Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Ново БГ списание ФотоArt
Автор: Dora93   
Дата:   29-03-16 21:15

Излезли са два броя от нова българско амбициозно списание за изкуство и фотография с това име. Някой да знае откъде могат да се купят броевете?
 Re: ФотоArt
Автор: Dora93   
Дата:   29-03-16 21:48

Никой ли не знае нищо? 136 страници списание на луксозна хартия, не сладникава любителска профанска фотография, а обзор на истинско стойностно изкуство и автори. Цената както разбрах била 20лв.
 Re: ФотоArt
Автор: EvaJor   
Дата:   29-03-16 21:54

Че къде има информация за това списание? И два броя -това е някаква свръх потайна медиа...освен ако не става въпрос за Фото Арт ревю на Чалдъков...
 Re: ФотоArt
Автор: Dora93   
Дата:   29-03-16 22:08

Видях две снимки от него и корицата във ФБ профила на Алла Георгиева, която има свои снимки вътре и е получила броя от издателката, но не знае къде се продава. Имаше доста питания от хора, които също се интересуваха.
 Re: Ново БГ списание ФотоArt
Автор: Volkovski   
Дата:   29-03-16 23:07

Dora93 само аз ли разбирам от думите ти, че любителите( непрофесионалистите , които снимат за удоволствие, а не за да изкарат пари за насъщния) са профани, чиито снимки са нек'ви сладникави... неща?!? [smilie10] Действително ли каза това,или аз нещо не съм разбрал?!?[smilie11] Би ли дала конкретни примери за "истинско стойностно изкуство и автори" според теб? Бих желал да видя точно какво рабираш под тези термини( линкове към конкретни снимки). Само се надявам да не ми покажеш нещо подобно на недоразуменията( монтажи от 2 или повече неясни,нефокусирани, безидейни снимки), които видях в профила ти. Приеми горното не като плоско заяждане , а като желание от моя страна да бъда леко ограмотен теоритично. [smilie3]

 Re: Ново БГ списание ФотоArt
Автор: lamerko   
Дата:   29-03-16 23:29

Volkovski: като се има предвид явно клубно-частното разпространение на въпросната медия, за която само Dora93 знае (дори чичо Гугъл си няма на идея) - може би :)
 Re: Ново БГ списание ФотоArt
Автор: Dora93   
Дата:   29-03-16 23:43

Купете си списанието и ще видите. Ако си го намеря и аз, ще ви покажа.
 Re: Ново БГ списание ФотоArt
Автор: lamerko   
Дата:   29-03-16 23:51

То хубу, ама като НЕ се продава? :)
 Re: Ново БГ списание ФотоArt
Автор: kireto_a   
Дата:   30-03-16 00:16

ха тамън се зарадвах ама то не било това дето било. Фото АРТ, за кратко ФАРТ :).

то проблема на фотоманията беше, че в един момент от "профанско" стана много възвишено и артистично и послучаят го отнема тихомълком барабар с парите за абонамента на хората. профаните не го схванаха и ги глобиха за простотията им.

та да стискаме палци, би било хубаво да има списание за фотография.
 Re: Ново БГ списание ФотоArt
Автор: jonkobg   
Дата:   30-03-16 00:18

Volkovski,
Такива сте. Това че не сте чели списанието е още едно потвърждение!
Аз например отвреме-навреме изкарвам някоя снимка (почти) на фокус, но смятам повече да не се повтаря.
 Re: Ново БГ списание ФотоArt
Автор: Jk.freeman   
Дата:   30-03-16 00:25

Всъщност какво се случи наистина с Фото Мания...???
 Re: Ново БГ списание ФотоArt
Автор: lamerko   
Дата:   30-03-16 00:34

Спря някъде преди около година. До колкото знам върнаха парите за абонамените, но 3-4 месеца въртяха с някакви измислени проблеми с разпространители, като се има предвид, че списанието все още го има налично де що книжна борса има :)
 Re: Ново БГ списание ФотоArt
Автор: Dora93   
Дата:   30-03-16 00:56

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/1936481_10154204877304767_282743342279211...



https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfl1/t31.0-8/s960x960/12496006_10154204879004767_693117


 Re: Ново БГ списание ФотоArt
Автор: colorphoto   
Дата:   30-03-16 01:02

То това пък е един кадър.....
 Re: Ново БГ списание ФотоArt
Автор: Dora93   
Дата:   30-03-16 01:05

Корицата е кадър от пърформънс на Боряна Росса.

ПП: Сега забелязах, че е застанала в Христова поза, така както го рисуват на кръста. Присъстват и раните.



Публикацията е редактирана (30-03-16 01:12)
 Re: Ново БГ списание ФотоArt
Автор: chrisnoch   
Дата:   30-03-16 02:29

Страшен артЪ, няма що! И е много важно да присъстват и раните!
На лошата фотография вероятно вече й викат фотопърформънс! [smilie5]



Публикацията е редактирана (30-03-16 04:22)
 Re: Ново БГ списание ФотоArt
Автор: localhost   
Дата:   30-03-16 02:35

chrisnoch: [smilie24]

както и кирето писа по-горе това си е ФАРТ [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Ново БГ списание ФотоArt
Автор: EvaJor   
Дата:   30-03-16 04:50

Не са, не са върнали парите за абонамента. Обещаваха във фейса, мейли писаха ...и накрая спряха да отговарят.
 Re: Ново БГ списание ФотоArt
Автор: e-mil   
Дата:   30-03-16 06:31

Автор: Dora93
Дата: 30-03-16 01:05
"ПП: Сега забелязах, че е застанала в Христова поза, така както го рисуват на кръста. Присъстват и раните."


Изобщо не напомня за кръста дори при най-голямо въображение. И раните са на различни места. Има далечна прилика с някои от картините със Св. Себастиан, но най-вероятно си е някаква нейна идея без общо с религията.
 Re: Ново БГ списание ФотоArt
Автор: Dora93   
Дата:   30-03-16 07:32

@chrisnoch: Ха-ха, баш от теб не очаквах такава вопиюща изява на невежество! И то при положение, че уж се родееш с изкуството. Поне в собствените си очи.
 Re: Ново БГ списание ФотоArt
Автор: Dora93   
Дата:   30-03-16 07:39

@e-mil: Да, възможно е да е плод на въображението ми и да не е търсено подобно внушение от авторите (пърформънса обикновено е колективно изкуство).
 Re: Ново БГ списание ФотоArt
Автор: zlatko_zlatev   
Дата:   30-03-16 08:26

Не се карайте.
Адски трудно е да се прави печатно издание за фотография в условията на българския пазар.
Дали в момента се издава такова?
Проявете уважение към труда на хората и не правете генерални изводи от една корица.
Аз бих си го купил заради стимула.
Полезна информация би била - откъде?
 Re: Ново БГ списание ФотоArt
Автор: J0R0   
Дата:   30-03-16 08:46

Преди време участвах в журиране на един конкурс. Трябваше да изберем най-добрите снимки от няколко категории. Стигаме до Портрет и там не щеш ли сред куп качествено изпълнени портрети се мъдри снимка на Путин, от протоколна пресконференция, избляскана фронтално с вградената. Колегите като виждат почват да припадат от кеф и гласуват с макс точки. Е, не можах да ги убедя, че известността на човека от снимката не прави добрата фотография.
Както и не успях да убедя един мой много близък приятел че обекта на снимката не прави пейзажа. От 20 години ми показва ужасно заснети върхове по обяд, които само той си ги различава един от друг. Но живее със самочувствието, че е велик пейзажист, защото е обиколил Хималаите, Памир и не знам кои планини още.
Та със сигурност няма да убедя и Дора93, че модерността на пърформанса (театъра, концерта) не е непременно гаранция за добра фотография.
Всеки си има своята религия.
Аз обаче като атеист смятам, че фотографията е преди всичко работа със светлината. Особено пък постановъчната фотография.
Фотос - светлина, графос - рисуване, останалото е като да снимаш смешна табелка и да се чудиш що хората не го оценяват. Еми ОК, надписът е смешен, но не словото е изразното средство във фотографията.
 Re: Ново БГ списание ФотоArt
Автор: Dora93   
Дата:   30-03-16 08:49

Aбе, хора, изкуството не е картинка. Проумейте първо това!
 Re: Ново БГ списание ФотоArt
Автор: J0R0   
Дата:   30-03-16 09:02

Изкуството като цяло не е само това или само онова.
Обаче отделните жанрове си имат своите си изразни средства.
Танцът - движенията на тялото, музиката - ритъмът и подредбата на тоновете, живописта - подредбата на цветовете, литературата - работата с думите, а фотографията - работата със светлината.
Не ли?
Иначе разбира се от думи можеш да направиш и картина,и скулптура и фотография, но това няма да е качествена литература.
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.