Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: кроп фактор
Автор: Dr.Strangelove   
Дата:   13-03-16 13:20

Я да си задам един въпрос по темата и да си дам отговор пак аз.
Ползвам апарат с кроп фактор Х2 и обективи за лайка. Фокланата дължина се умножава по две, но дисторсията си е същата, нали, няма логика да се променя?
Примерно ползвам 28мм обектив, който е като 56 на апарата ми, но дисторсията си е на 28мм? Това само по себе си май е минус.



Публикацията е редактирана (13-03-16 13:21)

Отговори на това съобщение
 Re: кроп фактор
Автор: phototest   
Дата:   13-03-16 13:31

Dr.Strangelove, аз мисля, че дисторсията ще е по-малка от колкото при 28 mm, защото (при КФ 2) се използва само централната част от обектива. Но по-компетентните ще кажат как е. :)

Отговори на това съобщение
 Re: кроп фактор
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   13-03-16 13:40

Широките обективи кривят основно по краищата на кадъра, ако "отрежеш" централната част (каквото прави по-малкия/кроп сензор) вероятно няма да останат никакви изкриявания.

Дори и с fisheye да е извън краищата на кадъра картината си е с доста правилни пропорции (ако хоризонта ти е в центъра на кадъра).

Като цяло изкривяванията се вижда супер лесно през визьора - просто се върти наляво-надясно и гледай дали има разлика като обекта е в края или в центъра на кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: кроп фактор
Автор: Binjo_o   
Дата:   13-03-16 14:17

За съжаление положението не точно така. Все пак е важно да се знае за какво говорим. Сфеерични или хроматични аберации, централната част е по добра и това имах в предвид по горе, но е факт че някои обективи "издишат" от към резолюция дори в центъра което е важно за ФФ. Други си аберират дори вцентъра. Всичко това разбира се много пъти е писано .

Отговори на това съобщение
 Re: кроп фактор
Автор: PR0davaiko   
Дата:   13-03-16 15:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: кроп фактор
Автор: mmjm   
Дата:   13-03-16 16:24

За приспиването много зависи в чии ръце е. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »