Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-02-16 12:28

http://it.dir.bg/news.php?id=21798006


Това как ще се отрази на пренасянето на батерии за фотоапарати в ръчния багаж?

В тая статия пише за някакви 150Wh. Какво е това?

На батерии на апаратите е отбелязано в милиампер часове?

Примерно моите са 1500 мАч. Това на колко Wh се равнява?

[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: pdimitrov   
Дата:   23-02-16 12:32

Умножаваш по напрежението и делиш на 1000, за да получиш Wh.

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-02-16 12:38

И аз сега видях някакъв конвертор...

1500 мач х 7.4 волта прави 11.1 вч

Т. е. може да пренасяш неограничено количество такива в ръчния си багаж.

И как ще те хванат, ако си мушнал в чекин багажа една батерия?

[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: pdimitrov   
Дата:   23-02-16 12:41

Да отговоря и на другия ти въпрос - няма да се отрази въобще, освен ако не пренасяш промишлени количества (десетки). И това е при положение, че се гледа взема предвид общият капацитет. В статията не се разбира дали се ограничението е за бройка или за всички батерии заедно.

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-02-16 12:43

Ами... Щото те така го обявиха току що по телевизията, че едва ли не забраняват батериите на телефони, компютри и друга техника въобще!

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: jivkojj   
Дата:   23-02-16 12:46

Мии журналисти.

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-02-16 12:47

Това отдавна го има и касаеше допълнителни батерии в ръчния багаж. Тези в телефони, таблети, компютри и фотоапарати не ги касаеше. Не знам дали сега няма да е друго?

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: MixMike   
Дата:   23-02-16 12:48

Със сигурност има забрана за някакъв капацитет батерии в самолетите и то не е от днес.
Но не мисля че се отнася за батерии за телефони и то единични бройки

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: lamerko   
Дата:   23-02-16 12:48

Хмз... това е нещо като блок от 3-5 средностатични батерии за лаптоп - предполагам, че никой няма да тръгне с UPS от литиеви клетки на гърба :)

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: Бонд   
Дата:   23-02-16 12:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: Fifata   
Дата:   23-02-16 12:50

В пример батерията на Canon 6D пише, че е 14Wh, което значи, че трябва да имам повече от 10-15 батерии, че да се заяждат [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: pdimitrov   
Дата:   23-02-16 12:51

Има и друго - болшинството смартфони и таблети към момента нямат лесен достъп до батерията, а там капацитет да искаш :) Тези в лаптопите така или иначе не са кой знае колко мощни. Големите батерии са около 80-тина вата. Така че всичко опира до въпроса дали се ограничава общия капацитет и, както каза PhotoBo, дали важи само за допълнителни батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: Slivenski   
Дата:   23-02-16 12:52

Аз досега съм пренасял 5 батерии за фотоапарат - една в тялото и 4 резервни. Години наред не е имало проблем.

Та затова сега ми стана чудно кво е тва.

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: RHCP   
Дата:   23-02-16 13:02

не малко самолети паднаха заради пожари и отровни газове точно от такива батерии, включително изчезналият мх370. забраната не е насочена към пътниците, а към авиокомпаниите - от сега нататък няма да могат да носят допълнително карго с батерии на пътнически полети.

И да, ако тръгнеш с акумулатор нормално да не те пуснат в ръчния багаж... нормалните батерии не са проблем (има се предвид единичния капацитет да не е над 100 ват часа)

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: kvakioh   
Дата:   23-02-16 13:11

От доста време в основния багаж (куфар,чанта, които влизат в багажното) в самолета е забранено да се слагат литиеви батерии от всякакъв род. Дори има разни платформи с колела, които са модерни и те имат мощни батерии, някои са забранени тотално да се пренасят. Най-строги мерки са за междуконтиненталните полети.
Преди месец носех стария 1Д марк2N и 2 батерии, едната в апарата, другата извън. Едната, понеже е неоригинална, и се е отворила, един вид капак има и се е разлепил и изпуснала някакъв прах и устройството за хим.анализ реагира. Караха ме да извадя всичко от раницата, пускаха всичко пак на скенерите, обувките отделно свалени дори, послед да включа всеки един апарат поотделно, да сложа всеки един обектив да видят, че сработва, лаптопът беше старателно проверен и него ме накараха да пусна. ТЕлефон също искаха да видят дали работи, въпреки че е в джоба. Също и външната батерия, с която зареждам телефона и таблет ме накараха да вържа с телефона да видят, че има ток в нея. През цялото време един немски полицай ми помагаше (втори с една пушчица стоеше нащрек на 2 метра)и накрая хвърли батерията, която се беше отворила. Те са по-стари, не са литиеви, но явно нещо имаше нередно. Накрая всичко беше ок след 30мин проверки на всичко.
По принцип пътувам с всичко заредено или където са батериите, там и зарядното да показвам, че работи. Пътувам често със самолет и поне 2 апарата, всеки един с поне 2-3-4 батерии, лаптоп или таблет. Понякога колко строга ще е проверката, зависи от летището и държвата, най-леко естествено съм минавал през Бг летище.

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: imitev   
Дата:   23-02-16 13:19


На скенерите не се виждат експлозивите, ако са маскирани като батерия. Затова просто забраняват големите батерии.

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: Бонд   
Дата:   23-02-16 13:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: kvakioh   
Дата:   23-02-16 13:22

Особено сега, когато има полимерно базирани експлозиви, те още по-малко се засичат, защото са в твърда форма и може да бъдат доста компактни, но същевременно доста мощни.
Всичко това за съжаление забавя доста движението по летищата и през проверките, така че си правете плана за път добре и ако има прекачване избирайте с по-голям период между двата полета. И хубави батерии и зарядни.

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: Бонд   
Дата:   23-02-16 13:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: PhotoBo   
Дата:   23-02-16 13:29

Имам много подобен случай, като описания от kvakioh, при това без да е имало цъфнала батерия. С мен носех тяло, 4 обектива и един безогледален. Всичко изтестваха дали работи, а лаптопа беше минат с някакви мокри листчета, предполагам тест за наркотици... Това беше я Тенерифе на път за Англия. За щастие нищо не изхвърлиха, пожелаха ми приятен ден накрая. Летя често, но на последния полет още на гишето за чекиране видях надписи, т.е. картинки със задраскани батерии. Пак носех няколко, но питах - жената ме накара да ги покажа и каза да не ги слагам в големия багаж, което ме узадачи. Останаха в ръчния, пътувах без проблем, но не знам реално кое е праеилното...

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: lamerko   
Дата:   23-02-16 13:33

Никога не съм имал проблеми с батериите в ръчния багаж. Носил съм по 3-4 резервни литиеви батерии + блистер никелови АА. Отделно лаптоп, фотоапарати и таблет със закачени на тях батерии... единственото което са ме карали, е всеки път да вадя лаптопа от ръчния багаж и да го слагам в отделна кутия. Виж, веднъж бях тръгнал с една платняна чантичка за Ирландия и по инерция съм сложил вътре тубичка паста за зъби... беше малко спек, ама поне видях как излиза багажа през скенера - много яко [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: kvakioh   
Дата:   23-02-16 13:33

При ниските температури в багажното на самолета, които може да достигнат под -10 -15 може да е проблемно за литиевите батерии и те може да изтекат или спукат (по-трудно да избухнат). А литият като метал отделно е и свръх реагиращ с влагата най-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: imitev   
Дата:   23-02-16 13:45

Грешка!

Товарното отделение също е херметизирано и се поддържа температура 8-18 градуса целзий в зависимост от самолета. По-скоро 18 градуса.

Като натоварят кученца и котенца в товарния отсек, да не ги вадят като ледени скулптури след презокеанския полет?

Или да ти изпозамръзнат всички кремове и разни там течности в черкирания багаж...

Представяш ли си - багажът ти лети 8 часа под теб на -15 и като те свалят на летището си го вземаш след 10 минути от лентата целият заскрежен [cool]

Вадиш пиячката готова охладена да почерпиш родата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: hotsnail   
Дата:   23-02-16 14:15

Какви -15, ако не е отопляемо вън е -50.......това значи че багажа ще си го получиш супер дълбоко замразен....на мен не ми се е случвало, значи багажното се отоплява.

Отговори на това съобщение
 Re: Забраниха литиево-йонните батерии в самолетите
Автор: ecobo   
Дата:   23-02-16 14:43

Вчера един колега ме предупреди, че от няколко дни на летище София функционира скенер, който "хваща" батерии, и пратки се връщат без обяснение, независимо какъв тип са батериите.
Иначе забрана за литиво-йонни и литиево-метални батерии има отдавна. Те се транспортират по специален ред, в специални контейнери за батерии.
Всичко това важи за багаж и пощенски пратки, за ръчен багаж е друго.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »