Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: boni   
Дата:   30-03-16 16:30

Пълен размер можете да свалите от тук и да прецените става ли за печат, не става ли...: http://bonibonev.com/uploadfiles/albums/PDPD4e268a95bffe2/80908.jpg




Публикацията е редактирана (30-03-16 16:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: demiman   
Дата:   30-03-16 16:36

Абе не знам кво си мерите .... ма го правете бързо, докато не е дошъл Пумата ... че ше ви разплаче веднага [cool] [smilie5] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: boni   
Дата:   30-03-16 16:38

Чудя се да започвам ли със сценичните:) Ама сега разцъквам 1Dx mkII, та малко по-късно:)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: muu   
Дата:   30-03-16 16:57

бони, не те разбирам заяждаш ли се?!? кое не разбра? че е снимано на 1/8000 и диафрагма 8! на по ниска осветеност от тази дето си постнал с глобуса или че финалният размер на който може да се отпечата с добро качество е чуствително по голям? какво искаш да кажеш, че д3 е по добър фотоапарат, или че твоят фотоапарат си е по-добър? със сценични снимки точно мен трудно ще ме шашнеш. а ако е въпрос аз и с Д2х навремето снимах перфектна сценична фотография, ама това хич не го прави апарат по-добър и с повече възможности ;) ... пък ако ти е неприятно че ти писах в темата , споделих и моите впечатления от камерата и качих някакви картинки - ми да ми го бе писал в лсто снощи, да не ти цапам темата.

да ме прощаваш , ако има нещо... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: localhost   
Дата:   30-03-16 17:01

boni: качи същата снимка с 1Dx-a на 25600 и 51200 ако можеш?

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: boni   
Дата:   30-03-16 17:04

Не, не се заяждам никак даже. Просто точно с този кадър на 1/8000 и в този размер няма как да покажеш чудеса за нисък шум.
D3s не е по-добър, писал съм горе, напротив, но при такива условия не може да има особена разлика. Пуснал съм директно сравнение до 102 000исо + роу файловете и се вижда изоставането на Д3с с 1/2 стоп.

При 1/8000 и бленда 8 също не те разбирам как осветеността е по-ниска от тази при мен, при условие че съм снимал на 1/500 и бленда 5.6

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: boni   
Дата:   30-03-16 17:06

Localhost снимах го, но съм подписал, че нямам право да показвам, защото бройката е предпродъкшан.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: localhost   
Дата:   30-03-16 17:07

така си и помислих да го еВа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: boni   
Дата:   30-03-16 17:30

Видимата разлика между Д3с и Д5 е при много ниска осветеност - шумът в много тъмните области е по-добър при Д5, както и липсата на бандинг, както и АФ разбира се. При нормална осветеност разликите са минимални.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: katysty   
Дата:   31-03-16 02:51

Темата за цветопредавaне и профили (picture controls при Никон) ми стана много любопитна.
В частност мнението на бони, което гласи, че моделите с висока динамика след Д3/Д3с нямат добри цветове и как някой е сменил Д3с с Д800 и Д4 и накрая се е отказал от тях заради това.
Никон не твърди ли, че всички модели след въвеждането на picture controls с еднакви настройки изкарват еднакви цветове.
Вече стана ясно, че при снимане в raw тези настройки са валидни само ако се ползва никонски конвертор.
Какво същност може да определя цветопредаването на дадена камера освен нейния софтуер?
Другото, което не разбирам е, защо един конвертор преобазува еднакви RAW файлове от различни камери по различен начин.
Ето пример с D90 и D300, които с еднакви настройки в JPEG дават на практика идентични цветове, следователно би трябвало да е така и при RAW файловете, но след тяхното конвертиране с ACR, кадърът от D90 остава с непроменени цветове, докато при D300 те са значително различни.
И още един въпрос, като се говори в ревюта и текстове за Nikon picture controls, често се споменава, че има опция профилите да се разменят между различните модели.
Това ме кара да се питам има ли разлика между еднакви профили с еднакви параметри при различните камери.
С две думи ако прехвърля примерно Standart профил със saturation+2 от D300 в D90 ще бъде ли различно от това просто да избера Standart профила на D90 със saturation+2.


https://c2.staticflickr.com/2/1702/25539503593_205f775a38_o.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: colorphoto   
Дата:   31-03-16 04:12

Аз мисля че преди софтуера да определя цветопредаването на камерите,както ти пишеш,е от значение и самата матрица и процесора и чак тогава софтуера.

Софта евентуално го надграждат,но сензора и процесора си остават в дадения модел.

За разликите в цветопредаването на обективите да не отваряме въпрос че е дълга тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: bpavlov   
Дата:   31-03-16 05:24



Никой не се сети, да пита чичо Боян, какво мисли по въпроса ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: colorphoto   
Дата:   31-03-16 05:39

Понеже "чичо" Боян работи баш с никонска техника и различни тела е ползвал ще е хубаво да сподели по въпроса,още повече че преди беше писал интересни констатации от своя опит май точно за тези неща,които сега се обсъждат.[smilie3]



Публикацията е редактирана (31-03-16 05:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: uzsree   
Дата:   31-03-16 12:39

@bpavlov

ще съм благодарен за включване по темата за цветовете!

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: Saxon   
Дата:   31-03-16 13:18

Той беше писал в една тема преди време, че цветовете на Д3 и Д700 ги няма вече в новите модели

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: uzsree   
Дата:   31-03-16 13:36

Пробвах това с picture control от nikonpc, верно работи ама никонския софтуер е за мазохисти. Толкова лагава програма за фотообработка няма друга. Иначе ми хареса профила за Fuji S5, мноко як цвят става, ама го няма в роу.

Трябва да правя всичко или в NX-2 или с batch да експортна nef/tiff със съответния picture control и да го импортна във Lighroom/Captrue One.
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: sasko_stamatov   
Дата:   31-03-16 13:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: uzsree   
Дата:   31-03-16 13:51

имам предвид Capture NX-2, отдавна не го бях ползвал и снощи специално го инсталирах, бях забравил какво дърво е.



Публикацията е редактирана (31-03-16 14:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: hose   
Дата:   31-03-16 16:56

muu - защо минваш през Capture NX-D>NX2>jpg

относно профилите - могат да се заредят директно в апарата, но честно казано не дават чак толкова големи разлики - както илюстрациите в привюто - наскоро ги бях тествал, и.. се разочаровах малко
а също така много малко свободни позиции има - поне д90

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: Komitoff   
Дата:   01-04-16 09:20

Снимки на високо ИСО

http://www.dpreview.com/samples/2934449035/nikon-d5-real-world-low-light-high-iso-samples

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: stzz   
Дата:   01-04-16 11:16

............пикселоброенето вече не е на мода, сега на исомеренето му е времето.
............ фотографията не е това което беше, вече може да се рисува и с тъмнина!

[smilie5] [smilie18] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-04-16 14:08

Аз съм на пълно съгласен с Бони относно темата за цветовете.
Същото са ми го споделяли предимно фотографи които снимат хора. Където всяка грешка в цвета се забелязва веднага.

При смените ми от Канон на Никон и обратно когато снимам портрет абсолютно съм за това което изкарва Канон още на момента в роу без никаква обработка.

Когато снимаш природа или диви животни тези разлики често нямат практическо значение. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Първи впечатления от Nikon D5
Автор: dilomski   
Дата:   01-04-16 14:53

написа:


> Когато снимаш природа или диви
> животни тези разлики често нямат
> практическо значение. [beer]

[beer] И моделите не циврят като шарпиш, а вместо това искат гладка кожа и никакви бръчки и пъпки...скука.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »