива 14bit 16386, има лека разлика, но значеща ако разликата в нивата на квантуване са по големи от S/N, ако не допълнителните битове се явяват излишни(това е доста опростено казано), със сигурност помага за по плавни преходи и „по-гладък сигнал” и липса на хармоници причинени от квантуването.
Като си почнал прочети за Котелников, Фурие и цифрова обработка на сигналите….. много е интересно [beer] .



Публикацията е редактирана (06-04-16 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   06-04-16 15:32

Железен си,признавам! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: i_v   
Дата:   06-04-16 15:42

fast_eyebrow [beer]

Да ви е живо и здрави новото Sony, когато се роди!
Може някой ден и аз да си взема пак Sony , но не обещавам [smilie5].

П.П.
Преди близо двайсет години съм писал диплома работа в сферата на „Цифрова обработка на сигналите”, но малко по сложни работи от АЦП и ЦАП процеси, освен това съм писал и адаптирал програмно компресиращи алгоритми(със и без загуба).

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: georgioiv   
Дата:   06-04-16 21:34

i_v : не знам какво си писАл, ама дано не го работиш това. Резолюция (разделителна способност) е броя пиксели. Броя. Как компресирането намалява броя пиксели, би ли пояснил съвсем простичко.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: i_v   
Дата:   06-04-16 22:04

gorbi, хич не се претеснявай какво работя.

Резолюцията не се мери с броя пиксели, а с байер матрицата пък съвсем.

Никъде не съм писал, че компресията намаля броя пиксели.
Тва което си писал е доста опростено представяне на понятито за резолюция на сигнала и не съвсем вярно.

Най-простичко казано компресията внася грешка в отчета от всеки пиксел.
Имаш аналогов сигнал, един път грешка ти внася самата дискретизация(пикселите), втори път грешка ти внася квантуването(14 или 12 bit-a), компресията ти внася допълнителна грешка. Всички тези грешки са адитивни.
То тук ясно ли е?

Сега една задачка да насоча мислите в правилната посока: Една матрица 4x4 колко линии резолюция има и дали ще я има винаги?



Публикацията е редактирана (06-04-16 22:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: steeens   
Дата:   06-04-16 22:05

1/С = 1/О+1/М

Според тази формула, не е точно така.
П.П. Това за Горби го писах...



Публикацията е редактирана (06-04-16 22:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: i_v   
Дата:   06-04-16 22:09

steeens, тази формула вече е когато наслагваме системи с различна резолюция за да се сметне крайната.
Ние тук нищим още матрицата [smilie5]



Публикацията е редактирана (06-04-16 22:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: georgioiv   
Дата:   06-04-16 22:29

Бъркате понятията. Броят пиксели е крайно число и не зависи от времето, от вятъра, от космоса и от преобразователите на сигнала по пътя му от матрицата до процесора.

Броят пиксели - това е разделителната способност на матрицата или нейната резолюция.

Броят пиксели не може да зависи от никаква компресия, защото той си е толкова при включен и при изключен апарат. Това което получаваш като резултат в изходния файл, вече е комбинация от резолюцията на матрицата и всички фактори, които влияят на сигнала по пътя му от матрицата до процесора и после към паметта.

Резолюция в линии на милиметър има оптиката, не матрицата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »