Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Питане за обективи за Sony A7
Автор: EvaJor   
Дата:   18-03-16 08:19

Здравейте,
Имам Nikon 7100 с няколко обектива, но обмислям да си взема Sony A7. Основна причина-да тежи по-малко при ходене из планините. Ще се използва за пейзажи. Видео и макро не ме интересуват. Въпросът е в обективите:

Sony FE 24-70mm f/4 OSS Vario-Tessar T* ZA
или
Sony SEL 16-70mm f/4 VARIO-TESSAR T* E ZA OSS
или друг???

И какви възможности имам за:
1.Светло и широко варио. В краен случай светъл и широк твърд обектив за Сонито.

2.Използване на никонските обективи на това сони- например 50 мм/1,8 или Самянг 14 мм/ 2,8 за Никон -има ли адаптери и какви?


И последен въпрос- Сони А7 има ли фокус пийкинг, че не мога да намеря инфо?

Нямам точно определен бюджет.

Благодаря за отговорите. Панасоник, Фуджи или Олимпус не са приоритет, поне засега.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: Binjo_o   
Дата:   18-03-16 08:30

Има пиикинг без звуково потвърждение. Има и адаптери за Никон като е желателно да е управляващ блендата за Г обективите.
Към чуденето може да добавиш със всички сили и т.н. китов 28-70мм който на старо съм го виждал тука за около 500лв иначе нов >900
http://www.kenrockwell.com/sony/28-70mm.htm



Публикацията е редактирана (18-03-16 08:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: realnoncho   
Дата:   18-03-16 08:35

16-70 e обектив за кроп камери, А7 е фулфрейм.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: EvaJor   
Дата:   18-03-16 08:37

Какво означава пийкинг без звуково потвърждение- само оцветява на екрана или?

За Sony FE 24-70mm четох ревю във фотокафе, че има известно омекване по краищата..Моля някой, който го има да сподели..Привлече ме постоянната бленда, това не е ли по-добър вариант от 28-70?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: EvaJor   
Дата:   18-03-16 08:38

Пуф, досадно. Това не бях го видяла...

Sony FE 24-70mm f/4 или 28-70? Друг вариант?



Публикацията е редактирана (18-03-16 08:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-03-16 08:42

За пейзажи помисли и за 7r, в базара наислизаха няколко изгодни. Едното за 1300лв. Фокуса му е по-бавен, шумно е като снима, но матрицата е като на Д800Е. Идеално е за портрет и пейзажи.

28-70 китака често излиза за 350лв. И те са му много, но да кажем че става...

Адаптери има всякакви, ако вземаш директен към никон търси с контрол на бленда(ринг) и стойка за статив.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: EvaJor   
Дата:   18-03-16 08:51

Ще огледам за Сони 7Р. "Шумно е като снима"- това какво означава- шум по матрицата или като звук [smile]

Проблемът/ въпросът е по-скоро в обективите...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: axlastro   
Дата:   18-03-16 08:59

Като звук на затвора - хлопа повече. Не е толкова зле обаче.
Самянга ще може да се ползва и е добър за пейзажи. Един познат хвалеше и Сигма 20-40 2.8 - намира се за около 500 лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: Simbon4o   
Дата:   18-03-16 09:04

Абе зле си хлопа :). Чува се яко и има разазване в снимките с кекав статив на скорости около 1/100. Но като цяло съм доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-03-16 09:05

Имаш и вариант сони 28/2. Към 700 лв. нов. Иначе най-добре сони 16-35, но е доста по-скъп и голям.В същия ценови диапазон е батис 21/2.8, също е автофокусен, малък е. А7 има електронен затвор, който доста редуцира вибрациите, което е ок при снимане на пейзаж, знам, че предимно пейзажи снимаш.



Публикацията е редактирана (18-03-16 09:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   18-03-16 09:06

Звук. Първото поколение А7 апарати имат доста шумен затвор, като гилотина пляска

Един съвет ако можеш разгледай ги в магазин или още по добре с някой познат от тук или алфафорума

За пейзаж аз бих препоръчал някакъв твърд обектив. Най-евтин и горе долу подходящ е 28/2. Отделно че е доста по лек от зум.

Самянга е страхотен на а7 имам го все още, макар да си намерих по-интересни за мен опции. В ъглите е мек дори на а7 а на 36МП сигурно ще изглежда по-зле. На тая ширина обаче опциите са доста скъпи и доста малко. Сони 16-35 е по хубав поне на а7 но е бленда 4. Има много хубави канонски обективи които могат да работят с адаптери дори с АФ, но и те са на брутални цени. Тамрон 15-30 е по-евтин и е може би най-удачен особено на Канон байонет

Никон не са много добре с 50мм обективите от край време. Ако имаш предвид последния с мотора Г той горе долу става, Предния Д без мотор освен за някакви ефектни снимки не знам, много е мек на 1.8



Публикацията е редактирана (18-03-16 09:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: r_rusev   
Дата:   18-03-16 09:09

Шумно като звук. 24-240 хич не е лош въпреки 10х. Фокус пийкинга е доста "широк" и не винаги е удачен.


Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-03-16 09:10

Всеки момент се очаква фойтлендър да пуснат хубави малки на 10 мм, 12 мм и 15 мм за маунта, и те също ще бъдат добър вариант.Но ще бъдат ръчно фокусни.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: EvaJor   
Дата:   18-03-16 09:15

G версията е петдесятката.

Основно за пейзажи ми трябва, при това-за мотаене из планините. При туристическа фотография, около морето и т.н. ще си мъкна никон-а.

Самянг-а -ок, само дето не мога да му сложа филтри. А имам комплект на Лий и не ми се купуват други. За широкото ми се искаше нещо в диапазона под 20 мм, ако е възможно и с бленда 2,8-за звезди, естествено, но и да мога да закача филтри, ако се наложи.

Или търся:
добър варио обектив за сонито - в диапазона именно на 24-70 или подобно;
широк и светъл пак за сонито, по възможност под 20 мм. Ако няма - ще помоля за линк за добър адаптер -Самянг никорски - Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: EvaJor   
Дата:   18-03-16 09:17

А, това би било добре -15 мм, например. Особено ако ще позволява и филтри -за разлика от Самянга

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-03-16 09:19

Пфф, не съвсем.Има резба за навинтване на филтри, но има и вграден сенник, който не се маха и системи с държачи тип кокин или лий няма да стават на тия фойтлендъри.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: EvaJor   
Дата:   18-03-16 09:19

Фокус пийкинга ме интересува основно за фокус стакинга :) -при търсене на по-голям ДОФ.
Защо не е удачен?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: EvaJor   
Дата:   18-03-16 09:21

Ясно, благодаря. Ако има читав адаптер Самянг никонски -Сони, този вариант би бил по-добър за мен, може би- така или иначе ще карам без филтри.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   18-03-16 09:52

за самянга ако можеш да му контролираш блендата с пръстен (имаше нещо особено май с никон?) ти трябва най-глупавия и евтин преходник.

прост адаптер

или малко по-скъпо

Адаптер с контрол на бленда за G обектив

Първия е една проста тръбичка и повече от 10-тина 15 лева не си струва.

Има някакви никонски адаптери с контрол на бленда и Аф ама са много нови и малко противоречиви са за сега впечатленията от тях.



Публикацията е редактирана (18-03-16 09:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: pstoev   
Дата:   18-03-16 10:15

fast_eyebrow ;A7 има електронен затвор..че къде е...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   18-03-16 10:28

pstoev на А7 е електронно предно перде и в менюто му казват електронен затвор и мисля, че е на зъбното колело някъде 3 4-а страница

на А7с, А6300, А7р2 има тих затвор което значи изцяло електронен затвор и пак го има нейде в менюто ама аз не снимам с тия камери и няма идея къде точно.

и двете електронни пердета имат предимства и недостатъци. Предното ел перде е удобно за намаляване на вибрациите.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: EvaJor   
Дата:   18-03-16 10:30

Благодаря. Остава големия въпрос с голямото варио кое/ какво да бъде [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: pstoev   
Дата:   18-03-16 10:43

да намерих го, ама вместо двойния звук на некс5 е с единично тракане...ефекта е почти никакъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-03-16 10:46

Да, наполовина по-малко вибрации. Малко ли е?[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   18-03-16 10:57

фасте вибрациите са ан нула! Защото вибрацията е след снимката! Освен ако не пукаш в серия реално предното перде елиминира вибрациите от затвора на горе долу таман 100%. Пробвай - снимай 10 секунди експозиция и ще видиш как плескането на затвора е чак в края на снимката - тогава какво да ти размаже....то вече не се експонира сензора.

Ева сложен избор е нормалния обектив. Аз гледах напоследък за подобни и единствено Тамрон 24-70/2.8 ми изглежда по-добър от другите от отва дето чета като ревюта. Сигмта 24-105 някъде я хвалят другаде я плюят.

сонешките 24-70 и 28-70. 24-70 е по-добре за пайзажи, но трябва да го тестваш доста обстойно при закупуване дали оптиката му не е децентрирана - има подобни оплаквания от този конкретен модел. Дори да го тестваш и да е перфектен пак образа е с известни компромиси. Има много хубав контраст ама май дето пишат по ъглите не е особенна радост. Не е лош обектив ама за цената която му искат.....на А7 бях горе долу доволен от 28-70 като за китак, ама на А7р май е доста мек.

Тамрон 24-70/2.8 e този дето ми харесва и е 1600 лева от Германия, 1800 тук. Много добър оптически, но може и да нямаш хубав АФ с евтините А7-ци от първото поколение ако и да го купиш на Канон байонет с хубав адаптер (има един китайски адаптер Deo Saker Falcon Lite около 200$, дето може и да работи добре ама там за всеки модел обектив трябва да се гледа, щото с някой е добре с други не. Ачо във Алфафорума тества някои обективи и е писал впечатления)

За сега реално съм се отказал от нормален зум. Имам си един 16-50 китак на А6000 за някой път ако иска апрата да влиза в джоба и толкова.


ПП Пстоев некс-5 също има електронно перде и е много полезно при ниски скорости, защото елеминира вибрациите. Можеш на 1/50 да снимаш от ръка примерно без стбиализация с повечко внимание. Въобще некс-5 е доста яка машина и много добре сглобена. Малко остаря ама пак снима и то не лошо



Публикацията е редактирана (18-03-16 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-03-16 11:01

" Пробвай - снимай 10 секунди експозиция и ще видиш как плескането на затвора е чак в края на снимката - тогава какво да ти размаже....то вече не се експонира сензора."

Така е, затова винаги при пейзажи със статив включвам електронното перде. През останалото време си е изключено и си шляпам.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: georgioiv   
Дата:   18-03-16 11:07

Къде има в менюто на некс 5, щото моето няма зъбни колела а картинки, чист некс 5 е... ?

Някой да е пробвал широкоъгълните приставки за 28/2 - че си е добро предложение с двете приставки.. Сравнително добро :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: uri64   
Дата:   18-03-16 11:09

EvaJor написа:


> За Sony FE 24-70mm четох ревю във
> фотокафе, че има известно омекване
> по краищата..Моля някой, който го
> има да сподели..Привлече ме
> постоянната бленда, това не е ли
> по-добър вариант от 28-70?

Да, има го това омекване. Все пак мисля че е по-добър от 28-70 но човек трябва да си реши какво съотношение цена/качество може да понесе на база това, какво ще се снима преобладаващо.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   18-03-16 11:31

gorbi написа:
> Къде има в менюто на некс 5, щото
> моето няма зъбни колела а
> картинки, чист некс 5 е... ?

Объркал съм се. Няма го на 5-цата чистата. Чак в 7 и 5N. Аз много си го харесвам е-схтъра както е описал Жорката и мислих по спомен от много отдавна, че го има и на 5, ама на няма. [smilie2] [smilie2] явно остарява машинката,колкот и да си я харесвам. Иначе май на Setup т.е. оная кутия с инструменти седи....



Публикацията е редактирана (18-03-16 11:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: steliyanstoyanov   
Дата:   18-03-16 11:31

....



Публикацията е редактирана (18-03-16 15:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   18-03-16 11:34

steliyanstoyanov има смисъл от А7р, защото сензора е като на Д810 а цената му е 1/4 от Д810....то и а7 ако вземеш за 1000-1400 лева пак ще прави по-добри пейзажи от кой да е кроп ДСЛР. А 1400 лева са доста под това за ДСЛР фул фрейм и все пак е и по-лек от фул фрейм Д600 например.

Има смисъл и ако се използват малки твърди обективи дори да са от ДСЛР. Затуй и 24-70 ми седи странно в дискусията то и 14/2.8 е доста голям. Аз мисля 10-18/4 Сонито да ползвам за подобни походи, но дори си мисля да са с кропка А6000 за да ми е по-леко. 10-18 става и на А7 от 13 до 16мм и има и тоя вариант

ПП Май е популярно за подобни неща А6000 (или друга кропка малка) със Самянг 12/2. Самянг 12/2 е наистина компактен обектив и с компактното тяло е много голяма разликата.



Публикацията е редактирана (18-03-16 11:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: steliyanstoyanov   
Дата:   18-03-16 11:54

....



Публикацията е редактирана (18-03-16 15:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: EvaJor   
Дата:   18-03-16 11:57

Просто го имам Самянга, заради това. Иначе не бих отказала да си купя и широк светъл за сонито, стига да има какъв....

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: EvaJor   
Дата:   18-03-16 12:05

Благодаря.
Тъй като не следя тенденциите при Сони-дали има шансове да анонсират някакво друго нормално варио тази година, ако си чел...?

Това "образа е и с известни компромиси" силно ме притеснява - почти 2000 лв и компромиси...:(. И самото тестване -ще го взема от Варна, където обикновено има по една, макс две бройки от даден обектив.

Познавайки себе си и уменията си, на този етап не мога да си разчитам да тръгна само с твърди обективи, няма да се справя. Но ако знам, че до година например ще изкарат ново варио- бих изчакала...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: EvaJor   
Дата:   18-03-16 12:30

До 2-3000 лв за обектив, който е добър е ок като цена за мен. Стига да има такъв. Т.е., не държа непременно на 28-70, нито на подобна ниска цена, но именно това омекване при 24-70 ме плаши.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: Binjo_o   
Дата:   18-03-16 12:38

Зумовте са така, трудно и скъпо е да направиш обектив 16 -80 който да няма разлики на широко и дълго че и да е светъл отгоре на това. За това китовия е стабилозиран. Съмнявам се Цайс да са постигнали идеалният зум с равномерна острота по целоят кадър. Но съм виждал почти идеален твърд, който е добър по целия кадър.
Просто това е явно недостаък на зумовете. На широко и отворено си омеква.



Публикацията е редактирана (18-03-16 12:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: simbon4o   
Дата:   18-03-16 12:42

24-70 цайса както вече казах е пръчка.

Тествай преди да купиш, имам роу файлове от него и е по крив от 28-70 ... абе само дето е много по скъп. Във варна има къде да пробваш и да прецениш за себеси.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: Binjo_o   
Дата:   18-03-16 12:44

Това което казва Симбончо това е лошо, макар и очаквано до някъде

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-03-16 13:17

Лично между 24-70 и 28-70 бих предпочел втория.Ако ще се дават пари като за първия, то по-добре да се дадат тия същите пари за 16-35.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   18-03-16 13:21

Ами за нормално варио пуснаха преди месец 24-70/2.8, той е като никона и канона новите 5 хиляди лева....вероятно ще е много хубав ама поне за мен идва малко скъп. За туй писах за Тамрон щото не е ужасно далече от скъпарските обктиви като качество, а е на 1/3 от цената. ако ми трябва подобно варио това е обектива за фул фрейм поне за моя бюджет.

Има сигма 24-70, която позлвах и е приятна оптически, не е нещо велико, но става и е доста бюджетна и компактна едновременно. Трябва ти ЛА-ЕА4 адаптер за нея (с ЕА3 не фокусираше точно моята бройка. Канонския вариант пък не съм го пробвал)

Ако ще искаш подобни обективи се оглеждай за А7м2 поне защото ако ги вземеш на сони или канон байонет има вариант за АФ без да има огледало. Пък и А7м2 има стбаилизация, което е полезно. Лошото е, че е по-тежък А7м2 и се доближава до Д600 като маса.



Публикацията е редактирана (18-03-16 13:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-03-16 13:22

Но всъщност предпочетох третия, най-добрия вариант за себе си- 28/2. Понякога ми липсва, обаче нещо по-широко, 15-18 мм

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: brutas   
Дата:   18-03-16 13:27

"обмислям да си взема Sony A7. Основна причина-да тежи по-малко при ходене из планините."

Ами няма да тежи кой знае колко по-малко, а ако използваш адаптери и обeктиви на Никон, хич няма да има разлика в теглото.



Публикацията е редактирана (18-03-16 14:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: axlastro   
Дата:   18-03-16 13:39

За съжаление Сони нямат обективи на нормални цени (без 28/2), каквото и да говорят фенбойс тук. Аз също харесвам сони и дори може да си купя А7 скоро ако успея да събера парички.

Но! Това важи за ВСИЧКИ фул фрейм тела - широките обективи за тях са по-скъпи и по-големи и тежки. 17-40 канонския работи мисля на сони прилично, нека да кажат хората които ползват, но е слаб в краищата и зависи от бройката. Имаше скоро тема от колега, който търсеше хем широко, хем светло, хем малко за А7. Е няма такова.

Варианти има, но всичките са половинчати - я 10-18 канонския пак за кроп, работел на еди какви си милиметри, я на сони 10-18 и той ставал от еди къде си до еди къде си. Това са компромисни решения, които за хора умеещи да обработват ( като Simbon4o) и хора с повече излишни пари (Hotsnail) не са кой-знае какъв проблем - първия може и с буркан от лютеница да снима добре, а втория сигурно си е купил 16-35 между другото но му тежи и не го носи навсякъде).

За бедни хора а6000 + 12/2 не е лош вариант. А ако се гледа базара редовно може да изпадне и 10-18 на смешни пари (марвесссс :))

Смислено е и А7R с някой як канонски обектив като 16-35 / 2.8II, защото както е известно дори и на сони маниаците най-добрата оптика в този клас се прави от Канон. Най-добрите канонски тела обаче са Сони :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: EvaJor   
Дата:   18-03-16 13:41

Смятах тялото -около 430 гр и обектива малко повече или около килограм. Имам едно Манфрото, което носи до 3 кг и самото то е под 1 кг. Мисля, че ще се справи добре с апарат+ обектив до 1 кг. Това, моето Манфрото не се справя с никон + да кажем 16-85 или поне не мога да изправя нито една секция.
Сега ходя с един статив Вангард, който е около 2 кг и половина. Или, поне килограм и половина печеля от статива. Груби сметки.

И липса на лична дисциплина, естествено. Имам към никона няколко обектива - широки, дълги, светли и т.н. и слагам, докато вече няма място в раницата... Ако към сонито има само един, няма да има какво да пъхам.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: Binjo_o   
Дата:   18-03-16 13:43

Това последното мнение не е сериозно. Осезаема е разликата в тегло и размери[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: EvaJor   
Дата:   18-03-16 13:44

Не знам защо, но и аз оставам с впечатление, че всяко решение дотук (може би с изключение на това 24-70/2,8, което струва 5 000!! :( ) е по-скоро компромисно, отколкото напълно удовлетворяващо.

Благодаря ви за мненията.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: steliyanstoyanov   
Дата:   18-03-16 13:47

...



Публикацията е редактирана (18-03-16 15:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-03-16 13:53

То там не е много по-евтино.Пък и обективите не са кой знае колко по-малки



Публикацията е редактирана (18-03-16 13:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: steliyanstoyanov   
Дата:   18-03-16 14:00

....



Публикацията е редактирана (18-03-16 15:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: georgioiv   
Дата:   18-03-16 14:05

То тогава по-добре да погледне м4/3 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-03-16 14:05

Наистина е хубава система фуджи, но ако теглото и размера ще са определящи, то фуджи по тези показатели не превъзхожда а7 чувствително,при все,че е и кропска.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: brutas   
Дата:   18-03-16 14:07

Ако за теб осезаема разлика е 200-300гр, ок. Разликата в размерите е минимална. Да не говорим, че няма достатъчно обективи за това тяло и трябва да се ползват на други производители с адаптер. Тогава теглото и размера съвсем не са малки.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-03-16 14:10

За кое тяло няма достатъчно обективи?
Като обем фуджи е х 1 е голямо и тежко като а7, нищо,че е кропка.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: brutas   
Дата:   18-03-16 14:10

Сони А7 - примерно няма широк и светъл



Публикацията е редактирана (18-03-16 14:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-03-16 14:11

Можеш ли да ги изброиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: EvaJor   
Дата:   18-03-16 14:12

Не, 200-300 грама не си струва. Разчитах на поне килограм и половина- тогава да - горе -долу толкова ми е чувала или водата и храната за ден, но при такава минимална разлика -тц.

Пуснах темата, защото не бях и не съм наясно много със системите на Сони, наистина мислех, че ще има повече варианти.

Фуджи и т.н. засега не са приоритет, засилих се към това Сони - ФФ, с хубава цена и 24 мегапх. Май няма да стане, прекалено много компромиси откъм обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-03-16 14:13

21/2.8- широк и светъл. :)
И 25/2 с АФ дори



Публикацията е редактирана (18-03-16 14:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   18-03-16 14:21

Ева единствения ти начин да имаш голяма печалба в теглото и качество е с твърди компактни обективи на какъвто и да е фул фрейм. 21/2.8 е доста копмактен, 15/4.5 е монго компактен и така.

24-70 в момента в който го включваш в играта и фул фрейм няма компактно и качествено. Канон 24-70/4 и Сони 24-70/4 са сравнително компактни, но не са перфектни като оптика.

24-70/2.8 макар и хубав е тежък обектив независимо от марката. Дори този на Сони не е малък, нито е лек. Това е 24-70 за фул фрейм т.е. професионален обектив или за студио или да го носиш в голяма раница само за фототехника. Толкова са си големи - само обектива е около килограм независимо от марката.

За кропка има по-малки обективи както за ДСЛР така и за безогледален.

А6000 с 12/2 е може би най-доброто като съотношеие качество и размер на пазара. Там ще спечелиш много като размер. Има зумове 18-105 или 16-70 които са добри като качество (16-70 е хубаво да го пробваш). 18-105 не е и много скъп. 10-18 е компактен


м43 е интересно Панасоник напследък изригнаха и като сензори и като обективи. инат 12-35/2.8 коеот е нещо като 24-70. Ако се гони минимален размер имат и GM5 тяло което е супер компактно (лошото е, че е със старите и леко компромисни сензори още)



Публикацията е редактирана (18-03-16 14:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   18-03-16 14:30

Разликата между максимално малко и оптимално малко е голяма :)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: steliyanstoyanov   
Дата:   18-03-16 14:31

Само Сони!



Публикацията е редактирана (18-03-16 15:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   18-03-16 15:23

- по съветана виктори...прав е.



Публикацията е редактирана (18-03-16 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: steliyanstoyanov   
Дата:   18-03-16 15:34

Само Сони!



Публикацията е редактирана (18-03-16 15:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: hotsnail   
Дата:   18-03-16 15:37

.....



Публикацията е редактирана (18-03-16 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: victory13   
Дата:   18-03-16 15:37

СтСтойков, моментално изтрийте последното, изцяло!
Както се вижда, Марката предлага огромен избор от абсолютно всичко необходимо по темата.
Успех на авторът!

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: Pavlov   
Дата:   18-03-16 15:59

EvaJor, лично мнение:
Пуснала си в базара едно D5100. Спри го, запази си го, и го ползвай с 16-85VR за туризъм.
Хилядите, които ще налееш в система A7 с обективи, няма да се оправдаят с някакво особено по-добро качество (конкретно за туристически снимки), или с 200-300 гр. спестени.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: EvaJor   
Дата:   18-03-16 16:05

Никак не ми е ергономично, за всяко нещо да ровя по екрана или в менюто. Държа го за резерва -ако стане нещо с 7100 - то и много ми се приснима. А и от ISO-му има какво да се иска

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: EvaJor   
Дата:   18-03-16 16:06

Благодаря, изчерпателен отговор. Както и на всички взели участие

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: Binjo_o   
Дата:   18-03-16 17:02

Всъщност Павлов е прав. Голямата сила на А7 системата, освен ФФ сензор в безогледалка е използването на стари ръчни обективи. Адекватните аналози на Никон са по скъпи.



Публикацията е редактирана (18-03-16 17:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за обективи за Sony A7
Автор: alext   
Дата:   18-03-16 17:33

Бе хубава е серията A7, ама или трябва да се ограничиш до ръчнофокусни или да налееш сумати пари за АФ да имаш. Иаче самянг 14мм и 24 много му тичат



Публикацията е редактирана (18-03-16 17:34)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »