Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Програми за професионална фотографска и видео обработка на Линукс
Автор: Myth   
Дата:   06-03-16 00:33

Автор: Jk.freeman
Дата: 05-03-16 23:17

Това за Фотошоп-а и Лайтруум-а и за 25-те лева на месец не го разбрах нещо...толкова струва за да го ползваш лицензиран ли?


Да, абонамент.

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за професионална фотографска и видео обработка на Линукс
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-03-16 04:09

gbdesign написа:
"В Холивуд, маса филми се направиха с безплатен софтуер. За съжаление рядко казват с точно кой, но изтъкват че е безплатен."

Я да видим, отворко, кои са тези "маса филми в Холивуд", които са "направени" с безплатен софтуер!

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за професионална фотографска и видео обработка на Линукс
Автор: Vesay   
Дата:   06-03-16 09:28

Към ilcoin, asahi, aldygreen и hotsnail, които бързат с генералните заключения и соченето с пръст. От 6 години работя на Мак и тъй като му дойде времето за смяна, а по моя вина се случва в момент, в който трябва да налея доста пари в обновяване на фототефника, а и съм рационалист и не ме кефи идеята Тим Кук да ми продава хардуера на тройна цена само за да му ползвам ОС-а, реших да скокна на PC. Проблема е обаче, че ми се повръща от Уиндоус и за мен той не е никакъв вариан, а от тук и продуктите на Адобе вече са табу.
Та в крайна сметка нито става въпрос за употребата на безплатни програми (никъде не съм написал, че търся такива) нито за нежеланието да ползвам платените неща на Адобе. Въпроса опира до това, че минавам на Линукс поради причините описани в предния абзац и търся програми акуратни на Лайтрум и Премиер дори и платени. Кажете ми, че Darktable и Lightworks ще свършат същата работа като Лайтрум и Премиер и сам вътре дори да струват двойно. За Lightworks се изказах, че е бая пари защото на прима виска го гледам да излиза два пъти повече от Премиер, а не е ясно дали ще свърши същата работа.
Програмистите също работя за пари т.е професионално и то доста, но масово да не кажа всички са на Линукс.

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за професионална фотографска и видео обработка на Линукс
Автор: chill   
Дата:   06-03-16 11:52

chrisnoch написа:

> Я да видим, отворко, кои са тези
> "маса филми в Холивуд", които са
> "направени" с безплатен софтуер!


То и ти, отворко, използва маса безплатен софтуер за да напишеш и изпратиш по-горе цитирания вербален екскремент.



Публикацията е редактирана (06-03-16 11:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за професионална фотографска и видео обработка на Линукс
Автор: Jk.freeman   
Дата:   06-03-16 13:50

Значи един crack и съм абониран доживотно...колко обичам България...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за професионална фотографска и видео обработка на Линукс
Автор: sherbit   
Дата:   06-03-16 15:25

Сървърите на Чичото и големите коммпании, банковата система....

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за професионална фотографска и видео обработка на Линукс
Автор: nositel   
Дата:   06-03-16 15:31

Чувствувам, че темата отиде у ряката [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за професионална фотографска и видео обработка на Линукс
Автор: Vesay   
Дата:   06-03-16 15:42

Да, отиде у ряката в момента, в който започнаха нещата за платени и безплатни софтуери и кой какво издърпал от нета. Радвам се, че поне стана ясно кои са най-добрите програми за целта и докато за Darktable и RAWTherapee се разбра, че ще свършат работа при все че са безплатни, то за Lightworks никой не потвърди, че ще замести ефективно Премиер при все, че е платено и то на двойна цена. Явно за видео ще трябва да се примиря да работя в средата на Уиндоус бозата.

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за професионална фотографска и видео обработка на Линукс
Автор: chrisnoch   
Дата:   07-03-16 02:53

Vesay,
"Уиндоус бозата" няма как да е чак толкова голяма беля, след като е най-използваната операционна система в света. Така или иначе, Линукс не върши работа за фотография и още по-малко за видео.

chill,
Въпросният "екскремент" не е вербален, а писмен. Трябва да знаеш значението на думите, преди да ги употребяваш. В противен случай ставаш смешен, че и жалък.
Естествено, че използвам безплатен софтуер, когато мога. Да не съм луд да плащам за нещо, което мога да имам безплатно със същото качество?!
За професионални цели използвам само платен софтуер. Всичко друго е полюция. Рано или късно всеки стига до този извод.

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за професионална фотографска и видео обработка на Линукс
Автор: Jk.freeman   
Дата:   07-03-16 13:34

Трябва да дефинираме израза "за професионални цели". Според мене всяко искане от някой да направя дадени снимки, дали за фотосесия или за снимане на някакво дадено събитие за мене вече става професионална цел. Не е като да излезна из парка и да снимам за кеф. Та мисълта ми е, че и в двата случая ще си работя снимките на безплатния фотошоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Програми за професионална фотографска и видео обработка на Линукс
Автор: roumen6   
Дата:   07-03-16 14:03

то ако можеше и едно 5D Mk III безплатно с някой и друг обектив... за разходка това-онова... ма ги дават с пари [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »