Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Canon 70D или Sony a6000 ?
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-03-16 15:12

hotsnail аре правим среща на шаха във Варна с другите и правим един форумен спаринг с всички побойници. Даже може и тема да отворя да видим кой ще дойде :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D или Sony a6000 ?
Автор: steeens   
Дата:   16-03-16 15:18

Gorbi, Канона е победител, ама виж защо. И тия 4 точки повече всъщност не са от голямо значение. Във важните неща Сонито е убедително напред. 12 сериозни причини има да се избере алфата, срещу 9 не особено важни за 70д :



Reasons to choose Sony Alpha a6000 over Canon EOS 70D
12 advantages
Max Sensor Resolution 24 MPvs 20 MP 19% more pixels
Max ISO 51.200vs 25.600 100% higher Max ISO
Number of Focus Points 179vs 19 160 more focus points
Viewfinder Coverage 100%vs 98% More accurate viewfinder
Continuous Shooting 11.0fpsvs 7.0fps 4 fps faster
Weight 344 gvs 755 g 411 g lighter
Color Depth 24.1vs 22.5 higher color depth
Dynamic Range 13.1vs 11.6 higher dynamic range
Low Light ISO 1347vs 926 better High ISO performance
Price $498vs$999 $501 cheaper
AE Bracketing Range ±5 EVvs ±3 EV Wide Bracketing range is useful for HDR
NFC Connection Yesvs No Easy wireless connectivity with compatible devices


Reasons to choose Canon EOS 70D over Sony Alpha a6000
9 advantages
Touch Screen Yesvs No Easy control of camera functions
LCD Screen Resolution 1.040k dotsvs 922k dots 12% higher resolution screen
Max Shutter Speed 1/8000svs 1/4000s faster shutter speed
Battery Life 920 shotsvs 420 shots 500 more frames with a single charge
Microphone Port Yesvs No High quality audio recording option
Environmental Sealing Yesvs No shoot at tough conditions
Flash Coverage 12.0mvs 6.0m 6m longer range
Sensor Pixel Area 16.91µm2vs 15.28µm2 6% larger pixel area
Top LCD Yesvs No Help viewing and changing settings easily

Канон май няма да се научат да правят добри сензори.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D или Sony a6000 ?
Автор: georgioiv   
Дата:   16-03-16 16:03

Добре де, никой не спори за цифрите... [smile]

сега по ред конкретно:

1. резолюция - смяташ ли че някой ще избере апарат заради 4 мП повече и то при положение, че самия пиксел е по-малък... Аз примерно ще избера по-тлъстия пиксел...

2. ISO - сигурен съм, че над 6400 и двете не стават...

3. 70Д не бих си взел дори и само заради всички слухове за проблеми с фокуса, така че тук определено съм съгласен

4. Вюфайндер - тука е смешно да се сравнява телевизор с прозорец... и двете си имат плюсове и минуси

5. серийни снимки - това е според ползвателя... на мен никога не са ми трябвали серия от повече от три снимки, но предполагам за спортни събития на някой му е определящо

6. тегло - тук има огромно знбачение какво ще закачиш отпред. Приемаме, че с палачинките Сонито е по-компактно. Само че стм палачинките на Канонй са едни великолепни стъкла, докато за единствената палачинка на Сони която имам и имам опит с нея - 16/2.8 - не бих я обсипал с похвали :)

7. Динамичен обхват - най-силният коз в цифри на всички Сониджии - така е, ако оакате снимката, със Сони имате един стоп и малко шанс да пооправите нещата повече.. ИЗвод - купете Канон и се старайте да не оаквате ..:)

8. Цвят - колкото и да е "дълбок" цвета на Сони, на мен категорично не ми харесва. Нека е субективно, но за мен е факт.

9. приемливо исо - разликата е абсолщтно незначителна. НА цифри я има, ама като поработи матричката на Сонито по-дълго може и да е обратното...

10. Цена - тук съм съгласен категорично и безапелационно.

11. - на някой пейзажист може и да му е важно това, но пък може и ръчно да се направи...

12. тая екстра я имам на Сонито и не съм я ползвал.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D или Sony a6000 ?
Автор: ZENON   
Дата:   16-03-16 16:44

Абе хората ти казват, че вади по-добра картинка, ама не, не и не! [smilie5]
Каньон трее да е и туй то!
За мен има съвсем друг проблем А6000, но там дори не е зачекнат, което говори за доста аматьорско сравнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D или Sony a6000 ?
Автор: hotsnail   
Дата:   16-03-16 16:45

PD може би съм изключение ама някъде след 5-ти клас спрях да тренирам бойни изкуства и от тогава спарингите, не са ми хоби.

В смисъла в който Горби сее заплахи за физическа саморазправа, вероятно бих си взел оръжие за самозащита. Аз все пак предпочитам и сипредставям, че живея в цивилизована държава и общество надживели първобитния морал на най-голямата маймуна яде най-много щото бие другите маймуни......

ама видно щом във фотографски форум безнаказано се дискутира физическата саморазправа като форма на уреждане на спорове .....какво да кажа, по-добре да мна да си взема пистолет довечера. "Цвета на обществото" е съставен от хора без елементарна култура и елементарни морални ограничения. Чуди се после защо вчера някакви леко се чукнали с колите и си теглили по един пердах, как някой го убили от бой в дискотека и т.н.......



Публикацията е редактирана (16-03-16 16:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D или Sony a6000 ?
Автор: realnoncho   
Дата:   16-03-16 17:13

gorbi,
Стига плаши чивяка, че въоръжен ще идва [smilie5]

Мисля, че темата е изчерпана - различни са телата, автора ходил и пробвал и може да сметне кое му допада за НЕГОВОТО търсене [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D или Sony a6000 ?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   16-03-16 17:28

Тая тема направо й ...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D или Sony a6000 ?
Автор: georgioiv   
Дата:   16-03-16 17:34

Кире, пиши по същество, въздържай се от лични нападки и никой няма да те "физически саморазправя" ...
Преди да напишеш нещо - попитай се три пъти, дали би го казал при "жив" разговор на човек срещу себе си. Щото от време на време като приключиш с аргументите и пишеш неща, дето ако имаш смелостта да ги кажеш на някой в лицето, може да не случиш на човек и да трябва да ти вадят после пистолета с операция.. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D или Sony a6000 ?
Автор: axlastro   
Дата:   16-03-16 17:44

Да питам нещо и аз, тя така или иначе темата отиде на кино, какво да си купя - Mini Cooper S или Опел Астра Комби

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D или Sony a6000 ?
Автор: simbon4o   
Дата:   16-03-16 17:50

Леле тука ко е станало. И двамата заклети фена на марките канон и сони ще се бият. Добавете в заглавието и един пентакс, че да стане темата 100 страници караници :).
Стига се излагахте, няма ви подарят нищо ни от сони ни от канон, напразно се палите.

По темата - сонито.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D или Sony a6000 ?
Автор: steeens   
Дата:   16-03-16 18:13

https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/EmoticonROFL2.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/EmoticonROFL2.gif
https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/EmoticonROFL2.gif


Симо, пак намеси и Пентакс...обсебен от марката явно.[smilie5] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D или Sony a6000 ?
Автор: hotsnail   
Дата:   16-03-16 18:28

gorbi аз не си спомням да препоръчвам каквото и да било разпалено или да изтъквам нечии достойнства. Единствено човека да си види нуждите и да си избере каквото му върши работа

Казвам. че и сравнението между ДСЛР и безогледален дето са в отношение 2:1 в размера и теглото е тотално безсмислено. Размера е най-очевидна разлика и от там може да се тръгне. Примерно ако ще се ползват големи обективи за спорт и/или диви животни безогледлания отпада, без въобще да гледам каквито и да е други параметри.

за мен безогледалния апарат е по-добро решение базирано на моите нужди т.е. рядко ползвам големи обективи. Дори да избирам нов апарат и марка ДСЛР-а просто не влиза в моята класация. Като тоида в магазина дори няма да погледна ДСЛР-ите - ще ида на витринката с безогледалки и от там ще избирам.

Разбира се може по-друг начин да се раздели света ако примерно искам видео или ако гоня висока резлюция и т.н.



Публикацията е редактирана (16-03-16 18:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D или Sony a6000 ?
Автор: i_v   
Дата:   16-03-16 18:33

Е, ако в условието имаше Пентакс, изборът е ясен. Но в случаят, трябва да се направи някакъв компромис [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D или Sony a6000 ?
Автор: georgioiv   
Дата:   16-03-16 19:06

ОК, мир, цветя бонбони. Съжалявам ако съм те обидил волю или неволю. Обещавам да не се хващам за всяка дума излишно... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 70D или Sony a6000 ?
Автор: hotsnail   
Дата:   16-03-16 20:11

[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »