Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Ръчен или автофокус за видео.
Автор: vkk1   
Дата:   02-03-16 13:29

Абе проблемът е, че от подобна гьонсуратщина хората, които наистина разбират, ще си заминат от форума, и ще останат ей такива като теб /и мен/, да си обсъждаме има ли фокус или няма фокус във вселената, ако не сме на af режим аджеба. [smile]



Публикацията е редактирана (02-03-16 13:30)
 Re: Ръчен или автофокус за видео.
Автор: Бонд   
Дата:   02-03-16 13:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Ръчен или автофокус за видео.
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-03-16 13:56

e-mil,
Недей да спориш за глупости, че ще отидеш в групата на Бонд! [smile]

Възможно е да се призвеждат камери за дигитално кино, които имат НЯКАКЪВ автофокус. Не съм проверявал (нямам и намерение) всички модели, които разни сайтове определят по този начин. То "камера за дигитално кино" може да е почти всичко, включително iPhone:
http://www.imdb.com/title/tt3824458/?ref_=nv_sr_1

Въпросът е дали е удачно да се използва автофокус при снимане на видео. Отговорът е, че по принцип професионалистите НЕ използват автоматичен фокус. Не използват и фокусиране по "touch screen". Не използват и "focus by wire" обективи (т.е. такива с електрически контролиран фокус). Разбира се, съществуват всякакви изключения, но те са най-често недоразумения.

Кино и видео се снимат по всякакви начини. Някои са много изобретателни (евала!), други са отчайващо некадърни. Ако разгледате рекламните клипчета на Сони а6300, ще видите, че в някои случаи автофокусът при видео постига забележителни резултати. Това, обаче, НЕ означава, че всчико трябва да се снима на автомат!
 Re: Ръчен или автофокус за видео.
Автор: Бонд   
Дата:   02-03-16 13:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Ръчен или автофокус за видео.
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-03-16 14:10

Желязно-аматьорска, спор няма! [smilie5]
Нека да те "светна" за някои факти веднъж завинаги:
Когато аз съм снимал кино, ти още не си бил роден.
Когато аз съм снимал видео с фотоапарат, ти си бил бебе.
Когато аз съм получавал награди по международни кинофестивали, ти си бил пъпчив пубер.
Аз съм професиоиналист, ти си посредствен аматьор - нищо, че изкарваш по пет и двайсет на сватба.
Когато аз пиша за кино и видео, ти само ще четеш и няма да коментираш! Защото освен смешен, ще станеш и жалък.
Ясен ли съм?
 Re: Ръчен или автофокус за видео.
Автор: Pink_Kong   
Дата:   02-03-16 14:16

Емил.
Изречението, което си цитирал, се превежда буквално двете - цифрова и кино камера, което само потвърждава че това са две, различни понятия.
Както и изречението "department for the latest 35mm cameras too", означава, че поддържат И 35мм, което означава пак, че това са различни неща. Просто хората са прецизни в терминологията. Виж как се омота сам, кофти е, да не знаеш езици.
Няма как да се справя с комплексите ти, отказвам се. Пак ти казвам, че ако отидеш в някой рентъл тук (доста фирми и хора дават вече под наем) и искаш кинокамера, ще те пратят за лентово в Киноцентъра. Това, че ме обиждаш, по никакъв начин не те прави по-прав, а поредният Гугъл-философ. Тук приключвам разговора си с теб, за да си последен, напиши нещо още отдолу :)
Поздрави на всички и извинявайте за спама.



Публикацията е редактирана (02-03-16 14:16)
 Re: Ръчен или автофокус за видео.
Автор: Бонд   
Дата:   02-03-16 14:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Ръчен или автофокус за видео.
Автор: e-mil   
Дата:   02-03-16 14:24

Автор: chrisnoch
Дата: 02-03-16 13:56
"e-mil,
Недей да спориш за глупости, че ще отидеш в групата на Бонд!" [smile]


Не виждам начин да отида. [smile]
По въпроса как се снима нямаме разногласия. А вида на камерите не ги определят само сайтовете. Даже магазините най-често изобщо не ги определят, ами вземат готови дефиниции и спецификации от производителя.
 Re: Ръчен или автофокус за видео.
Автор: Pink_Kong   
Дата:   02-03-16 14:26

Бонде, не познавам Ночев, но съм чел доста негови коментари и понеже аз разбирам и обичам професията си, ще ти кажа, че човекът е супер запознат и досега не е писал нищо, което не е точно.
 Re: Ръчен или автофокус за видео.
Автор: Бонд   
Дата:   02-03-16 14:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Ръчен или автофокус за видео.
Автор: cvetanov95   
Дата:   02-03-16 14:40

Приятели, нека се обичаме и уважаваме. Или поне последното. Затварям темата, че вече не знам да се смея ли, да плача ли. А, ще пусна още една ОБРАЗОВАТЕЛНА тема. Да има какво да четат неуките като мен.
 Re: Ръчен или автофокус за видео.
Автор: lamerko   
Дата:   02-03-16 14:41

Струва ми се, че малко позадълбавате твърде теоритично. Интересно е как стоят нещата с кинаджийски и т.н. камери за по 100-на К, но все пак cvetanov95 до колкото разбирам се е оглеждал за съвсем нормална DSLR-ка - Канон или Никон, с "прилично" видео. А това някакси предполага и съвсем стандартен обектив, не кинаджийски, с дълъг, мазен и назъбен фокус. За вас не знам, но аз лично не се виждам да фокусирам ръчно подобна конфигурация - абсурд е да улуча фокус въобще, камо ли на акцентрирания субект :)
 Re: Ръчен или автофокус за видео.
Автор: chrisnoch   
Дата:   02-03-16 14:42

Бонд,
Това, че си нагъл селяндур, е ясно на всички.
Това, че си бездарен аматьор - също.
Както вече писах, между теб и мен има пропаст - 25 години професионален опит и няколко вагона книги.
Аз съм някой. То си никой.
Съветвам те да престанеш да пъхаш нахалната си зурла във всяка тема, в която няма какво да напишеш, освен че притежаваш Д7100 и "снимаш" за дребни пари долнопробни сбирки на маргинални полуидиоти.
 Re: Ръчен или автофокус за видео.
Автор: e-mil   
Дата:   02-03-16 14:58

Автор: Pink_Kong
Дата: 02-03-16 14:16
"Изречението, което си цитирал, се превежда буквално двете - цифрова и кино камера, което само потвърждава че това са две, различни понятия.
Както и изречението "department for the latest 35mm cameras too", означава, че поддържат И 35мм, което означава пак, че това са различни неща."


Знаенето на езици няма нищо общо с разчитането на рабираем израз като "both digital and 35mm film cameras". На български се изразяваме по същия начин. За да се спести повторението не казваш "цифови фотоапарати и филмови фотоапарати", а казваш "цифрови и филмови фотапарати". Ми това даже ученик ще го разбере. Накрая да не излезе, че и български не знаеш?
И следващите думи им потвърждават, че говорят именно за кино. Кое не ти е ясно в израза "major motion pictures"?

А това, че спориш от инат отново стана ясно току-що.

"Автор: Pink_Kong
Дата: 02-03-16 14:26
"... не познавам Ночев, но съм чел доста негови коментари... човекът е супер запознат и досега не е писал нищо, което не е точно. "


Значи аз като казвам, че може киното да е дигитално не си съгласен. Но когато Ночев казва същото смяташ, че е точен. След което се връщаш към мен и напук на Ночев твърдиш точно обратното. [smilie18]
Сега стана ли ти ясно каква фурнаджийска лопата си?
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.