Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: muu   
Дата:   29-03-16 18:55

днес имах удоволствието да снимам с апарата няколко часа. експономертията му е перфектна, автофокуса също. комбинацията от Д5 + 200-500/5,6 никор е страхотна. в този сив ден на ауто исо снимаш от ръка без никакво замисляне. преди обяд снимах в доста сумрачна обстановка с никор 500/8 /който е без вр/ и на ауто исо на 1/8000 и нямах никакви грижи. в сравнение с д4с и исото и автофокуса са по-добре. трябва да отбележа че детайла на картинката е най-добрият на който съм попадал от репортерска камера. сравнения с камери от типа на д750 не са на място поради много по омазаният детайл на д 750. видях и бандинг на исо 80 000. в първият момент мислех ритуално да си прережа вените, но после се сетих че никога не съм снимал по работа над исо 6 400, та го преживях. снимките в серия с 200-500 при режим 3д проследяване при разпознаване на лица бяха впечатляващи. камерата е перфектна за спорт, пилчари и репортери.тя е и направена за такива потребители. накрая сложих един 70-200/4вр г и се почуствах като със сапунерка в ръка. вдигаш апарата, снимаш и винаги има фокусирана , ясна и остра картинка с правилна експонация.камерата е забележителна и с ясното предаване на ярките зони в кадъра.изкривените и пробити ярки детайли май остават в миналото. за съжаление нямах възможност в сивият и мрачен ден да я пробвам на пейзаж с небеи залез примерно. не виждам какво повече мога да искам от такъв апарат освен безшумен режим при работа с нормалният визьор, но за целта той трябва да стане електронен.
личното ми мнение е че ще дойде след година - две и про безогледалката на никон и ще е на Ф байонет...

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: NNT   
Дата:   29-03-16 19:06

"сравнения с камери от типа на д750 не са на място поради много по омазаният детайл на д 750. "

Предупреждавайте за такива бомби, защото може някой да се задави от смях!
[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   29-03-16 19:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: pumabg   
Дата:   29-03-16 19:31


https://photo-forum.net/static/forum/2016-03/vudp3857.JPG


http://s16.postimg.org/or5z5ur11/u_1118435295_krika.jpg

Нещо такова или как? [thankyou] [smilie5] [smilie18] [smilie5] [smilie18] [smilie5] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: pumabg   
Дата:   29-03-16 19:32

Саше, саааааше, Саше... Парата брат никога не е била критерий! Но е силно оръжие срещу глупаците! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: muu   
Дата:   29-03-16 19:35

хм, краденето на снимки не е ли наказуемо? пума :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: Simbon4o   
Дата:   29-03-16 20:34

Абе всичко много хубаво ама динамиката си трябва. Иначе е една камера за бързо снимане в джепег. То и без това сватбарите масово се ориентират към по-леки машини и този клас май ще остане само за репортажи на статив.

ПС понеже цветовете били проблем - проблем са на който го мързи да обработва. Жълтия каст или какъвто и да е каст се оправя с няколко корекции на кривите.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: boni   
Дата:   29-03-16 20:38

Симбончо, не ми обяснявай дали ме мързи като имам за оправяне 1000+ кадъра и не става със синхронизация, защото в различните светлинни условия иска различни корекции. Въобще не става въпрос за мързел, а за инвестиция в свободно време.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: kjey   
Дата:   29-03-16 20:59

Този експеримент на Едуард Стелмах го бях постнал тук преди 3 години, ама много малко хора му обърнаха внимание тогава, а той проблема си е сериозен когато работиш професионално и си цениш времето.


Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: boni   
Дата:   29-03-16 21:02

Именно. Едуард е човек, на който може да се вярва, а и аз имам достатъчно опит - не говоря на изуст. Има камери, които на хартия не са идеални, но просто ти пестят времето.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: Simbon4o   
Дата:   29-03-16 21:11

Автор: boni
Дата: 29-03-16 20:38

Симбончо, не ми обяснявай дали ме мързи като имам за оправяне 1000+ кадъра и не става със синхронизация, защото в различните светлинни условия иска различни корекции. Въобще не става въпрос за мързел, а за инвестиция в свободно време.


Ами и това го има, но и зависи от стила на работа. И понеже става дума за цветове(доста субективно нещо е възприемането им) аз съм бил винаги еднакво доволен от Д800, Д700, 5д3, д5000, пентакс К30, сонита разни... и какво ли още не. Просто на моя уъркфлоу е без особено значение какво излиза от камерата понеже винаги го променям доста. Правил съм си и микс от камери на едно събитие и става още по-сложно, но пак с някои базови настройки съм успявал да вкарам нещата в пътя без особено усилие.

Разбира се и натоварването ми е много по-малко от твоето! Възможно е ако се вкарам в твоя филм да ми се променят вижданията за нещата. Та да не е мързел думата съгласих се :).

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: boni   
Дата:   29-03-16 21:16

Прочети на Едуард статията:) Интересна е.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: muu   
Дата:   29-03-16 22:41

бони, да те питам - никон пикчър контрол ютилити ползваш ли? имам чуство че "проблемите" са за тези дето работят с адоб конвертори...[smilie3]



Публикацията е редактирана (29-03-16 23:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: steeens   
Дата:   29-03-16 23:15

Тази статия ли?


Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: hose   
Дата:   29-03-16 23:28

и аз щях да попитам дали проблема с цветовете не може да се оправи с къстъм пичкър контрол или някой от тези профили - http://nikonpc.com

а иначе аз лично смятам, че ако можеш да снимаш, спокойно можеш вече да работиш в директен джепег, особено събития и подобни, а роу-вете да си ги държиш като застраховка… или ако решиш че искаш нещо по-специално за даден кадър
разбира се всеки сам си преценява

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: boni   
Дата:   30-03-16 00:18

Ами като трябва да работиш голям обем от снимки адоуб конверторите нямат аналог. Профили съм си играл да слагам в апарата, забавно е, но имам нужда от РОУ.
D3/D3s нямат проблем с цветовете и Адоуб конверторите. Перфкетни са.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   30-03-16 00:29

В статията на тоя пич Едуард, портретите му с канона накрая пък червенеят, според мен.Вижте му лицето на русия, дето е на плажа.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: muu   
Дата:   30-03-16 00:30

бони, смисъла на профила е точно при работата с голям брой кадри. тогава конвертора ти отваря кадрите с предварително зададеният профил от апарата и ти само ги обръщаш в тиф /или джипег/. профила не е за играчка а за да може да снимаш точно както искаш да ти изглеждат кадрите, без да ги ръчкаш един по един. за целта конвертора трябва да "отваря" профила, а никонските конвертори го правят. за разлика от ацр ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: boni   
Дата:   30-03-16 00:35

Да, знам много добре. Но не могат да се сравнят като възможности и производителност с Лайтрум.
Пробвал съм повечето профили, имам и заредени в D3s.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: colorphoto   
Дата:   30-03-16 00:53

Хора,нали Декември месец и аз писах тука за мои кахъри с цветопредаването на Никон Д-610 и тогава се сетих за прочетената преди година и нещо тук статия на Едуард Стелмах,ама името му не си спомнях.....

Добре е описал Стелмах положението.

Ми прав е Бони отвсякъде.



Публикацията е редактирана (30-03-16 00:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: colorphoto   
Дата:   30-03-16 00:58

muu: Уви май не са проблемите само с адоб конвертори,иска се повечко нагласяне и с никонския софтуер.

Измъчена работа![smilie2]



Публикацията е редактирана (30-03-16 01:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: hotsnail   
Дата:   30-03-16 01:01

бони сигурно си пробвал CaptureOne на PhaseOne.

Доста интересно е и май точно за цветове е много напред от Адоби. Доста хора твърдят че цялата им обработка на РОУ е просто по-добра от Адоби.

Имат и функккции за работа с много фйалове. А ергономично на два екрана с много картинки е по-удобен от лайтрума значително.

Ето тука сватбен фотограф какво е писал за C1

https://fstoppers.com/education/why-i-switched-lightroom-capture-one-wedding-editing-94145

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: colorphoto   
Дата:   30-03-16 01:07

Не е ли по-удобно апаратите /особено по-читавите/ да изкарват добри цветове БЕЗ да се налага да се бави и кьорави човек после на всеки кадър?!

Хич не ме грее ако има и хиляда софтуера за изнервяне и бавене ПОСЛЕ,ако не дава читаво цветопредаване според предварителните настройки!

Винаги си настройвам апарата за картинка по мой табиет ПРЕДВАРИТЕЛНО,защо да си губя времето и нервите ПОСЛЕ при конвертирането на стотици файлове поединично заради ИДИОТСКИ цветове?!


Това дето писах е трудно за възприемане от хората,които снимат без да настройват предварително нищо,разчитайки на РОУ конвертора,но за тях всъщност приключението е да преработват с часове всеки кадър с някой софтуер,докато за мен удоволствието е снимането и взаимодействието с обектите и събитието.

Разни хора - разни идеали.....



Публикацията е редактирана (30-03-16 03:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   30-03-16 01:26

Пич, какво има да му настроиш на един RAW, файл предварително като цветове,че ми стана интересно?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: localhost   
Дата:   30-03-16 02:03

явно не сте работили с профили на камерата много :)
Особено веждата.

Аз си настройвам профил примерно:
- портрет
- без шумоподтискане
- автоматичен бял баланс
+ разни други неща и си ги запазвам в камерата.

После в оригиналния канонски конвертор си излизат едно към едно с текущите настройки и RAW и JPG изглеждат по един и същ начин.
Същото се получава при lightroom-а с доста повече цъкане.
Но вие явно сте хора с повече време (без Бони) и плъзгачите ви влекат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »