Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   29-02-16 10:22

Предложете хубаво място за плажуване и снимки по нашето черноморие, че и по нашия Балкан. Искаме хем да си починем, хем да се качим някъде с децата да подишат чист въздух. Имайте предвид, че през Август (когато плануваме почивката) децата ще са на 4г. и 10 месечно бебе. Мислехме да е Гърция тази година, но с протестите на фермерите и блокадите по границата на Южната ни съседка май не ни се рискува. А за планината пък търсим място - достъпно за автомобили, не сме за скални преходи и катерене с децата. Да е удобно, цивилизовано и с добри места за снимане! За жалост трябва да призная, че почти никъде (нито в Рила, Пирин или Родопите), сме били. Така, че всеки съвет и препоръка ще е от полза. По черноморието, сме ходили предимно в южните части (Лозенец, Синеморец, Созопол, Приморско, Китен...), искаме сякаш този път да видим и севера (били сме вече в Св. Константин и Елена, Варна ..) ;)
Дайте разни препоръкк за места, моля...места от които вие сте доволни и бихте се върнали пак за почивка и снимки [shtrak] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: Vanquished   
Дата:   29-02-16 10:30

Дуранкулак и региона?

Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   29-02-16 10:41

Вариант е, не сме били там. Нещо по-конкреъно?

Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   29-02-16 10:44

Препоръчвам Родопите - магическа планина. Село Косово има автентична обстановка и достатъчно удобства за младо семейство с деца (хубави къщи за гости) - рискът там е, че може да съжителствате с клети патриоти и юнаци, макар че този риск вече съществува навсякъде.
Наблизо - за преходи и пеша, и с кола, има достатъчно забележителности - Бачковски манастир, резерват Червена стена, римски мостове, Асенова крепост, Кръстова гора, Чудни мостове и т.н., а ако тези дестинации са вече безинтересни (примерно посещавани много пъти) - природни красоти да иска човек - около с. Хвойна е магическо място (имам си любима полянка там :))
Ето малко снимки за доказателство (от интернет, т.е. на друг колега фотограф/ентусиаст - ако си ги познае, да не ми се сърди) :

http://www.valturs.com/img/hotels/hotel_500_K1.jpg



http://erodopi.eu/wp-content/uploads/2015/03/pachilovska81.jpg


http://www.selokosovo.com/


В Хвойна местността е страхотна, за самото село нямам преки наблюдения. Малко снимков мат'рейал:

https://www.mirela.bg/dynamic/i/districts/php/503/4503/3_5.jpg



https://www.mirela.bg/dynamic/i/districts/php/503/4503/3_4.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   29-02-16 10:48

Благодаря за горните насоки! А нещо с голяма надморска височина, чист въздух, достъпно с кола и с изглед от високо на скални хребети, върхове, водопади, сипеи?

Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: vkk1   
Дата:   29-02-16 10:50

Еее, много от рано сте на лятна вълна :)
На север ако се търси спокойствие - Албена.
Ако се търси пълен релакс и условия за снимки - Гърция, по островите долу.
Като цяла на мен Гърция ми е любима дестинация за почивка от 10 години насам и съм я обикалял надлъж и на шир няколко пъти.
Миналата година бях на Закинтос две седмици и все едно времето спря.
Никъде и никога не съм си почивал така, а съм пообиколил доста, вкл и Африка.
За планините - и аз имам проблем с намирането на точното място.
За спокойствие - ходим на Пампорово ... Скучно, ама .. пак планина. Удобно за почивка с деца.

Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: Бонд   
Дата:   29-02-16 10:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   29-02-16 10:56

Не е рано, вече отпуска е оточнен, искаме да направим резервации скоро, че са по евтинки сега. Благодарско за мненията до момента!

Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   29-02-16 11:03

Ако търсиш оазис на спокойствието и чистия въздух трябва да се огледате за планински хижи, но не го препоръчвам с малки деца - рискът е неоправдано голям - просто си трябват наблизо магазини / лекари / бърза връзка с по-голямо населено място и прочие достижения на модерната цивилизация. Относително близо до голям град, но на голяма надморска височина (1200 м.) е хижа Здравец, до Пловдив - има и Еко-хотел Здравец, който е доста добър, както чувам, но пак си е хотел, с други гости, вероятно с шумотевица и т.н.
Палатки и открито небе е велика комбинация, ама с децата няма как да стане :)

П.С. Завиждам за стабилността да планираш отпуск още отсега [smilie5] При мен такава отсъства, но то и отпуск отсъства последните 4-5 години, така че... [beer]



Публикацията е редактирана (29-02-16 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: vkk1   
Дата:   29-02-16 11:05

В Малайзия нямам работа. Не обичам да пътувам със самолет. Впрочем мразя го. На самолет се качих за пръв път на 5 години и пътувах сам дори - полет 7 часа в самолет на Ер Франс и не хващах и дума. За мен почивка е с кола, спираш, гледаш, снимаш, продължаваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: Бонд   
Дата:   29-02-16 11:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: realnoncho   
Дата:   29-02-16 11:14

За съжаление през август си е препълнено по морето и аз избягвам да ходя тогава. За друго съжаление съчетание на това, което описваш е Олимпийската ривиера в Гърция - море под стръмните склонове на планината Олимп.

Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: vkk1   
Дата:   29-02-16 12:04

Олимпийската ревиера е готино също. Миналата година дори имаше изненада, попаднах по случайност на това: [smile]


http://s13.postimg.org/m2g8d827r/DSC_9078.jpg




http://s28.postimg.org/5rc7q7qnh/DSC_9084.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: Бонд   
Дата:   29-02-16 12:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: Pavlovds   
Дата:   29-02-16 12:30

Според мен Родопите са по-доброто място за вас, защото там се достига с кола до много повече обекти, отколкото в Рила и Пирин. Те са по-пешеходни планини.
Приятна почивка!


Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: alext   
Дата:   29-02-16 13:04

На север плажовете са много по- спокойни и за снимки доста подходящи места има. Погледни Дуранкулак, Шкорпиловци и р. Камчия, Шабла. Рила и Пирин са страхотни места, но не може да ги усетиш, ако се затвориш в хотел или си предимно с кола. Там се стяга раница и цяла седмица по баирите[smilie18] Родопите са по- достъпни и също много подходящи за снимки Широка поляна, Доспат, Златоград е много красиво, от Велинград макар че се напълни само с хотели има хубаво спа и добър изходен пункт за по- леки разходки. Изобщо Родопите е страхотно ако искаш с кола. Има и доста забележителности по пътя. Погледни в nasamnatam.bg има хубаво инфо за маршрути и възможности.

П.С Нагоре в Румънско има също интересни места- Констанца, Тулча и делтата на Дунав по морето, а Карпатите са уникални също. Много замъци, много градчета..Гърция не е единствената съседка.



Публикацията е редактирана (29-02-16 13:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: EvaJor   
Дата:   29-02-16 13:29

Стара планина:
1. х. Добрила. Може да се качите с лифт от Сопот и оттам до хижата е около 50 минути пеш. Ако имате кенгуру за малкото дете, условията на Добрила са супер. Можете да се качите до вр. Амбарица (пак с кенгуру), обаче водопади не се сещам да има наоколо.
2. м. Паниците, Калофер- препоръчвам хотел Райски кът-много добри условия. Може да се снима по Бяла река, някъде нагоре към Параджика, до х. Рай с двете деца ще е трудно, освен ако не наемете Пейо с конете
3. Х. Русалка- може да се договорите с хижаря да слезе да ви вземе с джипа от с. Тъжа. Относително добри условия за децата, през седмицата е доста спокойно, през уикенда най-често не е. Оттам може да се снимат няколко неща- Пръскалата, тъжанското ждрело, чак до м. Смесите и до х. Тъжа, зависи от това как можете да вървите с малкото дете.
4. Рибарица и особено Априлци, там местата за настаняване и бродене са много, но е цивилизация :)

Рила:
Сещам се само за ЦПШ Мальовица, като можеш да снимаш по терасите на реката. Изгрев и залез - трудна работа.

Пирин:
Сещам се за х. Вихрен, но обикновено там е голяма лудница, аз лично не бих отишла с малко дете, а и без малко дете.

Морето:
Тюленово: супер местенце за снимане :), като препоръчвам къща "Весела"- приятели са ми, условията им са супер. Плаж на Тюленово обаче няма, за по-голямото дете ще трябва да ходите малко по-на север (2-3 км)- Бабешкия плаж или към Шабленската Тузла (5-6 км).
С повече цивилизация- к.к. Русалка, още повече -к.к. Албена.

Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: s_l   
Дата:   29-02-16 14:52

...като цяло - Гърция.
Има остров Самотраки - доста див (не и Август), вулканичен - планина и море заедно. Сух, една идея хипарлив, путъва се 3 часа с фери.
Тасос, става има планина и море и много къщи за наемане. Може да се намери такава с изглед и двор-камина-барбекю ако се почне от сега.. Единствен проблем - комерс..
България е добра локация , но дийл брейкър - населена с българи.. ако не ви пречат става, аз лично не мога да си почина
Турция - Гюкче Аада - доста се поизрови напоследък, главно място за (втора/трета вълна) сърфисти-кайтисти, доста напрегнато по плажа, става комерс с невероятни темпове. Все още може да си изкараш добре, но малко вероятно от първия път.. Пътува се 2 часа с фери..
Индонезия - става доста. трябва повече време за да си намериш спот на добра цена. Хипарливо на моменти, може да бъде евтино, дори повече от колкото тук, далече е( и не става дума за Бали).

Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: CDman   
Дата:   29-02-16 15:16

Когато имам възможност ходя на "Фенерите" с. Кметовци.

Тихо и спокойно (освен по празниците) хотелче с добра кухня и двор в който децата могат да си играят.

За снимане в селото няма кой знае какво, но можете да отскочите до Боженци или ако ви се ходи по-далеч до Дряновския манастир.

Има паркинги и пътя е сносен. Ако се наложи нещо (не дай боже) Габрово е на 20 минути с кола.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: Bess_bg   
Дата:   29-02-16 22:07

Горещо препоръчвам Трухчевата къща близо до Елена, покрай язовир Йовковци. Страхотно място, страхотни хора. Представлява малко семейно комплексче - 2 къщи с ресторант, двор удобен за деца, нещо като зоопарк - сърничка, паун, плюс домашни животинки - кокошки, зайци и т.н. Голяма част от продуктите в ресторанта си бяха тяхно производство, мезетата също бяха приготвени там... (информацията ми е от преди две години, но се надявам нещата да не са се променили).

Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: m.djorov   
Дата:   01-03-16 10:34

Аз от както няколко поредни години не разбрах за приятел с деца, които да не са се върнали с разтройства от морето, се отказах от нашето. Снимките на отходните тръби току до плажа не помогнаха също. Миналата година 2-ма колеги се върнаха от Обзор - бяха нащракали и те подобни снимки - отходна тръба се излива на пясъка - даже не е стига до водата. И педиатъра и в клиниката където имаме допълнителен абонамент, ни казват - ако ходите на нашето море - задължително почвате да давате пробиотици на детето няколко дни преди да тръгнете и докато сте там. Това НЕ е нормално според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   01-03-16 11:41

Със сигурност не е!!! Ние като цяло избягваме традиционната медицина и по-скоро лекарстватанв днешно време! Имам приятел, който работинза една от най-голените фармацефтични компании в Европа, в час е с лекарствата, тяхната употреба, разпространение, че и тестване преди тяхното патентоване и озаконяване. Та от него знам и си вадя изводите да не вярвам на всички тези силно рекламирани лекарства с "доказан ефект" и нормална употреба, дори без лекарско предписание [smilie3]
Не искам да променям темата, за това спирам до тук с това, но с оглед на гореказаното трябва да добавя, че има малка промяна в плана... Ще заложим на южните плажове сякаш, северно е по-мръсно и неспокойно. Промяна за планината няма, всичко както си е. Благодаря за мненията, доста се натрупаха [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: vkk1   
Дата:   01-03-16 12:09

Те южните щото са една чистота ....
Едното радиоактивно, другото пълно със змии и стършели, третото с директно изливащи се тръби в морето и без пречиствателна станция ...
Все хубавини.

Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: PhotoBo   
Дата:   01-03-16 12:16

Ами реално нямаме много избор. Ходи ми се в Гърция, но не знам какво ще стане до август месец, не ми се рискува да сме блокирани на границата с малки деца, пък скоро трябва да направя резервации...

Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: georgebg   
Дата:   01-03-16 13:11

с тези планове за отпуски година напред, резервации и т.н. направо ни зомбираха, започнах да се чувствам като среден американец [smilie5] .
Затова резервирам седмица, преди да отида някъде, защото не знам отсега, дали август ще съм жив [smilie8] , и какво ще ми хрумне да правя.
А и кой знае между 15-23 август на плажа дали няма да вали и т.н и т.н.

Единствено резервирам предварително, когато се пътува със самолет, и то е логично, защото цените много се менят, и в случаите, когато има предварителна уговорка за някакво събитие, било концерт или гмуркане с приятели ...

Това е.... колко ще спестиш ако резервираш сега ? Ами ако детето ти го хване грип - ще пътуваш, само защото си резервирал, и там ще ти мине почивката да бориш темтератури и т.н. ...

От друга страна ,хем искаш спокойствие, хем избираш август и се забиваш в дестинациите на преобладаващия процент от хората.
На север от Балчик са много по-малко местата със струпване на хора и намаляват , колкото по-насевер се изнесеш ... е няма кой знае какво , освен скали и тук-там плажчета, ама зависи какво се търси - спокойствие с деца, или някакъв екшън.



Публикацията е редактирана (01-03-16 13:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Ходи ми се на море...и на планина :)
Автор: krist   
Дата:   01-03-16 13:17

Ако ще е извън България, виж Сардиния: по-добрата Гърция. Тази година за пръв път гледам, има доста оферти и от БГ-туроператори, макар че на мен лично не ми допадат съвсем, но все нещо може да се измисли, а и сам може да си намериш. Севериозточната част на острова ми допада най-много.



Публикацията е редактирана (01-03-16 13:18)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »