Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 16:32

И защо ? Canon 750/760 е малък, бърз, удобен.

Много по ми е удобен в ръката от безогледалката Sony A7. На Сонито докато се смени картинката във визьора, тя сцената си отишла. И на него не му ползвам дисплея, защото ми е много по удобно с визьор. Единственото предимство на електронния визьор е удобната работа с ръчнофокусни обективи.

На теб не ти харесва ДСЛР - ОК, на друг не му харесват безогледалките ОК. НЕка има теми и за едните и за другите, пък хората да си сравняват и да си избират [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: Pac   
Дата:   26-02-16 16:41

Тъй да е [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: SoftImage   
Дата:   26-02-16 16:43

На тази тема днес и е времето!!![cool]

>>gorbi:Много по ми е удобен в ръката от безогледалката Sony A7. На Сонито докато се смени картинката във визьора, тя сцената си отишла.

На сегашните безогледалки забаването в EVF е около 5-12м.с. - т.е. ако изпиеш една бира забавянето в реакциите ти ще е по-голямо![smilie21] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 17:03

На сегашните безогледалки забаването в EVF е около 5-12м.с. - т.е. ако изпиеш една бира забавянето в реакциите ти ще е по-голямо!

Не знам как е на "сегашните", но на Сони А7мк2 като погледна във вюфайндера, първо виждам предишната снимка. Доста е дразнещо и може да пропуснеш кадър...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: SoftImage   
Дата:   26-02-16 17:12

Като пиеш бира няма да даваш и на камерата(че да не си забравя последния кадър в EVF)[smilie3]
[beer]



Публикацията е редактирана (26-02-16 18:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: realnoncho   
Дата:   26-02-16 17:14

Грешиш, като изпия една бира съм един кадър пред визьора [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: Thor   
Дата:   26-02-16 20:13









https://photo-forum.net/static/forum/2016-02/fgcp3270.JPG


безогледалките са много мънички, направо миниатюрни, толкова малки, че немога да ги намеря на картинката [smilie11]







.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   26-02-16 20:55

[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: itilien   
Дата:   27-02-16 00:37

крайните габарити не са всичко все пак. Примерно 750д е с 210 грама по-тежък от сони 6000, което хич не е малка разлика. Освен това ако примерно сравниш канонския 10-18 сложен на 750д и сонешкия 10-18 сложен на некс, ще имаш също няколко сантиметра разлика в дължината. Освен това горните картинки не показват височината на апарата. Чак изглежда смешно да се сранява тухлата 5д с некс. А и ако не ти трябва огледало за какво ти е ДСЛР?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: Thor   
Дата:   27-02-16 05:38









https://photo-forum.net/static/forum/2016-02/ajqt5361.JPG


Сонешкия 10-18/4.0 е подигравка за парите, които му искат, ако беше читав обектив, нямаше да е по-малък на габарити в сравнение с подобните му при другите безогледалки. [smilie11]





https://photo-forum.net/static/forum/2016-02/aonh8615.JPG


Такааа, като гледам три от безогледалките са по-големи на габарити от огледалната кропка.





https://photo-forum.net/static/forum/2016-02/xnux0454.JPG


Canon EOS 5D Mark III е работен кон, като го метна през рамото със 100/2.8L макро и цял ден да го нося така, накрая няма да е мръднал. Ако направя същото със Sony Alpha a6300 и Sony FE 90mm f/2.8 Macro G OSS, сигурно ще се прибера без обектива или в най-добрия случай с изкривен байонет. Не е смешно, тъпо е изобщо да се споменават двата фотоапарата в едно изречение.





https://photo-forum.net/static/forum/2016-02/sjvf8487.JPG


С тези обективи, като кютуци





https://photo-forum.net/static/forum/2016-02/zqgj9616.JPG


не виждам смисъл и никакво предимство в безогледалките





https://photo-forum.net/static/forum/2016-02/erzw7137.JPG


предпочитам да си ползвам огледалото в случаите, в които е незаменимо, и когато имам нужда от лайфвю да го вдигам.







.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: stoyanpv   
Дата:   27-02-16 12:29

"Особено подходящи са всекидневно ползване за снимки и безшумно качествено видео кроп обективите от серията STM 10-18mm, 18-55, 55-250mm, 18-135mm, както и фулфрейм обективите от серията STM - 50/1,8 и 40/2.8."

Точно и аз това си мисля последно време. Взех си 55-250 СТМ за 170 евро и за цената си няма еквивален. Cледващия в списъка е 10-18 стм ..като прибавим фактa, че кроп системата е значително по-лека ,а за мен това има значение, не виждам поне до момента по-евтино, леко и качествено решение до момента което покрива 10-250mm .

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-02-16 13:00

10-18 на сони слага в джоба си повечето обективи на коя да е марка от тоя рендж в джоба си, не говорете глупости.Тоя обектив съм го ползвал доста. От канонския ексвивалент е хем по-компактен, хем по-добът оптически, сравнявахме ги веднъж.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: stoyanpv   
Дата:   27-02-16 13:23

"10-18 на сони слага в джоба си повечето обективи на коя да е марка от тоя рендж в джоба си, не говорете глупости.Тоя обектив съм го ползвал доста. От канонския ексвивалент е хем по-компактен, хем по-добът оптически, сравнявахме ги веднъж."

..може, но поне аз виждам огромна разлика в цената (в момента съм в чужбина и сони 10-18 е 2,5-3 пъти по-скъп от канона)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-02-16 13:24

Разбира се, че е по-скъп- по-качествен, метален корпус, стабилизация.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: stoyanpv   
Дата:   27-02-16 13:56

без да излизам от приятелския тон:) ..но къде е мястото за сравнение ако говорим за бюджет от 1500-2000лв за система като цяло или евентуално за последвал "ъпдeйт? .. като предполагам това важи и за повечето любители като мен

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-02-16 14:16

Ами всеки само по джоба и по нуждите си преценява, как ще си гради системата. Аз лично предпочитам да дам повечко пари и да си купя нещо по-качествено.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-16 15:50

адаш, с какво си сравнявал, с 10-18 през на Симо кривия пореходник предполагам.. [smile] [smile] И за какво е спора - 10-18 е много добър обектив, минимално криви, остър още на отворена бленда, със стабилизация и струва около 500 лева - въобще е без аналог по съотношение цена/възможности. Какво го сравняваш с обектив таман ТРИ ПЪТИ по скъп, и то поне да можеше да го ползваш пълноценно в А7, пък той кроп. Обектив за 1600 лв. кропски със сходни показатели, не може да е конкуренция на канонския 10-18.

И един провокативен въпрос - като е много хубав 10-18, защо Симо не си го купи, ами ползва канонския. Благодаря, нямам пове§е въпроси.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: realnoncho   
Дата:   27-02-16 15:55

Сравнявате обектив за безогледалки с такъв за DSLR. Това изтъкване на металния корпус и стабилизацията отива на кино с Canon 11-22 IS STM. И двата са хубави, но двойната разлика в цената остава.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: ZENON   
Дата:   27-02-16 16:09

Еми Симо не си го купува понеже неще [smilie5]
Това треа ти стига. Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-16 16:11

Аз много добре знам що Симо не си купува сонишкия, въпросът бе риторичен, благодаря [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-02-16 16:38

Ма не ме интересува, тоз или оня какво си купувал, аз говоря за себе си. Искам нещо хубаво да си купя, пред двата аналогични сонито е по-добро.Всъщност въобще гледам да не се намесвам в подобни теми,но не издържах,че някой горе каза, че щом бил по-малък от другите, значи сигурно не ставал.И го казва човек, без да го е пипал. За да не олеквате като кухи лейки,коментирайте неща, за които ЛИЧНО сте придобили впечатления. И не предполагайте, американците имат доста смислен израз за случая " don't ass/u/me " ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-02-16 16:42

А как ги сравнявам? Ми както вие сравнявате евтина кропка с 5д марк III по-горе. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-16 16:59

Дали Сонито е по-добро можеш да кажеш, само ако ги сравним при еднакви условия - Канонския обектив на неговия си апарат, сонишкия - на некса. И тогава гледаме бленда по бленда и казваме - ето тука, криво, тука право, тука в ъглите маже, тука е ОК. И ако са близки по картинка, остава ТРИ пъти цената. И извода, че за парите си канонския е по-добър... [smilie5]

И хич не бъди сигурен, че има обектив, който thor да не е пробвал.. [smilie18] Той имаше некс дори и преди мене, а моя беше един от първите във Варна [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: georgioiv   
Дата:   27-02-16 17:13

kvakioh: днес поразцъках малко сигмата 35/1.4 със 750Д, за разнообразие взех да го пробвам и със 135/2 канонския. Съвсем уверено си фокусира и на фазов и на лайв вю. Доколко е точно - мерих по едни дъски на моста в езерото пред нас - изглежда точно, попадат на едно и също място. Единствен недостатък който открих - на лайввю ако обектът не е контрастен - светва зелено уж че е фокусирал, но фокуса го няма. Което е по-любопитно - същото се случва и когато фокусирам по тъч. Всъщност е логично, защото фокусирането по тъч си е пак контрастно. И при двата обектива еднакво бързо си фокусира и еднакво точно. Всичко се случи "на бързо" и "на око", нямаше и кого да щракна, поне да пробвам как е в движение, така че го приеми само като повърхностно наблюдение. Ако почивните/празнични дни даде време, ще имам възможност за по-задълбочени опити и сравнения.



Публикацията е редактирана (27-02-16 17:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 750D/760D - най-доброто съотношение цена/качество/системност
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   27-02-16 17:17

Въобще не съм сигурен,че някой си thor може да ми бъде еталон за мнение във фотографията, нищо лично, имам самочувствие,че сам мога да направя подобна преценка, и изводът за мен е, че сонският си струва трите пъти по-висока цена, ако си решил да снимаш със сони. :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »