Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Оскари 2016
Автор: Frenchev   
Дата:   29-02-16 13:48

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: Frenchev   
Дата:   29-02-16 13:48

http://www.cinefish.bg/Nositelite-na-Oskar-za-2016-g-news16781.html

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: Frenchev   
Дата:   29-02-16 13:53

Най-накрая Лео получи Оскар за главна мъжка роля.

Съгласен съм, че отдавна си е заслужил оскара, особено за някои роли, но тази в The Revenant определено не беше между тях.

Друго, което ме изненада е, че филма с най-много оскари е Mad Max, филм, който не бих гледал, но ефектите му заслужиха няколко оскара.

Малко прекалиха с шегите за чернокожи и расизъм, но не беше лоша церемония. Също липсваха и изцепки като минали години.

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: Slivenski   
Дата:   29-02-16 14:00

Лео няма слаб филм - от началото на кариерата си, досега.

Голям фен съм му! [smilie24]


Честито за Оскара! [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: alext   
Дата:   29-02-16 14:01

Заслужено! Браво

http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/aGxn6G5_700b.jpg




Публикацията е редактирана (29-02-16 14:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: petrov88   
Дата:   29-02-16 14:04

Маd Max беше филм, за който бях заявил твърдо, че няма да гледам, но накрая угодих на един приятел, който се беше прибрал тъкмо от чужбина..
Шедьовър! Г. Милър в целия си блясък. Докато първият Mad Max беше просто един екшън филм, тука си проличаха нотките на лудост и гений. Колкото до Reveant, какво да се очаква. Филмите за американската история и други важни събития и личности свързани с американците обикновено се увенчават с успех. С това не искам по никакъв начин да омаловажа Тhe Reveant, най- малкото, защото все още не съм го гледал, но фактите са такива.



Публикацията е редактирана (29-02-16 14:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: jivkojj   
Дата:   29-02-16 14:29

Леонардо, че си заслужава оскара е извън всякакво съмнение. Само дето в този филм ролята му беше такава, че не можа отново да покаже потенциала си. Фактически всеки второразряден актьор би се справил.


Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: Frenchev   
Дата:   29-02-16 15:19

Бях сигурен, че миналата година ще вземе оскар за The wolf of Wallstreet и бях доста изненадан, че го дадоха на Матю Маконъхи, но това беше защото не бях гледал още Dallas Byuers Club.
Там Маконъхи наистина вдигна летвата много високо.

The Revenant е много добре изпипан филм. Страхотно добре пресъздадена атмосфера, но сценария го нямаше никакъв. А Лео се влачеше и мучеше през по-голямата част.

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: ATHOM   
Дата:   29-02-16 16:23

Ако някой в "The Revenant" заслужаваше Оскар, това беше Томас Харди, изпълнението на Ди Каприо си е направо посредствено, предвид таланта му и ролите, за които наистина заслужаваше Оскар ("Защо тъгува Гилбърт Грейп", "Баскетболни Дневници", "Авиаторът" и т.н.).

Но пък, ако не му бяха връчили статуетката, то вече отиваше на подигравка, сигурно щеше да се премести в Боливуд да снима човека. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: Frenchev   
Дата:   29-02-16 16:36

АТНОМ [beer] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: mike74   
Дата:   29-02-16 16:59

Mad Max - Шедьовър!

Верно ли!??!?!
[smilie11]

Едвам го издържах този филм - рядко безмислено творение.
Никакъв замисъл, никакъв сюжет, нулева актьорска игра.
Едните ефекти и кървища му бяха, абсолютно нищо друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: Slivenski   
Дата:   29-02-16 17:02

Още от първия Mad Max се чудех защо всички толкова припадат по този филм. Толкова безсмислено нещо просто рядко може да се види. Сега и Оскари са му дали... Странно!

[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: dimidumi   
Дата:   29-02-16 17:08

Абе ставаше за убиване на времето, ефектите и лудоста [smilie5] , също не бяха зле. Хванах се на бас на бутилка уиски, че Спотлайт ще спечели за най добър филм...наздраве [smilie21] , идат избори и в САЩ, ей...

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: 5co   
Дата:   29-02-16 17:25

Журито нямаше полезен ход.
Ако и тая година не даде Оскар на Лео Ди Каприо - става вече за смях. Ако му го даде заради тоя филм - също.

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: ggreg   
Дата:   29-02-16 17:40

[smilie24] ATHOM напълно съгласен за Гилбърт Грейп!!! Навремето като го гледах за първи път този филм, се чудех " това момче играе ли, или си е такъв???" Страшна роля изигра! С нея май и навлезе в полезрението на режисьорите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: sherbit   
Дата:   29-02-16 18:47

Баскетболните дневници са най-силния му филм, но Island Pictures ...

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: petrov88   
Дата:   29-02-16 18:54

За Mad Max и другите подобни сме си говорили много. В общи линии филмите(Mad Max) на Милър, а тук ще вметна и тези на Taрантино не се възприемат просто като филми. Едни ги зачеркват напълно, а други им се възхищават. Явно аз съм от вторите : )



Публикацията е редактирана (29-02-16 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: Frenchev   
Дата:   29-02-16 18:58

Всички оскари на Mad Max са второстепенни и донякъде сигурно заслужени - оскар, за звук, за звукови ефекти, за грим, за костюми, за монтаж. Така че да не се учудваме.

А някой гледал ли е някой от чуждоезичните филми номинирани за оскар, както и спечелилия, че не съм чувал нищо за тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: petrov88   
Дата:   29-02-16 19:19

Frenchev, прав си, но също е и номиниран за най- добър филм, режисура и операторско майсторство. Eстествено няма как екшън като този да стане най- добър филм, но пък другите 2 номинации си бяха реални.


Тheeb/ Вълк/ Гледайте го! Лично Aз много се надявах на Leviathan, но явно не му беше писано да стигне до финалните избрани. Надявах се неудобната тема за някои хора в Русия да се превърне в причина за поне номинация, но...



Публикацията е редактирана (29-02-16 19:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: kjey   
Дата:   29-02-16 20:26

Също като petrov88 и аз се бях зарекъл да не гледам Mad Max именно заради противоречивите отзиви.Но наскоро го гледах и право да си кажа бях много приятно изненадан от филма, според мен с доста по-голям заряд от оригинала.
Що се отнася до членовете на академията - те много пъти са демонстрирали че им дреме на шушляка за общественото мнение(липсата на номинации на тъмнокожи си беше ясно че ще стане скандал), така че не смятам че са дали оскара по милост на Лео.

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: caspin   
Дата:   29-02-16 20:34

Определено Ди Каприо има доста по добри филми.Този го изгледах с превъртане[smilie23] .Честито все пак-Голям е [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: e-mil   
Дата:   29-02-16 20:44

Автор: petrov88
Дата: 29-02-16 19:19
"Лично Aз много се надявах на Leviathan, но явно не му беше писано да стигне до финалните избрани. Надявах се неудобната тема за някои хора в Русия да се превърне в причина за поне номинация, но..."



Ами той беше номиниран... миналата година. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: idoru   
Дата:   29-02-16 20:58


http://s24.postimg.org/tfr5qxu2d/12800103_10207350422912110_6393450138468166657_n.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: petrov88   
Дата:   29-02-16 21:02

e-mil написа:

>
> Ами той беше номиниран... миналата
> година. [smile]

Ужас.. :D A aз защо си го бях навъртял толкова на пръста. Вярно, че така беше, а като стана въпрос за въртене: :D


http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/awx39NW_700b.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: sherbit   
Дата:   29-02-16 21:05

Не мога да си изкривя душата.... този хилав, метро гей е много добър актьор.

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: OIM   
Дата:   29-02-16 21:06

Пълзиш два часа в калта и готово - Оскар
Май са му дали наградата заради всичките му роли през годините - като закъсняло извинение


Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: kjey   
Дата:   29-02-16 21:28

написа:

> Пълзиш два часа в калта и готово -
> Оскар
> Май са му дали наградата заради
> всичките му роли през годините -
> като закъсняло извинение
>

Дето се вика ако беше 4 часа филма - 2 оскара.
Много се кефя на компетенциите на форумните специалисти, догодина да разпускат академията и да вземат хора от форума - най после ще се въздаде справедливост за всички и най-достойните ще спечелят[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: тьма   
Дата:   29-02-16 21:37

Единственият силен филм, за който беше наградена актрисата за поддържаща женска роля, за мен е - "Момичето от Дания" - невероятен!


Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: sherbit   
Дата:   29-02-16 21:44

След Борат не е имало добър филм.

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: Frenchev   
Дата:   01-03-16 00:47

sherbit не знам какво имаш против Леонардо ди Каприо. От къде тази злоба? Доколкото знам не е гей. Всъщност не знам нищо за личния му живот, както предполагам и ти.

Тук коментираме актьорските му заложби. За мен е много добър актьор. Играе страхотно ролите си, за разлика от други надценени, които играят по един и същи начин.

А със изказването ти, че от Борат насам няма хубави филми, просто няма как да се съглася. Сещам се поне за няколко американски. А европейски и други не Холивудски мога да изброя страшно много.

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: тьма   
Дата:   01-03-16 06:16

Макар и баба му да е Елена Смирнова, пак нещо не го понасям тоя ди Каприо[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: Bess_bg   
Дата:   01-03-16 08:14

Аз не знам откъде стана така модерно това понасяне и непонасяне на Леонардо ди Каприо, при положение че едва ли някой от форума и от познатите ми въобще си пие бирата с него. Възможно е и аз да не го харесам на по биричка, но по отношение на актьорската игра... не виждам какво лошо може да се каже. Не съм го гледала във филм в който да е играл зле. Трябваше много отдавна да е получил поне един Оскар, но... животът не винаги е справедлив.

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: petrov88   
Дата:   01-03-16 14:14

Аз като малък въобще не го харесвах и филмите с него, но явно е било от Титаник и цялата сълзлива история там, години по- късно случайно ми попадна Кървав Диамант и направо се изумих (пак бях по- малък), а за останалите му роли няма какво да се коментира. Може би тази година един човек наистина бе ощетен в полза на ди Каприо, но съм сигурен че и самият той го знае, и в името на това ще продължи да се доказва с изключителната си актьорска игра.

Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: тьма   
Дата:   01-03-16 14:52

Кому как[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: krist   
Дата:   01-03-16 17:52

The Revenant by Tarkovsky:

https://www.youtube.com/watch?v=yvkiG3lGuUQ



Отговори на това съобщение
 Re: Оскари 2016
Автор: Otvorenia   
Дата:   02-03-16 11:49

Фен съм на Леонардо ди Каприо. Доста добри филми е направил, играта винаги му е била на ниво. В случая напълно подкрепям ATHOM и също отбелязвам The Revenant не е най добрата изява на Ди Каприо. Повече мучеше отколкото говореше и тоя Оскар повече го възприемам като награда за добре играни предишни филми.

Що се отнася до актьорско майсторство, лично на мене непознат артист който играеше ролята на полковник Абел във " Моста на шпионите" бях впечатлен от играта му. Така че в тоя ред на мисли гледайте този филм. В главната роля е Том Ханкс

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »