Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Фотографията може да е евтино хоби!
Автор: CDman   
Дата:   01-04-16 19:15

Още по-евтин вариант е снимането с десния бутон на мишката [smilie5]



Публикацията е редактирана (01-04-16 19:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията може да е евтино хоби!
Автор: bg2014   
Дата:   01-04-16 19:47

То всяко хоби е евтино. Зависи какво очакваш от хобито.
Не съм видял човек да разполага с малко, а хобито му да е скъпо.
Очакваш евтин резултат - снимай на воля със Смяна 8 без лента и се радвай.
Очакваш някакво развитие в бъдеще - заложи на по-нова и скъпа техника.
Повечето колеги ги е страх да надскочат себе си и евтиното хоби.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията може да е евтино хоби!
Автор: ЧЕПАТ   
Дата:   01-04-16 20:25

И любимата поговорка тук : кеф цена няма [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията може да е евтино хоби!
Автор: quazimodo   
Дата:   01-04-16 20:31

написа:

> И любимата поговорка тук : кеф цена
> няма [beer]

Хи-хи-хи, тази "поговорка" е валидна за всички хобита[smilie5]! Откакто видях минифреза (швейцарска) за изработване на детайли за модели на цена от около 11 000 лева, нищо не може да ме учуди[smilie5]
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията може да е евтино хоби!
Автор: batsali   
Дата:   01-04-16 20:38

В турция имало поговорка, която гласи, че чаршафа, с който те увиват преди да те закопат, нямал джобове... [cool]



Публикацията е редактирана (01-04-16 20:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията може да е евтино хоби!
Автор: Slivenski   
Дата:   01-04-16 20:42

Пичове, кеф цена няма, така е! Ама тия, дето са похарчили 15 бона за фототехника, да не си мислят, че са фанали Ансел Адамс за шушлека! Купете си Хасита за по 50-60 хиляди, обективи за още 3 пъти по толкоз, па тогава се фукайте.


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията може да е евтино хоби!
Автор: katysty   
Дата:   01-04-16 22:08

За мен фотографията наистина е най-евтиното хоби, особено като го сравнявам с други. Никой не споменава, че фотографската техника може почти да не е покупка, а по-скоро инвестиция.
Купил съм тела и обективи от базара за няколко хиляди и съм ги продал почти за толкова и като се замисля за 5-6 години снимане с каквото си поискам, съм похарчил не повече от 1000лв. Да не говорим, че в началото като преглеждах снимките на сайта влизах и в базара си бях направил система среден клас тяло + 4 обектива (всичките, които исках), снимах 2 години с тях и накрая като ги продадох се замислих, че съм на печалба. Буквално изкарах пари от това, че харесвам фотографията и си бях купил фотографска техника и обективи [smilie18] Даже не съм се стремил така да се случи, стана от самосебе си. [smilie18] И всичко е било неразличимо от ново и повече отколкото ми трябва. Стига да имаш малко свободни пари, които можеш да затвориш, ако или докато не ти потрябват.
Вярно телата се обезценяват, но пак много зависи.
На сегашните времена има камери като Canon 40D на 20K кадъра без следи от употреба за 350лв. Тези дни го гледах в базара, че ми трябва второ тяло.
За обективите няма нужда да споменавам, че закупен от базара себестойността му в почти всички случаи остава същата и след 2 и след 5 и след 10 години.
А за един айфон примерно даваш 1000лв и след 2 години го продаваш за 200.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията може да е евтино хоби!
Автор: PhotoBo   
Дата:   01-04-16 23:05

Tова за кефа, че цена няма си е така, но не бива и да се гледа все дали ще сме на печалба или загуба, когато инвестираме средства в хобито си. Примери много има и могат да бъдат дадени... Дали ще е скъпа фото техника, автомобил, телефон, въдица, храна, жена и т.н. все тая... Това, което ме дразни в хората често е, че са на крайностите, особено когато мнението на останалите не съвпада с личното. Нека не забравяме, че това са само вещи (без жената), а всеки разполага според възможностите си и според това колко е склонен да плати за любимото си занимание, без значение от резултата... Или иначе казано - грешно е да се обявява някой за балък щото е дал една торба пари за техника, която иска или дори не може да използва или пък скоро ще бъде обезценена. Всеки има право да избира за себе си - дали ще си плати дебело за фото техника или ще мине с телефона. Същото е за всякакъв тип вещи, пък и услуги...има и евтини варианти има и скъпи, нито едните клиенти са будали, нито другите. Няма някой задължен да избира само от едното. За един неразумна покупка може да е едно, за друг - друго. Живи и здрави да сме, а тия пари са за харчене, щом ги има и се изкарват. Обратния вариант е по-неприятен...

"...чаршафа, с който те увиват преди да те закопат, нямал джобове... "[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията може да е евтино хоби!
Автор: venelinvvv   
Дата:   02-04-16 08:37

Приятелката ми вика "ти си луд да забиваш толкова пари" (нали за нас 1000 лв са си хиляда лева. Не правиме по 5 бона на месец) И в това време си взе iphone, който е по-скъп от апарата и 3те ми обектива... Което iphona не е хоби, а нужда в днешно време. Ми извинявам се, ако някой иска да се размине със 100 до 200лв. няма да стане. За фотографията, като хоби, ако си инвестирал 2000лв. не е нищо. Някой ще кажат "да той изкарва кой знае колко на месец" ... ми не! Взимам нормална заплата, като за стандарта на България ;) Просто събираш и инвестираш (не харчиш или хвърляш, а инвестираш) в нещо, което те прави щастлив. ;) Аз от години бях на работа, вкъщи, кафета, бар и на работа. И се чувствах некви никво, но от както се зарибих по това нещо се преродих. Та впр. е КОЛКО СТРУВА ЩАСТИЕТО ТИ ? ;) ПОЗДРАВИ

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията може да е евтино хоби!
Автор: CaracolStudio   
Дата:   02-04-16 09:50

Ако фотографията ви се струва скъпо хоби купете си мотор и пак ще си говорим :) .А най-скъпото хоби е да живееш в България .

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията може да е евтино хоби!
Автор: ЧЕПАТ   
Дата:   02-04-16 14:22

Смисъла на хобито го виждам в удоволствието, та затова голямото ми уважение е за хората, които се забавляват и го могат и с две и с двеста. Често чувам мнения, че е твърде скъпо да си купи човек техника. А всъщност не е, ограничението е другаде ;) нямам никакво съмнение, че всеки има право да се кефи както му е добре. И е точно така, малко се вълнуват от апарата на Бресон, гледат се кадрите! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията може да е евтино хоби!
Автор: Slivenski   
Дата:   02-04-16 14:34

И е така, и не е така! Не можеш да правиш модна фотография, например, с техника за 1000 лева. Но пък можеш да си правиш кефа и да правиш прилични снимки и с телефон за 100 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията може да е евтино хоби!
Автор: batsali   
Дата:   02-04-16 14:43

Ако искаш всичко да ти е ново и/или купешко, ще е скъпо винаги. Някои неща можеш да си направиш сам, някои обаче не.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията може да е евтино хоби!
Автор: ЧЕПАТ   
Дата:   02-04-16 15:11

Говоря за хоби! Най-смисленото е работата да носи максимално удоволствие, но професионалистът може би добре знае мак да харчи за техника, поне натрупания опит го ориентира сериозно. Аз купувам фото джаджи заради удоволствието да поснимам, независимо от спорната стойност на резултатите [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията може да е евтино хоби!
Автор: Slivenski   
Дата:   02-04-16 16:13

Е, да... Точно, че като хоби може да е евтино. Но ако се търсят професионални резултати, вече и инвестицията набъбва. :-))

Отговори на това съобщение
 Re: Фотографията може да е евтино хоби!
Автор: zlatko_zlatev   
Дата:   03-04-16 10:01

Ресурса във фотографията не са парите на фототехника. Някой по-горе бе споменал думата -инвестиция. Чудесен пример - обективите лайка за м-система. С навлизането на безогледалките и развитието на дигиталната линия на м-системата цените на старите обективи скочиха драстично. На имащите - честито.
Да се върна към темата. Основния ресурс във фотографията е времето.
Времето комбинирано с ентусиазъм е печелившата формула.
Липсата на скъпа техника е оправдание.
Примерни комбинации тяло-обектив/и могат да се предлагат при конкретни знание, какъв тип фотография ще се прави.
За стрийт фотография изсискванията са минимални.
Виж за птичарите си е необходима по-сериозна инвестиция.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »