Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся НАЧИНАЕЩ оператор - Варна
Автор: koev   
Дата:   17-03-16 16:24

Здравейте, както личи от заглавието, търся за една приятелка видео оператор за 16 юли тази година. За дневна сватба става въпрос (предполагам няма да има нужда от осветление). Изискването за начинаещ е заради цената.Бюджета е 200-300лв. Знам, че ще ме налазят троловете, че търся евтино, но всеки трябва да започне от някъде и това би била една добра школовка за начинаещите оператори, хем и портфолиото да попълнят, ако нямат много ангажименти.

Та за какво става въпрос: дневна сватба - вземане на булката и след това ритуална зала. Няма да има църковен ритуал.После фотосесия - предполагам около час и всичко завършва в ресторанта. Предполагаемо времетраене на ангажимента - 8 часа, като след това ще има допълнително възнаграждение при овъртайм.

Крайният резултат би трябвало да има освен цялото видео и кратко филмче с най-важните моменти. Не е нужно да е АРТ (но няма да се разсърдя ако има идея и визия), стига да е с добро качество изходния материал (HD).

Още веднъж искам да подчертая, че не е нужно колегата да си изкарва парите със снимане на сватби - важно е желание и старание да има, всичко останало ще се нареди.

Очаквам предложения на лични, ако има желаещи ще дам телефон за връзка с бъдещата булка, ако не - ще има само снимки [smile]

Искам да помогна и на двете страни - не ме съдете за темата.[shtrak]

 Re: Търся НАЧИНАЕЩ оператор - Варна
Автор: dimidumi   
Дата:   17-03-16 18:42

Брей, не са те подпукали още [smilie5] ...абе трудна работа за 16 юли тази година...до 300 лв. [beer]
 Re: Търся НАЧИНАЕЩ оператор - Варна
Автор: PieroBG   
Дата:   17-03-16 20:44

И в HD...., и клип... Евала! Само за рокля са дали няколко пъти предлагания хонорар
 Re: Търся НАЧИНАЕЩ оператор - Варна
Автор: pepi34   
Дата:   18-03-16 06:16

Търся момиче, начинаещо в занаята. Нямам особени изисквания, освен да подходи по темата с желание (опит не се изисква). За останалото ще се разберем на ЛС :)

Едит - към автора - обявата не е лоша, ама е за 16 Юли.Една от топ оф Топ датите. Ако беше за 16 Февруари можеше и някой про да те снима на половин цена. Като си споделил публично, че бюджета е толкоз, все някой щеше да ти влезе в положението, и протата са хора все пак.И още нещо - за 300лв и новаците не снимат вече в ХД с клипче, ако могат да снимат разбира се. Ако не могат да снимат и за 100лв ще те снимат и то не само новаците ми и от по-старото поколение. Надявам се да успя да ме разбереш :)
 Re: Търся НАЧИНАЕЩ оператор - Варна
Автор: koev   
Дата:   18-03-16 07:02

Ха, налазиха ме вече троловете :)
За сведение на хейтърите вече има няколко предложения за обявената цена.
Изрично съм написал НАЧИНАЕЩИ. Таргета ми е оператори с една или няколко сватби, сега започващи своя бизнес. От къде да си намерят ангажименти? Първо работиш за име, а после то работи за теб. Аз като съм се учил даже съм работил и за без пари. Колко получават операторите работещи за някой друг като подизпълнител? Ама все в паницата на другия гледаме - колко струвала роклята, ами колега - от Китай са по толкова, даже и по-евтини. Ами обувките, костюма, пръстените, ресторанта... ако не изръси 20 бона за сватба е мизерник, по-добре да мре в боклука по тази логика - къде е тръгнал да се жени.
За изискванията - какво толкова се заядохте с това ХД - телефона ми снима в 4К - ако иска може с фотоапарат да снима ако няма камера, няма ограничения. Важно е да има старание и ентусиазъм. А за клипчето голям вой - ами ако не може да сглоби 5 минутен клип от целия материал явно не става за този си вид дейност. Не говоря за някакви готови кич транзишъни и надписи с които бъкат повечето сватбени клипове, а нещо обикновено.
 Re: Търся НАЧИНАЕЩ оператор - Варна
Автор: Джъмбо   
Дата:   18-03-16 10:04

то и моя телефон снима 16 мп ама няма нищо общо с това което ми изкарва 1дх-а [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Търся НАЧИНАЕЩ оператор - Варна
Автор: koev   
Дата:   18-03-16 10:31

[smilie18] [smilie18] [smilie18] Де го чукаш, де се пука?

 Re: Търся НАЧИНАЕЩ оператор - Варна
Автор: Станчев   
Дата:   18-03-16 11:45

Вярно е. И агенциите дават по горе-долу по толкова, но след приспадане на данъци, с тяхна техника и не монтирам материала/имат си монтажисти/.
Обикновено сме двама оператори, така че по две, останалото за посредника
който все пак ни осигурява работа. Не се оплаквам. В дълбоката провинция това е почти масовата цена и ако не бях на една туба бензин, с удоволствие щях услужа на колегата.

 Re: Търся НАЧИНАЕЩ оператор - Варна
Автор: pepi34   
Дата:   18-03-16 14:29

Когато разчиташ на агенцията, ресторанта, управителя или един кой си тарикат посредник нищо повече от това което сте описал колега не ви очаква :). Няма значение от къде си, може да си от най-забитото село дето го няма на картата. Има си интернет и сайтове за тая работа + твоите възможности. аз като съм от София и какво? Над 50% от ангажимените си ги снимам извън СФ а над 50% от софийските сватби се снимат от хора прииждащи от къде ли не, даже и чак от Македония(имам предвид държавата, не Сандански)
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.