Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  16  17     всички  напред  последна
 Re: PENTAX K-1
Автор: D.S   
Дата:   10-05-16 13:11

50 85 135 35 24, не говорим за екзотики, а нормални обективи, на нормални цени. Лимитид мен не ме блазни. Пиксел шифт, миксел шифт, а едно широко липсва и за какво ми е този шифт в крайна сметка ? Този 15-30 си е пак лимитид. За това говорим. Но имат готина камера, сега чакаме и обективчета :)



Публикацията е редактирана (10-05-16 13:12)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: anjsan   
Дата:   10-05-16 13:14

За да е пълен резила на "смотаната камера К-1" , остана да се оплюе следящия фокус . Учудвам се как още не сте го споменали тва . [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: D.S   
Дата:   10-05-16 13:16

Камерата е перфектна, кусури нема [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: kalinari   
Дата:   10-05-16 13:28

Е, аз не виждам някой да оплюва, напротив.
От теста във Варна някой да сподели впечатления?

Конкретно ме интересува с по-стари обективи, особено от други марки, дали има проблеми със сработване?


[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   10-05-16 13:36

kalinari, те старите са повечето механични, няма какво да не му сработи. Единствено по форумите бях срещнал, че с препродъкшън фърм-а, няква тестова бройка някъде, давала грешка със Sigma 70-200 ф/2.8 HSM, ама дали е оправен проблемът..... Като се появи камерата бързо ще се натрупат отзиви (обективни)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: kalinari   
Дата:   10-05-16 13:53

Именно със стари автофокусни имам предвид, особено сигма.
Помня, че при други марки камери съм чел за проблеми с по-стари обективи на сигма(смяна на чипове по сервизи и т.н.), също скоро бях прочел за подобна грешка , за която говориш...
Аз имам едно старо обективче сигма 75-200/3.8(доколкото съм чел е дизайн на Карл Цайс Йена), на което ми харесва картинката (и е доста компактно) , ползвам си го с кеф на K5II..
За такива имам предвид...



Публикацията е редактирана (10-05-16 14:25)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   10-05-16 14:28

kalinari , сега погледнах за Сигма 70-200 HSM II, в крайна сметка се оправяли работите с фърм ъпдейт, като първоначално от сигма му суркали фърм за K-7….сега не знам,но на други пък им работело ако включели кроп-модет-то на FF,а не на ауто, абе сигмо-пентакски неволи….
За твоя обектив нищо не съм срещал, ама явно трябва да се тества за по-сигурно. Не съм срещал и да има проблеми за не HSM обективи, ама явно няма сигурно.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: marinhaker   
Дата:   11-05-16 21:32

Ново "двайсе": Цък..

Но не е болка за умиране[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   11-05-16 21:50

Е….не е много ново, но Сигма си признаха, браво на тях, че са планирали ъпдейт. Други търд парти продукти, също се задават да имат проблеми…..примерно някой Metz светкавици.

П.П.
Първият проблем, сигурно с една пила се оправя [smilie18]



Публикацията е редактирана (11-05-16 21:55)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: steeens   
Дата:   11-05-16 22:53

Не мога да схвана, какъв ъпдейт ще промени хардуерен недостатък или несъвместимост?

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   11-05-16 23:07

Планирали "repair service", грешно го написах аз …извинявам се.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: botzi   
Дата:   12-05-16 00:29

Брей, аз като се замисля колко пъти слагах моята сигма 50 1.4, но не забелязах никакви проблеми :) и си снимаше, но факт днес с една 50-150 мм, апарата просто замръзваше. Иначе с Меtz 52 още в понеделник надявам се да мгоа да дам мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   12-05-16 00:36

Той Меtz 52 не е страшен, още е в съппорт и меците ще го оправят…..вероятно, ама се оплакват за 58, че имало проблеми, а тя вече им е аут

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: marinhaker   
Дата:   12-05-16 07:12

написа:

> Брей, аз като се замисля колко пъти
> слагах моята сигма 50 1.4, но не
> забелязах никакви проблеми :) и си
> снимаше, но факт днес с една 50-150 мм,
> апарата просто замръзваше. Иначе с
> Меtz 52 още в понеделник надявам се
> да мгоа да дам мнение.


Предполагам, че Сигма се презастраховат от евентуални жалби на собственици на К1, за одраскване на корпуса на тялото. Проблема с широкия байонет не е толкова голям, и с леко запиляване се оправя (0.5мм), но от пентакс защо не са го отчели си нямам на идея при К3 си е доста широко мястото около байонета.
До колкото разбирам, скоро ще се получат и първите бройки и ми е интересно как ще се справя с оригинална светкавица на пентакс в ТТЛ-режим?



Публикацията е редактирана (12-05-16 07:47)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: rasmus   
Дата:   12-05-16 11:10

За мен фотоапаратите на Пентакс са определено номер 1 като съотношение цена/качество. Влаго и прахо защитени, добър дизайн, с доста софтуерни благинки, с удобно и изключително лесно за използване меню.
Дори и най-ниският им клас апарати имат много глезотии. K200d е възможно най-нисък клас, но пък има горен дисплей. Коя друга марка някога е слагала горен дисплей на нисък клас апарат?
При К1 също има неща, които другите марки не предлагат. Подвижният екран на K-1 супер много ме кефи и това според мен е най-хубавият подвижен екран от всички марки и модели апарати. Pixel shift и AstroTracer функциите също изглеждат много обещаващи. Пък и да не забравяме вградената стабилизация в апарата.

Но общо взето хубавите неща при Пентакс системите свършват с апаратите им.

Липсата на достъпни обективи е основният недостатък при Пентакс - или просто ги няма, или са на безумни цени.
Limited обективите по-скоро трябва да се наричат Overpriced - умопомрачителни цени, в повечето случай с бленди от рода на 2.8-3.2, освен това проектирани за кроп. Може би единственото им предимство са размерите - наистина са доста компактни. И дотам.
За кроп имат 35 2.4 и 50мм 1,8, които са евтини и нелоши обективи. Но те май не стават за full frame. А full-frame система без читави твърди обективи като 20, 35, 50, 85, 105, 135мм много трудно би успяла да привлече вниманието.

И като добавим, че новите обективи на Sigma, Tamron и Tokina ги няма за K-mount, ситуацията става още по-неприятна. Да, Pentax се опитват да се съюзят с Tamron и вече имат 1-2 Tamron-ски обектива, които продават под марката Pentax- като новия 15-30mm. Но цената му е 3385 лв, а Tamron-ският вариант за Никон и Канон струва 2199лв. Чудя се на наглостта на Ricoh, за да взимат попребителите си за чак толкова големи балъци.

При светкавиците положението също не е розово. Не съм сигурен, че има third-party светкавица, която да има поддръжка на TTL и HSS за Pentax. А при Canon и Nikon такива проблеми няма - има поне 5-6 производители на светкавици, които работят чудесно с техните тела. Безжичен синхронизатор, които да има поддръжка за TTL и HSS за Pentax, май въобще няма.

Та ясно е, че Pentax трудно ще успеят да откраднат пазарен дял от CaNikon, освен ако не променят драстично политиката си. Така, както направиха Сони. След като направиха E-mount отворен стандарт, Carl Zeiss набързо започнаха да произвеждат автофокусни обективи за Сони. И единствено за тях. Преди няколко дни излезнаха първите автофокусни обективи на Samyang - отново за E-mount. Така че ако Пентакс направят K-mount отворен стандарт, Samyang могат набързо да добавят автофокус към вече съществуващите си обективи. И Pentax набързо могат да се сдобият с нелоши обективи на достъпни цени - 24, 35, 50, 85mm всички f/1.4, 135mm f/2.0, 14mm f/2.8. И тогава доста любители биха преминали към лагера на Пентакс. Пък и не само любители.


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: Tuborg   
Дата:   12-05-16 11:58

Политиката на Сони и Пентакс няма нищо общо :)

35/2,4 си покрива перфе ФФ, Метц правят страхотни светки за пентакс, има си и безжични благини :

https://www.youtube.com/watch?v=O81tUykQmJ4


Заедно с К1 пуснаха нови 5 обектива, в следващата година ще пуснат и още 5 твърдака .... това че няма обективи не е вярно . . .


https://photo-forum.net/static/forum/2016-05/zqgr0267.JPG


http://www.pentaxforums.com/content/uploads/files/1/p1759/DSC_0041.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: sayman   
Дата:   12-05-16 12:14

Съгласен с Tuborg. Наистина няма разнообразие от светки като при КаНикон от трети производители, но аз примерно работя с Metz 52 и съм адски доволен от светкавицата.

Относно обективите ... кой обектив липсва за работа. 85ца ли? Не знам дали им е в списъка при наличието на 77/1,8. Задължителните варио стъкла ги изкараха. 55* също има. Все пак ситемата тепърва излиза в продажба [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: anjsan   
Дата:   12-05-16 13:44

Всякакви обективи си имат Пентакс , но са спряни от производство ... защото досега нямаше цифрова камера за цял кадър . Подобриха някои обективи за малките апарати , други пуснаха с двойно предназначение и дотам . Общо с другите марки обаче си има обективи достатъчно да снима човек с кеф . Тепърва ще трябва да осъвременят някои обективи от филмовото време . Така както уж няма и аз имам поне 15бр обективи купени от колеги или други хора само от България за няколко години , без да бързам . Преобладават променливо-фокусни , ама твърди има на М42 колкото си искаш . За любител като мен си е достатъчно . Евтин и добър широкоъгълен нямат с марка Пентакс . Новия 15-30 хубав , ама тежък и скъп .

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: steeens   
Дата:   12-05-16 14:21

16-45 Ф4 не става ли за фулфрейм? Евтин и добър.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   12-05-16 14:26

16-45 от около 23-24 на горе става, ама това си е компромис де.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: botzi   
Дата:   12-05-16 14:26

Обективи има достатъчно, всичко със светлосила 2.8 от 15мм до 200мм, като 70-200 стар е може бий най добрия 70-200 правен някога(не само от Пентакс) Цена от 2600 лв. за 24-70 мм с 5 години гаранция е доста под ~4000 лв за канон/никон с две години гаранция :). Спрямо тамрона разликата е 700 лв, която се компенсира с 3 асферични елемента повече от тамрона, различни покрития, влагозащита и по бърз автофокусен мотор (практически по бърз от 24-70 USM II на канон, интересно ми е да го сравня с никонския след някой друг ден).
"Да, Pentax се опитват да се съюзят с Tamron и вече имат 1-2 Tamron-ски обектива, които продават под марката Pentax- като новия 15-30mm. Но цената му е 3385 лв, а Tamron-ският вариант за Никон и Канон струва 2199лв. Чудя се на наглостта на Ricoh, за да взимат попребителите си за чак толкова големи балъци." - Рализка в обективите има в различните лещи и покрития, както и автофокусния мотор, иначе разлиакта в цената в америка 1199 срещу 1450 долара за пентакса не е толкова голяма, просто политиката за европа е различна заради стандарта, уви ние сме в европа ама със стандарт на страна от третия свят, което определено ни прави балъци, че не го променяме вече 10 години за разлика от румънците примерно, но това е друга тема :) Отделно един от най добрите проектанти и оптични инжинери премиан от пентакс в тамрон 2010, и новите 35,45 и 85 1.8 говорят сами по себеси за това (не напазно са позиционирани ценово на едно ниво със сигма арт продуктите)

Какво е основанието лимитед серията да е овърпрайсед особено сега с промоциите и 5 годишната гаранция? Не съм виждал друга система с налаогични обективи и такава цена, компакти и изцяло метал/стъкло. Както казах донякъде фуджи, но цената им е по висока и размерите по-големи. ФА лимитед са най малките автофокусни стъкла с бленда 1.8/1.9 изцяло от метал и покриващи ФФ, не напразно лайка произвеждат също 43 1.9 лимитед под своя бранд за М байонет. Имат в производство и продажба FA 35 f2, Fa 50 F1.4, които са стари но на сравнително приемлива цена и справяще се доста добре на новия ФФ. Новите 35 2.4 и 50 1.8 Plastic Fantastic покриват добре ФФ и са чудесни за цена нови под 300 лв в момента и 5 години гаранция. Твърдите 200 и 300 стар също са на доста добра цена и покриват ФФ официално и от Пентакс.
Относно светкавиците пентакс имат два модела 360 и 540 II, които на всичкото отгоре са и влагозащитени. Отделно Мец правят доста добри светкавици с поддръжка на PTTL и HSS :). Има и една марка, която предлага безжични синхронизатори за пентакс протокола :)
А най-обичам хора, които пишат наизуст без дори да са се позаинтерисували от марката и предлаганите от нея продукти.
И за всички има достатъчно други марки - кеф ти канон, кеф ти никон, сони и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: steeens   
Дата:   12-05-16 14:41

botzi [smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: marinhaker   
Дата:   12-05-16 15:12

botzi написа:
> (практически по бърз от 24-70 USM II на канон, интересно
> ми е да го сравня с никонския след
> някой друг ден).


Това ще е доста интересен тест, ще го очаквам с нетърпение (цената на канонския е доста по висока)!
Проблем донякъде според мен ще има, че при пентакса 24-70 е варио, а при канон не е! Не знам как е уплътнен м/у двете части и дали няма да влиза прах като 17-55/2.8 на канон (макар, че се води прахо и влаго защитен)-но след някой друг ден и аз ще го пробвам :)
Лошото както забелязвам, че при 15-30 няма резба за филтър ако не се лъжа, а за един пейзажен обектив е малко кофти ако не можеш да закачиш филтър!



Публикацията е редактирана (12-05-16 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: Jorro_Z   
Дата:   12-05-16 15:12

Едит: Видях, че Николай е включил тази информация във своя пост, няма смисъл от дублиране [smilie24]



Публикацията е редактирана (12-05-16 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re: PENTAX K-1
Автор: i_v   
Дата:   12-05-16 15:15

Pentax явно се равняват по цените на другите производители и нямам предвид търд парти производителите, а никон/канон, което според мен си е нормално.

Правилно или грешно…. не знам и според мен по-агресивна ценова политика би дала по-добър старт на системата, ама маркетинга явно си е направил сметка, че има пазар за по-високи цени и си търси печалбата. А дали е така, ще видим.
Освен това трябва да имат заложен някакъв марж и за редуциране, като мине първата вълна и позатихне...промоции и т.н.т..
А разлика м/у тамронските и Пентаксите варианти не е като съвсем да няма.
Така или иначе, при закупуване на нова система с три hi-end зума, цените не се различават особено(имам предвид крайна цена на системата), като за успокоение,като за успокоение на най-напористите, все пак пентакса не е по-скъп ;):

HD Pentax-D FA 24-70mm f/2.8ED SDM WR 2600
HD PENTAX-D FA 15-30mm F2.8ED SDM WR 3400
Pentax HD PENTAX D FA* 70-200mm f/2.8 ED DC AW 4100
PENTAX K-1 Black (body only) 3990
Total 14090





Nikon AF-S Nikkor 17-35mm f/2.8D IF-ED 3300
Nikon AF-S Nikkor 24-70mm f/2.8E ED VR 4000
Nikon AF-S Nikkor 70-200mm f/2.8G ED VR II 4200

Nikon D810 5600
Total 17100


Canon EF 16-35mm f/2.8L II 2800
Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM 3600
Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM 3900

Canon 5D Mark III Body 5329
Total 15629

Цените са в левове от Павилиона, но съотношението се запазва, където и да е.

П.П.
На времето във форума имаше един, със псевдоним „Кашалот”, та коментарите за цените ми напомнят за неговите относно лайка и хаселблад в едно от творенията му [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »