Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: sohk   
Дата:   26-02-16 11:12

Gorbi, просто приеми, че тия два фотоапарата точно, не са с най-доброто съотношение както твърдиш. Не, че са лоши фотоапарати ... просто са скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/система
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 11:52

sohk: просто приеми - не е аргумент. Аз се стремя да се аргументирам, очаквам, ако някой държи да ме обори, да е с факти.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: sohk   
Дата:   26-02-16 12:21

Pac ти изложи аргументи, но ти не ги прие, защото не се припокриват с твоите. Просто за всеки човек, са важни различни неща в един фотоапарат. За мен най-доброто съотношение цена качество ми дава Fuji X100T например, защото притежава неща важни за мен. Просто се радвай на покупката си ... не е нужно да ни я натрапваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 12:38

sohk: можеш да се аргументираш точка по точка, кое не е вярно от това което съм писал за да оборя твърдението на Pac.

Аз какво съм си купил няма значение, аз имам и Канон и Никон и Сони камери...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: sohk   
Дата:   26-02-16 12:50

Ама виж ... аз не казвам, че не е вярно. Казвам, че за Pac тъч скрийна не е важен и съответно не бил дал повече пари за да го има в неговия фотоапарат, което довежда до не "най-добро" съотношение цена/качество за него.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: MixMike   
Дата:   26-02-16 13:03

че за Pac тъч скрийна не е важен и съответно не бил дал повече пари

Тук има 2 възможности...
Първа - работил е с Touch screen и не му харесва (много малко вероятно)
Втора - никога не е работил и смята че е безмислена глезотия (над 90% вероятност, особено ако мнението е на тукашен форумен "професор"

П.С. Признавам си, при мен също беше опция 2, докато не си купих eosM.
Сега след като го продадох доста често се хващам, че кликам по дисплея на панасоникчето.[smilie10] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: kvakioh   
Дата:   26-02-16 13:08

Като правя сравнение по спомен с 600Д и сега с Панасоник GM1, нещата като разцъкване при Панасоника с тъч по дисплея са задължителни при някои операции, при Канон се минава и без тази "екстра".

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 13:11

При тъч-а мен най ми харесва фокусирате при снимки и префокусирането при видео...
Иначе е много удобно бързата настройка на параметри като натиснеш върху "Q". Доста по-бързо се случват нещата, вместо да натискам копчетата. Да не забравяме, че телефоните ни научиха да "цъкаме" доста бързо :)


П.С. без малко да пропусна - прелистването на снимки и увеличението на участък от снимката е в пъти по-удобно и бързо с тъч скрийна... (дяволът е в детайлите)



Публикацията е редактирана (26-02-16 13:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: Pac   
Дата:   26-02-16 13:20

Хубави са Каноните, просто не ми харесва опитът за натрапването им. Още повече защото тази тема всъщност е контра на изказани в други теми мнения в подкрепа на различни безогледални системи (поне аз така го усетих).

Моя Никон D5200 правеше добри снимки, но ергономията му хич не беше добра. Също ми се случи нещо да се размести по фокусната система, което не можа съвсем да се оправи с калибрация и накрая вдигнах ръце и го разкарах. Реално не го препоръчвам на никого.

Иначе от известно време разбрах, че схемата "добро съотношение цена/качество" не е път към щастието. Купуваш си нещо, дето е "добро за парите си" и още на следващия ден си мислиш как има по-яки неща за малко повече пари.

Щастието е в това да намериш нещото, което наистина ти харесва, без да правиш компромиси. Може да дадеш няколко пъти повече пари, но спиш спокойно после.

Аз не бих сменил моите Фуджи X-T1 и 56/1.2 с нищо. Съотнесено към моите нужди, това е най-подходящата камера във вселената, с най-якия портретен обектив.

Съотнесено към нуждите на друг човек, нещата биха изглеждали различно. Важно е всеки да намери своята истина. И колкото са хората, толкова са истините.



Публикацията е редактирана (26-02-16 13:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: itilien   
Дата:   26-02-16 13:26

Абе не може да се дефинира така просто най-доброто съотношение цена/качество... най-малкото, защото както се вижда всеки има различни нужди.

Примерно аз такъв канон не бих си купил, ама не защото е лош, а защото не ми дава това, което ми трябва. Преди около година и нещо реших да си сменя стария апарат и единственото нещо, което изпълняваше изискванията ми функции/цена беше ... панасоник G6.
Изискванията ми бяха - малко тегло и обем, напълно въртящ се дисплей, формати 4:3 и 1:1 и приличен широк обектив на прилична цена. Като събрах нещата на старо - тялото, обектив 9-18 и обектив 40-150 ми излезе всичко към 1600 лева доколкото помня.
Е, панасоника няма свръхкачествена картинка, нито велика динамика, нито зашеметяващо високо исо, ама съм си преценил, че ми върши работа. А сега и филмчетата снимаме основно с него и качеството е доста по-добре от това на 600д.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 13:35

Pac: Правилно си усетил [smile] Темата е като контрапункт на стотиците теми за безогледалки. Има явна, брутална рекламна инвазия на безогледалките, нормално е, пазарът им се разширява.
Не виждам защо да няма тема и за една наистина много хубава камера като Canon 750/760D, още повече че иде реч за лични впечатления, а не на таблици и спецификации из мрежата.
Всяка от характеристиките които съм цитирал в първия пост съм имал възможност да тествам и да проверя, най-малкото [smile]

Ако пък темата би била полезна за някой, който тепърва е поставен пред избора на любителска система - защо пък не ? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: alext   
Дата:   26-02-16 13:38

Матрица CMOS, 24 мегапиксела (APS-C)- Нищо, невиждано. Динамиката между iso 100-400 е доста по- зле от конкурентите. Не всеки пушва от raw 4 стопа разбира се, но е хубаво да се каже. Iso- то обаче държи прилично.

Нов мощен процесор Digic 6- няма особено значение

Чувствителност ISO: 100...12 800, в разширен режим - до 25 600 !-до 3200 е използваемо, нагоре компромис от всякъде(както осталите кропки подобен клас), така че едва ли има нужда да се споменава 12 800

Фазова фокусировка по 19 кръстосани датчика- кръстосаните са предимство[smilie24]

Диапазон на скоростите: 1/4000...30 сек- стандартно

Хибридна фокусировка в режим LiveView, непрекъснат следящ автофокус при снимане на видео !- Не знам как е сравнено с другите видеото, но ако се занимаваш по- сериозно нито АФ ще ползваш, нито тази камера ще избереш

Скорост на серийна снимка - 5 кадъра в секунда/8 RAW, до 900 JPG- и при d5500 е така

Напълно въртящ се сензорен екран с размер 3", и разрешение 1.04 млн. пиксела. Фокусиране и снимане с докосване !- и при d5500 е така

Hybrid CMOS AF III- чудесно, колко ефективно не мога да кажа

Предаване на данни и управление на камерата по Wi-Fi (безжично управление от таблет и телефон, чрез безплатното приложение Camera Connect) и при d5500 и доста други е така

Предаване на данни NFC- никой не го ползва така или иначе, като има wi-fi

Интелигентен визьор с изобразяване на фокусни точки и данни данни — пентамирър, 95%.- в този клас са си шпионки визьорите, не съм го пробвал, но едва ли е по- добро положението

Видеовъзможности: MP4 (H.264), Full HD 30/25/24p- Iphone6 има 4K, time lapse, slow motion на 240к/с, АФ, и 60p Full HD?! Пак за видео този канон не виждам какво дава, чисто по характеристики в сравнение със сони, панадоник, та дори Iphone. Обективи тук не смятам разбира се.

Вход за външен микрофон- отдавна стандарт

Акумулaтор литиeво-йонен, стига за около 400-440 кадъра.- много слабо

Плюс някои неща, които дразнят: батерията 2 пъти по- малко от d5500, наравно с безогледалка, няма вградена time lapse, липса на микро аджъстмент, което обаче липсва и при другите. На цена от 1500лв(760d), какви са ни другите опции между 1000-1500лв: A6000
XT10
Pentax K-50
d5500
А ако тръгнем и пазара втора ръка да гледаме...
Всичко малко или много имат еднакви функции.Не знам коя от горнитe характеристики би ме убедила, че точно 760d e най- добър. Ако искам за екскурзии камерка- безогледален с палачинка, ако искам система малка система с хубави обективи fuji, ако искам canon или nikon просто заради името, аз лично един клас по- нагоре пък и втора ръка да е бих взел, ако искам да ползвам предимно ръчни обективи сони, фуджи или подобно с пийкинг екстрите, ако ще прекарам година в джунглата на дъжд и прах пентакс, ако снимам блог за утюб канон звучи добре [smilie24] Изобщо трудна работа да е се ползва думичката най. Добро да, най не



Публикацията е редактирана (26-02-16 14:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: Pac   
Дата:   26-02-16 13:56

alext [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 14:01

alext: съгласен, с Nikon 5500D има паритет, с лек превес по спецификации за Никона... И тук идва 10-18 STM обектив за под 500 лева, със стабилизация, който веднага решава дилемата, защото Никон нямат нищо подобно, дори с чрез трети производители [smile]

А и видеото на Канона със следящия фокус е преимущество. Факт. Кой как ще го използва да оставим на хората да си решат. Аз си го използвам за домашно видео и съм изключително доволен, като си хване лицето на дъщеричката фокуса и си го държи, където и да бяга, освен ако по тъч не префокусирам [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: alext   
Дата:   26-02-16 14:14

така е 10-18 няма аналог за цената си [smilie24] . Най-близо за никон има втора ръка tokina 11-16(който дори и за канон бих предпочел заради астро възможностите) или Sigma 10-20 подобни. Но един обектив не решава избор, при положение, че с китов може да се извадят много хубави пейзажни снимки, и това е последния обектив, който начинаещ би търсил след китака. Първо иска нещо светло 35,50, после за портрети нещо, после някои зум дълъг, че е по- удобен за екскурзии, а докато се усети за 10-18 ще разбере че е по- добре светъл tokina или направо прайм широк, ако иска максимално качество. А й за това време, ще си е харесал жанр и ще налива пари там. Тоест искам да кажа, че аз поне не се сещам как да убедя някои начинаещ за какво му е да дава 500лв веднага за този широк и какво му е предимството пред китовия. След малко време като поснима ок, той сам ще разбере.



Публикацията е редактирана (26-02-16 14:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 14:24

Въпросът е спорен. Китовия си е китов, той междудругото също е много хубав последната версия, със стабилизация и пак STM за безшумно видео. Освен китовия обаче, искаме нещо по-широко за помещения, за сгради, за пейзажи. Перфектно качество за парите си, почти не криви, остър още на отворена бленда - 10-18 наистина няма аналог, така че - може да не решава изцяло битката, но огромна част от хората ще подредят чудесна система под 2000 лева с тяло, китов 18-55 и ултраширок 10-18, и двата стабилизирани, и двата ново поколение, и двата STM - перфектни и за видео. И то без да ползваме трети производители и преходници [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: alext   
Дата:   26-02-16 14:38

Разбирам, да. Ако върши работа на човека чудесно. Аз малко по- различно виждам нещата. Бих взел светъл обектив широк, защото обичам астро снимки. Тук токината се вписва по- добре. А сгради и архитектура са много специфична тематика. Кой обектив колко криви не знам, но знам че бих предпочел нещо от рода на 20мм 1.8 със съответната цена разбира се. Просто комбинация тъмни обективи от 10 до 300мм не ме грабва, а най- често както казах пътя на начинаещия е китов, стандартен 35,50. И оттам нататък с достатъчно опит си взима повече или за портрет, или за макро, или за пейзаж или зум за екскурзия и туризъм. И не е начинаещ вече и започва да работи принципа кеф цена няма [smilie18]



Публикацията е редактирана (26-02-16 14:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 14:49

Не знам за астро, не снимам, явно си има своите особености. Снимал съм доста помещения и там не ми е необходим "светъл" обектив, защото апаратът и без това задължително е на статив. Там се търсят минимални геометрични изкривявания и разбира се острота по целия кадър. Преди това снимах с 10-22мм, разполагам и с него, но сега ползвам този и съм доволен. Разбира се Канон имат най-добрия обектив за снимане на интериор (пак най, ама какво да се прави - Канон :) ), един от най-новите им, при това може да се използва и на фулфрейм, но цената за сега, специално на мен ми е височка, за целите за които ми трябва [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: alext   
Дата:   26-02-16 15:00

там не ми е необходим
специално на мен

А колко начинаещи снимат интериор? Това е за теб най- доброто, защото ти трябва на теб. На мен ми трябва друго, на Иванчо трето. За всеки има според вкуса и джоба. За това всякакви генерализации и теми с най не са подходящи, колкото и да обичаме дадена марка. Да се радваме, че има, защото в едно друго време такива възможности въобще нямаше[smile]



Публикацията е редактирана (26-02-16 15:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 15:09

Е да, но аз съм писал - най-добрата комбинация - цена/качество/системност.. :)

Не съм написал най-доброто въобще, защото щях да напиша друг Канон.. :))

Така и никой не ме обори, освен спорния паритет с Д5500 [smile]

Де не говорим, че ако ще снимаме хора, Никона въобще отпада, защото всичките му хора са "мистър домат", ама това да речем е субективно, може хората да харесват да изглеждат на снимката, сякаш са вдигнали кръвно.., на мен "скин тона" на Канона ми харесва много повече. Имам д300, имам си настройки в РАВ, която автомат се прилага, как да убием магентата в портрета [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: sohk   
Дата:   26-02-16 15:34

[smilie18] [smilie18] [smilie18] Радикален канонизъм надушвам! За всеки 100 конвертирани друговерци и ако(като) ви се счупи фотоапарата ви пращат в Канонския рай дето има Канон фотоапарати с 200 мегапикселови Февеон сензори с Nikon-ски динамичен обхват и автофокусна система, Fuji-ски цветове, Sony-ска 5 осева стабилизация, Olympus-ска сензор шифт фукнция и Pentax-ски цени. [thankyou]



Публикацията е редактирана (26-02-16 15:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: realnoncho   
Дата:   26-02-16 15:35

gorbi,

Няма такова нещо като универсално най-добро съотношение точно в този клас в момента. Всеки си преценява. Темата приляга повече на овациите за едни други камери, в каквото русло няма смисъл да навлизаме. Честит петък [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 15:42

Нончо: знам, но не пречи от една страна да ги потормозим, от друга - нека да има тема, а който има друго мнение - обосновано да си го защити. Ще е полезна за всеки който тепърва се колебае какво да купи... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 15:54

На украинските журналисти им харесва апарата.. :)


н
https://photo-forum.net/static/forum/2016-02/qiab4933.JPG


https://farm2.staticflickr.com/1473/25248047366_f9c7649868_b.jpg

Screenshot 2016-02-26 15.50.37 by george waterhouse, on Flickr


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: Pac   
Дата:   26-02-16 16:14

Основният проблем на тия дето тепърва се колебаят е, че приемат DLSR като синоним на добри снимки. Апаратът или е DSLR или сапунерка (която не става). Това без изобщо да знаят от какво е съкращение DSLR и какъв е инженерният му смисъл. Това, което знаят е, че са големи и черни и че разни професионалисти снимат с тях.

Няма кой да им обясни на тия хора, че основно значение за добрата снимка е размерът на сензора и оптиката пред него. И че същия сензор като в DSLR, може да бъде побран в много по-малък апарат, който ползва по-малки обективи като същевременно продължава да прави не по-лоши снимки.

Не коментирам скорост на фокуса, снимане на спорт, птици и такива неща. Хората масово искат да снимат семейство, екскурзии, природа, за което предимствата на DSLR-a практически не се усещат. А всеки ще усети предимството от компактния размер.

Също така, много хора, които не са снимали с DSLR, нямат навици в използването на визьор и предпочитат да снимат гледайки на дисплея отзад. А знаем, в live view DSLR-a съвсем губи предимствата си.

Да добавим, че семейният снимач често обича да прави и видео, което при повечето безогледалки също е по-добре реализирано. (тук ще изключа Фуджи, които очевидно не наблягат на видеото)

Изобщо, на тия дето тепърва се колебаят, хич не им е нужна тази тема, а точно онези другите теми, които те дразняат, gorbi.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »