Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 CANON FD обективи
Автор: prodanov   
Дата:   30-03-16 14:34

Здравейте
Имам намерение да закупя следните обективи:
Търся следните обективи:
Canon FD 24mm f1.4 L
Canon FD 28mm f2.0
Canon FD 35mm f2.0
Canon FD 50mm f1.2 L
Canon FD 85mm f1.2 L
Canon FD 135mm f2
Ако някой има впечатление, моля да сподели.
Ако има за продан също споделете.
Благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: CANON FD обективи
Автор: camelasign   
Дата:   30-03-16 14:36

200/2.8 е готин също

Отговори на това съобщение
 Re: CANON FD обективи
Автор: georgioiv   
Дата:   30-03-16 14:37

Проданов, трябваше да се сетнеш Купенов, с тия теми [smile]

Междудругото си има секция базар за тая работа с купуването...

Иначе и аз си търся всички тия, ако има за без пари някой да продава, да ми пише на лични [smilie5]

Мога да споделя за любимия си FL 55/1.2, но гледам че не е в списъка...

Отговори на това съобщение
 Re: CANON FD обективи
Автор: PR0davaiko   
Дата:   30-03-16 18:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON FD обективи
Автор: Simbon4o   
Дата:   30-03-16 19:52

Имам и кадри без турбото. Иии ако се намерят части за тях или счупени тук таме където моите са здрави бих купил това онова :).

Последните три са невероятни обективи! Ако се намерят в добро състояние и на нормални цени(не колкото и повече от автофокусните модели) са страхотни инструменти в комбинация с едно А7(или А7нещоси). Бих могъл да кажа, че за времето си 50ката и 85цата са били най-добрите в тези мм и дори по днешни стандарти са МНОГО добри. Моите имат някои кусури(удари, драскотини по лещи, децентрирания...) и въпреки тях много ме радват. 50 и 85 са едни от първите обективи в класа си с асферични елементи, което поражда едни особени кръгове в бокето, на днешните обективи с асферични лещи едва в последните отуси не личат тези неща. Явно обработката на асферичните лещи е по-специфична и е много трудно дори днес да се направи перфектно.
85цата има версия преди L, която е още по-скъпа и малко по-добра в някои отношения. По-скъпа изработка е с 9 ламелна бленда(не 8 като на Lката), повече метал в механиката и вероятно по-прецизно изработена като цяло. Лошото е че цената на ползван такъв обектив е неоправдаваща възможностите на обектива, по-скоро колекционерски е.
50ката я има като обикновен 50 1.2 FDn, но той няма асферичен елемент и при сравнението, което правих не само това е разликата. Оптичната схема е различна и частите са невзаимозаменяеми. Асферичната леща позволява и на 85цата и на 50ката да са напълно използваеми на 1.2 без халиране.
135цата - страхотно стъкло. Много мазен дефокус, добри покрития на лещите, държи контраст и цветове, остър още от 2.0 дори на 36мп. Единствено аберира повечко в контрастните области, но се чисти. Освен това е компактен и лек като за 135 2.0.

Всички са с голям мазен ход на фокуса, истински кеф за фокусиране.

Останалите от списъка съм им гледал ревюта и не са ме впечатлили толкова, че да се засиля да ги търся.

55 1.2 и 55 1.2 асферикал са принципно по-остри от 50ките по крайщата на кадъра. Но бокето на 50 1.2 L е най-доброто по мое мнение. Различава се от останалите, които правят почти едно и също. За мен от 1.2ките тази е била най-добрата навремето. Също и една от най-сложните оптически - асферични лещи, плаващи елементи... нетипични неща дори за повечето съвременни обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON FD обективи
Автор: Binjo_o   
Дата:   30-03-16 20:08

Симбончо ама бивале сега така , току що им вдигна цените до ибейски висини. И без това има тука некои дето ги продават все едно са органи за трансплантация [smilie5]



Публикацията е редактирана (30-03-16 22:54)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON FD обективи
Автор: Simbon4o   
Дата:   30-03-16 20:15

:) те тука никога не са били евтини. Макар, че не е като да няма алтернативи. 1.4 е само половин стоп по-малко от 1.2 и един самянг 85 1.4 е доста близо до канона, намира се лесно и евтино. 50ки има модерни с АФ близки по поведение и по-ниски цени. Всичко е въпрос на гледна точка, мен ми допада работата с тях и усещането като цяло. Ръчния фокус обаче не е за всеки.

Отговори на това съобщение
 Re: CANON FD обективи
Автор: bg2014   
Дата:   30-03-16 21:15

Canon FD 50/1.8.
Мислех да го ползвам с преходник за Никон, но плановете се променят. Свободен е. Ако представлява интерес?
Не знам дали е нов или само така изглежда?
https://photo-forum.net//i/1973391




Публикацията е редактирана (30-03-16 21:22)

Отговори на това съобщение
 Re: CANON FD обективи
Автор: Binjo_o   
Дата:   30-03-16 21:22

Шегувам се бе[smilie5]
Самянга 85мм/1.4 е наистина много готин и според мен.
Доста повече от "много добро за парите си" [smile]

Само се чудя Проданов жена си ли ще продава или тъщата за всички тези обективи. Лично според мен са малко в повече всичките накуп [smilie5]
Например 28 мм е малко странна дължина, отделно че май точно Канон ФДн нещо не е станал. Нито широко нито за портрети, некво странно.
135мм също ми бяга от смисъл. имам го само за колекция заедно със още един цайс но са ми странни дължини. [smile]
24мм е почти широк, но виж 17мм е това което трябва. мисля че го продава един пич ( Фанджаби) дори в момента. Симбончо трябва да го знае, и обектива и пича [smile]



Публикацията е редактирана (30-03-16 22:44)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »