Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-03-16 11:01

" Пробвай - снимай 10 секунди експозиция и ще видиш как плескането на затвора е чак в края на снимката - тогава какво да ти размаже....то вече не се експонира сензора."

Така е, затова винаги при пейзажи със статив включвам електронното перде. През останалото време си е изключено и си шляпам.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: georgioiv   
Дата:   18-03-16 11:07

Къде има в менюто на некс 5, щото моето няма зъбни колела а картинки, чист некс 5 е... ?

Някой да е пробвал широкоъгълните приставки за 28/2 - че си е добро предложение с двете приставки.. Сравнително добро :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: uri64   
Дата:   18-03-16 11:09

EvaJor написа:


> За Sony FE 24-70mm четох ревю във
> фотокафе, че има известно омекване
> по краищата..Моля някой, който го
> има да сподели..Привлече ме
> постоянната бленда, това не е ли
> по-добър вариант от 28-70?

Да, има го това омекване. Все пак мисля че е по-добър от 28-70 но човек трябва да си реши какво съотношение цена/качество може да понесе на база това, какво ще се снима преобладаващо.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   18-03-16 11:31

gorbi написа:
> Къде има в менюто на некс 5, щото
> моето няма зъбни колела а
> картинки, чист некс 5 е... ?

Объркал съм се. Няма го на 5-цата чистата. Чак в 7 и 5N. Аз много си го харесвам е-схтъра както е описал Жорката и мислих по спомен от много отдавна, че го има и на 5, ама на няма. [smilie2] [smilie2] явно остарява машинката,колкот и да си я харесвам. Иначе май на Setup т.е. оная кутия с инструменти седи....



Публикацията е редактирана (18-03-16 11:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: steliyanstoyanov   
Дата:   18-03-16 11:31

....



Публикацията е редактирана (18-03-16 15:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   18-03-16 11:34

steliyanstoyanov има смисъл от А7р, защото сензора е като на Д810 а цената му е 1/4 от Д810....то и а7 ако вземеш за 1000-1400 лева пак ще прави по-добри пейзажи от кой да е кроп ДСЛР. А 1400 лева са доста под това за ДСЛР фул фрейм и все пак е и по-лек от фул фрейм Д600 например.

Има смисъл и ако се използват малки твърди обективи дори да са от ДСЛР. Затуй и 24-70 ми седи странно в дискусията то и 14/2.8 е доста голям. Аз мисля 10-18/4 Сонито да ползвам за подобни походи, но дори си мисля да са с кропка А6000 за да ми е по-леко. 10-18 става и на А7 от 13 до 16мм и има и тоя вариант

ПП Май е популярно за подобни неща А6000 (или друга кропка малка) със Самянг 12/2. Самянг 12/2 е наистина компактен обектив и с компактното тяло е много голяма разликата.



Публикацията е редактирана (18-03-16 11:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: steliyanstoyanov   
Дата:   18-03-16 11:54

....



Публикацията е редактирана (18-03-16 15:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: EvaJor   
Дата:   18-03-16 11:57

Просто го имам Самянга, заради това. Иначе не бих отказала да си купя и широк светъл за сонито, стига да има какъв....

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: EvaJor   
Дата:   18-03-16 12:05

Благодаря.
Тъй като не следя тенденциите при Сони-дали има шансове да анонсират някакво друго нормално варио тази година, ако си чел...?

Това "образа е и с известни компромиси" силно ме притеснява - почти 2000 лв и компромиси...:(. И самото тестване -ще го взема от Варна, където обикновено има по една, макс две бройки от даден обектив.

Познавайки себе си и уменията си, на този етап не мога да си разчитам да тръгна само с твърди обективи, няма да се справя. Но ако знам, че до година например ще изкарат ново варио- бих изчакала...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: EvaJor   
Дата:   18-03-16 12:30

До 2-3000 лв за обектив, който е добър е ок като цена за мен. Стига да има такъв. Т.е., не държа непременно на 28-70, нито на подобна ниска цена, но именно това омекване при 24-70 ме плаши.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: Binjo_o   
Дата:   18-03-16 12:38

Зумовте са така, трудно и скъпо е да направиш обектив 16 -80 който да няма разлики на широко и дълго че и да е светъл отгоре на това. За това китовия е стабилозиран. Съмнявам се Цайс да са постигнали идеалният зум с равномерна острота по целоят кадър. Но съм виждал почти идеален твърд, който е добър по целия кадър.
Просто това е явно недостаък на зумовете. На широко и отворено си омеква.



Публикацията е редактирана (18-03-16 12:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: simbon4o   
Дата:   18-03-16 12:42

24-70 цайса както вече казах е пръчка.

Тествай преди да купиш, имам роу файлове от него и е по крив от 28-70 ... абе само дето е много по скъп. Във варна има къде да пробваш и да прецениш за себеси.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: Binjo_o   
Дата:   18-03-16 12:44

Това което казва Симбончо това е лошо, макар и очаквано до някъде

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-03-16 13:17

Лично между 24-70 и 28-70 бих предпочел втория.Ако ще се дават пари като за първия, то по-добре да се дадат тия същите пари за 16-35.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   18-03-16 13:21

Ами за нормално варио пуснаха преди месец 24-70/2.8, той е като никона и канона новите 5 хиляди лева....вероятно ще е много хубав ама поне за мен идва малко скъп. За туй писах за Тамрон щото не е ужасно далече от скъпарските обктиви като качество, а е на 1/3 от цената. ако ми трябва подобно варио това е обектива за фул фрейм поне за моя бюджет.

Има сигма 24-70, която позлвах и е приятна оптически, не е нещо велико, но става и е доста бюджетна и компактна едновременно. Трябва ти ЛА-ЕА4 адаптер за нея (с ЕА3 не фокусираше точно моята бройка. Канонския вариант пък не съм го пробвал)

Ако ще искаш подобни обективи се оглеждай за А7м2 поне защото ако ги вземеш на сони или канон байонет има вариант за АФ без да има огледало. Пък и А7м2 има стбаилизация, което е полезно. Лошото е, че е по-тежък А7м2 и се доближава до Д600 като маса.



Публикацията е редактирана (18-03-16 13:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-03-16 13:22

Но всъщност предпочетох третия, най-добрия вариант за себе си- 28/2. Понякога ми липсва, обаче нещо по-широко, 15-18 мм

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: brutas   
Дата:   18-03-16 13:27

"обмислям да си взема Sony A7. Основна причина-да тежи по-малко при ходене из планините."

Ами няма да тежи кой знае колко по-малко, а ако използваш адаптери и обeктиви на Никон, хич няма да има разлика в теглото.



Публикацията е редактирана (18-03-16 14:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: axlastro   
Дата:   18-03-16 13:39

За съжаление Сони нямат обективи на нормални цени (без 28/2), каквото и да говорят фенбойс тук. Аз също харесвам сони и дори може да си купя А7 скоро ако успея да събера парички.

Но! Това важи за ВСИЧКИ фул фрейм тела - широките обективи за тях са по-скъпи и по-големи и тежки. 17-40 канонския работи мисля на сони прилично, нека да кажат хората които ползват, но е слаб в краищата и зависи от бройката. Имаше скоро тема от колега, който търсеше хем широко, хем светло, хем малко за А7. Е няма такова.

Варианти има, но всичките са половинчати - я 10-18 канонския пак за кроп, работел на еди какви си милиметри, я на сони 10-18 и той ставал от еди къде си до еди къде си. Това са компромисни решения, които за хора умеещи да обработват ( като Simbon4o) и хора с повече излишни пари (Hotsnail) не са кой-знае какъв проблем - първия може и с буркан от лютеница да снима добре, а втория сигурно си е купил 16-35 между другото но му тежи и не го носи навсякъде).

За бедни хора а6000 + 12/2 не е лош вариант. А ако се гледа базара редовно може да изпадне и 10-18 на смешни пари (марвесссс :))

Смислено е и А7R с някой як канонски обектив като 16-35 / 2.8II, защото както е известно дори и на сони маниаците най-добрата оптика в този клас се прави от Канон. Най-добрите канонски тела обаче са Сони :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: EvaJor   
Дата:   18-03-16 13:41

Смятах тялото -около 430 гр и обектива малко повече или около килограм. Имам едно Манфрото, което носи до 3 кг и самото то е под 1 кг. Мисля, че ще се справи добре с апарат+ обектив до 1 кг. Това, моето Манфрото не се справя с никон + да кажем 16-85 или поне не мога да изправя нито една секция.
Сега ходя с един статив Вангард, който е около 2 кг и половина. Или, поне килограм и половина печеля от статива. Груби сметки.

И липса на лична дисциплина, естествено. Имам към никона няколко обектива - широки, дълги, светли и т.н. и слагам, докато вече няма място в раницата... Ако към сонито има само един, няма да има какво да пъхам.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: Binjo_o   
Дата:   18-03-16 13:43

Това последното мнение не е сериозно. Осезаема е разликата в тегло и размери[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: EvaJor   
Дата:   18-03-16 13:44

Не знам защо, но и аз оставам с впечатление, че всяко решение дотук (може би с изключение на това 24-70/2,8, което струва 5 000!! :( ) е по-скоро компромисно, отколкото напълно удовлетворяващо.

Благодаря ви за мненията.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: steliyanstoyanov   
Дата:   18-03-16 13:47

...



Публикацията е редактирана (18-03-16 15:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-03-16 13:53

То там не е много по-евтино.Пък и обективите не са кой знае колко по-малки



Публикацията е редактирана (18-03-16 13:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: steliyanstoyanov   
Дата:   18-03-16 14:00

....



Публикацията е редактирана (18-03-16 15:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: georgioiv   
Дата:   18-03-16 14:05

То тогава по-добре да погледне м4/3 :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »