Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Какво за нас е критика?
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   03-03-16 13:07

Така си мислят, явно. [smile]
 Re: Какво за нас е критика?
Автор: rimohit   
Дата:   03-03-16 13:13

Ето , човек изразява някакво мнение , дори не под снимка и веднага му лепват етикет [smilie18]
Съжалявам , че съм оставил грешно впечатление [beer]
 Re: Какво за нас е критика?
Автор: swqaz   
Дата:   03-03-16 13:23

rimohit, ако говориш на мен, трябва да ти кажа, че никакви етикети не лепя и не питам как се чувствате като критикувате кадри. Мнението ви за хората ми е толкова интересно, и дали наистина сте толкова умни? Прочетете си коментарите отново. Пиша го като градивна критика към вас. Питам, наистина ли сте толкова умни, и дали вашия живот е толкова верен и за пример? Наистина ли знаете какво мисли всеки и поради каква причина прави каквото и да е?
 Re: Какво за нас е критика?
Автор: rimohit   
Дата:   03-03-16 13:36

Прочетох си мненията , но не виждам да съм давал мнение за хората . Дадох просто няколко коментара по темата. Изразих някакво мнение и позиция . Умно , тъпо ,грешно, вярно това нямам как да знам . Но мисля , че е хубаво човек да има позиция.
Ти обобщи и това ме постави в общия кюп и понеже попита ,отговарям. Аз не съм толкова умен , макар да незнам точно колко е това 'толкова' .
Оставям в страни понятието за живота. Там съвсем ще залитнем в грешна посока. [beer]
 Re: Какво за нас е критика?
Автор: SameButDifferent   
Дата:   03-03-16 13:45

swqaz, моят отговор на твоя въпрос е "толкова". За едни това е много, за други - малко. Но темата тук е различна и на мен лично тя ми е по-интересна. [beer]

 Re: Какво за нас е критика?
Автор: swqaz   
Дата:   03-03-16 13:46

rimohit, според мен, много добре казано. Особенио последното ти изречение. Нека ако искат да му мислят тези с верните животи, които анализираха цялото човечество и дадоха насоки за правилно живеене [smilie21]
 Re: Какво за нас е критика?
Автор: bogdanov   
Дата:   03-03-16 14:01

swqaz, аз лично не съм, защото все още се опитвам да проумея какво точно искаш да разбереш. Кой дали е умен питаш? Къде видя мнение за хората? Кое те кара да си мислиш, че някой смята, че знае какво мисли всеки? И какво общо има всичко това с верността на живота ни, като пример ?
Тук се допитвам до всеки от вас и искам да разбера как се приема критиката. Защото ми прави впечатление, че витае едно неписано правило. А именно за да бъде приета критиката за градивна, трябва да бъде хвалебствена. В противен случай се приема, като заяждане. Сама по себе си думата съдържа смисъла. Критиката в изкуството е указване на недостатъци и отрицателно съждение. Търсене на противоречия, грешки съответно - техният анализ. Нуждата от критика присъства, като задължителен фактор в пътя на всеки творец. Тя го прави уверен и провокира нови пътища, креативност.
 Re: Какво за нас е критика?
Автор: kvakioh   
Дата:   03-03-16 14:17

Може би едно от най-високите нива на фотография е когато автор достигне да бъде режисьор на фотография- няколко кадъра и всичко изпипано, по собствена схема, по лично видение и дори изсънувано и след това реализирано. И бавно, много бавно като изпълнение. Видял съм го наживо само веднъж, иначе има доста автори известни. Тогава може би няма да има критика като критика.
Все по-често се замислям, че наистина ако човек снима на филм примерно, на някакъв по-голям размер/формат от 35мм лента може би това като идея и замисъл, понеже се работи бавно може да се достигне ниво без да има последоваща критика. Само съзерцание.
 Re: Какво за нас е критика?
Автор: rorus   
Дата:   03-03-16 14:25

На доста места се спомена думата изкуство. Нека пак да напомним, че малка част от фотографията може да се дефинира като изкуство. По-голямата част е любителска или професионална (или занаятчийска - внимание това не е обидна дума!).

При художествената фотография е трудно да се говори за критика, защото в изкуството критиците катастрофираха тежко още по времето на импресионистите. По-скоро може да се изрази мнение или разсъждение.
При любителската и професионалната - колкото и да е условно това и да зависи от целта - има някакви правила за композиция, работа със светлина и контекст - така че е нормално хората, които по-добре са усвоили тези неща да могат да съветват другите.

Тонът на съвета, като махнем явната грубост - може да е мек, може да е и остър. Така е навсякъде в живота - в спорта, в бизнеса, в изкуството (харесват те/освиркват те) - защо тук да е различно? Ако не искаш да рискуваш - не излизаш на сцената.
 Re: Какво за нас е критика?
Автор: swqaz   
Дата:   03-03-16 14:26

bogdanov, пост от 14:01(най-якия пост според мен), нищо особено не искам да разбера [smile] Мисля, че се отплеснахте от прекрасната според мен тема, която адмирирам, с мнения, за това кой какво е искал да каже и как е правилно да се приема.
"Тук се допитвам до всеки от вас и искам да разбера как се приема критиката." [smilie24] [smilie24] [smilie24] Това според мен е начина по който може да има някакви резултати от темата. Анализите на критикуващите и приемащите критика са залитане в грешна и непродуктивна насока. Аз също като теб искам да започне реална оценка на творчеството тук. Може би късно, но все някога трябваше да се откажа от математическите цели, които си бях поставил. Нищо друго не ме интересуваше и лъжех, съответно бях лъган и след постигане на целите си не задобрях и минимално дори. Сега може би нямам право да искам тук да почне да се помага с критика след дългия ми период на точкогонство, но това е което искам. Психологическите анализи само ще отблъсне хората, които могат да помагат според мен



Публикацията е редактирана (03-03-16 14:28)
 Re: Какво за нас е критика?
Автор: bogdanov   
Дата:   03-03-16 15:48

swqaz, да смятам ли, че и според теб не тона е определящ за полезен и обективен анализ? И не усмивката в края на изречението ти оставя градивно усещане! Хората, които могат истински да помагат вече отказват да го правят, защото от тях се изисква по-положително отношение. Истината е, че са го правили до скоро с чисто намерение и абсолютно безплатно(говорил съм с няколко от тях). Това обаче не е достатъчно за нежната душа на твореца. Той освен всичко друго иска и ласка и ако може с негови думи да му го кажеш. Това отблъсква реалните помощници, не психологическите анализи.
 Re: Какво за нас е критика?
Автор: catandgoddess   
Дата:   03-03-16 15:57

В общи линии като fast_eyebrow.

И се получават едни глупости под снимките....

Може да се добави, че като и снимките са паднат глупости, резултатът е седянка без мезета с елементи на разсъждение

 Re: Какво за нас е критика?
Автор: swqaz   
Дата:   03-03-16 19:32

bogdanov, да, така разбирай [smile] Начина по който е поднесена критиката за мен е без значение. Мисля, че ако коментарите под кадрите не се израждат от анализ на кадъра до анализ на личниостта зад него или личността на критикуващия, критиката ще се приема и дава много по често. Възмущението от дадена творба трябва да се показва така както се чувства за да не бъде лъган автора. Възмущение от личността на автора или куратора не трябва да се показва изобщо. Проблемите според мен идват с думите ЕГО, Комплекси и подобни аналитични инструменти. Всеки който иска и може да помогне е замерван с тези модерни думи. Мои впечатления [smile]
 Re: Какво за нас е критика?
Автор: ejel   
Дата:   03-03-16 22:21

bogdanov, друго си е като изпишеш лекарства или блокираш анти-обожателите, нали? А после отвориш и тема да се жалваш, че коментарите са само положителни...

Уважавам личното ти мнение.[smilie3]
 Re: Какво за нас е критика?
Автор: bogdanov   
Дата:   03-03-16 22:33

ejel, нямам блокирани автори в профила си.
 Re: Какво за нас е критика?
Автор: ejel   
Дата:   03-03-16 22:40

Ах, продължавам да уважавам личното ти мнение[smilie5]
 Re: Какво за нас е критика?
Автор: bogdanov   
Дата:   03-03-16 22:46

И да, друго е... не е същото, съвсем различно става. Антиобожателите в затвора, а аз отварям тема за да се жалвам, чаках съчувствие от теб. Този анализ чаках, как по рано се не яви на хоризонта, че да ми разясниш някой работи както ти си знаеш. Сега няма какво да пиша, няма какво да мисля... Друго стана някак изведнъж. Съвсем различно е. Хапчетата изписани, антиобожателите блокирани, моята жалба чута. Който изказал мнение, изказал...колко различно е вече...
 Re: Какво за нас е критика?
Автор: тьма   
Дата:   03-03-16 23:48

Калояне, ако не бях пуснала темата, щях да си стоя блокирана, човече, хайде холан, спри с лицемерието поне сега.

 Re: Какво за нас е критика?
Автор: bogdanov   
Дата:   04-03-16 00:36

Данче, не съм те блокирал защото си ми антиобожател и не съм те разблокирал заради темата. Бъди здрава.
 Re: Какво за нас е критика?
Автор: bogdanov   
Дата:   04-03-16 18:01

изчерпахме темата, държах я достатъчно отворена без коментар. Благодаря на всички за включването. Надежда има!
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.