Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: viara123   
Дата:   21-03-16 22:04

А за варварите сам не знаеш колко си прав. Оп, пардон!

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bogdanov   
Дата:   21-03-16 22:07

Чета и немея... вие кон на живо виждали ли сте бре? Давате ли си сметка колко време човек и кон са си били необходими един на друг? Конете са силни, красиви, благородни и интуитивни животни. Функцията им не е определена в последните месеци. Те сътрудничат на хората от векове. Какво предлагате, розови полички ли да им обуем? Били ги товарили... кокошки ли да товарят? Защо според вас мощността на автомобилите се измерва в конски сили? Някакво неловко объркване цари в главите на съвременният човек. На Арденският тежковоз да забраним да тегли, на холщайнера да скача, на френския рисак да бяга?, На
Да сложим на всички породи червило и да ги мажем с плажно масълце... А кучето няма да лае и да хапе, защото е нехуманно според няколко НеПеО-та. Май съвсем се оляхте. Гледали ли сте кон? Аз съм гледал. Нямате представа какви грижи и каква любов е нужна за да спечелиш доверието му. Коня съчетава в себе си сила и грация, кураж и изящество, лоялност и решителност, могъщество и пълноценност. Това са качества, които липсват на много от нас, ама видиш ли някак от самосебе си знаем кое е добре и за тях. :))) Конете бягат, скачат, теглят, водят битки, това е част от техният живот, за разлика от розовите зайчета. (които по принцип са белички, но с лека безамонячна червена боя за коса, могат и розовички да станат)
Уверявам ви, че индийските "слончета" и с по-големи тежести биха се справили с лекота. За разлика от нас.
А нито Гецата, нито Сираков, нито 100 баири са ги товарили тези бетони в каруцата. Те само ви показват как да използвате фотоапаратите си по предназначение. Хайде бъдете здрави!

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   21-03-16 22:09

"истинността на казаното няма отношение към компетентността на говорещия" това не е велика максима , а глупава минима..и да, надявам се и ти да ме разбра [smilie3]
и.. щях да пропусна , но зад кадър го има и това:

https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1458590557_IMG_4015.jpg


а то е същото каквото стои и пред кадър но с обратен знак

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: 5co   
Дата:   21-03-16 22:10

Традиционалистите.
Айнщайн е казал, че интелектът е способността да се променяш.
В Европа никой 5 пари не дава за традициите на другия, а е най-привлекателното място в света.
Милиони хора си оставят традиционалистките общества и се запътват към нея.
Замислетесебе!

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: radikyokushin   
Дата:   21-03-16 22:13

bogdanov написа:

> Чета и немея... вие кон на живо
> виждали ли сте бре? Давате ли си
> сметка колко време човек и кон са
> си били необходими един на друг?
> Конете са силни, красиви,
> благородни и интуитивни животни.
> Функцията им не е определена в
> последните месеци. Те сътрудничат
> на хората от векове. Какво
> предлагате, розови полички ли да
> им обуем? Били ги товарили...
> кокошки ли да товарят? Защо според
> вас мощността на автомобилите се
> измерва в конски сили? Някакво
> неловко объркване цари в главите
> на съвременният човек. На
> Арденският тежковоз да забраним
> да тегли, на холщайнера да скача,
> на френския рисак да бяга?, На
> Да сложим на всички породи
> червило и да ги мажем с плажно
> масълце... А кучето няма да лае и да
> хапе, защото е нехуманно според
> няколко НеПеО-та. Май съвсем се
> оляхте. Гледали ли сте кон? Аз съм
> гледал. Нямате представа какви
> грижи и каква любов е нужна за да
> спечелиш доверието му. Коня
> съчетава в себе си сила и грация,
> кураж и изящество, лоялност и
> решителност, могъщество и
> пълноценност. Това са качества,
> които липсват на много от нас, ама
> видиш ли някак от самосебе си
> знаем кое е добре и за тях. :)))
> Конете бягат, скачат, теглят, водят
> битки, това е част от техният
> живот, за разлика от розовите
> зайчета. (които по принцип са
> белички, но с лека безамонячна
> червена боя за коса, могат и
> розовички да станат)
> Уверявам ви, че индийските
> "слончета" и с по-големи тежести
> биха се справили с лекота. За
> разлика от нас.
> А нито Гецата, нито Сираков, нито 100
> баири са ги товарили тези бетони в
> каруцата. Те само ви показват как
> да използвате фотоапаратите си по
> предназначение. Хайде бъдете
> здрави!

А ти цигански кон на кушия виждал ли си? И какво общо с фотоапаратите има това?

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   21-03-16 22:15

Способноста да се носиш по течението всеки безмоторен я умее[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: viara123   
Дата:   21-03-16 22:16

Никой кон няма нужда от човек или от "сътрудничество" с него. И ако забраниш на тежковоза да тегли, надали ще изпадне в депресия.
И си набий в чутурата, че конете, както и останалите животни НЯМАТ функция.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: mmjm   
Дата:   21-03-16 22:18

viara123, [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: sherbit   
Дата:   21-03-16 22:19

А админа махна темата ми за Динко (оня дето знае английски перфектно). :)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: marrio31   
Дата:   21-03-16 22:20

Този празник доста се изврати,главни участници са цигани и това е основния проблем,нямат жал към животните,четохте ли какво е станало на 19.03.16
https://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1560769




Публикацията е редактирана (21-03-16 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   21-03-16 22:20

Тъй стаа,кът си избираме жените по хубост![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: batsali   
Дата:   21-03-16 22:22

Рисковете на професията. Пожарникарите също търпят поражения при изпълнение на служебните си задължения, но не мразим огъня, защото ги е опарил.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: Gecata   
Дата:   21-03-16 22:23

В Европа никой 5 пари не дава за традициите на другия, а е най-привлекателното място в света. А бре, за това ли правят по 4-5 международни фолклорни фестивала годишно вече и във всеки малък град?
Начетох се на глупостите ви днес, и ми идва в повече оставането в темата.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: radikyokushin   
Дата:   21-03-16 22:24

Gecata написа:

> "истинността на казаното няма
> отношение към компетентността на
> говорещия"
това не е велика
> максима , а глупава минима..и да,
> надявам се и ти да ме разбра [smilie3]
> и.. щях да пропусна , но зад кадър го
> има и това:
>
> https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1458590557_IMG_4015.jpg

>
> а то е същото каквото стои и пред
> кадър но с обратен знак

Глупаво е това, което пишеш и начина, по който спориш, но го разбирам, защото няма какво да кажеш по същество [smile] .

Относно кадъра - щеше да е същото, ако на него имаше и един кон с тояга, да ги налага тия юнаци [smilie5] , да видим тогава дали щяха да са така ухилени [smilie18] [smilie18] [smilie18] .

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: viara123   
Дата:   21-03-16 22:26

Е те ухилени заради арматурата. И щот ги снима Гецата[smilie5]



Публикацията е редактирана (21-03-16 22:28)

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   21-03-16 22:27

"Конче,айде ако обичаш,най-учтиво те моля,остави за малко пасането на тревица,да потеглиш ралцето ,да насеем 5дка картоф,или от хуманни чувства,те сменям с трактор"[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: nemchev   
Дата:   21-03-16 22:30

бля, бля, бля.....Гецата е яхнал метлата а Сираков му приглася...горко ни като нация...аре малко по-кротко...кон вързан за зил, натоварен с кафяви....от кога това е традиция...иначе ям кюфтета, коне съм виждал, даже ме е ритал кон. И във фамилията ми имаме касапи и знам как се колят животни...обаче това не е традицията на тодоров ден. ай много ви здраве.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: viara123   
Дата:   21-03-16 22:33

Боли го фара кончето за картофите ти

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: marrio31   
Дата:   21-03-16 22:33

https://www.youtube.com/watch?v=SaD8GTHMpe0

https://www.youtube.com/watch?v=1r9Fc6t-CbY

Да,тъжна картинка.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: batsali   
Дата:   21-03-16 22:39

Апропо, има толкова цигани на тия събития, защото циганите имат и ползват коне и каруци повече от другите българи. Колата иска пари за гориво, коня пасе трева. Да, грозно е да видиш някой да си бие животното на улицата, но като му го отнемеш и го глобиш го лишаваш от помощник в и без това мизерното му битие. Никой не мисли за човека, а това говори за доста по-сериозен проблем от насилието над животни - пишман родолюбците и правозащитниците смятат циганите за по-низши от животните. Интересно как за "нормалните" хора валидно оправдание е "народа е изнервен от гадното българско ежедневие и му писва понякога", но ако става дума за цигани - те са просто цигани, това им е гена, господ толкова им е дал...

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: marrio31   
Дата:   21-03-16 22:43

Я обясни по-точно как ще му вземат коня,трябва със жандармерия да идат да го вземат,те нямат страх вече и скачат и на полицията,изпусната работа[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bairi100   
Дата:   21-03-16 22:50

Абе като се загрижихте за животинките,знаете ли ,че от няколко години евросубсидиите стимулираха шепа хора да разорат безкрайни декари по милата ви родина и унищожиха неизброими количества животинки,техните местообитания,синурите,дет крепяха почвата-тя се втурна в деретата.Де сте бе!Не ви виждам по кърищата.А чували ли сте за палене на стърнища(така и викат на природата по масмедиите)-цели региони бяха опожарени,нееднократно и опозорени.Де сте,че се оглеждам,ама освен децата ми,никой не виждам да го е еня.Да земете да пуснете пренаселването и да подкрепите някое реално кътче със живот в BG-то!В момента,докат си тренирате животнообичливостта.А колко дървета засадихте тая есен?А знаете ли,че те после дават подслон на някоя животинка?Дават,ама ако ги обгрижите десетина годинки поне и се застраховате,че съседа няа мине след вас с козичките или резачката[smilie18] Ша има бая трева да опасете преди да научите отде духа вятъра и как му се противостои!

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: bogdanov   
Дата:   21-03-16 22:58

viara123, дори "чутурата" ми има някаква функция, какво да говорим за животните... Опитвам се да не обиждам никого. В прав текст ти казвам, че съм имал кон, почти съм убеден, че съм се грижил за него в пъти повече от колкото някой се е грижил за теб. За това съдя по отношението му към мен и околните хора... не беше подобно на твоето. Питам те виждала ли си кон на живо или изграждаш представите си за това животно от телевизията и от разговори със съграждани? Бъди сигурна, че ако един кон или куче не извършват дейността за която са създадени, трупат в себе си излишна енергия, която ги прави разрушителни, тоест изпадат в своеобразна депресия.
radikyokushin, сигурно си афектиран от частен случай. Кон и каруца е поминъка на повечето цигани. В някой цигански фамилии конят стои по-високо в йерархията от жената. Ако търся позитив във възприятията на тази общност, със сигурност ще го открия в отношението им към конете.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: boxer   
Дата:   21-03-16 23:02

А датчаните имат традиция да трепат тюленчета.
Не е православно, така да знаете.
Трябва да се уважават само православните традиции.

Отговори на това съобщение
 Re: За тричането и Тодоров ден
Автор: nemchev   
Дата:   21-03-16 23:02

Богданов, колко пъти върза коня си за камион? да го тегли де, не за да пасе...или за каруца пълна с циментови блокове? От чисто любопитство питам.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »