Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Добрата режисура?
Автор: sherbit   
Дата:   09-03-16 21:18

Добра режисура:

http://www.youtube.com/watch?v=EMNnHNL3PYQ



Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: t.marev   
Дата:   09-03-16 21:44

eewf написа:

> С риск да бъда нападнат ще покажа
> мой кадър, който мисля, че
> "режисирах" добре,





Ами получило ти се е! Много е добро!

Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: victory13   
Дата:   09-03-16 21:50

Ами пак се движите с има-няма 20 години закъснение на брега [smilie18]

http://www.youtube.com/watch?v=TAX3wZzCwP8

Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: тьма   
Дата:   09-03-16 22:29

Съжалявам, victory13 , досега само веднъж съм блокирала участник от форума, но Вие ще сте втората - варненски патриотизъм [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: emo99   
Дата:   09-03-16 22:49

Е защо блокира victory13?! Човека е изказал мнение, което е различно от твоето. Не ти хареса и хоп- блокиран. В интерес на истината преди следях каква тема ще пуснеш, защото имах някакви съмнения. Голяма част от темите ти за мен бяха безинтересни и лишени от каквато и да е логика. Чудех се какво ли става с таз жена, за да пуска подобни теми. Работа ли няма, много свободно време за губене ли има, в депресия ли е и т.н. След това престанах да чета твоите теми, защото нищо не научавах от тях. Сега погледнах да видя какво си сътворила. И щом прочетох, че фотографа е режисьор, а модела актриса ...

Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: мара   
Дата:   09-03-16 22:55

ма верно ли го блокира човека?! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: тьма   
Дата:   09-03-16 23:15

е па верно [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: тьма   
Дата:   09-03-16 23:19

и сега ще се самообеся





Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: colorphoto   
Дата:   09-03-16 23:29

Повечето силни запомнящи се кадри са били лееко дорежисирани,макар да са спонтанно възникнали.

Инак от много режисура в кадъра се натрапва автора и обекта изчезва,което не ме радва нито във фотото,нито в киното.

Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: тьма   
Дата:   09-03-16 23:33

colorphoto [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: kvakioh   
Дата:   09-03-16 23:36

Ето една без хора, композирана дълго. Само животинките позират непринудено.

http://store.picbg.net/pubpic/22/A1/d3000da3f60422a1.JPG


Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: тьма   
Дата:   09-03-16 23:51




Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: chrisnoch   
Дата:   10-03-16 01:48

Целта на режисурата е да създаде нов свят, който досега е бил само в главата на режисьора. Този нов свят може и да прилича на реалния/сегашния/познатия, а може и да не прилича - въпросът е да бъде убедителен и да въздейства.
Как се постига това?
Няма универсална рецепта.
Понякога непрофесионалните актьори/модели с малко режисьорска намеса постигат по-убедителни резултати от професионалните актьори/модели. Обаче има много задачи, които първите не могат да изпълнят (за разлика от вторите), защото те "играят" преди всичко себе си - "аз в предложените обстоятелства".
Точният кастинг е от решаващо значение. Той е почти 50% от работата на режисьора - нищо, че в много случаи някой друг я върши (например в холивудското кино). Лошшият кастинг почти винаги означава режисьорски провал.
Работата на режисьора далеч не се изчерпва с ръководенето на актьорите. Той носи отговорност за всички елементи от "новия свят" - декорите, костюмите, гримът, осветлението, дори използваната оптика трябва да отговарят на идеята, родена в главата му. "Парчетата" от тази идея трябва да стигнат до всички членове на екипа и всеки (художник, гримьор, осветител и т.н.) да изпълни своето "парче" така, че то да пасне идеално в общия пъзел. Колкото по-голям е екипът, толкова повече комуникационни проблеми трябва да реши режисьорът, за да постигне това, което си е "наумил". Малките екипи поставят друг проблем - всеки върши по няколко неща, в които едва ли е еднакво добър. С екип от един-двама души могат да се реализират само ограничени по мащаб проекти.
Една от основните цели на режисьора е да постигне емпатия у зрителите. Съпреживяване е най-точният превод, за който се сещам. Без емпатия не може да се постигне нито убедителност, нито въздействие.
Режисурата може "да личи", а може и да "не личи". Всичко зависи от "емпатичния ключ", който е избрал режисьорът. За едни сюжети показната режисура върши перфектна работа. Други сюжети могат да бъдат сътворени само с дискретна режисьорска работа. Тези крайности могат да изглеждат така:


http://prikachi.com/images/893/8681893i.jpg


Могат да изглеждат и по друг начин. В повечето случаи режисьорът си служи с по-аморфен "емпатичен ключ", в който има елементи и от двете крайности.
Убедителността и въздействието върху публиката рядко могат да се предвидят. Ако можеха, всички произведения на (аудио)визуалното изкуство щяха да бъдат или шедьоври или категорични търговски успехи. Най-често са нито едно от двете.


Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: тьма   
Дата:   10-03-16 09:49

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: шдфдшд   
Дата:   10-03-16 10:12

Автор: chrisnoch
Дата: 10-03-16 01:48

...
Една от основните цели на режисьора е да постигне емпатия у зрителите. ......


....затова е толкова коварно Изкуството и затова толкова го мразим...[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: r_rusev   
Дата:   10-03-16 10:16

chrisnoch [smilie24]



Публикацията е редактирана (10-03-16 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: Silenciosas_Batallas   
Дата:   10-03-16 10:18

chrisnoch [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: tonyboy79   
Дата:   10-03-16 11:29

Нещо такова ли?


Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: khan--tengri   
Дата:   10-03-16 12:06

eewf, според мен тази е много по премерена:
https://photo-forum.net/static/site_pics/132/1457243523__DSC3136-Edit.jpg


https://photo-forum.net//i/1968445

В другата, която си показал има повече детайли, които трудно се съобразяват и напасват. Жестът и мимиката ме карат да изпитам известно съмнение. Относно композиционните детайли няма какво лошо да кажа, то не е и това целта де. Може би само книжката, която стои, като детайл неясно свързан с темата. Виж на кадъра, който аз повече харесвам е изобразена в пространството, което губи фокус и така повече ми допада. Може да я приемеш, като плик или купчина стари писма. Прозорецът също повече ми харесва, като детайл символизиращ очакването, вместо тъмната стена. Прощавай, ако не съм много на място, просто това кадърче ми е любимо и реших да се опитам да обясня защо [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: Evolve   
Дата:   10-03-16 15:04


https://c2.staticflickr.com/6/5768/23746417030_52b132fb3d_b.jpg




Публикацията е редактирана (10-03-16 15:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: Silenciosas_Batallas   
Дата:   10-03-16 15:23

Evolve [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: jino   
Дата:   10-03-16 16:10

За да се получи добре режисирана снимката в процеса трябва да участват както фотографа така и модела а също така между тях да има искра.
Ако един от двамата е калпав нищо не става.
Аз много рядко съм попадал на модели които стават за снимане в кратката си практика.
Повечето пъти става въпрос за критично високо его.

Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: bo6o   
Дата:   10-03-16 18:18

"Повечето пъти става въпрос за критично високо его. "
...от страна на фотогАфина, другото е кифлеене [smilie21] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: punkpixel   
Дата:   10-03-16 19:41

Не харесвам режисирани снимки особено "дето трябва да минат за непринудени". Предпочитам да ходя на театър , и да гледам истински артисти, вместо да гледам "артистична фотография". Донякъде харесвам постановки в модната или предметна фотография.

Голи женици, небрежно -непринудени в порутени сгради и развалини- класика...

Отговори на това съобщение
 Re: Добрата режисура?
Автор: тьма   
Дата:   10-03-16 19:53

Джино, тук, виждам, е имало искра [smilie3]




https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1413732172_DSC_5016m.jpg




Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »