Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: victory13   
Дата:   07-04-16 13:53

Ко? ... Не!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-04-16 15:41

А дали няма да е

[smile]
Въпреки,че на тоя не винаги трябва да му се вярва

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: chrisnoch   
Дата:   07-04-16 15:54

kvakioh написа:
"Повече като хора са Фуджистите, Сонибойз са само 2-ма и един напъващ се (fast нещо си, като fastfood)"

Пак се напъваш да вадиш някакви измислени стъкмистики. Недей! Не ти е по силите и ставаш смешен.
Също така се напъваш да снимаш с едно Сони тяло и нещо не ти се получава. Не е заради тялото!
"Сони бойз" (и "Сони гърлс") си имат отделен форум. Много малко от тях пишат тук - и то с единствената идея да просветят непросветените.
Ако пък си говорим за никове, то твоят е най-смешен, ква-ква! [smilie5]



i_v написа:
"Давам няколко примера от DPReview, който илюстрират ефектите от компресия и 2 бита разлика в RAW, със ясното съзнанние, че и техният тест не е напълно технически издържан, но показва нагледно това за което пиша:"

Дълбоко се съмнявам, че RawDigger може да разчете правилно сложната компресия на Сони, която се случва на няколко нива. Резултатите в графиките изглеждат съмнителни и по друга причина. Компресираният RAW на Сони дава приблизително два пъти по-малък файл от некомпресирания. Графиките показват, че компресираните файлове съдържат поне пет пъти по-малко информация. Това е просто невъзможно! Сони са едни от най-големите специалисти тази област, та не вярвам да се се изложили чак толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: kvakioh   
Дата:   07-04-16 16:35

Ночев, пак показваш, че Сонибой е диагноза, заяждането се поизтърка, бедното желание винаги да обидиш, принизиш или нагрубиш някой е признак на огромна слабост, знаем си те.
А форумчето за Сони като гледам активността, там пак са 3-4 Сонибойз и клакьорчета и хилави последователи. 10 пъти поне питах за какви ли не неща за Сони, досега отговори не видях като хората...Несериозна работа. Такава си остава вече трета-пета година.



Публикацията е редактирана (07-04-16 18:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: steeens   
Дата:   07-04-16 16:52

Диагноза или не, факт е че предлагат повече благинки от конкуренцията. И че пишат вече история... за ужас на хейтърите.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: i_v   
Дата:   07-04-16 16:59

chrisnoch, компресията в Sony-и ARW-тата не е нито сложна, нито има някакво мистично тайнство. Ползват си се съвсем нормални компресиращи алгоритми, но напаснати към хардуера и неговите особености, е има ... може би техни си добавки. Ако беше иначе, другите RAW-конвертори, освен тези на Сони, нямаше да могат да им четат файловете, което нямаше да е добре и за Сони.

Дори и Сони да го криеха, един път излязла програмата за конвертирана на RAW файла, много лесно може да бъде извлечен и репродуциран, това изобщо не е проблем....та да го крият. Затова всички като измислят нещо ново, веднага го патентоват.

В този ред на мисли RawDigger не е единствената програма, която успешно разчита сонишките Raw файло, но я използват за сравнение, защото вади разни данни които може да се ползват за сравнение. Другите RAW конвертори си вършат това дето им е работата и толкова ;)(не се занимават с глупости).

Ето и малко обяснения за компресиращият алгоритъм на сони из нета….аз не виждам нещо кой знае колко сложно:

http://diglloyd.com/blog/2014/20140212_2-SonyA7-RawDigger-posterization.html


https://photographylife.com/reviews/sony-a7-ii/3


http://www.rawdigger.com/howtouse/sony-craw-arw2-posterization-detection



Тези писания не ги давам с цел да цитирам изводите, които правят там(въпреки че съм съгласен с някой от тях, но не съм ги чел и проверявал подробно за да застана зад тях), а заради относително простото и ясно обяснение, как работи компресията.


Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: kvakioh   
Дата:   07-04-16 17:01

ЗАразна е явно диагнозата. Най-честите ползватели и върли на Сони тук са разочаровани от други марки- Канон, Никон и др и сега плюят яката с години върху това, което някога са ползвали, непрекъснато, а всичко е минало. Само тези разочаровани свръхнагло и най-долно потъпкват всичко що може като правила, морал, истини, за да си наложат личното си противоречиво мнение. Oсвен това редовно и жалко се пъчат, че видиш ли Сони били напред, голямата работа, да напред са, виждаме всички, някои дори ползваме, за да видим дали наистина е така, защото кой ще повярва на бЕсно куче с пяна на устата? Нещата може да са реалистични, но не би...А колко има разочаровани от Сони, ау.[smilie18]
ДА видим дали двата обектива за А7R, които получих днес ще бъдат покрити от тези 80Мпикс. ОТ 36 съм доволен, нещата трябва да се развиват.



Публикацията е редактирана (07-04-16 17:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: JohnyWalker   
Дата:   07-04-16 17:18

kvakioh, да не искаш да кажеш, че ако беше си задал въпростите относно Сони тук, щеше да получиш смислен отговор, щяха да те нахранят. Ако в Сони форума не са ти отговорили то е защото не са могли, но поне не са те изяли с парцалите.

Който с каквото иска да снима, избор голям. Но рано или късно всички, ВСИЧКИ ще минете на безогледални (не визирам Сони), по-простата причина че ДСЛР е ударил тавана и повече няма на къде да расте, за разлика от тепърва развиващата се ниша на безогледалките.

Вече войната не е Никон или Канон, а ДСЛР или Безогледален. И докато при Канон-Никон разликите са несъществени - има фенове и от двата лагера, то при новата война... нека да кажем, че ДСЛР е изгубил още преди войната да е започнала.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: kvakioh   
Дата:   07-04-16 17:22

Намерил съм си отговорите САМ! И тук питах за 1-2 неща, никой не каза нищо. Пример е дистанционното за А7R.
Единственото, което ми липсва при безогледалните е скоростта при заснемане на движещи се обекти. Но снимам рядко такива.



Публикацията е редактирана (07-04-16 17:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: steeens   
Дата:   07-04-16 17:26

kvakioh , притежател съм на Сони от няколко дни. Просто си взех това което ме устройва на разумна цена. Нито от Канон, нито от Никон съм разочарован, защото просто не са ми трябвали. Когато си взех ДСЛР нямах особени дилеми, защото само една марка ми отговаряше на потребностите. С времето нещата се промениха и сега просто взех следващия логичен избор...
[beer] [beer] [beer] [smilie5]



Публикацията е редактирана (07-04-16 18:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: kvakioh   
Дата:   07-04-16 17:31

steens, нито те познавам, нито казвам за теб, че си разочарован. Ако си мислиш, че за теб говоря, не е вярно.
Лично аз ползвам и съм ползвал Канон, Никон, Пентакс, Сони, Панасоник, Олимпус, Мамия, Ролей, Кодак и още няколко марки, но не от разочарование. [smilie7]



Публикацията е редактирана (07-04-16 17:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: steeens   
Дата:   07-04-16 17:58

Всъщност, и аз съм много доволен от всичко което съм ползвал до момента. Основната ми система е Пентакс, но не издръжах на изкушенията които предлагат Сони... Оказаха се повече отколкото бях очаквал...[beer] [beer] [beer] Та затова се почувствах засегнат...[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   07-04-16 18:10

Има неща, от които съм недоволен от сони, но те реално не ми пречат на снимането.А алфафорумът си е съвсем читав, там можеш да научиш не само за силните страни на тези апарати, но и за недостатъците им, и то тези, дето и най-големият хейтър тук не може да си изсмуче от пръстите. Но алфафорумът е висока топка, не е за всеки празно...думец ! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: Lycan   
Дата:   08-04-16 06:00

Така, така, практика му е майката :) Наскоро правихме едни тестове със сони-гърлс (те си знаят кои са :) та от темата ми стана интересно, аджеба, колко са 80 мегапиксела и как се понасят на талавизора и хартия?

Това може би не е най-подходящия кадър за такъв брутален ъпсайз, но избрах такъв заради интересните условия. Слънцето е почти директно отзад, блендата е затворена само един стоп. Отпред е един Годокс на пълна мощност, които видимо не достига. На обектива са завинтени 3стопа ND + лека дифузия филтри.

Картинката е гласена изцяло в конвертора. Luma, chroma, fringing и т.н шумопотискане е изключено.
Като резултат - нищо особено, обаче прилично поносимо.
Ще ми е интересно да погледна подобен напън от ILCE или друг байер :)


82,1megapixel

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: Simbon4o   
Дата:   08-04-16 09:24

Аз съм навит да пробваме :) имам под ръка един 90мм макро дето ще е близо до 90ката на фуджи предполагам. Трябва ни един а6000 и ке ги бориме. С А7 серията няма много смисъл да го правим. Също така ще е хубаво да вкараме в кадъра и малко финни цветни детайли [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: victory13   
Дата:   08-04-16 09:35

Некои ора не разбраха, че не трябва да се споменава презряната марка в тема за Марката ...
HTML, извинесебе... исеизтрий... с тоз презрян не-макро обектив...

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: simbon4o   
Дата:   08-04-16 10:07

Мне чисто технически ми е интереса :)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: Lycan   
Дата:   08-04-16 10:35

Икуивауент ;)

Само за протокола. От 16мп на 24 рязаната пушка не се познава че е вдигано.

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: Pac   
Дата:   08-04-16 11:33

Защо да няма смисъл сравнението с А7? Да не би изходът да е ясен заради по-големия сензор?... Не мисля. :) (това, ако говорим за 24мп А7-ци)

Реално колебанието на куп хора е точно между Фуджи и А7 серията на Сони.
Решението е трудно, щото едните са фул фрейм, пък другите хубави. :D



Публикацията е редактирана (08-04-16 11:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: chrisnoch   
Дата:   08-04-16 12:16

kvakioh написа:
"Ночев, пак показваш, че Сонибой е диагноза, заяждането се поизтърка, бедното желание винаги да обидиш, принизиш или нагрубиш някой е признак на огромна слабост, знаем си те."

Ква-ква, пак доказваш, че глупостта е неизлечима. [smilie5]
Случайно да обърна внимание, че ТИ започна да се заяждаш?
Хайде кротни се, пък си снимай с А7-цата колкото си можеш.



i_v написа:
"chrisnoch, компресията в Sony-и ARW-тата не е нито сложна, нито има някакво мистично тайнство."

Никъде не съм писал, че Сони компресията е някаква тайна. Просто се усъмних в графиките на RawDigger, защото противоречат на елементарната логика. По-горе обясних, че е странно в два пъти по-малък компресиран файл да има пет пъти по-малко стойности. Дори най-простите компресии работят по-ефективно!

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: kvakioh   
Дата:   08-04-16 12:33

Ночев, изначално е твоето презрение, което показваш редовно и с всички сили. Аз само констатирам дивата фенщина и отчаянието на Сонибойз от други марки, за да станат върли фенчета на едни четири букви. Спи спокойно[smilie19].



Публикацията е редактирана (08-04-16 12:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: i_v   
Дата:   08-04-16 13:24

chrisnoch, пак да поясня аз не претендирам за точност и прецизност на RawDigger, не съм изследвал и проверявал работата му, не намирам никъде мнения, че RawDigger не работи коректно, но не намирам и някаква обективна проверка дали работи коректно….

Резултатът от RawDigger изглежда реален, но не знам дали е така.
Относно графиката изглежда си ок, всяка графика (на 12 и 14 bit) е с по 10mp на всеки канал, тези на 12бита стабилно държат над 20к но интервалът м/у отчетите е по-голям и с по-голяма макс стойност, а тази с 14 е под 20к но е по-плътна(по-малък интервал). Тази на 12 бита си изглежда като типичен пример за по-голям интервал на квантуване на един и същ динамичен диапазон и по малък разряд на изхода на ACP-то. Сега такива графични репрезентации за големи интервали направени на малка графична площ с логаритмични скали….понякога лъжат и създава грешно впечатление, за който не знае къде точно да гледа. Но изглежда като че ли проверка по четност излиза… тоест и двете графики изобразяват един и същ брой пиксели(към 40м).

П.П. В закачките дето явно тук си имате за Sony, Мони, Бонбони…..;)….. не искам да се навирам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: kvakioh   
Дата:   08-04-16 14:01

Няма закачки, има редовно и целенасочено ясна, мощна, язвителна и октрита неприязън, граничеща с презрение от chrisnoch към масова част от хората, което си е само личен и негов проблем, но дълбок проблем.
Също има прекалено силно разочарование от дивите сегашни фенове на Сонита, защото са се уж прецакали преди с други марки. Пък тогава Сонита нямаше толкова, а съществуващите бяха недостижими.
Всички можем и усещаме и виждаме напредъка на марката спрямо фототехниката, няма нужда от "велики" напъни за да се покаже едно и също. Тъжно е. [smilie2] Няма просто тук изобщо, като цяло нещо по-навирано и натикано от Сони. [smilie5] Добре, че е предсказуемо всичко и нещата се знаят като реакции и емоции от феновете.



Публикацията е редактирана (08-04-16 14:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: i_v   
Дата:   08-04-16 14:28

kvakioh, карай го по-спокойно човек, поснимай малко…..ще ти мине… не се занимавай с глупости, при толкова много………. за правене(каквото там ти се прави).
[shtrak]

П.П.
За съжаление…..като гледам, събота и неделя се очертава, да не хубаво време за фотография
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Sony A7R III 80Mp скоро
Автор: kvakioh   
Дата:   08-04-16 14:37

На мен не ми пука, защото не ги мисля тия хора. Просто се наблюдава такава кисела тенденция. Освен това ми е преспокойно.
Винаги е добре за снимане, особено с дъждоустойчив апарат като А7R.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »